V tomto článku se podíváme na podvod kryptoměny USI Tech. I když je jedna věc vědět, že se projekt dopustil podvodu, je ještě důležitější skutečně porozumět charakteristikám, které vám zabrání, aby k takové události došlo. Takto to dokázala společnost vyřešit.

Co přesně je USI Tech?

USI Tech (United Software Intelligence Technology) je společnost, která tvrdí, že vyvinula první automatizovanou obchodní platformu pro bitcoiny (BTC) na světě. Od května 2017 se společnost USI Tech začala soustředit na prodej balíčků BTC obchodníkům a horníkům, kteří chtěli tyto činnosti automatizovat.

Nejprve si tento plán koupilo mnoho lidí. Po nějaké době však začali mít stále větší podezření, že USI Tech je ve skutečnosti Ponziho schéma. Ale jak to společnost vůbec vytáhla?

Majitelé USI Tech

Mnoho webů o kryptoměnách poskytuje spoustu relevantních informací o zakladatelích a členech týmu. Mnozí však také ne. V případě USI Tech to bylo pravdivé. Na webových stránkách projektu nebylo mnoho informací o tom, kdo jsou vlastníci USI Tech. Kromě toho web neposkytoval mnoho informací o produktech, které společnost USI Tech prodávala.

Víme však, že projekt založili Joao Severino a Ralf Gold. Před zahájením USI Tech měl Severino zakázán veškerý finanční provoz v Portugalsku kvůli jeho účasti v jiné podvodné společnosti s názvem AMC Invest. Ještě horší bylo, že Ralph Gold byl zapojen do všech druhů společností Ponziho schématu. Patřily mezi ně AdsProfitReward, MX Fast Money, World Consumer Alliance, HourlyRevShare, AdsProfitWiz, APR Clicks a Upper Game.

Společnost rovněž tvrdila, že má sídlo v Dubaji. Registrace společnosti však ve skutečnosti pochází z Ras al Khaimah, jiného města ve Spojených arabských emirátech, které je dobře známé pro své offshore služby registrace podniků.

screenshot domovské stránky USI Tech (od listopadu 2018)

Od listopadu 2018 je domovská stránka USI Tech jen jednoduchá přihlašovací stránka.

Jak USI Tech tvrdil, že uživatelé mohou vydělávat peníze?

Balíčky BTC začaly každý kolem 50 eur. Čím více balíčků jste si koupili, tím vyšší by údajně byla vaše návratnost. Automatizovaný software USI Tech měl poskytnout uživatelům pasivní příjem. Výnosy (denní výplata jednoho procenta v průměru za pět dní v týdnu) zněly pro některé lidi slibně. Společnost také tvrdila, že nabídne neuvěřitelných 140 procent návratnosti v průběhu 140denního balíčku. Rovněž uvedl (bez důkazů), že někteří lidé již obdrželi 150 procentní výnosy.

Při pohledu na tyto sliby je jasné, že to bylo příliš dobré na to, aby to byla pravda. Avšak v kontextu býčího trhu z konce roku 2017 a zavedení nových / dychtivých obchodníků je snadné pochopit, jak by to někteří mohli propadnout. Přesto existovaly další faktory, které poukazují na škodlivou povahu společnosti. Například USI Tech otevřeně fungovala jako víceúrovňová síťová marketingová společnost, což přimělo mnoho lidí, aby to od začátku považovali za pyramidové hry.

Logo USI Tech

Společnost USI Tech ukončila své operace v USA a Kanadě počátkem roku 2018.

USI Tech Update: Časová osa událostí

  • Říjen 2017: USI Tech zahajuje ICO Tech Coin. Uživatelé USI Tech předávají 11 500 BTC ze stejných plateb, které dostávali z balíčků multiplikátorů a nákupů členů.
  • Prosinec 2017: USI Tech dostává příkaz k zastavení používání od Texas State Securities Board.
  • Leden 2018: Uživatelé z USA a Kanady přestávají dostávat výplaty BTC.
  • Březen 2018: Balíčky USI Tech již nejsou k dispozici pro nákup ani odměny.
  • Březen 2018: SEC požaduje dokumenty od členů.
  • Duben 2018: Španělská agentura pro finanční regulaci (Comisión Nacional del Mercado de Valores) přidává USI Tech na svůj varovný seznam.
  • Srpen 2018: Úřad pro finanční trhy Nového Zélandu varuje, že USI Tech má všechny vlastnosti podvodu.

Jaké ponaučení si z toho můžeme vzít??

Bez ohledu na to, jestli jste někým, kdo přišel o finanční prostředky z tohoto podvodu nebo se rozhodl zůstat stranou od tohoto konkrétního, existuje mnoho věcí, které si můžete vzít z příběhu USI Tech.

Za prvé, zasílání finančních prostředků třetí straně, která zaručuje vysokou návratnost, je obecně špatný nápad. Jak jsme již popsali v předchozím článku, na Twitteru existuje podobný do očí bijící podvod. Trh s kryptoměnami je nestabilní a rozhodně neexistují žádné záruky dosažení zisku.

Zadruhé, je nezbytné prozkoumat pozadí projektu. V případě vlastníků USI Tech nemohly být důkazy jasnější. Mnoho členů už bylo zkušenými podvodníky ještě před prací pro USI Tech. To by měla být jediná červená vlajka potřebná pro většinu lidí.

Za třetí, neměli byste slepě důvěřovat úspěšným příběhům o tom, jak lidé vydělávali peníze investováním do konkrétní kryptoměny, produktu atd. V jakémkoli pyramidovém schématu by tento příběh mohl být jednoduše lež.

snímek obrazovky ze stránky USI Tech Freshdesk

USI Tech měl všechny klasické známky Ponziho schématu.

Technika USI by mohla být stále podvodná

I když existuje mnoho informací o podvodu dostupných z různých zdrojů online, vlastníci a členové týmu USI Tech se stále snaží oklamat potenciální investory. Podle jednoho Facebooková skupina lidé, kteří jsou spojeni s projektem, nyní používají nový jazyk, aby se nenechali chytit.

Členům bylo například řečeno, aby nepoužívali výrazy jako „návratnost kapitálu“ a „investice“. V budoucnu je dokonce možné, že by společnost mohla změnit svůj název tak, aby pyramidový systém fungoval. Nenechte se tím oklamat, abyste se zamilovali do tohoto konkrétního nebo podobného podvodu.

Od listopadu 2018 navíc Web USI Tech je stále online. Domovská stránka však není nic jiného než přihlašovací obrazovka pro stávající členy. Rovněž není možnost se zaregistrovat jako nový člen.

Závěr

Doufejme, že nyní máte všechny informace, které potřebujete vědět o USI Tech a rozsáhlém podvodě kryptoměny společnosti. Jako investor do kryptoměny vždy důkladně prozkoumejte a přijímejte informovaná rozhodnutí. Ještě důležitější je, že je zásadní poučit se z takových případů. S touto znalostí byste měli být schopni zabránit tomu, abyste se v budoucnu propadli podobným podvodům.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me