Často se zdá, že navigace v investiční scéně s kryptoměnou je jako procházka ostrovem pokladů přeplněným minovými poli. Otevřená povaha technologie je jejím největším přínosem i největším úpadkem, přinejmenším v této rané fázi hry. Sentinel Protocol dorazil a tvrdí, že mají řešení.

Problém

Nyní byste si měli být vědomi narůstajícího problému krádeží identity, podvodů ICO a hackerství, které vrhá internet. V posledních letech se staly tak běžnými, že se téměř staly novým normálem.

V dnešní době je pro zločince mnohem snazší páchat podvody s mincemi od spuštění platforem pro vytváření mincí pro vlastní potřebu, jako je Ethereum. Ale zatímco některé projekty zaměřují své úsilí na bezpečnost identity, co zoufale potřebujeme, jsou některé nástroje k ověření kryptoměnových peněženek, odkazů a zdrojového kódu.

Přístup Sentinel

Sentinel je ambiciózní projekt, jehož cílem je být jedním z prvních decentralizovaných regulátorů krypto prostoru. To zní jako rozpor, ale pravdou je, že všichni musíme mít určitou úroveň odpovědnosti za své činy online.

Vládní regulační orgány mají obvykle plnou kontrolu nad tím, kdo je považován za dobrého nebo špatného herce. Decentralizací tohoto procesu můžeme připravit půdu pro řešení vedené komunitou. Jak uvádí hlavní evangelista protokolu Sentinel John Kirch:

Představte si svět, kde jediná platforma může shromažďovat podvodná data ze stovek projektů a být přístupná všem společnostem, které chtějí přidat zabezpečení svým vlastním prodejům.

Strážci

Jednou ze skutečných krás blockchainu je způsob, jakým mohou být přispěvatelé motivováni k tomu, aby odvedli dobrou práci v ekosystému. V minulosti dostávali etičtí hackeři obvykle jen body reputace od komunity. Reputace je skvělý výchozí bod, ale neplatí účty. A zatímco by to bylo v podnikovém prostředí, široká veřejnost ztrácí.

Představujeme Sentinely: etické hackery, bezpečnostní týmy, profesionály a vývojáře, kteří nabízejí své služby síti. Na oplátku dostávají Sentinel Points (SP). Zvažte SP jako reputační skóre každého přispěvatele. Strážci pak mohou vyměnit své SP za UPP, Což je místní měna celé sítě protokolu Sentinel.

Sentinel Protocol. Mobilizujte bezpečnostní odborníky z celého světa

Mobilizujte bezpečnostní odborníky z celého světa

Nástroje Maketh the Man

Jednou ze základních hnacích sil projektu je model správy expertů na bezpečnost. Je zřejmé, že decentralizace je důležitá pro spravedlivé rozdělení energie v síti. Dává však smysl, že tento proces vede kombinovaná odbornost bezpečnostních odborníků z celého světa. To však neznamená, že tito běžní uživatelé jsou vynecháni. Zde je několik vyvíjených nástrojů.

Databáze reputace hrozeb

Reputace hrozeb není novým oborem a existuje zhruba tak dlouho, dokud se první špioni objevili v zahraničí. Shromažďování informací o vašich nepřátelích bylo klíčem k zajištění bezpečí vašeho království, vlády nebo dokonce vesnice. Ale nepřítel je nyní virtuální a pracuje izolovaně. Stejně jako tajné vládní agentury má svá omezení.

The Databáze reputace hrozeb nebo TRDB je řešením tohoto izolačního problému protokolem Sentinel. Bezpečnostní společnosti obvykle ukládají svá data soukromě a poté je prodávají nejvyšší nabídce. S tímto přístupem je několik problémů:

  • Informace, které by mohly prospět široké veřejnosti, nejsou poskytovány všem.
  • Bezpečnostní experti v těchto společnostech by rádi přispěli svými nálezy veřejnosti, ale nemohou kvůli dohodám o mlčenlivosti.
  • A konečně, ti odborníci, kteří pracují samostatně, často nedostávají zaplaceno za poskytnutí bezplatné analýzy.

TRDB je potenciálně první globální databáze, která platí odborníkům na bezpečnost za to, že pomáhají uživatelům kryptoměny zůstat v bezpečí. Doufají, že se spojí s dalšími předními platformami, burzami a různými projekty kryptoměny, aby tuto realitu umožnili. Je třeba říci, že čím více lidí se vyšplhá na palubu, tím lepší bude síť.

Uppward Chrome Extension

Vzhůru je rozšíření prohlížeče Chrome, jehož cílem je chránit vás při procházení kryptolandem. ICO generovaly spoustu rozruchu a nadále přitahují nové investory z celého světa. Tento malý nástroj vám pomůže ověřit adresy peněženky před odesláním vašich těžce vydělaných investičních úspor. Rozšíření vás také pohodlně upozorní na phishingové weby a ty riskantní skupiny telegramů, které se zdají být všude.

Jednoduše zadejte libovolnou peněženku adresa, URL nebo skupina telegramů do rozšíření a systém vygeneruje bezpečnostní zprávu. Mějte na paměti, že každý den se objevují nové peněženky, podvody a skupiny telegramů. Protokol Sentinel vás nebude chránit před každým problémem a spoléhá se na zpětnou vazbu uživatelů. Rozšíření je také stále v plenkách, takže očekávejte nějaké chyby. To jej však zatím nezastavilo v získávání vynikajících recenzí.

Chromové rozšíření Sentinel je vysoce hodnocené

Chromové rozšíření Sentinel je vysoce hodnocené

S-peněženka

S-Wallet je bezplatná peněženka Sentinel Protocol pro ukládání jejich nativního tokenu UPP. Je k dispozici pro stolní i mobilní zařízení a v konečném důsledku bude k zajištění bezpečnosti uživatelů využívat další technologie. Tato technologie zahrnuje strojové učení a distribuovaný izolovaný prostor pro malware, kterému se budeme věnovat v další části.

Prozatím tato peněženka pokryje pouze token UPP. Tým však TRDB zpřístupnil dalším tvůrcům peněženek. Doufejme tedy, že další vývojáři peněženek naskočí a využijí tuto bezpečnostní funkci ve svých vlastních projektech.

Distribuovaný karanténa malwaru

Sandboxes používají programátoři k izolaci kódu od zbytku systému. Tímto způsobem je možné spustit kód v zabezpečeném prostředí a otestovat podezřelé soubory nebo odkazy. Za tímto účelem vytvořil Sentinel Protocol tzv. Distribuovaný malwarový sandbox.

Tyto karantény obvykle vyžadují ke spuštění komplikovaný software a drahý hardware. Blockchainy však zavádějí do rovnice uzly, které umožňují decentralizovat tento proces. Podle Johna Kirche to způsobí, že provoz věcí bude levnější a mnohem jednodušší.

Distribuovaný karanténa malwaru

Distribuovaný karanténa malwaru

Kdokoli se může stát uzlem izolovaného prostoru, pokud se rozhodne. Na oplátku za své služby dostávají Sentinel Points jako odměnu. K nastavení však stále potřebují výše zmíněnou S-Wallet.

Závěrečné myšlenky: Sentinel Protocol

Sentinel Protocol je poměrně ambiciózní a spíše technický projekt, který je třeba následovat. Existuje spousta komplikovaných procesů, které se musí spojit, než uvidíme síť, která skutečně svítí. Zatímco vlády zintenzivňují své úsilí v boji s průmyslem kryptoměn, je velmi reálná potřeba řešení, která nejdříve pocházejí z komunity kryptoměn.

Protokol Sentinel je jedním z prvních subjektů s vynikajícím potenciálem k dosažení tohoto cíle. Podle jejich vlastních slov se považují za jednu z prvních platforem zpravodajství o hrozbách. Jedná se o skvělý krok k ochraně uživatelů kryptoměny, ale pamatujte, že jste prvním přístavem, pokud jde o vaši vlastní bezpečnost v tomto prostoru.

Využijte dostupné nástroje a mějte na paměti, že žádný nástroj není dokonalý. Žádný nástroj vás neochrání, pokud se nejprve nepoučíte. Kryptoměny nezmizí ze dne na den, ale pokud se objeví více projektů na ochranu uživatelů v kryptolandu, pak to jistě povede dlouhou cestu, jak přivést kryptoměnu k masám.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me