Během rozmachu kryptoměn nemůžete udělat špatnou investici. Je to jako vsadit a nikdy neprohrát. Ale když je všechno na spadnutí, není to tak snadné. Chcete-li vydělávat peníze soustavně, budete při vybírání mincí muset udělat víc, než házet šipky na hrací plochu.

Vyjmutí raketových lodí z moře shitcoinů není nemožné. Kladení správných otázek je cestou k informovanému investičnímu rozhodnutí. Postupujte podle těchto pokynů níže, jak vyhodnotit kryptoměnu, abyste od této chvíle mohli provádět informované investice.

Co projekt dělá?

Blockchainové projekty jsou hodně podobné technologickým startupům. Každý je tvořen týmem, který se snaží vyřešit problém. Když si koupíte minci, nekoupíte jen pár sekund a 0 a to bude mít magickou hodnotu jednoho dne více. Kupujete myšlenku, kterou podporuje, a tým, který ji také buduje. Dobrý nápad s praktickým případem použití v blockchainu je hlavním příspěvkem k hodnotě mince.

Jaký problém se snaží vyřešit?

Blockchainové projekty řeší technické problémy. Bitcoin – ukládejte hodnotu do neměnné účetní knihy, takže vaše peníze jsou zabezpečené. Ethereum – usnadněte digitální dohody jednoduchým způsobem a odstraňte prostředníka z obrazu. Monero – vytvořte anonymní a bezpečný přenos aktiv peer-to-peer.

Pak jsou venku o něco více. Možná jste slyšeli o Cryptokitties, moderní verzi Tamagotchi mazlíčků pro blockchain. Digitální kočky jsou doslova žetony. Může to znít hloupě, ale falešní mazlíčci byli úspěšní ze skal zvířat prostřednictvím Pokémona. Je to vlastně obchodní model, který zaznamenal úspěch se starší technologií a nyní se dostává do blockchainu.

srovnání cryptokitties

Bylo to provedeno dříve?

Myšlenka, která již byla provedena, se může zdát jako špatná věc, ale když se pokoušíte posoudit hodnotu mince, je to obvykle dobré. Byť na blockchainu má své vlastní výhody. Zabezpečení informací a odpovědnost za stranu mohou přidat hodnotu již existujícím nápadům.

Ripple používá svůj token, XRP, k provádění převodů mezi finančními institucemi.

Není to nový nápad. Dokud existují finanční instituce, dochází k převodům peněz. Důvěryhodná třetí strana by však provedla transakci pro banky a za její dokončení by si vzala značné procento. Ripple se zbaví prostředníka a sníží procento na pouhý zlomek – zlomek potenciálu průmysl za několik bilionů dolarů není špatné.

Kdo to staví / podporuje??

Produkt je jen tak dobrý jako tým, který jej vytvořil. Koncepty jsou nové a technicky náročné, takže lidé, jejichž mince kupujete, lépe věděli, co dělají. Nové blockchainové projekty by měly na svém webu snadno najít týmové stránky. Podívejte se na jejich pozadí a ujistěte se, že mají různorodou skupinu talentů. Pokud je tým všichni inženýři MIT, může to být problém. V tomto týmu, který pracuje na propagaci projektu a budování jeho přijetí?


Neo tým

Některé starší a zavedenější projekty nemají týmy, ale celé komunity. Kryptoměna je v první řadě decentralizovaná, takže také mnoho skupin budujících tyto projekty. Podívejte se na jejich kanály Reddit, Twitter nebo Telegram a zjistěte, kdo se do projektu zapojuje. Zjistěte, zda je kolem toho pozitivní sentiment, a zkontrolujte, zda existují podporovatelé, na které na vás udělá dojem. Pokud je decentralizace také konceptem, kterému věříte, pak dejte mincím s decentralizovanými týmy větší hodnotu.

Dalším ukazatelem síly projektu je to, kdo jej podporuje. I když inteligentní strategičtí partneři mohou ovlivnit projekt, zároveň mu dodávají stabilitu. NEO spolupracuje s čínskou vládou. Pokud vláda největší země a nejsilnější rozvíjející se ekonomiky na planetě věří v produkt, může mu dát další hodnotu.

Co dělá mince?

Může se zdát, že tyto mince jsou jen burzovní a tržní čepice, ale slouží také účelu. Některé mince poskytují likviditu, některé lze vyměnit za jiné služby, některé fungují jako cenné papíry a některé jsou v zásadě jen členské karty.

Mince jako Bitcoin nebo Dash mají opravdu široké případy použití – jejichž cílem je být zlatem a hotovostí kryptoměn. Ether a PLYN NEO jsou způsoby platby ve vlastních ekosystémech DApp. Ostatní žetony mají ještě konkrétnější využití. Golem umožňuje uživatelům pronajmout nevyužitý počítačový prostor za platbu za jeho token. Může se jednat o jednorázový případ použití, ale hodnota mince je jasná.

Ostatní mince nejsou tak jednoduché. EOS, který je v současné době šestý na trhu, je platforma DApp, která má token, ale podle jejich webových stránek „Tokeny EOS nemají žádná práva, použití, účel, atributy, funkce nebo funkce, výslovné ani předpokládané, včetně, bez omezení, jakékoli použití, účel, atributy, funkce nebo funkce na platformě EOS. “ Někteří se domnívají, že tento jazyk je pouze ve smlouvě o zproštění odpovědnosti společnosti EOS, ale při hodnocení byste měli vzít v úvahu.

Dalším případem je Ripple’s XRP. Jak již bylo uvedeno, poskytuje likviditu bankovním převodům v síti Ripple. Jaký je tedy případ použití, pokud nejste velká finanční instituce? Možná nebude dobrý. Pokud si však myslíte, že banky hromadně přijmou token zvlnění a jeho poptávka vzroste, pak by nyní nízký nákup a prodej do banky mohly být ziskové. Pokud však všichni kupují Ripple a není toho dost na to, aby fungovali pro finanční instituce, pak může nastat problém.

Mince, která je ICO, kterou se chystáte koupit, mohou být vyrobeny géniy s úžasným produktem, ale pokud nelze minci použít na nic, měli byste si před nákupem dvakrát rozmyslet.

Závěrečné myšlenky

Hodnocení mince je většinou subjektivní. Můžete se podívat na stovky faktorů a stále se mýlit. Ale kladení otázek uvedených v tomto článku vás jistě nastaví na správnou cestu. Až budete příště chtít koupit kryptoměnu, vězte, co kupujete. Vědět, k čemu se mince používá a kdo ji vytvořil, vám poskytne většinu informací, které potřebujete k informovanému rozhodnutí. Váš klid a váš bankovní účet vám poděkují.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me