Jaké jsou potenciální výhody a dopady bitcoinových darů na charitu?

Dary v bitcoinech jsou vynikajícím způsobem, jak charity povzbudit více dárců k účasti. Pro dárce je zasílání prostředků v bitcoinech snadné, pokud má charita nastavenou online peněženku. A pro charity mohou získat prostředky z celého světa, od moderního typu dárce, který upřednostňuje tuto platební metodu.

„Bitcoin je vzrušující nová digitální měna, která umožňuje globální platby 24/7, 365 dní v roce s nominálními poplatky,“ říká Christopher Moussa, hlavní investiční ředitel společnosti Investice do kryptoměny. “Charity si začínají uvědomovat mnoho potenciálních výhod při přijímání bitcoinových darů.” Být v čele přijímání bitcoinových darů otevírá vaši organizaci nové komunitě dárců, kteří raději jednají výhradně s bitcoiny. “

Zní to skvěle, že? A to je. Ale stejně jako cokoli jiného v životě byste si měli nejprve přečíst drobný tisk. Pokud jste charitativní organizace a chcete přijímat dary v bitcoinech, měli byste vědět několik věcí. Nenecháte se odradit problémy, jako je dodržování daňových předpisů, volatilita a zabezpečení vašich darů v bitcoinech. Nejprve si ale udělejte průzkum.

Jakmile si uvědomíte možná rizika a víte, jak správně zpracovat dary v bitcoinech, může mít přijetí tohoto typu financování pro vaši charitu velké výhody. Podívejme se zde na pár z nich.

Širší fond dárců

Pokud jde o získávání dárců, charity stojí proti docela tvrdé konkurenci. Nejen, že musí přesvědčit dárce, aby rozdávali peníze z vlastních kapes, ale musí také konkurovat tisícům dalších příčin.

Jen ve Spojených státech existují 1,5 miliónu registrované neziskové organizace. Přesvědčit dárce, aby si vybrali ten zbytek, není snadný výkon.

Přijímání darů v bitcoinech nejen otevírá potenciální fond dárců, ale také vám dává šanci v konkurenci, která nepřijímá kryptoměnu. Pro mezinárodní dárce je také snazší posílat peníze. A pro dárce, kteří upřednostňují úplnou anonymitu, je zasílání bitcoinů další pobídkou.

Přemýšlejte o ananásovém fondu, který anonymně daroval bitcoiny v hodnotě 55 milionů dolarů charitativním organizacím. Bez bitcoinu by to nebylo možné.

Neziskový konzultant, Paul Lamb zdůrazňuje: „Jednou z jasných výhod je, že čím dál více jednotlivců si je vědomo a pohodlné používání bitcoinů a dalších kryptoměn, tím větší je schopnost charit zachytit nové finanční toky.“

Odvolání se k tisícileté demografii

Začínající charity se obzvláště těžko snaží upoutat pozornost dárců. Obvykle nemají prostředky na to, aby se uvedli na trh, a nejsou veřejnosti dobře známy. Když většina lidí daruje, jde o největší charitativní organizace a běžná jména, na která jsou zvyklí v médiích.

Odvolání se na milénia by mělo být součástí priorit jakékoli charitativní organizace. Mileniálové jsou více zapálení do příčin a altruističtější než generace před nimi (průměrný mileniál téměř daruje 600 $ ročně charitativním organizacím). Mileniálové jsou také nejaktivnější generací využívající bitcoiny. Jsou ochotni přispět na vaši věc, pokud jim to usnadníte, jak je to jen možné.


Existuje několik crowdfundingových platforem, které malým charitám usnadňují přihlašování, včetně bitgive a bithope. Jakmile svou charitu získáte před správným publikem a přijmete bitcoin tak, aby pro ně bylo snadné darovat, rozšiřujete svou přitažlivost.

“Millennials jsou demograficky nejaktivnější využívající bitcoiny,” říká Lamb, “a jelikož se charity pokoušejí získat mladší dárce, je kryptoměna bezprecedentní a rostoucí oblastí příležitostí k získávání finančních prostředků.” Schopnost přijímat bitcoiny s sebou nese také jakýsi druh mezipaměti, který může upoutat pozornost moderního a více inovačně orientovaného dárce. “

Významný globální zdroj příjmů

V březnu společnost Ripple darovala 29 milionů $ na DonarsChoose.org, aby mohli přispět na žádost každého učitele na webu. Toto je jen jeden příklad toho, jak se kryptoměny aktivnější ve filantropii.

Je to prospěšné nejen pro charitativní organizace, ale pomáhá blockchainovým společnostem řešit některé negativní tlaky kolem kryptoměny a obvinění, že většina lidí v ní jsou zločinci nebo jen pro osobní zisk. Charity jsou připraveny využít této dobré vůle k získání více darů.

Získání všech výhod daru

Zatímco charitativní organizace přijímající dary tradičními způsoby, jako je kreditní karta nebo PayPal, podléhají poplatkům, u bitcoinových darů je lze podstatně snížit. Ačkoli transakční poplatky stále existují, jsou podstatně nižší.

“To umožňuje neziskové organizaci plně využít výhody daru a výrazně to zkrátí dobu zpracování,” vysvětluje Moussa. “Dary s bitcoiny mohou přijímat jednotlivci z celého světa.” Výhodou bitcoinových darů je, že transakce proběhnou rychle, obvykle do 15 minut. “

Přijímání bitcoinových darů znamená, že nemusíte platit kapitálové zisky, což charitativním organizacím umožňuje získat všechny výhody daru – pokud charitativní organizace pochopí volatilitu hodnoty bitcoinů a potenciální daňové důsledky.

Hlavním jídlem je, že musíte být v souladu. Nepřijímejte tedy dary a pak bezohledně HODL. „Pro charitativní organizace,“ radí Moussa, „je důležité si uvědomit, že držba bitcoinových darů jako investice může vyžadovat, aby platily nesouvisející daň z příjmu z jakéhokoli příjmu, který lze realizovat. Daňoví odborníci se více zaměřují na zdanění bitcoinů a budou moci organizacím pomoci orientovat se na této nové hranici. “

Jeromy Spence, finanční ředitel ve společnosti Společnost iComply Investor Services Inc.. dodává: „V USA, kde kapitálové zisky používají metodu first in first out, by bylo prospěšné darovat dříve než později, aby mohli získat daňový doklad ze své nejvíce zdanitelné kryptoměny. Je třeba si uvědomit, že pro dárce, kteří poskytli poprvé, existují další výhody. “

Dochází však k závěru, že „charitativní organizace by v konečném důsledku měly být nadšené a měly by se naučit nabízet informace zájemcům o kryptoměny, aby pro dárce a charitu mohly být výhodnou.“

Závěrečné myšlenky na bitcoinové dary

Přijímání bitcoinových darů pro vaši charitu má spoustu výhod. Zvláště pokud chcete rozšířit svůj fond dárců a zajistit, aby jeho poskytování bylo co nejjednodušší.

Přijímání bitcoinů dává vaší charitě větší možnosti, které mohou mít nevýslovný dopad na vaši práci. Buďte v tom chytří, dodržujte předpisy a otevírejte dveře k většímu financování a lepší budoucnosti.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me