Jimmy Zhong, spoluzakladatel a generální ředitel IOST

Jimmy Zhong

Jimmy Zhong není cizí v podnikání. Ve 19 letech zahájil svůj první startup, Find Inc., který nakonec skončil s úctyhodnou akvizicí 40 milionů dolarů. Od té doby založil dvě další společnosti a v současné době je spoluzakladatelem a generálním ředitelem IOST, blockchainové infrastruktury pro decentralizované aplikace (dapps). Jimmy a jeho tým se snaží vyřešit problémy se škálovatelností, kterým čelí mnoho dapp platforem implementací jedinečných mechanismů, jako je Důkaz důvěryhodnosti.

Na nedávném setkání se Stevenem Buchkem ze společnosti CoinCentral se Jimmy podělil o své názory na aktuální problémy trápící blockchainový prostor, bitcoin jako platební metodu a co čeká IOST letos.

Trilema škálovatelnosti

Škálovatelnost a propustnost jsou the módní slova v dnešní blockchainové krajině. Mnoho lidí věří, že jsou chybějícím kouskem, který konečně katalyzuje adopci hlavního proudu. Jimmy souhlasí s sentimentem, ale je skeptický, že musíme dosáhnout milionů transakcí za sekundu:

“Jsme praktičtí.” Nevěříme, že svět potřebuje blockchain, který zvládne desítky milionů transakcí. I v případě centralizovaného serveru v tomto okamžiku nepotřebujete miliony transakcí za sekundu (TPS). “

Aktuální možnosti však stále nejsou dost dobré. Jimmy pokračuje: „Existuje spousta aplikací, které lze postavit na platformě, která podporuje tisíce [TPS]. Ale ne 20 [TPS]… na této úrovni není možné nic dělat. “

S větší škálovatelností však obvykle přichází snížená decentralizace. V tom, co se běžně nazývá škálovatelnost trilemma, je téměř nemožné mít jeden bez obětování druhého. Na otázku, jak k tomu přistupuje IOST, má Jimmy dvoudílnou odpověď.

Říká, že první zahrnuje Důkaz důvěryhodnosti (PoB), „Další vrstva reputace nad vanilkovým systémem PoS (Proof-of-Stake).“ Tvrdí, že typický ekosystém PoS slouží pouze k tomu, aby bohatým pomohl zbohatnout – ti, kteří drží největší podíl, získávají největší v odměnách.

PoB to řeší přidáním dalšího tokenu do ekosystému IOST, servi. Servi jsou „samy generující, neobchodovatelné a sebezničující“ tokeny, které získáte, když poskytujete hodnotu síti IOST.

Plán IOST

Plán IOST

Čím více služeb vlastníte, tím vyšší jsou vaše šance na vytvoření nového bloku a výdělek IOST. Jakmile vytvoříte blok, vaše servi se vynulují. Jimmy vysvětluje: „Takto řešíme problém centralizace.“


Aby vysvětlil druhou část řešení IOST, Jimmy ilustruje problém, který vidí v Ethereu. Předpovídá, že i při plánovaném přechodu na PoS bude Ethereum stále narážet na stejné problémy se škálovatelností, kterým v současnosti čelí. V tomto scénáři říká: „Stále dosahujete konsensu mezi 40 000 lidmi.“ Toto dilema konsensu je místo, kde znovu vstupuje do hry reputace a služby. Síť IOST potřebuje pouze dosáhnout konsensu mezi top, řekněme 10%, uzlů seřazených podle celkového počtu služeb. Tímto způsobem se výrazně sníží počet uzlů, které síť potřebuje ke shodě.

Tato strategie výrazně kontrastuje s EOS, další platformou dapp. EOS dosahuje škálovatelnosti tím, že pouze 21 uzlů vytváří bloky. Ale tyto uzly jsou vybírány držiteli tokenů. Aby se zabránilo zkorumpovaným hlasovacím praktikám, jsou místo toho programově vybráni výrobci bloků IOST. Jimmy zdůrazňuje: „Pro nás je kód všechno. Vaše pověst je všechno. “

Nabídka kódu Jimmy Zhong

Myšlenky na bitcoin

Zajímavé je, že Jimmy si nemyslí, že se problémy s propustností platforem chytrých kontraktů vztahují na bitcoiny. Vysvětluje: „Bitcoin není určen pro každodenní transakce. Zlato také není … Nikdy jsem nevěřil, že se z bitcoinu stane každodenní hotovost. Prostě si nemyslím, že to je to, k čemu má být blockchain v tuto chvíli používán. Může to tak být, ale to není to, k čemu jsou bitcoiny dobré, a to není to, o čem přemýšlel Satoshi Nakamoto, když ho budoval. “

Z tohoto důvodu se bitcoinu daří v dobré škálovatelnosti.

Zátarasy k přijetí

Jimmy má silné názory na nedostatky použitelnosti většiny blockchainových projektů. „Samotná instalace Metamasku zastaví 90% lidí v používání produktu, ne-li více,“ tvrdí. Kromě toho chybí blockchain s aplikací „musím to mít“, která přitahuje do sektoru miliony uživatelů.

Tým IOST to chce změnit. Oni mají spolupracuje s Bluehill vytvořit fond ve výši 50 milionů dolarů určený na podporu dapps v ekosystému IOST. Kromě toho inkubovali projekt s názvem Theseus. “Theseus se zaměřuje pouze na jednu konkrétní věc, staví na IOST dappy.”

Navíc „tým TOST IOST] vyvíjí protokol správy dat pro podporu distribuce obsahu na základě PGC (profesionálně generovaný obsah).“ Demonstrace protokolu získala během tří týdnů od spuštění více než 400 000 uživatelů.

Je jasné, že Jimmy a jeho tým se v první řadě soustředí na adopci. Ale z dobrého důvodu. Nastiňuje proč: „Celý důvod, proč je trh s kryptoměnami tak volatilní, je ten, že neexistuje žádný skutečný případ použití … Neexistuje žádná skutečná hodnota, takže nemůžete někomu vyčítat, že je spekulant.“ Dodává: „Myslíme si, že skutečným způsobem, jak přimět lidi, aby si uvědomili hodnotu vaší sítě, nejsou kecy o tom, jak úžasná je vaše technologie … Závisí to na aplikacích a protokolech, ne na samotné síti.“

Shrnuje: „Nejde o budování nejdokonalejší technologie. Jde o to, kdo ve skutečnosti staví něco rozumného, ​​kdo uvádí na trh rozumný produkt a kdo má na vrcholu ekosystém. “

Nemohli jsme více souhlasit.

Jimmy rozumná nabídka

Děkuji

Děkuji, Jimmy, že jsi si vzal čas ze svého nabitého, cestování naplněného plánu a promluvil si s námi o své vizi. Těšíme se na pokrok IOST a růst ekosystému, který jej obklopuje.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me