V tomto článku se podíváme na některá z nejlepších zařízení USB ASIC miner na trhu a vysvětlíme výhody a nevýhody používání zařízení USB ASIC miner oproti tradičnímu těžebnímu hardwaru. Nakonec se pokusíme posoudit, zda zisky ospravedlňují náklady na nákup jednoho z těchto zařízení.

Proč používat USB ASIC Miner Over Mining Hardware?

Než začnete, je důležité si položit otázku: „Proč bych si měl kupovat USB ASIC miner?“ V závislosti na vašem účelu mohou nevýhody obrovsky převážit nad výhodami.

Výhody USB ASIC Minerů

Nižší náklady

I těžební zařízení ASIC v průměrné kvalitě může stát několik stovek dolarů. Vysoce kvalitní souprava ASIC by mohla stát více než 3 000 $. Pro srovnání, USB ASIC miner stojí ve většině případů méně než 50 $. Existují některé jednotky jako 21 bitcoinový počítač to stálo 150 $, což lze technicky klasifikovat jako USB miner, ale ty jsou na špičkové úrovni.

Je třeba vzít v úvahu také několik dalších investičních faktorů. Například projekty mění konsenzuální algoritmy, aby se staly odolnějšími vůči ASIC. To znamená, že drahé těžební soupravy ASIC by mohly z ničeho nic zastarat. Protože je nelze překonfigurovat pro jiné účely, mohlo by to znamenat významnou ztrátu. Ano, ovlivnilo by to také soupravy USB ASIC. Ztráta investice by však byla ve srovnání s podstatně menší.

Snadnější proces instalace

Jedním z nejobtížnějších aspektů zahájení úspěšné těžařské operace je proces instalace. Těžařské plošiny většinou nejsou plug-and-play. Konfigurace jednoho a zahájení těžby kryptoměn nějakou dobu trvá. Naproti tomu proces nastavení pomocí USB ASIC miner je poměrně jednoduchý a několik výukové programy jsou k dispozici.

Větší mobilita

Pokud jste zkušený horník nebo dokonce někdo, kdo s těžbou začíná, pravděpodobně víte, jaké mohou být rozsáhlé těžební operace. V mnoha případech mohou i malé operace zabrat spoustu místa.

Pro lidi, kteří často cestují nebo nemají dostatek prostoru pro nastavení hardwarových těžebních souprav, může být obtížné udržovat tradiční těžební provoz. S USB ASIC minerem byste však měli mít možnost využívat jak stolní počítače, tak notebooky. Tento umožňuje těžit prakticky odkudkoli, kde se můžete připojit k internetu.

fotografie notebooku

Je dokonce možné těžit s notebookem pomocí USB ASIC miner.

Nevýhody USB ASIC Minerů

Nižší hašovací sazby

Pokud jde o těžbu kryptoměn, je pravděpodobně nejdůležitějším faktorem hash rate. Nižší hash rate drasticky snižuje vaše šance na nalezení dalšího bloku a získání odměny za těžbu. Konkurovat ostatním těžařům, kteří používají tradiční těžební zařízení (nebo několik) s jednoduchým USB ASIC horníkem, není realistický cíl.

Nižší zisky

S USB ASIC minerem byste měli počítat s nižšími zisky. Je však nezbytné se na to dívat z hlediska návratnosti investic. Menší investice znamená, že se nedostanete do velkého deficitu. Je možné dosáhnout čistého zisku z USB ASIC miner? Více vysvětlíme v sekci náklady versus ziskovost níže.

Nejlepší zařízení USB ASIC Miner

Na trhu je dnes mnoho možností ASIC, GPU a CPU. Bohužel není tolik společností nabízejících zařízení USB ASIC miner.

Proč tomu tak je? Zjistíme to pohledem na technické podrobnosti a recenze zákazníků tří nejoblíbenějších jednotek dostupných v roce 2018. Upozorňujeme, že náklady na dopravu nejsou zahrnuty v následujících nákladech a že ceny mohou kolísat.

Bitmain Antminer U2

Náklady: 49,97 $ (použito)

Bitmain je největším hráčem na trhu s krypto těžbou. Společnost vyrábí nejrůznější těžební soupravy určené pro různé algoritmy PoW konsensu. Antminer U2 je dalším skvělým příkladem své rozmanité produktové řady. Od 3. Října 2018 Antminer U2 měl na Amazonu pouze dvě recenze.

Jedna recenze je docela pozitivní (5 hvězdiček). Recenzent zdůrazňuje skutečnost, že uživatelé se prostřednictvím tohoto zařízení USB ASIC mohou dozvědět o těžbě, cloudové těžbě atd. Druhá recenze je však negativní (1 hvězdička) a stěžovala si, že zařízení nebylo rozpoznáno na třech různých počítačích.

Podle jedné otázky zákazníka, která byla zodpovězena v listopadu 2017, toto zařízení již nefunguje, protože se zvýšila obtížnost BTC. Je důležité si uvědomit, že Antminer U2 těží pouze BTC a stejně jako mnoho jiných jednotek USB ASIC nemůže těžit jiné kryptoměny.

fotografie Bitmain Antminer U2

Bitmain Antminer U2

GekkoScience 2Pac

Náklady: 44,95 $

Popis produktu tvrdí, že GekkoScience 2-Pac je nejúčinnější USB miner, jaký byl kdy vyroben. Nenechte se zmást jménem. Toto je pouze jedno zařízení a ne dvě zařízení v sadě. Tento USB ASIC miner obsahuje dva čipy Bitmain BM1384 (stejné jako čip v Bitmain Antminer S5) a plně nastavitelný design regulátoru, který vám poskytne rozsah napětí jádra od 550 mV do 800 mV. Typická hash rychlost je 15 + GH / s, v závislosti na rychlosti hodin. Účinnost je 0,31 – 0,35 wattu na GH.

GekkoScience také doporučuje, aby lidé používali CGMiner spolu s tímto zařízením. Zdá se, že většina recenzí je realistických ohledně toho, čeho může tento konkrétní USB ASIC miner dosáhnout. Například většina nemá vysoké touhy po okamžité návratnosti investic.

fotografie Rev 2 GekkoScience 2-Pac Compac USB Stick Bitcoin Miner 15gh / s + (BM1384x2)

Podle popisu produktu se jedná o nejúčinnější USB miner, jaký byl kdy vyroben.

NanoFury 2

Náklady: 89 $

The NanoFury 2 miner je dodáván se dvěma ASIC čipy Bitfury. Rychlost na bity je 50 bitů – 3,7-4,1 GH / s a ​​53-55 bitů – 4,7-5,4 GH / s. Zahrnuje také chladič na zadní straně, aby lépe rozptyloval teplo. To znamená, že byste měli očekávat lepší životnost tohoto konkrétního USB ASIC miner.

Pro ty, kteří se zajímají o možnost obtížného nastavení, toto zařízení nevyžaduje žádné další ovladače. Dodává se také s Bfgminer & Podpora Cgminer. Dalo by se očekávat, že toto zařízení bude v průběhu času fungovat lépe než levnější USB ASIC hornické jednotky. Kromě toho je možné kromě BTC těžit celou řadu mincí SHA256, z nichž některé zahrnují DigiByte a Joulecoin.

fotka tří Nano Fury 2 Dual Chip USB Miner Bitfury NFY2 asic-miners

Nano Fury 2 se snadno instaluje. Nejsou vyžadovány žádné ovladače a zahrnuje Bfgminer & Podpora Cgminer.

Náklady vs. ziskovost

Zákazníci bohužel říkají, že je obtížné / nemožné dosáhnout s těmito jednotkami dobré návratnosti investic. Většina říká, že výsledky nestojí za investici.

Například jeden uživatel Rev 2 GekkoScience 2-Pac doporučuje použít rozbočovač USB se sedmi porty, který podporuje USB flash disky. Tento uživatel také doporučuje, aby si uživatelé vybrali cgminer a ukazovali na uzel P2Pool. Celkově uživatel odhaduje, že byste museli utratit 600 až 800 USD, což by vám poskytlo zlomovou časovou osu 20 měsíců. Pokaždé, když se výplata bloku BTC sníží na polovinu, bude trvat déle, než se dosáhne rentability. Je také důležité si uvědomit, že tato rada byla zveřejněna v lednu 2018, kdy byly ceny kryptoměny na nebo kolem svého nejvyššího bodu v historii. U medvědího trhu může být zisk ještě náročnější.

Měli byste také zvážit množství času a zdrojů potřebných k těžbě denně a udržování těžebních operací. Na konci dne stojí těžba USB ASIC za to? Pokud se díváte pouze na ziskovost, je mnohem lepší zvolit tradiční těžbu hardwaru. Pokud však hledáte snížení počátečních nákladů a nechcete projít procesem nastavení operace v plném rozsahu, může být lepší volbou vyzkoušet těžbu USB..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me