Justin Sun. sedí u kormidla Tron, decentralizované platformy pro sdílení zábavného obsahu, kterou řídí uživatelé, kteří místo centrálních zprostředkovatelů třetích stran naplňují tržiště. Tron se v současné době pohybuje kolem tržního stropu 1,5 miliardy USD. Přestože je Tron výrazně nižší, než je historicky nejvyšší tržní kapitalizace ve výši 16,7 miliardy USD, byl na medvědím trhu 2018 neuvěřitelně aktivní.

Sun se může pochlubit působivým životopisem ve věku 28 let: zakladatel Peiwo (populární klon Snapchat v Číně), Forbes China / Asia 30 Under 30, první účastník tisíciletí (a nedávný absolvent) Hupan University Jack Ma, a nyní, zakladatel & Generální ředitel Top 15 blockchainového projektu Market Cap.

Justin Sun a Jack Ma

Justin Sun a Jack Ma

Jedna z nejpozoruhodnějších posledních aktualizací z tron novinky je akvizice společnosti BitTorrent, jednoho z největších a nejuznávanějších protokolů sdílení souborů peer-to-peer. V únoru 2013 byl odpovědný za BitTorrent 3,35% veškeré globální šířky pásma a ovládl trh šířky pásma sdílení souborů.

CoinCentral dostal šanci spojit se se společností Sun o nedávném vývoji v Tron, jako je akvizice BitTorrent, Project Atlas a další.

Můžete nám dát dvouminutovou filmovou upoutávku svého života? Jak ses dostal do světa blockchainu?

Poprvé jsem s blockchainem přišel do styku, když jsem studoval v USA. Četl jsem New York Times, když jsem narazil na příběh o bitcoinu. Okamžitě mě přitahovalo, jak decentralizované to je, je to transparentnost a neměnné kvality. Proto jsem začal pracovat pro Ripple a rozšiřoval protokol Ripple na region Velké Číny. Chtěl jsem usilovat o hodnoty, za které podle mě stojí za to bojovat.

Bylo to ale obtížnější, než jsem si představoval, prostřednictvím organizace založené na bankovnictví. Lepší alternativou byla autonomní, decentralizovaná komunita. Poté jsem v roce 2017 zahájil TRON, aby se moje vize stala realitou. Když se ohlédnu zpět, rád řeknu, že jsem se rozhodl správně.

Tron za poslední rok zaznamenal obrovský růst a expozici. Jak minulý rok osobně změnil váš život?

Upřímně, moc se to nezměnilo. Vím velmi dobře, jak se věci vyvíjejí mimo TRON. Zdokonalování současné technologie a naší komunity je pro mě základem projektu. Bez ohledu na to, jak se změní cena, nepřestaneme zlepšovat uživatelské prostředí a ekosystém TRON. Na tom opravdu záleží.

Rádi bychom našim čtenářům umožnili seznámit se s Justinem Sunem, člověkem, o něco lépe. Jaké jsou naše vášně a koníčky mimo svět blockchainu a kryptoměny?

Go (Weiqi) a psaní jsou pravděpodobně moje hlavní záliby. Ve skutečnosti jsem vydal svou první knihu v roce 2017. Jmenuje se Brave New World. Právě teď je veškerá moje energie zaměřena na zdokonalování naší technologie a celého ekosystému, což vyžadovalo, abych pracoval 70-80 hodin týdně. Už jsem si zvykl a baví mě to.

Mohl byste popsat, jaké to bylo být na Hupan University Jacka Ma??

Univerzita Hupan je rozhodně důležitým mezníkem v mém životě. Stal jsem se tam prvním tisíciletým studentem, než jsem založil TRON. Během těchto tří let jsem se toho hodně naučil od Jacka Ma a dalších neuvěřitelných podnikatelů, zejména pokud jde o to, jak analyzovat současné trendy a jak rozvíjet správné strategie atd. To, co jsem se naučil na Hupanské univerzitě, těží jak pro TRON, tak pro mě samého. Tento druh zážitku je pro mě tím nejcennějším darem.

Společnost Tron také obdržela značné množství kontroverzí a kritiky od lidí, kteří mohou nebo nemusí skutečně rozumět odvětví kryptoměn. Jak byste řešili tvrzení, která se snaží udělat z Tronu marketingový trik bez této technologie?

FUD a Shill se běžně používají ke změně vnímání, které mají investoři kolem kryptoměn, aby ovlivnili cenu. Na rozdíl od některých projektů dosáhl TRON všech svých milníků (testovací síť, hlavní síť, volba uzlů svědků, spuštění virtuálního stroje) bez výrazného zádrhelku. Věřím, že je to skvělý příklad, že TRON není jen humbuk, jak říkají někteří lidé. Společnost značně investuje do R.&D; Těším se, až uvidím na našem blockchainu další skvělé produkty a ukážu, že společnost je skvělá v marketingu, ale ještě lepší v budování špičkové technologie.

Zjevně jste zaujali přístup více zaměřený na marketing a partnerství než jiné chytré smlouvy a platformy Dapp. Jaké jsou vaše důvody??

Aby byla síť hodnotná, potřebuje skvělou technologii, případy použití a uživatele. Díky partnerství se zavedenými společnostmi, jako je LINE, Binance atd., Získává naše společnost více případů využití pro své držitele, společně vyvíjí nové technologie a oslovuje více lidí.

Blockchain se rozšíří na širší publikum, které si ani neuvědomuje, že jej používá, a věřím, že tam uvidíme nejvíce změn v naší společnosti. Nemusíte vědět, jak internet funguje, abyste si ho užili, to je stejné s blockchainem; chceme to udělat co nejjednodušší a díky našemu partnerství, které vznikne, uspějeme. Jsem nadšený, že tato partnerství podporují inovace a novou generaci Dapps.

Nedávno jste začali spolupracovat s nadací Binance’s Blockchain Charity Foundation, abyste prozkoumali, jak může blockchain pomoci neziskovému sektoru. Jaké kombinace kombinace blockchainu a neziskovek vás nejvíce vzrušují?

Jsem nadšený ze spolupráce @BananceBCF zkoumat řešení #blockchain může přinést do neziskového sektoru. Doufám, že můj závazek inspiruje ostatní, aby se připojili k tomuto hnutí. Těšíme se na úzkou spolupráci s BCF a @UNDP! https://t.co/UyDao9ZkKm

– Justin Sun (@justinsuntron) 18. října 2018

Jako technologický lídr a průkopník v decentralizovaných technologiích jsem rád, že vidím další průmyslová odvětví a organizace, které se zabývají blockchainem a jeho inovacemi. Společně s Binance’s Blockchain Charity Foundation vytváříme další případy použití této výkonné technologie. Neseme důležité odpovědnosti a díky spolupráci jej nyní můžeme využívat k dobrému, k iniciativám, z nichž bude mít prospěch většina lidí.

Společnosti hrají při podpoře těchto akcí hlavní roli a společnost TRON se rozhodla integrovat komunitu do jádra společnosti od jejího založení v září 2017. Náš blockchain je společně řízen 27 super zástupci, kteří jsou všichni voleni držiteli tokenů TRON. Mám to štěstí, že jsem si získal důvěru komunity, a jako jeden ze zvolených superzástupců se domnívám, že je mojí odpovědností vést hnutí a používat blockchainovou technologii pro sociální dobro.

Abychom šli nad rámec tohoto prvního daru a mého angažmá jako superpředstavitele, bude od dnešního dne společnost TRON schopna podporovat jakoukoli organizaci usilující o větší transparentnost a účinnost díky technologii blockchain. Jsem nadšený, že vidím vývojáře komunity a TRON společně pracovat na nových produktech, které budou sloužit těmto příčinám.

Jaké jsou vaše další oblíbené projekty v jiném prostoru než TRON?

TRON – věřím, že síť TRON přinese našim uživatelům prémiové a decentralizované internetové prostředí.

Bitcoin – pro mnohé to byla brána do světa technologie blockchain a velmi dobře předvádí svůj potenciál.

Ethereum – jedná se o první rozšíření blockchainu do aplikací.

Můžete nám říci o důležitosti nedávné akvizice BitTorrent?

Od svého vytvoření měl protokol BitTorrent zabudován do svých hlavních procesů systém pobídek. Uživatelé BitTorrent se mohou rozhodnout nahrát data uživatelům, kteří jim nahrají rychleji. Před akvizicí v červenci 2018 společnost BitTorrent’s R.&Tým D již zkoumal způsoby, jak do protokolu BitTorrent přidat pobídky založené na blockchainu.

Můžete nám něco povědět o projektu Atlas?

Project Atlas je základem pro nový způsob distribuce obsahu. Pro začátek bude produkt obsahovat rychlejší stahování, více semen, žádnou těžbu a zpětnou kompatibilitu. Je přizpůsoben světu, ve kterém dnes žijeme: mobilní, propojený a transparentní. Naším cílem je nakonec zmocnit všechny tvůrce obsahu a jejich komunity odstraněním prostředníka a umožněním tvůrcům obsahu distribuovat přímo uživatelům.

Máme tým 10 a více lidí, kteří se zcela věnují projektu Atlas. Doufáme, že brzy odhalíme první funkce a těšíme se na další spolupráci s klíčovými hráči v zábavním průmyslu.

Co považujete za nejzajímavější aplikace technologie Tron?

TRON transformuje fungování internetu na své jádro. Věřím, že každá aplikace, která je postavena na naší síti, odemkne její sílu a bude mít největší užitek. Jsem nadšený, že vidím zábavní průmysl, ale také tradiční odvětví, jako jsou telekomunikace, bankovnictví, energetika, nemovitosti, vzdělávání.

Jak vypadá úspěch pro Tron?

Vypadá skvěle, lidé říkají, že blockchain bude trvat déle než deset let, než ho zažijete. Náš tým pracuje 24/7, aby se toho stalo mnohem méně. Společnost jsem založil v září 2017; dnes máme asi 300 lidí. Toto je jen začátek fantastického příběhu.

Co si myslíte o tom, jak se tvůrci trhu a správa aktiv dostávají do kryptoměny?

Věřím, že v roce 2019 budou hrát významnou roli a budou postupovat vpřed; tento posun a zájem o blockchain a kryptoměnu můžeme jen uvítat. V současné době jednáme s několika velkými společnostmi pro správu aktiv; jsme zde, abychom je podporovali, usnadňovali přechod a pomáhali jim vzdělávat své zákazníky o technologii jako celku.

Děkuji!

Výše uvedený článek je sponzorovaným příspěvkem. Obsah nebyl změněn tak, aby byl méně objektivní než naše redakční standardy.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me