FSS drží krk pro upoutání

Po týdnu kontroly, zda byl jeho stabilnícoin, Tether, použit k umělému nafouknutí běhu bitcoinů na 20 000 $, by mohla být Tether Ltd. jasná. Finanční Posouzení vedená advokátní kanceláří Freeh, Sporkin & Sullivan LLP (FSS) tvrdí, že každý USDT je ​​plně zajištěn ekvivalentní rezervou USD.

„FSS je přesvědčena, že nezatížená aktiva společnosti Tether od 1. června 2018 převyšují zůstatek plně zajištěných amerických postrojů v oběhu,“ uzavírá ve své zprávě advokátní kancelář.

Advokátní kancelář, kterou spoluzaložil bývalý ředitel FBI Louis Freeh, říká, že Tether Ltd. drží mezi svými dvěma bankovními účty hotovost v hodnotě 2,54 miliardy dolarů. Tato částka stohuje – a ve skutečnosti nahrazuje – USDT v hodnotě 2,53 miliardy USD v oběhu k 1. červnu.

“Jsme rádi, že si to můžeme nezávisle ověřit, abychom odpověděli na některé otázky veřejnosti.” V žádném případě jsme neskončili s úsilím prosazovat zvýšenou transparentnost ve společnosti Tether, “uvedl v reakci na zjištění generální ředitel společnosti Tether Jan Ludovicus van der Velde..

Van der Veldeovy komentáře se čtou jako povzdech, protože nálezy FSS očividně osvobozují Tethera od každé špatné hry.

K těmto zjištěním existuje pouze několik kvalifikací, z nichž některé uvádí FSS ve své zprávě. Zdá se, že tyto námitky naznačují, že jasnost zprávy nabízí pouze záblesk transparentnosti, pohled na operace Tetheru, který ponechává jedno oko otevřené, zatímco druhé zůstává zavřené.

Za prvé, „FSS není účetní firmou a neprovedla výše uvedenou kontrolu a potvrzení pomocí Obecně přijímaných účetních zásad,“ uvádí advokátní kancelář ve své zprávě a dále varuje, že jejich zjištění „by neměla být vykládána jako výsledek auditu . “ Dále dodává, že jeho telefonické a osobní rozhovory s bankovními pracovníky „předpokládaly bez dalšího šetření, že pracovníci banky poskytující potvrzení byli řádně oprávněni takové potvrzení poskytovat, a že potvrzení byla správná“, což znamená, že FSS nikdy přímo neprohlížela Tetherovy podíly, pouze je potvrdila ústním podáním.

Eugene Sullivan, jeden z partnerů advokátní kanceláře, je údajně poradním výborem i pro jednu z dotyčných bank.

Zpráva nebyla nic jiného než oficiální a stojí za zmínku, že Tether konkrétně vyhledala právnickou firmu, aby zkontrolovala své finance, místo aby provedla oficiální audit.

Ve skutečnosti se Tether opakovaně odmítl podrobit oficiálnímu auditu. Stuart Hoegner, hlavní právní zástupce společnosti Tether Ltd., tvrdí, že je to proto, že společnost prostě nemůže projít tradičními způsoby, jak ověřit své finance. Pro něj to není příznak Tetherovy neochoty; je to příznak neochoty institucionálních účetních firem.

“Závěrem je, že audit nelze získat,” uvedl v rozhovoru pro agenturu Bloomberg. “Velké čtyři firmy jsou pro tuto úroveň rizika anathema.” Pustili jsme se do toho, co považujeme za další nejlepší věc. “

Další nejlepší věc je podobná auditu, který Tether obdržel od společnosti Friedman LLP v září loňského roku. Stejně jako zpráva FSS, i Friedmanova vlastní odmítnutí odpovědnosti ohledně její akreditace a je považována za neoficiální. Za svou roli při provádění auditu byl Friedman na začátku letošního roku předvolán CFTC Spojených států spolu s Tether a Bitfinex.

Pro skeptiky může být zpráva buď trochu víc než Tetherův pokus zachránit si tvář a nasadit masku transparentnosti při zachování stejných postupů, které ji zavedly do horké vody.

Dva profesoři z University of Texas v Austinu zveřejnili tento týden 66stránkovou studii, která tvrdí, že Tether byl použit na manipulaci ceny bitcoinů na vrcholu svého loňského roku. Podle zjištění profesorů Johna M. Griffina a Amina Shamse „nákupy u Tetheru jsou načasovány po poklesu trhu a vedou k výraznému nárůstu cen bitcoinů“, což je „nejvíce v souladu s [a] hypotézou založenou na dodávkách, kde se používá Tether poskytovat cenovou podporu a manipulovat s cenami kryptoměn. “

Studie vypráví další příběh, který kryptičtí spiklenci za poslední rok papouškovali, že Tether není zcela zajištěn dolarovými rezervami a jeho tvůrci tiskli USDT, aby kontrolovali cenové výkyvy bitcoinu. Vzhledem k neoficiální povaze zprávy FSS, která je v rozporu s těmito tvrzeními, je nepravděpodobné, že by ti, kteří se postavili na stranu Shamse a Griffina, změnili názor.

To by vyžadovalo oficiální audit nebo sondu vládní agentury. Vzhledem k odporu Tetheru vůči prvnímu a předvolání Janurary před CFTC bude druhý pravděpodobně jediným prostředkem k zajištění nevyvratitelného přehledu operací Tetheru.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me