Už vás nebaví spekulace? Tyto kryptoměny poskytují pracovní platformy a služby

Ponořit se do světa kryptoměny může být ohromující zážitek.

Více než 1 000 kryptoměn podporovaných blockchainem v oběhu na více než 100 online trzích znamená, že kryptoměna je hluboká a široká. Tato závratná řada možností by mohla nechat začínajícího investora nebo nadšence v kryptoměnách dusit úzkostí trhu.

Uprostřed této spousty ICO založených na spekulacích vás však nějaký zdravý výzkum může nasměrovat k nadějným společnostem se skutečnými funkčními produkty.

Kryptoměny již nejsou technologickou novinkou pro vaše stereotypní obyvatele sklepa a následující kryptoměny jsou toho důkazem.

Jejich platformy jsou plně funkční a integrují blockchain do každodenních služeb, díky čemuž je tato technologie vystavena veřejnosti.

Zvlnění (XRP)

Společnost Ripple, která byla založena v roce 2012, je blokový platební protokol, který funguje jako systém hrubého vypořádání v reálném čase. Nenechte se příliš zavěsit na žargon. Jednoduše řečeno, Ripple poskytuje odpovědi na problémy, kterým čelí mezinárodní podnikatelská komunita, jako je potřeba směnárny, zdlouhavé časy transakcí a transakční poplatky.

Například pokud chce společnost obchodovat přes hranice, přemístění kapitálu nebo vystavení platby může trvat 3-5 dní. Pokud to spojíte s vysokými transakčními poplatky a fiat směnnými kurzy, přesun masového množství finančních prostředků z jedné země do druhé může být náročným procesem.

Zadejte Zvlnění.

Platební protokol společnosti Ripple zefektivňuje proces transakcí pro společnosti pomocí blockchainu a měny (XRP). Blockchain poskytuje transakce v reálném čase prostřednictvím decentralizovaného a zabezpečeného systému a XRP poskytuje likviditu pro převedené prostředky.

Protokol navíc snižuje transakční náklady na nepatrný poplatek od 0,00001 XRP (zlomky zlomků penny).

Zvlnění v praxi

Platforma Ripple, Ripple Transaction Protocol, zaznamenává větší přijetí mezinárodními finančními institucemi. Uživatelé mezi sebou komunikují prostřednictvím bran na webu ripple.net. Z těchto bran mohou komunikovat s ostatními členy Ripple Transaction Protocol zasíláním, přijímáním a výměnou finančních prostředků ve formě měn XRP a fiat.

Blockchain společnosti Ripple slouží jako účetní kniha pro tyto transakce a veřejně ukládá data transakcí do bloků, které tvoří protokol.

Koncept zní revolučně a Ripple zatím dokazuje, že je. Působivých více než 100 společností využívá Ripple k výměně kapitálu, včetně mnoha významných bank, jako jsou UBS, Santander a UniCredit.

Společnost Ripple zatím prokázala, že její aplikace v reálném světě má skutečnou hodnotu pro globální finanční a obchodní oblast a její již široce používaný protokol pravděpodobně přiláká více uživatelů, protože společnost získává na síle a expozici.

Siacoin (SC)

Nebojte se, nejde o další pokus popové hvězdy o jízdu na vlně kryptoměny (dívá se na tebe, DJ Khaled). Mimochodem, popová zpěvačka Sia nemá se Siacoinem nic společného. Své vznik sahá do soutěže HackMIT 2013. Společnost chce využít potenciál nevyužitého úložiště na světě pomocí technologie blockchain. V podstatě chce Siacoin vytvořit platformu cloudového úložiště pro spolupráci prostřednictvím sítě individuálně spravovaných datových center.

Tato datová centra umožňují uživatelům spravovat data prostřednictvím blockchainu. Rozbočovače úložiště fungují jako jednotlivé uzly, které podporují celý systém, takže místo toho, aby existovaly na jednom centralizovaném serveru (např. Dropbox), existuje cloud prostřednictvím decentralizované sítě úložiště paměti spouštěného uživatelem.

Pomocí Sia

Na rozdíl od jiných platforem cloudového úložiště Sia nefunguje z názvu domény. Místo toho lze program stáhnout z Web společnosti Sia.

Po stažení mohou uživatelé nahrát soubor do cloudu, který bude hostován v jednom z datových center blockchainu. Uživatelé se také mohou rozhodnout hostit datové centrum pro platby v Siacoinu. Aby se zajistilo, že hostitelé neohrozí ani nezneužijí osobní údaje, chytré smlouvy zajišťují, že hostitelé nebudou placeni, pokud nebudou bezpečně ukládat informace. Platforma Sia také šifruje a dělá všechna data nadbytečnými, aby byla zajištěna další bezpečnost dat.

Platforma je v současné době aktivní a stejně jako Ripple je zaměřena více na podniky než průměrný jedinec, ale vzhledem k časovému a technologickému růstu by se Sia mohla v budoucnu stát levnější alternativou k hlavním cloudovým službám.

Steem (SMT)

Steem se snaží změnit způsob, jakým je internetový obsah vytvářen, sdílen, motivován a dokonce odměňován. Blockchain funguje s využitím toho, co jeho tvůrci nazývají Proof of Brain. Na rozdíl od mincí typu Proof of Work, které cirkulují měnu prostřednictvím těžby (např. Bitcoin), je Steem distribuován prostřednictvím hlasování nebo lajkováním obsahu, který generují členové komunity.

Když je příspěvek nebo komentář schválen, tvůrce tohoto obsahu obdrží srovnatelné množství SMT (nebo Smart Media Token, Steemova měna). Ano, čtete to správně – za interakce na sociálních sítích vám může být zaplaceno.

Kde tedy Steem pracuje??

Steemův protějšek v sociálních médiích, Steemit, začleňuje měnu do své platformy. Díky tomu mohou uživatelé vzájemně komunikovat prostřednictvím sítě blogových příspěvků a sekcí komentářů a přitom vydělávat SMT za popularitu svých příspěvků.

Od listopadu 2017, Steemit má více než 400 000 registrovaných účtů a shromažďuje 90 000+ denních příspěvků. Velká část obsahu v současné době nepřekvapivě souvisí s kryptoměnou, ale přijetí hlavního proudu vede k větší rozmanitosti tvorby obsahu.

Například existují značky kategorií pro cokoli od sportu a cestování po memy a historii, přičemž nejpopulárnější příspěvky se vyplácejí kdekoli mezi 30,00–200,00 $. Znáte ty konspirační teorie, které sdílíte a které nikdo neposlouchá? I ty mají pro Steemit hodnotu, a myslíme si, že je to celkem hezké.

Steem se nakonec snaží stanovit nový standard pro platformu sociálních médií, ale jen čas ukáže, zda internetová komunita akceptuje přístup k online interakcím založený na zisku.

Základní pozornost (BAT)

Stejně jako Steem používá Basic Attention individualizované ziskové pobídky k přepracování způsobu, jakým komunikujeme s online službami. Pro BAT, cílem je reklama, ne sociální média.

Cílem je zefektivnit reklamní služby tak, aby zahrnovaly pouze diváky, vydavatele a inzerenty, což eliminuje potřebu prostředníků v procesu a snižuje potenciál marketingových podvodů. Projekt postavený na blockchainu Ethereum je otevřenou, decentralizovanou platformou digitální reklamy poháněnou tokenem BAT. Uživatelé platformy budou odměněni v BAT za pozornost a prohlížení reklam a vydavatelé obdrží BAT úměrně k popularitě jejich zveřejněných reklam..

Kde je to implementováno?

Pokud hledáte odměnu za bezohledný konzum, Statečný prohlížeč v současné době podporuje platformu Basic Attention. Je vybaven peněženkou v prohlížeči, která ukládá BAT, které uživatelé vydělávají na rozhraní prohlížením reklam. Prohlížení reklam je však zcela volitelné, protože prohlížeč Brave nebude zobrazovat reklamy, pokud je uživatel nepovolí.

Prohlížeč také obsahuje funkci Brave Payments, která umožňuje uživatelům darovat část svých BAT přímo z peněženky prohlížeče na své oblíbené webové stránky; v budoucnu mohou být Brave Payments použity na služby, produkty, předplatné a podobně, když webové stránky implementují platební funkci BAT.

Brave také využívá systém Basic Attention Metric k měření spokojenosti a pozornosti uživatelů. S touto metrikou je základní pozornost schopna přesně měřit, které reklamy získávají nejvíce zobrazení, a to hodnocením, které reklamy mají jednotlivá oprávnění diváka. Tím je zajištěno, že vydavatelé dostanou přesnou kompenzaci za popularitu reklamy, a také to zajistí, že inzerenti získají optimální zobrazení svých služeb sledováním a cílením na zájmy uživatelů.

Nakonec je to výhoda pro všechny zúčastněné: diváci dostanou zaplaceno za vystavení reklamám, které chtějí vidět, inzerenti dosáhnou svých cílových trhů a vydavatelé se nemusí trápit podvodným marketingem, který podkopává jejich zisky.

Právě teď je Brave jediným prohlížečem, který podporuje platformu Basic Attention, ale jak Basic Attention roste, jeho tým doufá v širší přijetí protokolu blockchainu. Je to jedna z mála blockchainových technologií, které chtějí otřást digitální reklamou k lepšímu odstraněním podvodů, snížením hrozby malwaru a poskytnutím přesnější metriky pro měření expozice reklamy a zájmu uživatelů.

Brave je první hmatatelná aplikace technologie Basic Attention, ale pokud se stane oblíbenou u uživatelů, vydavatelů a inzerentů, díky tradičnímu přijetí by se z BAT mohl stát nový standard pro online marketing..

Závěrečné myšlenky

Mějte na paměti, že se nejedná o vyčerpávající seznam a některé z těchto platforem, i když jsou aktivní, stále vyžadují další vývoj. Obecně však tyto platformy prokázaly svou proveditelnost a technologickou hmatatelnost ve srovnání s jinými společnostmi využívajícími blockchain, jejichž technologie je v teoretickém vývoji.

Je to vzrušující doba pro technologie, protože blockchain umožnil vytvoření řešení na vysoké úrovni nebo optimalizaci současných řešení na dosah mnoha lidí.

Ujistěte se, že se vzděláváte o průmyslových trendech a sledujete některé ze svých oblíbených společností, abyste drželi krok s jejich pokrokem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me