Opouštíme Silicon Valley

Silicon Valley je již dlouho de facto místem pro začínající startupy, aby si zakořenily kořeny a přerostly v multimilionové podniky, ale nemusí to být hlavní město blockchainové technologie. Od července 2017, 62 ze 105 celkem amerických společností v hodnotě více než $ 1 B se nachází v Kalifornii. Abych to uvedl na pravou míru, New York má druhou nejvyšší částku s pouhými 15 podniky.

mapa nás společností jednorožec

Zdroj: CB Insights

Díky síle decentralizace však startupy založené na blockchainu dokazují, že můžete najít úspěch i mimo bublinu Silicon Valley. Města po celém světě, ať už prostřednictvím volnějších předpisů, silných finančních vazeb nebo některých neznámých faktorů, se začala ucházet o titul „kapitál blockchainu“ a objevují se jako mekky pro mladé kryptoměnové společnosti. Přestože se předchůdce dosud neobjevil, existuje několik regionů, které se začínají rozvíjet jako horká místa pro tuto novou inovaci.

Chicago, USA

Létáním pod radarem se Chicago rychle buduje jako světový lídr v oblasti kryptoměny. Chicago Mercantile Exchange (CME) a ​​Chicago Board Options Exchange (CBOE) byly dvě z prvních amerických finančních burz, které podporovaly obchodování s bitcoinovými futures.

Méně známé, vláda Illinois byla jednou z prvních, která přijala technologii blockchain vytvořením Illinois Blockchain Initiative (IBI). IBI je vyhrazený přístup k:

  1. Vytvořte nepřekonatelnou legislativu obklopující technologii,
  2. Provádět pilotní programy blockchainu v rámci vládních organizací a
  3. Rozvíjejte blockchainový ekosystém v Chicagu.

rizikové financování získávané bitcoinovými a blockchainovými startupy

Zdroj: Crunchbase News

Chicago Blockchain Center (CBC) stojí v čele cíle číslo tři. CBC hostí vývojářské workshopy a setkání a také podporuje místní startupy prostřednictvím inkubace. To vše dohromady vedlo k růstu velké blockchainové komunity ve Windy City.

Ve skutečnosti je Chicago lídrem v oblasti blockchainových startupů podporovaných podniky. Společnosti v Chicagu dosud vyzvedly více než 69 milionů dolarů – což je více než trojnásobek celkového počtu Austinu, Denveru a Seattlu.

Pozoruhodné společnosti / projekty: Bloq, CFX Markets

Austin, USA

Austin, který staví uprchlíky z nafouknutého trhu s bydlením v San Francisku, si pro sebe vytváří blockchainové startupy. Státní kapitál, který nemá žádnou daň z příjmu a přirozený libertariánský přístup, je připraven pro kryptoměnné podnikatele.

Město pořádá Texaskou bitcoinovou konferenci od roku 2014, ale slavněji každoročně na jaře přivádí stovky tisíc účastníků programu South by Southwest (SXSW). Ačkoli se SXSW nezaměřil na kryptoměnu, letos zahrnoval několik řečníků a panelů zaměřených na blockchain a jeho dopad na další průmyslová odvětví.

Jako jeden z nejrychleji rostoucí města v USA., nebylo by překvapením, kdyby Austin sám ztuhl jako the místo pro usazení ústředí kryptoměny.

Pozoruhodné společnosti / projekty: Factom, Wanchain

New York City, USA

Ačkoli mnozí uprchli kvůli implementaci svého BitLicense, New York je stále láhví pro inovaci blockchainu. S hlubokými kořeny na finančních trzích je jen přirozené, že Big Apple je domovem některých z nejznámějších krypto společností a burz..

Kromě naprosté dominance New Yorku nad ostatními městy se zde také koná jedna z největších blockchainových konferencí na světě – Consensus. V letošním roce se konference dokonce rozšířila na celou „Blockchain Week“. CoinDesk a New York City Economic Development Corporation se spojily v organizaci týdenních akcí s cílem udělat z NYC globální blockchain kapitál.

Díky obrovskému množství investičního kapitálu a dvojčat Winklevoss, které vedly poplatek za samoregulaci, by se New York City mohl snadno stát novým hlavním městem blockchainu.

Pozoruhodné společnosti / projekty: Blíženci, Blockstack, Consensys

Singapur

Singapur je spíše zemí než městem a je silným magnetem pro společnosti hledající ICO. The Monetary Authority of Singapore (MAS), opakovaně prohlašoval, že nemají žádné plány na regulaci tohoto odvětví a místo toho poskytují dostatečnou podporu.

Přijali novou technologii do experimentálního projektu, Ubin. Projekt je ve spolupráci s R3 a jeho cílem je „prozkoumat využití technologie Distributed Ledger Technology (DLT) pro zúčtování a vypořádání plateb a cenných papírů.“ Ačkoli to přímo neovlivňuje regulaci, Ubin pomáhá členům MAS dále porozumět blockchainu a hodnotě, kterou může přinést.

MAS zašla alokací ještě dále 150 milionů $ k projektům FinTech v zemi.

Singapur je také domovem FinTech Festivalu – největší konference FinTech na světě. Festivalu se účastní více než 30 tisíc lidí z celého světa a přináší malému národu spoustu talentů.

Pozoruhodné společnosti / projekty: Digix, TenX, Zilliqa

Zug, Švýcarsko

Již běžně nazývané „Crypto Valley“, Zug je současným lídrem hlavního města blockchainového titulu a je jasné proč. Švýcarsko bylo historicky poměrně shovívavé, pokud jde o bankovní a finanční předpisy.

Kromě toho má Zug jedny z nejnižších daní v zemi a ke kryptoměně přistupuje obchodně vstřícně. Vláda podporuje občany, kteří za některé služby platí bitcoiny, a také používá Ethereum v systému digitálního ID.

Bitcoin Suisse, poskytovatel finančních služeb za mnoha významnými ICO (Status, OmiseGo, SingularityNET), také volá Zug domů.

Podnikatelé v této oblasti založili asociaci Crypto Valley, aby pomohli podpořit růst ekosystému. Toto sdružení spolupracuje s partnery z celého světa a spolupracuje s místní samosprávou na vytvoření spravedlivých blockchainových předpisů. Přesto kanton zdaleka nemá všechny odpovědi na to, jak regulovat tuto novou třídu aktiv. Je však dobrým znamením, že vládní úředníci otevřeně pracují s lidmi, kterých se to nejvíce dotýká.

Pozoruhodné společnosti / projekty: Bitcoin Suisse, Xapo, ShapeShift, Monetas, Tezos

Decentralizace kapitálu blockchainu

Je to jen několik regionů, které si v blockchainovém prostoru dělají jméno. S decentralizovanou povahou tohoto odvětví je zcela možné, že se nikdy neobjeví jediné „hlavní město blockchainu“. A to je dobrá věc.

Nakonec jsme všichni ve stejném týmu. Projekty by měly i nadále přeshraničně spolupracovat, aby zajistily úspěch celého odvětví. Protože když blockchain vyhraje, vyhráváme všichni.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me