Obchodování s kryptoměnou v roce 2019 dosáhlo spravedlivých dlouhých cest od svých dnů divokého západu, kdy velryby a neformální investiční fondy mohly během několika krátkých hodin, někdy minut, tlačit náhodné mince do dvouciferných procentních zisků.

Změna v obchodování s kryptoměnami byla většinou způsobena drtivou váhou rozšířeného medvědího trhu („kryptoměna“ pro ty, kteří mají smysl pro drama). Obchodní fondy, zdánlivě neformální variace strukturovanějších investičních fondů, skládající se z komunity investorů, kteří investují svůj obchodní kapitál pod důvěru jediného subjektu (jednotlivce nebo skupiny).

Může být obtížné rozhodnout, co si o fondech obchodování s kryptoměnou a zda jsou pro odvětví kryptoměn zdravé. S nekontrolovatelnými spekulacemi v roce 2017 ve zpětném zrcátku obchodní bazény pravděpodobně ztratily investory spoustu peněz. Lidé s penězi důvěřovali lidem s omezenými úspěšnými výsledky a všichni byli spáleni rychlým poklesem cen v roce 2018. Stovky nefunkčních projektů získaly stovky milionů dolarů prostřednictvím prodeje tokenů a podvody utekly s miliony díky nedostatku náležité péče o část provozovatele bazénu.

Jeden instantní instinkt říká, že obchodování s bazény v odvětví těkavých kryptoměn může být smrtelné a je třeba se jim obecně vyhnout, ale tento nápad může být více, než se zdá.

Ve svých kořenech se fondy obchodování s kryptoměnami zdají být formálnějším vztahem s influencerem. Krypto ovlivňovatelé z dávných dob měli tendenci fungovat s nedostatkem integrity a shazovali projekty nalevo i napravo za paušální poplatky a procenta tokenů, a myslím, že (doufám) jako odvětví, jsme se z toho poučili. Očista krveprolití krypto zimy nás možná změnila k lepšímu a obchodní fondy mohou mít opět zdravou funkční roli.

Musíme přistupovat k fondům obchodování s kryptoměnami z jiného úhlu?

Obchodování v komunitě kryptoměn má vlastní sociální aspekt. Decentralizovaná povaha samotného odvětví (pokud jde o to, že neexistuje jediný ústřední typ instituce ve stylu Wall Street) se dobře hodí pro koncept obchodních fondů. Krajina se v současné době skládá z nesčetných kanálů Slack, Telegram, Signal atd., Od neuvěřitelně exkluzivních po otevřené komukoli s odkazem.

Problém sociálního obchodování spočívá v tom, že jeho většina hraje v průmyslu většinou falešně pozitivní nálady. Formalizovanější aspekt sociálního obchodování by snad obchodníkům umožnil inteligentnější rozhodování o tom, kam se rozhodnou umístit své peníze.

Jak mohou být investoři chráněni v kryptoměnových obchodních fondech?

Původní přístup by zahrnoval to, že tvůrci poolu vloží své vlastní peníze do stejného poolu jako investoři a budou mít „kůži ve hře“, aby jim zabránili vědomě jednat způsobem, který by mohl investory poškodit.

Zadruhé, všechny peníze by měly být uzamčeny v obchodním fondu a lze je použít pouze k obchodování, spravované inteligentními smlouvami, kde zisky musí distribuovat samotná platforma. Tvůrce fondu by měl být schopen obchodovat pouze s těmito prostředky a s ničím jiným.

Vždy, když něčí peníze opustí bankovní účet (nebo Ledger, pod jejich matrací atd.), Bude vždy existovat riziko a obchodní fondy v odvětví kryptoměn budou na rizikovém pólu Totem o něco vyšší. Jak již bylo řečeno, formálnější struktura pro něco, co již existuje, by mohla přispět dlouhou cestou k dozrávání investičního prostředí pro kryptoměny.

V demokratizovaném světě obchodování s kryptoměnami budou nejlepší správci fondů (a platformy s fondy) nevyhnutelně stoupat na vrchol. Investoři mají omezené množství kapitálu a pravděpodobně budou existovat stovky nebo tisíce fondů. Klíčovou složkou je vybudování struktury důvěry na trhu s divokými oscilacemi, které se zdají být bezdůvodné, jako je náhodný token, který za 60 minut letí 40%.

Jak již bylo řečeno, velký investiční fond bude mít vše relevantní pro jeho tým a strukturu vypsané a ověřené platformou. Několik otázek, které vás napadnou: Jaká je jejich investiční filozofie? Jsou to osvědčené základy nebo velké množství riskantnějších projektů, jako je vysoce rizikový vysoce rizikový VC v rané fázi? Jak vysoké jsou jejich investice vázané na konkrétní ekosystém? Jak přidělí své prostředky na základě určitých kritérií (tj. 50% protokol, 10% na aplikace, 40% na platební řešení.) Jak bude a jak často budou investoři obchodního fondu informováni o pokroku?

Závěrečné myšlenky

Kontext je důležitý. Dá vám vědět, kde jste a jak dobrý je váš výkon. Přesto je v dnešním obchodování těžké sehnat.

Pokud se v poslední době dostáváte do prostoru obchodování s kryptoměnami, důrazně doporučujeme začít s a simulátor krypto trhu nebo něco, co vaše peníze nevystavuje riziku. Pochopte tok trhu. Než podniknete jakékoli rozhodné kroky, poraďte se s profesionálním finančním poradcem s licencí. Zavázat se, že nikdy nebudete riskovat nic víc, než si můžete dovolit ztratit. Teprve potom byste se měli pustit do něčeho jako obchodování s pooly.

Jakmile se však ocitnete v oblasti obchodních fondů, ujistěte se, že kladete správné otázky a provádíte náležitou péči operátorům výzkumných fondů, jejich investičním kritériím a opíráte se o sociální aspekt porozumění tomu, kde skutečně je smetana plodiny.

Schopnost porovnat vaše výnosy s vašimi kolegy je zásadní. Dá vám vědět, kde stojíte, a vede obchodníky ke zlepšování. Pomáhá také ponořit se do psychologie obchodníků, abyste pochopili, jak si vedou nejlepší obchodníci, a odpovídajícím způsobem rozšířili váš přístup. Vlna transparentnosti vyvolaná společenskými obchodními fondy může dlouhou cestu pochopit jemnější vnitřní fungování průmyslu, který je již dlouho zahalen tajemstvím a divokými oscilacemi. Žádné pózování, žádná falešná čísla, pouze skutečné výsledky.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me