Vítejte na SXSW

Každé jaro se centrum Austinu transformuje do bloků po blocích značky v obličeji, interaktivních aktivit a míst dodávajících nekonečné množství jídla a alkoholu. Při chůzi v centru města se stěží můžete pohnout o deset stop, aniž byste sledovali nějaké demo nebo se vám dostalo ostré úlitby (Poznámka redaktora: nebo se téměř necháte ořezat skútrem.) Pro ty z vás, kteří si nejste jisti, mám na mysli South by Southwest (SXSW), desetidenní přehlídka nejlepších reproduktorů, hudby, filmu a technologií, které tento rok nabízí.

Srotovací dvůr SXSW

Steven Buchko a Alex Moskov z CoinCentral na jihu u vrakoviště

Je obtížné napsat přesný popis SXSW nebo něco, čemu někteří nedbale říkají South By. Obsahuje bary / restaurace přeměněné na značkové zážitky, hudební vystoupení roztroušená po městě, filmové premiéry a stovky známých řečníků prezentujících nejžhavější témata dneška.

Jakákoli technologická událost, která stojí za její sůl, by se samozřejmě cítila prázdná bez jedné z nejvlivnějších inovací tohoto desetiletí: blockchainu. Naštěstí SXSW dodáno.

Block by Blockchain

South By uváděl blockchain a kryptoměnu ve své vlastní stopě spolu s dalšími důležitými tématy, jako je sport, inteligentní budoucnost a žurnalistika. Skladba obsahovala několik reproduktorů, o kterých jste možná slyšeli, například Jimmy Song, dvojčata Winklevoss, Ari Paul a Linda Xie.

Zatímco roky 2017 a 2018 se týkaly počátečních nabídek mincí (ICO) a blockchainových všeléků, letošní prezentace krypto konferencí se začínají točit kolem konkrétních případů použití. Místo toho, aby nám reproduktory z blockchainového průmyslu říkali, jak technologie funguje mohl SXSW pomohlo tomuto nebo tomuto odvětví a představilo odborníky z externích sektorů vysvětlující, jak technologie blockchain je už ve prospěch jejich podnikání.

Zde je jen několik příkladů rozhovorů pro konkrétní odvětví:

  • Revoluce v oblasti bezpečnosti potravin s technologií Blockchain Tech zahrnovala panel reproduktorů na úrovni VP od společností pro bezpečnost potravin, sledovatelnost a kvalitní společnosti.
  • Real World Applications of Blockchain demonstroval obrovské množství blockchain aplikací, které jsou již v Austrálii k dispozici.
  • Zdravotnictví a blockchain: Praktický úvod vzdělávaných účastníků blockchainových společností specializujících se na inovace ve zdravotnictví.
  • A The Promise of Blockchain: Hope and Hype zaujal sebevědomý přístup k někdy nadhodnoceným výhodám blockchainové technologie.

Zatímco blockchain útěkové relace nevytáhly velikosti davu, které přinesly některé jiné stopy, podstata byla tam. Aniž by se astronomické návratnosti investic vrátily zpět, reproduktory byly nuceny nastínit skutečnou hodnotu blockchainové technologie, aby zaujaly publikum. A většinou uspěli.

Záběh s Jimmym Songem

Mezi relacemi měl tým CoinCentral velké potěšení narazit na vývojáře bitcoinů Jimmyho Songa. To, co začalo jako rychlé setkání a pozdrav, se proměnilo v téměř dvouhodinové posezení, při kterém jsme diskutovali o všem, od současného stavu trhu s kryptoměnou až po rodinný život mimo bitcoin..

Skupinová fotografie Jimmy Song

Skvělé setkání, Jimmy.

Jádrem této konverzace je příklad otevřenosti zbraní v komunitě blockchainů a kryptoměn. Song neměl problém si vzít čas ze svého, nejpravděpodobnějšího, hektického dne na chatování s několika mladými krypto nadšenci. Ve skutečnosti, my musel připomínat mu na konci naší konverzace, aby se nezdržel pozdě na svou další činnost. Myslím, že by bylo obtížné najít tento typ otevřenosti v mnoha jiných průmyslových odvětvích.

ConsenSys Blockchain House

Žádný zápis do SXSW by nebyl úplný, aniž bychom se zmínili o Blockchain House, pořádaném ConsenSys. V Blockchain House jste mohli slyšet projevy zakladatele ConsenSys Josepha Lubina, naučit se základy blockchainu s Black Girls Code, nebo si jednoduše vychutnat občerstvení při rozhovorech s ostatními, kteří se zajímají o blockchainovou technologii.

Přestože Dům blockchainů byl mírně mimo vyšlapané cesty jiných lokalit South By, byl stále nabitý hosty od zdi ke zdi. Pokaždé, když jste se otočili, setkali jste se s novou tváří.

Upřímně řečeno, účast byla překvapením vzhledem k současným tržním podmínkám. Ale bylo to příjemné překvapení. Konverzace, které jsem vedl s lidmi, se kterými jsem se setkal, se soustředily hlavně na projekty, na kterých pracujeme – ne na cenu horkého altcoinu tohoto týdne. Je osvěžující vědět, že tolik lidí nadále vášnivě pracuje na blockchainových projektech, bez ohledu na to, jaký může být v daný den kryptoměnový strop.

Od Hodlerů po Stavitele

Celkově SXSW 2019 prokázal, že i když to cena bitcoinu nemusí ukazovat, odvětví blockchainu a kryptoměny stále prosperuje. O tuto technologii se zajímá více lidí než loni a jsem si jist, že to stejné bude i příští rok.

Konečně máme pocit, že začínáme vyrůstat jako průmysl. Odcházíme od myšlenek lambos a pie-in-the-sky, abychom se soustředili na skutečný dopad implementace blockchainu. Poslech příběhů Songu o prvních bitcoinových dnech mi trochu připomněl, kde jsme teď, protože jsem se staral spíše o budování než o cenu.

Jako rezident Austinu se těším na budoucí vystoupení blockchainu na South by Southwest a na informace o tom, jaké nové problémy rok co rok nadále řešíme.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me