Scéna těžby kryptoměn v Kanadě

Čína. Když většina lidí přemýšlí o těžbě kryptoměn, jejich myšlenky se obrátily k ekonomické mocnosti s přibližně 60 procenty světové hash síly. Je to proto, že se osvědčili při tvorbě věcí obzvláště plodně. A bitcoin není výjimkou.

Asijský gigant, který je domovem některých z největších společností na těžbu kryptoměn, včetně BW, BTCC a F2Pool, je ve vesmíru špičkou. To ale neznamená, že ostatní jurisdikce nezačaly brát těžbu kryptoměn vážně. A na scéně je stále dostatek prostoru. Kanada je jednou z mnoha zemí využívajících výhod.

Těžba kryptoměn v Kanadě

Zařízení na těžbu kryptoměn Zdroj: HyperBlock

Co potřebujete pro těžbu kryptoměny?

Napájení. A jeho kbelíky. Pokud se tedy už na konci měsíce snažíte zaplatit účet za elektřinu, těžba není pro vás. Těžba kryptoměny se obvykle půjčila na místa s levnou energií, jako je Čína a východní Evropa. Gruzie, která je domovem BitFury, je ve skutečnosti druhou nejaktivnější zemí v těžebním prostoru bitcoinů.

Jak se ale posouváme do budoucnosti, a kryptoměna začíná vstupovat do svědomí hlavního proudu, pokračující propalování světových omezených zdrojů to neřeže. Aby mohlo dojít k rozsáhlému přijetí (kromě odstraňování podvodů a zlepšování škálovatelnosti), musí být těžba kryptoměny ekologicky udržitelná.

A protože těžba také produkuje hodně tepla, chladnější podnebí je rozumným cílem. Island, Švédsko a další místa, která mohou absorbovat přebytečné teplo od horníků, se ukazují jako oblíbená místa. Island má také dostatek geotermální energie, která je ideální pro těžbu pomocí obnovitelných zdrojů energie.

Co se děje na sever od hranice?

Severně od hranice bere Kanada situaci v těžbě kryptoměn vážně. Zejména Quebec byl vždy pozoruhodný svou levnou silou. To vedlo k nepřebernému množství společností zaměřených na budování tamních zařízení. A lepší než tohle? Jedná se o obnovitelné zdroje energie ve formě vodní energie, které jsou životně důležité pro udržitelnou těžbu.

První veřejná digitální měnová společnost na světě

Kanadská těžební společnost Úl se zapsaly do historie, když byly zveřejněny na burze cenných papírů Toronto Venture v září loňského roku. Uvedli aktiva na veřejný trh, aby jim umožnili vystavit se prostoru digitální měny.

V partnerství s Genesis Mining (jednou z největších společností na těžbu kryptoměn na světě) zaznamenali okamžité skoky v ceně akcií až o 220 procent.

Akcie se v období od října do prosince dále zvyšovaly z 1 $ na více než 6 $. To vyvolalo zájem o nové veřejné společnosti zaměřené na těžbu kryptoměn v Kanadě. Od té doby, Chata 8 vyšel na veřejnost, Crypto Global zveřejněna a připravuje se řada dalších dohod.

Vodní síla

Hydro-Québec má hojnost zelené, obnovitelné energie za nízké ceny. Díky tomu je přirozeně atraktivní pro těžbu kryptoměn, protože společnosti (zejména veřejné) musí při výběru moci jednat zodpovědně.

“Když jste veřejní, musíte odhalit téměř vše o svém podnikání,” říká Cole Diamond, generální ředitel kanadské kryptoburzy Coinsquare. “Existuje tolik obav o sílu, která je zapotřebí pro těžbu kryptoměny a její vliv na životní prostředí, společnosti musí hledat udržitelné zdroje.”

Vodní síla

Coinsquare se ponoří do těžby kryptoměn v Kanadě, spolupracuje s těžebními zařízeními a společností MaaS (Mining as a Service) Hyper blok. Vlastně spíše než prsty na nohou byste pravděpodobně mohli říci, že už jsou po kolena.

V těžebním prostoru mohou dominovat Gruzie a Čína, ale Kanada se začíná ukazovat jako přední hráč. “Kanada je obrovská země, kde není mnoho lidí,” říká Diamond, “máme moc, která bude zbytečná, pokud ji nevyužijeme.”

Stabilní politické prostředí

Těžba v Gruzii a Číně může být stále levnější než Quebec, ale politická stabilita je v Kanadě hlavním prodejním prvkem. Mnoho lidí přitahuje relativní stabilita, kterou Kanada poskytuje, zejména nejistá regulace na trhu.

Prostředí příznivé pro kryptoměny v Kanadě z něj činí bezpečnější sázku než země jako Čína a části východní Evropy, kde banky odmítají jednat s burzami kryptoměn (nebo jim je nařízeno, aby tak neučinily).

Ale není to jen plachtění

Stejně jako všechno, co se týče krypto prostoru, byla těžba kryptoměn ovlivněna medvědím trhem. Poté, co se Hut 8 a další společnosti zveřejnily, nespočet dalších, které investovaly peníze do horníků a zařízení, narazilo na brzdy.

Zájem o těžební prostor byl vysoký. Lidé viděli, jak by to mohlo být ziskové, a potom se úlová populace ponořila pod dolar a trh těžby se skřípěním zastavil.

Kanadským těžebním společnostem byla Hydro-Quebecem zasažena další rána zmrazení nadměrné poptávky pro těžbu kryptoměny. Aby zajistila provincii dostatek energie během zimy, vláda stanoví nový rámec pro tento typ spotřeby elektřiny. To by mohlo vést ke zvýšení cen nebo ke snížení nabídky.

“V Kanadě existují další zdroje levné energie,” říká Diamond, “lidé hledají energii v Albertě a BC [Britská Kolumbie].” Určitě existují určité krátkodobé výzvy, ale my jsme dlouho a jsme býčí a jsme velmi nadšení z toho, co budujeme. “

Jelikož ceny bitcoinů krouží kolem dna barelu a medvědi odmítají ustoupit, vývoj v kanadském prostoru těžby kryptoměn může být pomalejší, než se očekávalo. Ale infrastruktura tam je, investice tam je. A počasí je určitě chladné. Zdá se, že naši severní sousedé čekají na další běh býků s ještě větším očekáváním než většina ostatních.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me