Na světě je jen velmi málo lidí, kteří mohou mluvit o makeupu, podnikání a kryptoměně jako Michelle Phan.

Michelle si dnes vybudovala věrnou základnu příznivců, která má dnes na YouTube více než 8,9 milionu předplatitelů, svými videi s návodem na líčení, které dohromady získaly více než miliardu zhlédnutí.

V roce 2011 Michelle spoluzaložila společnost IPSY, společnost založenou na předplatném, která dodává měsíční krabičky vzorků krásy odhadovaným 1,5 milionům předplatitelů měsíčně. Společnost zvýšila celkem 103,2 milionu $ od významných investorů, jako jsou Sherpa Capital a TPG Growth, oceňující společnost na 800 milionů $.

zápočet: Luis Trujillo

Po cestě se Michelle pravidelně vracela ke svému vztahu k penězům a bohatství jako k něčemu důvěrnějšímu než jen k číslům. Hovoří o penězích na koncepční úrovni a vzdělává se v měnové politice a ekonomické teorii. Objevila se také v bitcoinových podcastech, moderovala rozhovor s bývalým kandidátem na prezidentský úřad Andrew Yang, a rozhovor s CoinCentral (hej, to jsme my!)

Nedávno se Michelle připojila k Pathfinder (investiční nástroj zakladatelského fondu v rané fázi), Ashtonovi Kutcherovi a Guyu Osearymu v téměř nadměrně upsaném kole Seed II pro Lolli, službu, která umožňuje uživatelům získávat odměny v bitcoinech při nakupování v jednom z Zúčastnění maloobchodníci společnosti Lolli.

Filozofická přitažlivost k decentralizaci a soběstačnosti spojuje tečky mezi jejím podnikatelským úsilím, což se mohlo vyvinout během formálních skromných zkušeností Michelle jako dcery vietnamských přistěhovalců ve Spojených státech..

Před úspěchem a uznáním, jako je cena Streamy ICON a zapsáním do seznamu Forbes 2015 30 Under 30 v kategorii Art and Style a Inc 30 Under 30 Cool Entrepreneurs roku 2015, než byla „ovlivňující“ byla lukrativní kariéra, mohla být popsáno jako „stydlivá dospívající dcera zbídačených vietnamských uprchlíků a na střední škole v Tampě někdy šikanovala.“

Stejně jako mnoho dětí první generace přistěhovalců ve státech napodobovala Michelle přetrvávající pracovní morálku ve snaze o lepší život bez výhod vyrůstajících v rodině se zavedenými profesními a sociálními vztahy.

Našla útěchu v každodenním shonu a shonu. Od prodeje čokoládových tyčinek až po blogování se Michelle rychle naučila hodnotu dolaru. Když v roce 2007 nahrála své první video na YouTube ve věku 19 let, narazila na moc digitální ekonomiky, i když to bylo jen 25 centů za týden z jejích videí.

V roce 2011 jeden z Michelliných přátel přinesl své herní zařízení a vysvětlil své nadšení z toho, že jej používá k provádění různých věcí: hraní her, vytváření obrázků a těžba bitcoinů.

“To, když jsem poprvé slyšela o bitcoinu, a byla jsem zvědavá,” vzpomíná Michelle. “Poté jsem to vyhledal online.” Viděl jsem spoustu naysayerů, lidí, kteří to nazývali blázny zlatem. Můj první dojem byl, že to byl trend. “

Stejně jako mnoho obhájců bitcoinů, kteří kdysi měli negativní první dojem, i Michellelook se smíchem podporuje své první setkání s bitcoiny.

Michelle držela myšlenku bitcoinu v zadní kapse a soustředila se na budování svého impéria krásy. Rychle vpřed do konce roku 2015, přibližně v době, kdy společnost IPSY zahájila sérii B ve výši 100 milionů USD a Michelle začala získávat prestižní ocenění.

“Až do konce roku 2015 jsem začala s budováním svých aktiv myslet vážně,” říká Michelle. “Zajímalo mě budování generačního bohatství.” Pocházel jsem z přistěhovalecké rodiny a chtěl jsem zajistit další rodokmen své rodiny. Tehdy jsem se začal zajímat o zlato. Sledoval jsem několik videí o tom, jak ti lidé, kteří drželi zlato a drahé kovy v období hospodářské krize ve 30. letech, dokázali zajistit svou rodinu. “

“Začala jsem také sledovat spoustu konspiračních videí,” směje se Michelle. “Musela jsem si myslet, že svět skončí.” Nakonec jsem našel „digitální zlato“ bitcoinu. Myslel jsem, že bych měl alespoň diverzifikovat, alespoň mít 1% svých podílů v nějakém digitálním aktivu. “

Jakmile však satoshi zasáhlo její peněženku, Michelle byla přeměněna na nenasytnou studentku digitálních aktiv a obhájkyni bitcoinů.

“Jde o to mít ve hře skin,” říká Michelle. “Když skutečně máš satoshi, chceš vidět, jak roste.” Chceš tomu lépe porozumět. Rozhodl jsem se, že se chci vzdělávat a učit se o bitcoinové komunitě. Často bych chodil na Bitcoin Reddit. Hodně jsem se toho naučil. “

Michelle byla přivedena k přehodnocení jejího vztahu k penězům v relativně krátkém časovém horizontu – od práce v nehtovém salonu její matky v podstatě přešla do formy Forbes za méně než 10 let. Její cíle finančního bohatství a péče o matku byly splněny, ale něco chybělo.

Na začátku roku 2016 Michelle všechno upustila a vydala se na devítiměsíční pauzu v globetrottingu. Krok zpět od produkce běžného obsahu na YouTube a provozování několika projektů poskytlo Michelle více času pro sebe a ona strávila více času učením se o tomto slovu a nakonec bitcoinu.

Michelle’s vpád do kryptoměny:

Díky sebevzdělávání má Michelle oblíbenou knihu Saifedean Ammous Bitcoinový standard. Právě prostřednictvím Ammous se Michelle spojila s její nejnovější investicí: Lolli.

“Poslala jsem Saifedeanovi na Twitteru, abych mu poděkovala za napsání knihy,” vzpomíná Michelle. “Od té doby, co jsem ho sledoval, mi pořádá nové semináře.” Jednoho dne mi doporučil zkontrolovat Lolli a promluvit si se zakladatelem Alex Adelman. Věděl jsem, že je to ta správná společnost, do které mohu investovat. “

Michelle se ohlíží za nesčetnými příležitostmi investovat a propagovat projekt v prostoru kryptoměny, ale prostě nemohla najít vhodné řešení.

“Setkala jsem se s mnoha lidmi, řediteli různých burz,” říká Michelle. Nemalo smysl, abych je propagoval. Ano, usnadňují nákup kryptoměny, ale na konci dne je to další peněženka, ve které opravdu nemáte úplné vlastnictví – něco jako banka. Pokud máte bitcoiny, měli byste být svou vlastní bankou, myslím, že to má smysl. Věřím v decentralizaci moci. “

Před 10 lety se mi vysmívali, že jsem opustil svou práci, abych mohl pokračovat ve svém kanálu na YouTube. Nikdo neviděl potenciál na platformě jako já.

O několik let později jsem byl znovu zesměšňován kvůli investování do BTC a ETH.

Líbí se mi poslední smích &# 128578;

– �� (@MichellePhan) 19. srpna 2018

Lolli jí podle Michelle dávala největší smysl, protože ji vidí, jak ji používá, a nakonec základnu zákazníků podobnou jejím předchozím úspěšným podnikatelským snahám.

“Miluji nakupování a rád získávám odměny (jako Honey),” říká Michelle. “Vím, že to dělá hodně žen.” Také mám pocit, že mnoha z nich není příjemné podstupovat toto finanční riziko při nákupu bitcoinů. Je jim to cizí. Získávání odměn je něco, co znají. Jsou odměněni satoshi na boku. Pokud ještě nechcete skládat saty, můžete tak učinit na menší úrovni.

Teorie investic 2020: Vzdělávejte se, buďte zákazníkem

Jako obhájce investorů a kryptoměn vidí Michelle nejasnou a mlhavou cestu po pandemii s optimistickým objektivem.

“Pandemie nemohla poskytnout lepší nastavení pro kryptoměnu,” komentuje Michelle. “Fed tiskne biliony dolarů, což by mohlo vést k rychlé inflaci.” Galon mléka může stát 12 $ a lidé se budou ptát, co se stalo s jejich penězi. To přinese velký zájem o bitcoiny. “

Michelle považuje skutečnost, že stovky milionů lidí na celém světě doma, za mimořádně produktivní a posilující příležitost k učení.

“Každý člověk na tomto světě dává čas na peníze jedním způsobem druhému,” říká Michelle. “Je směšné, že většina lidí o penězích neví.” Lidé mají hodně času na rukou a nyní je velká šance prozkoumat tento šílený svět. Měnová politika se neustále mění, ale bitcoinový protokol je velmi jednoduchý. Sleduje rakouskou ekonomii. Čím více se lidé o penězích dozví více, tím více mohou investovat svůj čas a energii do něčeho hodnotného.

Aby našla nejlepší příležitosti vpřed, Michelle radí podnikatelům, aby se vžili do kůže svých spotřebitelů.

“Oficiální počet lidí, kteří žádají o nezaměstnanost, je přibližně 30 milionů a roste,” říká Michelle. “To se počítá pouze s lidmi, kteří se přihlásili, ne s těmi, kteří to nedokážou, protože stránky se zhroutily nebo prostě neměly šanci.” Pravděpodobně tedy bude spousta lidí bez disponibilního příjmu. “

“Pokud sníží jednorázové výdajové položky, mohou utratit více za základní věci.” Lidé také budou chtít zůstat doma. Myslím, že s návratem bude nějaká trauma. [Podnikání] bude o využití těchto přechodů. Buďte sami zákazníkem a propracujte se. “

Pohled dopředu: Závěrečné myšlenky s Michelle

Michelle se baví vášní a sebevzděláváním.

“Považuji za velmi zajímavé, že do bitcoinu přechází spousta miliardářů a obrovské množství bohatství,” poznamenává Michelle. “Myslím tím, jen tento týden Paul Tudor Jones řekl, že má téměř 2% svých aktiv v bitcoinech k zajištění proti riziku, a je ve svých investicích docela konzervativní.” Pokud máte velké finanční titány a vůdce myšlenek, kteří skočí do bitcoinu, může to být obrovské. Představte si, jaký dopad bude mít Buffet, když řekne, že začne nakupovat bitcoiny na trzích. Zajímalo by mě, kdo začne konvertovat. “

Michelle a její vlastní značka make-upu, EM Cosmetics.

Michelle Phan ztělesňuje trochu tradičního amerického snu s nádechem moderní digitální chuti. Příběh úspěchu někoho, kdo zapne svůj laptop (nebo smartphone) a založí společnost v hodnotě milionů dolarů, se již nepovažuje za surrealistickou mimořádnou událost. Dnes je to běžné.

Stovky tisíc tvůrců obsahu zahrnujících YouTube, Twitter, Instagram, Facebook, Twitch a nyní Tik Tok vydělávají miliardy dolarů ročně od diváků, kteří by pravděpodobně sledovali tubusovou TV jen před několika desítkami let.

Ze dřeva vycházejí miliardové zcela vzdálené (decentralizované) společnosti, které přitahují špičkové talenty, které by před pár desítkami let pravděpodobně vstoupily do společnosti JP Morgan nebo Goldman Sachs.

Michelle se jako teenagerka mohla dobře vyvinout v minulosti, ale udržovala si silný vztah s penězi na filozofické úrovni.

“Když vidíte, co se ve světě děje, dokonce i na vládní úrovni, vidíte lidi, kteří jsou v pozici, aby si vzali zpět svou moc,” říká Michelle. “Bitcoin jsou svrchované peníze vytvořené pro svobodné lidi, což mi zní hodně jako americký étos.”

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me