Halda ImogenImogen Heap je na misi vytvořit změnu ve světě. Počínaje alespoň hudebním světem. Umělci, kteří bojovali příliš dlouho, přicházeli o zisky kvůli průmyslovým tukovým kočkám lapajícím z krému. Hudebníci nevědí, jak to zvětšit nebo kdy a kde se jejich data používají. A peníze a moc stále zůstávají pevně v sevření privilegovaných párů v jejich slonovinových věžích.

No ne na mnohem déle, pokud Heap, vynálezce Mycelia, má svou cestu. Jako neziskové „centrum“ pro výzkum a vývoj pro hudebníky využívající technologii blockchain k vytvoření spravedlivějšího hudebního ekosystému se věnuje položení základů pro světlejší budoucnost.

Věřit tomu hudebníci by měli vlastnit svá data, že platby by měly být plynulé a automatické a že hudební trh by měl být bohatší a spravedlivější, vášeň Haldy je nakažlivá. Zjistěte, co říká na blockchain a hudbu, na „Creative Passport“ a na světové turné Mycelia.

Problémy s hudebním průmyslem jsou dobře zdokumentovány. Umělci nespravedlivě kompenzovali, prostředníci a produkční studia udržovali zisky … Jste umělcem oceněným Grammy. Co vás inspirovalo k tomu, abyste se pustili do problémů hudebního průmyslu? Existuje jedna osobní zkušenost, která vás přinutila jednat?

Vlastně ano! Před třemi lety, když jsem uprostřed noci zakalil oči, když jsem kojil naše nově narozené dítě, rozhodl jsem se, že chci být spíše součástí řešení, než abych se přidal k problémům, jak jsem je viděl pro hudební průmysl.

Připravoval jsem se na vydání nové písně „Tiny Human“ a pocítil jsem tlak práce, který do toho vstupuje jako samouvolňující umělec (jako velké procento hudebního společenství).

Dříve toho dne jsem měl diskusi s mojí kamarádkou hudebnicí Zoe Keatingovou, kde mi představila tuto věc zvanou blockchain, a my jsme riffovali nápady, co by to mohlo znamenat pro náš průmysl.

Takže pak, uprostřed noci, cítil jsem tuto novou naději, vzrušení a novou energii s touto novou technologií, pokračoval jsem k modré obloze a představil si hudební ekosystém, který mě podporoval, každý krok na cestě, jak nejlépe jsem mohl, a já od té doby se nezastavil.

Co je Mycelia a jak plánujete vyřešit současnou situaci?

Mycelia je centrum výzkumu a vývoje pro hudební tvůrce, poháněn rostoucí komunitou kreativců, technologů a mistrů průmyslu v lásce k hudbě. Naším posláním prostřednictvím technologie je uvést do života databázi hudebních tvůrců, která pomůže realizovat spravedlivý, udržitelný a živý hudební ekosystém.

Pro nehudební lidi to v konečném důsledku znamená spravedlivější a rychlejší platby umělcům a bohatší tržiště, ze kterého mohou budovat svou kariéru tím, že kreativně a komerčně usnadní spolupráci.

Proč si myslíte, že technologie blockchain je řešením pro nefunkční hudební průmysl?

Blockchain má potenciál ulehčit tok plateb a zrychlit a zlepšit spolupráci na obchodní i kreativní úrovni. Tvůrci hudby byli příliš dlouho omezováni tradičními platebními metodami a překážkami spolupráce. Blockchain může tyto problémy účinně řešit a celý proces zjednodušit.

Nedávno jste mluvili na MoneyConf v Dublinu. Jaké finanční důsledky si myslíte, že blockchain bude mít na hudební průmysl?


Obrovský čas = úspora nákladů na peníze pro administrátorské a účetní stránky hudebního průmyslu s volným potápěním zpět k objevování, vývoji a podpoře nových i stávajících talentů.

Jaká je nejlepší věc na technologii peer-to-peer pro hudebníky a fanoušky?

Je to skvělé pro smysluplné propojení hudebních tvůrců a pro zjednodušení procesů kolem plateb, sdílení informací atd.

Řekněte nám něco o „Creative Passport“. K čemu je, pro koho je určen, a můžete nám uvést několik příkladů jeho případů použití?

Mycelia blockchain pas

Mycelia Creative Passport

„Creative Passport“ umožňuje tvůrcům hudby organizovat data a být „otevřeni pro podnikání“ a – jedinečný pro každého uživatele – obsahuje osobní údaje, existující ID, poděkování, díla a obchodní partnery.

Propaguje šablony inteligentních smluv za účelem zrychlení plateb a podpory smysluplných kreativních a obchodních partnerství s konečným cílem uvést do života zcela nový trh pro hudební průmysl vedený umělcem..

S touto novou sociálně propojenou hudební komunitou, může také vzniknout sdílení vrstvy znalostí a podpory jako nikdy předtím, kde si můžeme navzájem pomoci vypořádat se s rostoucími pocity izolace a nedostatku naděje, které se v posledních několika letech cítí nesmírně přítomné.

Jak jste na to přišel??

Předpokládám, že pokaždé bublalo více než 20 let pokaždé, když frustrace z toho, jak neohrabaný tok dat a peněz je kombinován s tím, jak nepodporující hudební tvůrci se průmysl cítil v různých dobách.

Zrychlilo se to a během posledních tří let jsem dostal pozornost, protože jsem narazil na blockchainovou technologii, která má mnoho stovek setkání s iniciátory a shakery našeho průmyslu v kombinaci s těmi, kteří mají podobné problémy mimo hudbu ve svých vlastních dodavatelských řetězcích.

Kousek po tom všem, co jsem cítil, že musíme nejprve udělat, bylo postavit si dům a rozšířit se, takže se zrodil Creative Passport.

Dříve jste mluvili o vytvoření služby pro lidi, o kterých nevědí, že je potřebují. Stavět na technologii, které nerozumí … Jak postupujete při zahájení něčeho takového? Jak přeměníte myšlenku na realitu?

Mycelia se vydává na světové turné a přednáší rozhovory, koncerty, výstavy a workshopy hudebním tvůrcům i mimo ně, aby nám pomohla přesvědčit hudební tvůrce, aby posunuli naši kolektivní nohu vpřed a vytvořili si vrstvu hudebního tvůrce pro průmysl.

Jsme zvyklí společně vyvíjet a tvořit, riskovat. Pokusíme se je přesvědčit, že to musíme udělat, kampaň, abychom se zapojili a provedli změnu.

Na rozdíl od mnoha společností experimentujících s blockchainem jste nedrželi ICO. Jaké jsou vaše nápady a plány, pokud jde o financování?

Projekt byl doposud financován z vlastních zdrojů. Je to nezisková organizace, i když jednotlivě, tvůrci hudby samozřejmě budou mít zisk je velmi důležité chránit vrstvu Creative Passport bez financování VC.

Zkoumáme investice do sociálního dopadu a také modely pro včasné přijetí služeb, abychom získali bezplatný přístup do databáze, což jim v budoucnu poskytne výhodu. Takže mám několik společností, které přímo prosazuji za investice, jako je Streemliner, interaktivní kredity alb ve 3D.

Věřím, že se jedná o nový standard pro objevování a zkoumání stávajícího globálního hudebního repertoáru.

O vašem celoročním turné. Každý týden zní jiné město úžasně a také únavně! Můžete nám o tom něco říct??

Turné vlastně zahájíme až v září. V průběhu roku plánujeme pokrýt 40 měst na čtyřech kontinentech a budeme pořádat koncerty a pořádat workshopy, přednášky a výstavu „Creative Passport“.

Jsem nadšený z toho, že chodím po celém světě, abych se podělil o svou vizi s hudebními tvůrci i fanoušky, a o vytvoření spravedlivější, udržitelnější a prosperující hudební průmysl.

Pomohlo vám vaše hudební pozadí být lepším podnikatelem? Jakými způsoby)?

Absolutně. Jako hudebník zažíváte na vlastní kůži tolik problémů, jako jsou zdlouhavé a komplikované platební procesy. Tato zkušenost mi poskytla pohled na vývoj těchto nových technologií, které nakonec přispějí k vyřešení těchto problémů.

Co byste řekli, že je vaším hlavním motivátorem?

Učinit z hudebního průmyslu lepší, spravedlivější a živější místo a vyvíjet technologie, které jej transformují z dnešního stavu na to, čím by mohl být v budoucnu. Hudební průmysl, který dává obchodnímu smyslu, aby naše písně byly součástí.

A konečně, pokud jste nebyli hudebníkem, co si myslíte, že jste možná byli?

Vždy, když jsem byl velmi malý, chtěl jsem být astronautem.

Jako umělec, hudebník a všestranná inspirace Grammy nemusí Heap ve své každodenní práci používat raketovou loď. Ale to jí nezabrání dosáhnout hvězd.

Děkuji, haleno Imogen!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me