Jack Dorsey, spoluzakladatel Twitteru a zakladatel společnosti Square, který v současné době slouží jako generální ředitel obou, se možná bude snažit zahájit integraci plateb bitcoinů na Twitteru.

V nedávné sérii tweetů týkajících se jeho role v „bleskové pochodni“, Dorsey naznačil budoucí funkci tweet-faktura poháněnou Lightning Network.

Studna… https://t.co/q3NuAT9jU9

– jack (@jack) 5. února 2019

Možná integrace nepřekvapí, protože Dorsey se v minulosti nevyhnul vyjádření svých probitcoinových názorů, a to až tak daleko, že Bitcoin bude nakonec jednotnou světovou měnou. Ačkoli býčí, v době citace (Březen 2018), Dorsey také vyjádřil váhání nad tím, že „[Bitcoin] nemá právě teď možnosti, aby se stal efektivní měnou. Je to pomalé a nákladné, ale jak to má stále více lidí, ty věci zmizí. Existují novější technologie, které vycházejí z blockchainu a zvyšují jeho přístupnost. “

The Pieces of Dorsey’s Bitcoin Puzzle: A Quick Timeline

  • 15. března 2018 – Lightning Labs vydala svou první beta verzi mainnetu a odhalila své počáteční financování z platebních hitterů, jako je Jack Dorsey (CEO Twitteru a Square – jedna z největších platebních platforem P2P s více než 2 miliony uživatelů), David Sacks (bývalý provozní ředitel PayPal), Vlad Tenev (spoluzakladatel Robinhood) a Charlie Lee: tvůrce litecoinů. Lightning Labs buduje řešení druhé vrstvy, aby pomohla bitcoinovým platbám rychleji a efektivněji.
  • 29. srpna 2018 – Společnost Dorsey ze San Franciska zabývající se digitálními platbami Square měla schválenou patentovou přihlášku. Tento navrhovaný systém by obchodníkům umožnil přijmout kryptoměnu a vyplatit ji do měny podle vlastního výběru.

čtvercový patent

  • 5. února 2019 – Dorsey projde „bleskovou pochodní“, v podstatě digitální hrou na horké brambory, kde každý účastník, který bleskovou pochodeň dostane, přidá k platbě trochu bitcoinu a předá jej další důvěryhodné entitě na Twitteru. Podle CoinDesk se na projíždění pochodně zúčastnilo zhruba 150 lidí po celém světě. Po obdržení pochodně ji Dorsey rychle předala generální ředitelce Lightning Labs Elizabeth Starkové.

Důsledky integrace bitcoinu na Twitteru

Téměř každá jiná platforma sociálních médií má systém pro odesílání a přijímání plateb. Facebook, Snapchat, Whatsapp, Instagram (i když je to více zaměřené na maloobchod) – pojmenujete to.

„Twitter se liší od ostatních platforem sociálních médií s integrací plateb primárně ve způsobu, jakým uživatelé platformu používají. Facebook, Snapchat a WhatsApp jsou v zásadě uzavřené systémy přátel a většina příspěvků je pro vaše přátele soukromá a zaměřuje se na podporu vašich vztahů, “komentuje Troy Osinoff, spoluzakladatel marketingové agentury JUICE se sídlem v NYC a fanoušek kryptoměny. “Twitter (a Instagram) obecně promítáte do cizích lidí.” Jistě, někteří lidé dělají svůj účet soukromým, ale většina ne. Mnoho uživatelů najde větší hodnotu v interakci s cizími lidmi na Twitteru než na Facebooku. “

Twitter integrující bitcoinové platby se zdá být více v souladu s tím, jak jejich uživatelská základna platformu využívá. Twitter historicky nesloužil tolik jako online maloobchodní tržiště, k čemuž se zdá, že Instagram přitahuje, ale odvedl skvělou práci při zachycování sentimentů v reálném čase v masovém měřítku.

Bitcoin ve spojení s řešeními druhé vrstvy vytvořenými v Lightning Labs by komunitě Twitter nabídl téměř okamžitou metodu přenosu hodnoty v něčem tak plynulém jako funkce faktury po tweetu.

Závěrečné myšlenky

Komunita kryptoměn obvykle rychle postaví vůz před koně, ale informace je těžké ignorovat.

Bitcoin je odolný. Bitcoin je zásadový. Bitcoin je původem z internetových ideálů. A je to skvělá značka.

– jack (@jack) 5. února 2019

Chystá se integrace twitter-bitcoin bitcoiny na Měsíc? Integrace rozhodně neublíží, ale pravděpodobně ne. Twitter se objevil kolem 326 milionů uživatelů ve 3. čtvrtletí 2018 a integrace by přinejmenším vystavila kryptoměně miliony lidí a potenciálně převede menší část, aby ji začala využívat k občasné transakci.

Vzhledem k tomu, že v současné době je v oběhu 17,5 milionu BTC, samotné zvýšení poptávky by pravděpodobně způsobilo prudký nárůst cen – ale nebuďte tak rychlí, abyste se dostali do ceny. Hodnota integrace bitcoinu na Twitteru není v zhodnocení bitcoinu (nebo TWTR), je to v jiskření bezprecedentní úrovně použitelnosti hlavního proudu.

„Lidé by se neměli tolik soustředit na denní zprávy, protože by měli věnovat pozornost makro trendům, kdo do čeho investoval a kde jsou jejich zájmy,“ poznamenává Jared Moore, nadšenec kryptoměny. “Zvažte masový potenciál peněženky s decentralizovaným burzovním” dex “, stabilnímcoinem a digitalizovaným zabezpečením, které lze odeslat prostřednictvím masivní platformy sociálních médií, jako je Twitter nebo Facebook.”

Integrace bitcoinových plateb na Twitteru by byla pro digitální měnu monumentální příležitostí, zejména na platformě s výkonným ředitelem bitcoinového býka, jako je Jack Dorsey. Investice společnosti Dorsey do řešení škálovatelnosti vytvořené Lightning Labs pomohou snížit neúčinnost bitcoinů a učiní ji o krok vpřed při plnění Dorseyho proroctví o jednotné globální měně.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me