Pokud jste si mysleli Bitcoin Cash, Bitcoin Gold a Bitcoinový diamant byly nadměrné, máme pro vás překvapení: Bitcoin má 7 forků seřazených do nového roku.

To je pravda – šest lesklých nových mincoven nesoucích jméno bitcoinu. Super bitcoiny, bleskové bitcoiny, bitcoinové bohy (bez vtipu) bitcoinové urany, bitcoinové hotovosti plus, bitcoinové stříbro a bitcoinové atomy mají být spuštěny během prázdnin a do nového roku. Tím se během několika měsíců zdvojnásobí počet rozdvojených měn a trh bude mít na výběr celkem 8 derivátů bitcoinů.

Pro ty, kteří to nevědí, je hard fork metodou pro vývojáře, jak aktualizovat a měnit bitcoinový software. Jakmile bitcoin dosáhne určité výšky bloku, horníci přejdou z hlavního softwaru bitcoinu na verzi forku. Po tomto rozdělení začnou horníci těžit bloky nové měny, čímž vytvoří zcela nový řetězec a měnu, která s ním bude pracovat.

Bitcoinová hotovost byla první hard forkem na blockchainu bitcoinu, následovala bitcoinová zlatá a bitcoinová diamantová. Jak si asi dokážete představit, hard forky se staly horkým tématem v krypto komunitě. Mnoho lidí věří, že jsou nezbytné pro zlepšení sítě a řešení problému škálovatelnosti bitcoinů, jako u Bitcoin Cash. Jiní je kritizují jako schémata vydělávání peněz, protože každý, kdo drží bitcoin v době vidlice, obdrží stejný podíl nové měny.

Ať už je milujete nebo nenávidíte, je důležité pochopit, co každá vidlice je a čeho chce dosáhnout, a vzhledem k blížícímu se počtu je zde spousta informací.

Proto jsme na každé vidličce shromáždili informace do těchto zvládnutelných bloků, aby byl tento výzkum o něco snazší spolknout. Je čas se ponořit.

Super bitcoiny (SBTC)SBTC

První z našich nových vidlic, Super bitcoin, se odhaduje na 12. prosince v bloku 498888 s cirkulující dodávkou 21 210 000 SBTC. Z této zásoby bude 210 000 předtěženo.

Jak jeho název napovídá, Super Bitcoin je jako bitcoin na steroidech. Jeho tým prozkoumal, co se jim na současném bitcoinovém protokolu líbí nejvíc, a představil některé přidané funkce, které podle jejich názoru rozdrtí síť. Stejně jako bitcoinová hotovost zvýší velikost bloku z 1 MB na 8 MB, aby se zlepšila škálovatelnost. Bude provozovat bitcoinovou bleskovou síť a do května příštího roku plánuje podporovat anonymní platby s nulovou znalostí..

Je zajímavé, že charakteristický rys Super Bitcoinu ani nesouvisí s bitcoiny – pochází z Etherea. Tým chce implementovat inteligentní smlouvy inspirované ethereem do programu Super Bitcoin, který umožní třetím stranám budovat decentralizované aplikace na novém protokolu.

To jsou všechny informace uvedené na webových stránkách Super Bitcoin. Neexistuje žádný bílý papír, ale existuje reference vývojáře „Poskytnout technické podrobnosti a informace o API, které vám pomohou začít budovat bitcoinové aplikace.“

Tým zahrnuje zakladatele společnosti INBlockchain Inc. Li Xiao Lai, Link Capital zakladatel JaiPeng Lin, a Ranger Shi. Svými softwarovými upgrady doufají, že „oživí dominanci [bitcoinů]“, o které se domnívají, že „ztratila obrovský podíl na trhu kryptoměn“. Jo, a chtějí „udělat bitcoin skvěle znovu.“

Bitcoinová platina (BTP)BTP

Do dřívějšího konceptu tohoto článku jsme zahrnuli bitcoinovou platinu a její „specifikace“, ale od té doby byla odhalena jako podvod.

Zřejmě, projekt vedl jihokorejský teenager za účelem vydělávání peněz zkratováním bitcoinů. Teenager doufal, že profituje z krátkodobého cenového trendu bitcoinů, protože si myslel, že zavedení nové vidlice by mu v tom mohlo pomoci.

V přiznání viny se teenager vydal na Twitter, aby se omluvil za podvod.

I když takové podvodné praktiky neschvalujeme, musíte to předat dítěti – je to kreativnější způsob, jak vydělat peníze, než péct prodej.

Bleskový bitcoin (LBTC)

Zpět k údajně skutečným vidličkám. Naše skutečná druhá vidlice by měla přijít 23. prosince nebo kolem prosince 499 999 s uvedením hlavní sítě příští týden.

Účelem LBTC je poskytovat, to je pravda, bleskově rychlé platby. Aby to bylo možné, měna rozšíří svou velikost bloku na 2 MB a bude sportovat třísekundový čas bloku. Tým doufá, že tyto doplňky pomohou Lightning Bitcoin zpracovat kdekoli od 1 000 do 10 000 transakcí za sekundu.

Blesk Bitcoin se také proslavil na scéně vidlic tím, že upustil od mechanismu konsensu bitcoinů o důkazu práce. Místo toho se rozhodne pro delegovaný důkaz systému sázek podobný systému Ark’s. Kromě toho se LBTC připojí k SBTC vytvářením chytrých smluv na jeho blockchainu. Tyto inovace nebudou aktivní po spuštění hlavní sítě, ale tým plánuje jejich vývoj do 3. čtvrtletí roku 2018.

Od psaní, web mince je neaktivní. O týmu je také málo informací, jediným ověřeným členem je Jack Zhang, vedoucí čínské komunity v projektu. Předpokládá se však, že Lightning Bitcoin má směnnou podporu od CEX.io, BTCC, gate.io a peněženky Coldlar.

Bitcoinový bůh (BOH)

Ano, říká se tomu Bitcoin GOD a ano, jeho obchodní zkratka je ve skutečnosti BOH. Tato třetí a bezbožná vidlice se objeví v bloku 501225, což jí dává předběžné datum 25. prosince. Tvůrce BOHA, Chandler Guo, zaměřil toto datum „na symbol toho, že dávám cukrovinky všem držitelům bitcoinů.“ To nemůžeme vymyslet – to jsou jeho vlastní slova.

Bitcoin God (GOD) bude rozdvojen z hlavního řetězce bitcoinů ve výšce bloku 501225, což se stane 25. prosince, což bude symbolem toho, že dávám cukrovinky všem držitelům bitcoinů. Celková částka bude 21 milionů. Žádné předminování. pic.twitter.com/4T2lwojYTr

– Chandler Guo (@ChandlerGuo) 4. prosince 2017

Zatím je bitcoinový bůh černým koněm naší skupiny. O tom, co bylo sdíleno ve tweetu Chandler Guo a snímku obrazovky WeChat, je toho známo málo. Kromě předpokládaného data víme pouze to, že v oběhu bude 21 000 000 BOH a že mince nebude mít žádnou preminu.

Bitcoin uran (BUM)

Můžeme na chvilku přestat oceňovat obchodní tiket této vidlice? Je to jako fyzická připomínka toho, jak absurdní jsou všechny tyto vidličky.

ZADEK

Každopádně zpět k práci. Stejně jako bitcoinový bůh nemá bitcoinový uran žádný web a veškeré informace o minci pocházejí příspěvek z 25. října na Bitcoin Talk. Přesný blockheight pro vidličku je ještě třeba určit, ale přibližné datum stanoví aktualizaci na 31. prosince. 21 000 000 cirkulujících dodávek nebude mít žádnou preminu.

Soudě podle toho, co víme o bitcoinovém uranu, jsou jeho cíle v souladu s vlastními bitcoinovými platinami. Stejně jako BTP bude odolný vůči ASIC, ale jeho důkaz práce bude využívat CPU i GPU. Na rozdíl od svého protějšku však sníží svůj čas blokování ještě dále na 1 minutu a bude se držet Segwit na rozdíl od Segwit 2x.

Plánuje také řadu funkcí, které jej budou odlišovat od zbytku balíčku. Pro začátek budou blokové odměny bitcoinu uranu každých 450 dní sníženy na polovinu. V dohledné budoucnosti doufá, že implementuje také anonymní adresy.

V současné době nejsou k dispozici žádné ověřitelné informace o týmu Bitcoin Uranium, protože fórum Bitcoin Talk obsahuje pouze odkaz na Twitter projektu a GitHub pro jeho těžařské závazky.

Bitcoin Cash Plus (BCP)BCP

Zapsání poznámky z příručky bitcoinové platiny, Bitcoin Cash Plus chce také splnit původní příslib bitcoinu jako „peer-to-peer elektronická hotovost“. Bitcoin Cash Plus naštěstí vlastně má web, ale o dodávkách mincí nejsou žádné informace. Říká však, že aktualizace je naplánována na blok 501407, díky kterému se 2. ledna stane naší první vidličkou nového roku..

V souladu s některými dalšími vidlicemi využívá algoritmus Equihash, aby zabránil centralizaci těžby pomocí hardwaru ASIC, místo toho dává přednost těžbě GPU. Nabízí také škálovatelnost na řetězci s bloky 8 MB, stejně jako Super Bitcoin.

Na rozdíl od ostatních forků využívá Bitcoin Cash ‚s Emergency Difficulty Adjustment. To umožňuje těžařům snadno přepínat mezi sítěmi BTC a BCP, čímž chrání Bitcoin Cash Plus před kolísáním hash tím, že mu umožňuje snížit obtížnost těžby za mimořádných okolností.

Zatím neexistují žádné informace o týmu, ale web uvádí, že „[bude] brzy aktualizováno“. Prozatím máme prakticky neaktivní GitHub, Twitter a Facebook.

Bitcoinové stříbro (BTCS)

Pokud máte Google Bitcoin Silver, druhý výsledek vám poskytne web, na který ve skutečnosti nemáte přístup. Vidíme, jak web nefunguje, další fórum Bitcoin Talk bude muset udělat pro naši kontrolu.

Podle fóra z 24. října je vidlice předběžně plánována na nějakou dobu v prosinci, ale je třeba určit skutečnou výšku bloku pro aktualizaci. Víme, že v oběhu bude 21 000 000 předminou, jak jste uhodli.

Bitcoin Silver se připojuje k revoluci GPU svým algoritmem Equihash, takže stejně jako BUM, BTP a BCP neumožní těžbu ASIC. S velikostí bloku 1 MB a aktivovaným Segwitem bude mít mnoho vlastních oříznutí bitcoinů, ale spolu s odolností ASIC jej bude působivý 30sekundový čas bloku odlišovat od mateřské měny.

Opět nemáme žádné jasné informace o týmu ani o tom, jak plánuje tyto změny implementovat.

Atom bitcoinů (BCA)

BCA

Poté jsme na tento seznam přidali bitcoinový atom. Právě vyšly najevo zprávy o vidličce a jako takové jsme chtěli udržovat informace zde aktualizované.

Podle jeho webových stránek, Bitcoin Atom je „vyvinutý bitcoin s atomovými swapy a bleskovou sítí“. Jak naznačuje tento raison d’être, atomové swapy a blesková síť jsou základem designu Bitcoin Atomic. Jak je podrobně uvedeno v fórum projektu Bitcoin Talk, „Atomic Swaps (AS), v současné době implementovaný prostřednictvím HTLCs on-chain a potenciálně přes Lightning Network (LN) off-chain, přináší schopnost vyměňovat aktiva přímo mezi blockchainy bez jakýchkoli zapojených zprostředkovatelů. Tato schopnost se nazývá atomové obchodování napříč řetězci a navrhujeme podporu jádra bitcoinového atomu tím, že do původního základního softwaru bitcoinového jádra přivedeme AS API a sadu nástrojů pro obchodování napříč řetězci a rozdáme jej do BCA. “ Tým věří, že tyto swapy zavedou novou éru decentralizace na kryptoměny, což umožní zcela důvěryhodnou výměnu peer-to-peer bez potřeby jakékoli třetí strany.

Kromě toho bude bitcoinový atom fungovat s využitím hybridního důkazu o práci a mechanismu konsensu distribuovaného sázkou. Tento systém, který tým drží, zajistí měnu proti těžařským útokům a koncentraci síťové energie.

Neexistuje žádné hrubé datum narození bitcoinového atomu do kryptosveta, protože vidlice ještě není naplánována na konkrétní výšku bloku, ale měla by přijít někdy v lednu. Podle tradice bude 21 000 000 dodávek. Tým nezjistil, zda bude nebo nebude premina.

Co si máme o tom všem myslet?

Jedním z klíčových způsobů využití těchto vidlic je jejich podobnost. Ve své podstatě se BUM, BCP a BTCS snaží vyřešit centralizaci těžby bitcoinů pomocí algoritmu Equihash. Všechny budou integrovat ochranu přehrávání a pokud tento výzkum naznačuje, budou všechny implementovat Segwit. Tato srovnání vylučují bitcoinového boha, protože o jeho vývoji nevíme dost podrobností o jeho specifikacích.

Tato technologická propouštění však nejsou jedinými podobnými zajímavostmi. Podíváme-li se například na fóra Bitcoin Talk pro BTCS a BUM, všechna obsahovala kopie a vložené informace o cílech a účelu mince. Můžete to vidět v horní části každého fóra s jeho podnadpisy a v dolní části pod častými dotazy k jednotlivým mincím. A co víc, každé fórum bylo zveřejněno do jednoho dne od ostatních dvou: BTCS 24. října, BUM a BTP 25. dne ve stejnou hodinu. A každý nese nějakou formu Trumpova sloganu „Make America Great Again“, jako by v jednotné ozvěně z křiku stejné kulturní studny.

BUMFAQ BTCSFAQ

Podle mého názoru mě napodobuje povaha těchto fór a intervaly mezi jejich zveřejňováním. Spojte to s nedostatkem jasných informací, které tyto projekty poskytují, a já jsem o všech těchto vidličkách naprosto spiklenecký. Bitcoinová platina již byla odhalena jako podvod a nebyl bych překvapen, kdyby bylo také několik dalších vidliček propadnuto. Super Bitcoin je jediná vidlice, která poskytuje tým (minus Bitcoin God, s týmem jedné osoby Chandler Guo), a na tomto vědomí, pouze tři z navrhovaných měn mají skutečné webové stránky (LBTC, SBTC, BCP).

Všechny tyto vidličky slibují výsadek své měny do peněženek držitelů bitcoinů, ale stále mi není jasné, kde je třeba držet své bitcoiny, abyste získali kteroukoli z těchto vidlicových měn.

Níže naleznete srovnávací tabulku se specifikacemi jednotlivých mincí. Vezměte můj názor s rezervou, ale opatrně bych kolem těchto vidlic šlapal, dokud nedostaneme podrobnější informace. Tyto vidličky by mohly znamenat vánoční období plné dobrot, ale dokud nevím, že moje punčochy nebudou plné uhlí, přistupuji k těmto vidličkám opatrně.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me