Od chvíle, kdy Satoshi Nakamoto poprvé vydal svůj revoluční bitcoin, se v kryptoměnu hodně změnilo bílý papír před devíti lety. Bitcoin dnes není v krypto prostoru sám. V současné době je investorům k dispozici více než čtyři tisíce altcoinů. Tato rostoucí odrůda může ztěžovat rozlišení, která je nejlepší bitcoinová alternativa.

Altcoiny – nejlepší bitcoinová alternativa k vyplnění prázdnoty

Bitcoin slouží mnoha účelům a než budete moci určit nejlepší bitcoinovou alternativu, budete se muset rozhodnout, jaké funkce ve vaší kryptoměně nejvíce požadujete. Bitcoin byl původně navržen jako forma elektronické hotovosti. Přetížení blockchainu bohužel zvýšilo časy a poplatky bitcoinových transakcí.

Přidané náklady omezily schopnost bitcoinu fungovat jako elektronická hotovost v současném stavu. Tyto problémy se škálovatelností přinutily bitcoiny prozatím k ukládání hodnotového scénáře. Vývojáři Lightning Network doufají, že zmírní přetížení blockchainu bitcoinů pomocí protokolu mimo řetězec, ale projekt je stále ve fázi testování beta.

Jak vývoj Lightning Network pokračuje, mnozí hledají alternativy bitcoinů, které by zaplnily prázdnotu. Pojďme se na chvíli podívat na některé z dalších hlavních hráčů v kryptoměnu a zjistit, jaké jedinečné funkce uživatelům poskytují.

Ethereum

Rostoucí počet analytiků předpovídá, že to Ethereum bude překonat Bitcoin jednoho dne, pokud jde o tržní kapitalizaci. Roger Ver aka Bitcoin Jesus je mezi tímto rostoucím počtem krypto profesionálů předpovídajících změnu. Ethereum vstoupilo na trh v roce 2015 jako první kryptoměna, která nabízí chytré kontrakty.

Inteligentní smlouvy jsou samoinicializované protokoly, které žijí v blockchainu. Chytré smlouvy jsou dnes u kryptoměn standardem, ale ne vždy tomu tak bylo. Ethereum bylo první kryptoměnou druhé generace díky zavedení inteligentních kontraktních funkcí.

Ethereum lze z velké části připsat také současnému rozmachu Initial Coin Offerings (ICO). Tokenový protokol altcoinů ERC-20 je zdaleka nejpoužívanější platformou pro vytváření tokenů v krypto prostoru. Je ironií, že návrháři ERC-20 zamýšleli protokol pro mezipodnikové použití, ale poté, co uznali silnou veřejnou poptávku po takovém protokolu, vedení společnosti Ethereum se rozhodlo jej zveřejnit.

Všechny tyto faktory vedly k nárůstu etherea na kryptoměnu a jeho současné pozici jako jedné z nejlepších alternativ bitcoinů.

Bitcoinová hotovost

Bitcoin Cash (BCH) vstoupil na trh 1. srpna 2017. Bitcoin Cash byl první bitcoinový hard fork, který se objevil. Kryptoměna je v mnoha aspektech podobná bitcoinu, přičemž hlavní rozdíl spočívá v tom, že BCH měl velikost bloku 8 MB ve srovnání s bloky 1 MB bitcoinů. Velikost bloku mincí byla v květnu tohoto roku opět zvýšena na 32 MB.

Bitcoin Cash je jednou z nejčastěji přijímaných kryptoměn prodejci. Altcoin se od svého prvního vstupu na trh podařilo udržet v top 5 kryptoměnách týkajících se tržní kapitalizace. Někteří z nejvlivnějších krypto profesionálů se zastávají tohoto altcoinu a mnozí věří, že BCH skutečně naplňuje vizi Satoshi Nakamota o „elektronickém peněžním systému peer-to-peer“.

Ne každý v krypto komunitě s touto perspektivou souhlasí. Podporovatelé BCH a bitcoinů často bojovali na vývěskách a platformách sociálních médií. Navzdory kontroverzním začátkům této kryptoměny se společnosti Bitcoin Cash podařilo zůstat na vrcholu kryptoměnu. Dnes mnoho kryptoinvestorů vidí BCH jako jednu z nejlepších dostupných bitcoinových alternativ.

EOS

Společnost EOS vstoupila na trh po hostování celoročního ICO, které úspěšně získalo více než čtyři miliardy USD. Na rozdíl od bitcoinů tokeny EOS nevykonávají žádnou funkci. Místo toho funguje platforma EOS jako operační systém, který umožňuje vývoj, provádění a hostování decentralizovaných aplikací v komerčním měřítku (dApps).

Blockone je vývojový tým společnosti EOS. Zakladatel projektu, Dan Larimer, je také spoluzakladatelem společnosti Steemit a Bitshares. Vývojáři drží své tokeny EOS, aby mohli využívat zdroje platformy EOS, včetně zvýšené škálovatelnosti, použitelnosti a flexibility ve srovnání s dříve navrženými krypty, jako je Ethereum.

EOS používá důlní systém Proof-of-Stake, který je šetrnější k životnímu prostředí než protokol Proof-of-Work používaný bitcoiny. Mince typu proof-of-stake nevyžadují intenzivní výpočetní výkon. Mnozí věří, že mince typu Proof-of-Stake jsou budoucností kryptoměnu. Místo aktivní těžby mincí dostanou držitelé mincí odměnu za vsazení (udržení) své kryptoměny v peněžence. Díky těmto špičkovým pokrokům se společnost EOS stala jednou z nejlepších bitcoinových alternativ na trhu.

Hvězdné lumeny

Stellar Lumens (XLM) vstoupil na trh 31. července 2014. Stellar je decentralizovaná kryptoměna s otevřeným zdrojem, která se zaměřuje na vytvoření otevřené globální finanční sítě. Stellar je obzvláště vhodný pro ubytování v odvětví převodu peněz v řádu miliard dolarů. Stellar také zahrnuje použití úvěrových kotev k bezproblémovému usnadnění výměny fondů, aniž by bylo nutné čekat na souhlas třetí strany. Podobný systém používá PayPal k urychlení převodů prostředků.

Statistiky světových remitencí Via Statista

Statistiky světových remitencí Via Statista

Stellar vývojový tým v čele s Jed McCaleb a Joyce Kim, pokračuje v nájezdu na kryptomarket. Oba tito jedinci jsou v krypto komunitě dobře známí a své zkušenosti využili k vytvoření jedinečné bitcoinové alternativy. Před oficiálním vydáním Stellar vytvořil tým web s názvem „Secret Bitcoin Project“, aby našel zúčastněné strany ochotné otestovat schopnosti Stellar.

Stellar nadále zaznamenává rostoucí adopci. Některé neziskové organizace, například Praekeltova nadace se přihlásili k projektu. V současné době má Stellar strategická partnerství s firmami z Filipín, Indie a západní Afriky. V loňském roce rozšířila Stellar svá strategická partnerství o další IBM a KlickEX. Všechny tyto faktory učinily Stellar Lumens atraktivní alternativou bitcoinu, kterou je třeba zvážit.

Nejlepší alternativy bitcoinů jsou zde

Kryptomarket nadále produkuje nové a stále inovativnější koncepty. Tyto altcoiny posouvají hranice krypto komunity a ohlašují novou éru decentralizace. Brzy uvidíte den, kdy jedna z těchto bitcoinových alternativ vytlačí bitcoiny z prvního místa. Prozatím byste měli tyto projekty sledovat, protože v nadcházejících měsících určitě uvidí další vývoj.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me