Technologie blockchain poskytuje světu bezpečnější a efektivnější způsoby podnikání. Korporace usilující o zachování interního fungování jejich společností v soukromí se již dlouho zaměřovaly na potřebu ochrany soukromí, zabezpečení dat a snadno implementovatelných systémů. Soukromý sektor sdílí tyto obavy s korporátním světem.

Tato poptávka po soukromé okamžité komunikaci podpořila vzestup populárních aplikací pro šifrované zasílání zpráv, jako jsou Telegram a Whatsapp. Nyní se zdá, že blockchainová technologie má znovu způsobit revoluci ve způsobu komunikace. Aplikace pro zasílání zpráv blockchain jsou na vzestupu. V letošním roce vstoupilo na trh více platforem, další jsou naplánovány na příští měsíce. Pojďme se podívat na některé z nejslibnějších blockchainových platforem pro zasílání zpráv současnosti.

Prach

The Prach platforma pro zasílání zpráv byla jednou z prvních aplikací pro zasílání zpráv založených na blockchainu, které vstoupily na trh. Šifrovací aplikace založená na Los Angeles byla spuštěna 1. března 2014. Tato aplikace získala značné mediální pokrytí, protože Mark Kubánec byl jedním z hlavních podporovatelů platformy.

Dust nabízí uživatelům několik jedinečných funkcí. Zprávy jsou automaticky vymazány nebo zaprášeny z telefonů odesílatele i přijímače po 24 hodinách. Také si můžete zvolit, že budou jejich zprávy odstraněny po potvrzení čtení.

Cryptviser

Cryptviser je decentralizovaná platforma, která eliminuje obavy z útoků typu man-in-the-middle (MITM). Většina poslů ukládá vaše data do centralizované databáze. Tyto systémy jsou snadno cenzurovány, blokovány nebo kontrolovány těmi, kteří mají přístup k informacím. Cryptvisor eliminuje tato rizika úplným odstraněním centralizovaných serverů a informací o uživateli z rovnice.

Výhody Crypvisor prostřednictvím domovské stránky Crypvisor

Výhody Crypvisor prostřednictvím domovské stránky Crypvisor

V rozhovor s App Developer Magazine, CCO společnosti, Mark Babbitt, vysvětlil, že se jeho společnost zaměřuje na poskytování stejné úrovně zabezpečení každodenním uživatelům, jaké poskytují korporace a vlády po celém světě. Dále vysvětlil, jak internet věcí (IoT) pouze zvýší potřebu osobního soukromí.

Echo

Messenger Echo využívá Graphene Blockchain, aby vám poskytl zážitek ze soukromých a zabezpečených zpráv. Je schopen odesílat multimediální zprávy s výhodou živého šifrování všech zvukových a obrazových streamů. Platforma je decentralizovaná a umožňuje uživatelům také odesílat krypto platby přímo z aplikace.

V nedávné době rozhovor, generální ředitel společnosti Christoph Hering vysvětlil, že Echo využívá speciálně navržený protokol známý jako Interplanetary File System (IPFS) k usnadnění rychlejších zpráv. IPFS využívá spíše systém adresovaný obsahu než standardní protokol HTTP. Aplikace pro zasílání zpráv založené na blockchainu tradičně vyžadují, aby přijímač a odesílatel měli přímý přístup k blockchainu, což může být náročné na zdroje. Echo eliminuje tuto potřebu pomocí svého klienta IPFS.

e-Chat

The e-Chat aplikace messenger nabízí technologii IPFS ve spojení se službou zasílání zpráv peer-to-peer. Na rozdíl od jiných tradičních platforem pro zasílání zpráv neexistuje žádný centrální úložný bod pro vaše data. Tato decentralizace eliminuje obavy z útoků MITM. Platforma také umožňuje uživatelům tipovat lidi na jejich obsah. Tato funkce se jmenuje Cryptolike a je součástí sekce tvůrce obsahu platformy, ve které mohou uživatelé vytvářet kanály předplatného..

Platforma e-chatu obsahuje integrovaný platební systém i pro bezkontaktní platby NFC a QR. Díky tomu můžete převádět peníze nebo kryptoměny v soukromých zprávách. Platforma se také skládá z integrovaného softwaru pro převod kryptoměny, který umožňuje výměnu kryptoměny přímo z peněženky jejich telefonu. Existuje řada různých způsobů přístupu k vašim informacím, včetně skeneru otisků prstů, rozpoznávání tváře a soukromých klíčů pro přístup k vaší peněžence..

Telegram

Velmi oblíbená aplikace pro zasílání zpráv Telegram úspěšně zvednutý více než 1,7 miliardy USD v letošním roce prostřednictvím své Initial Coin Offering (ICO). Telegram již dlouho nabízí služby šifrovaného zasílání zpráv, ale nyní má společnost přesunout plnou páru do integrací vhodných pro kryptoměny. První z těchto integrací byla zahájena tento měsíc v rámci jejich nové aplikace pro ověřování totožnosti Passport.

Passport umožňuje Telegramu ukládat vaše osobní a nejcitlivější dokumenty v šifrované blockchainové síti Telegramu. Společnost využívá šifrování typu end-to-end a úředníci společnosti tvrdí, že nemají přístup k vašim datům.

Postavení

Postavení využívá dobře vyvinutý blockchain společnosti Ethereum, aby zajistil, že informace jeho klientů zůstanou chráněny před zvědavými očima. Platforma nabízí šifrování typu end-to-end pro všechny zprávy. Kromě toho můžete procházet rozsáhlý výběr decentralizovaných aplikací (Dapps) prostřednictvím integrovaného prohlížeče platformy..

Stavové funkce prostřednictvím domovské stránky společnosti

Stavové funkce prostřednictvím domovské stránky společnosti

Stavoví uživatelé jsou obeznámeni s mnoha jedinečnými funkcemi, včetně decentralizovaného trhu práce, burzy, predikčního systému a služby digitálního ID. Platforma také umožňuje umělcům bezpečně propagovat a sdílet jejich obsah prostřednictvím blockchainu Ethereum.

Aplikace Blockchain Messaging pro sledování v budoucnosti

Závody aplikací pro blockchainové zasílání zpráv se nadále zahřívají a každý týden se vyhlašuje více platforem. Letos má být vydáno několik platforem. Níže uvádíme několik aplikací pro zasílání zpráv o blockchainu, které jsou stále ve vývoji, ale stojí za zmínku.

Kakao

Velmi oblíbená jihokorejská aplikace pro zasílání zpráv Kakao talk nadpisy když oznámili své plány na vytvoření blockchainové dceřiné společnosti s názvem Ground X. Kakao talk je největší jihokorejská aplikace pro zasílání zpráv s 94 procenty současného podílu na trhu. I přes svou kontrolu nad jihokorejským trhem si vývojáři Ground X vybrali jako domovskou základnu Japonsko, protože japonské krypto zákony jsou definovány více než ty v Jižní Koreji. Vývojáři nezveřejnili žádné další informace týkající se integrace, ale analytici tento vývoj pečlivě sledují.

Vibeo

The Vibeo platforma slibuje, že uživatelům poskytne robustnější službu zasílání zpráv než konkurence. Platforma obsahuje některé jedinečné funkce, například třístranné videohovory. Svou obrazovku a polohu můžete také sdílet pomocí Dapp. Sdílení polohy pomocí šifrovaných aplikací je důležitá funkce, kterou spotřebitelé používají. Další jedinečnou funkcí, kterou platforma poskytuje, je schopnost připojovat poznámky k chatům.

Blockchain Messengers: True Privacy on the Horizon

Technologie blockchain nadále mění budoucnost odvětví zasílání zpráv. Při zvažování aplikace na ochranu soukromí založené na blockchainu máte nyní několik možností. Vzhledem k tomu, že rozsáhlé hackery se nadále dostávají na titulní stránky globálně, měli byste očekávat, že sektor šifrování bude v příštích letech nadále růst.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me