Crypto Bad – blockchain dobrý?

Není vždy snadné říci, co si vaše vláda myslí o kryptoměnách, zvláště když se tolik politiků pokouší vykreslit kryptoměnu v negativním světle. Je ironií, že mnoho z těchto jednotlivců současně tlačí na další rozvoj sektoru blockchain. Jak se chystáte naučit, postoj země ke kryptoměně nemusí vždy odrážet jejich názory na blockchainovou technologii. Vládní blockchainové programy se stávají novou normou.

Čínský ministr financí Xiao Jie Obrázek přes Forbes

Čínský ministr financí Xiao Jie – obrázek přes Forbes

Gruzínská republika

Možná si nemyslíte, že Gruzínská republika je centrem blockchainu, ale vláda této země byla první na světě, která zavedla blockchain protokol o ověření transakce s nemovitostmi. Tento program je výsledkem strategického partnerství mezi Bitfury Group a Gruzínská národní agentura veřejného registru.

Systém používá k ověření akcí privátní blockchain druhé vrstvy. Transakce jsou poté ověřeny proti veřejnému BTC blockchainu. Program zaznamenal obrovský úspěch a již se plánuje rozšíření protokolu tak, aby v blízké budoucnosti zahrnoval širší škálu titulů nemovitostí a notářských služeb..

Austrálie

Země pod zemí dělá svou roli tím, že přislíbila 521 000 $ své Agentuře pro digitální transformaci, aby dále prozkoumala integraci blockchainu do australské vlády. Tento program je zaměřen na výpočet implementačních nákladů spojených s blockchain technologií.

Australský ministr financí Hon Mathias Cormann

Australský ministr financí Hon Mathias Cormann

Austrálie byla téměř vždy pro-blockchain. V roce 2017 bylo na pilotní projekt Smart Utilities vyčleněno dalších 5,9 milionu dolarů ve formě grantů. Tento jedinečný program studuje, jak používat technologii blockchain ke zvýšení analytických schopností dat a ke zlepšení současného systému distribuce energie.

Čína

Čínští vládní úředníci upoutali pozornost mezinárodních médií, když v dubnu letošního roku oznámili, že ano zvednutý 1,6 miliardy USD na výzkum blockchainu. Ještě překvapivější je skutečnost, že čínská vláda dala 30 procent financování projektu ze svého vlastního rozpočtu. Xiong’An Global Blockchain Innovation Fund byl vyhlášen při slavnostním otevření čínského Blockchain Industrial Park.

Projekt rovněž podporuje riziková firma Zhenfund. Zhenfund není pro blockchainovou komunitu žádným cizincem a jsou nejvíce známí svou účastí na platformách Stream a Linoleum.

NÁS

Americké ministerstvo pro vnitřní bezpečnost ano udělena milion dolarů do spuštění Virginie DigitalBazaar. DigitalBazaar pracuje na široké škále speciálně vytvořených blockchainů, které pomáhají zvyšovat možnosti ověřování identity. Grant byl udělen v rámci dalšího rozvoje Homeland Security Enterprise Initiative. DigitalBazaar nadále zajišťuje financování svých identifikačních systémů založených na blockchainu a jedná se o třetí takovou příležitost, kdy firma získala grantová ocenění.

EU

Místopředseda Evropské komise Andrus Ansip ocenil vládní blockchainovou technologii během konference EC Digital Day 2018. Jeho poznámky následují po zahájení činnosti Observatoř a fórum EU Blockchain. Tato organizace se zaměřuje na studium budoucí integrace blockchainových technologií do ekonomiky EU. Skupina již byla zajištěné více než 300 milionů USD na financování od začátku roku.

Observatoř a fórum EU Blockchain je přímým výsledkem společného podniku se startupem založeným na Ethereu ConsenSys. Tato skupina podporuje standardizaci blockchainů v EU s nadějí na vytvoření prosperujícího distribuovaného ekosystému, který si zachovává vysokou úroveň interoperability. Ansip věří, že je to nezbytné k nastolení nové digitální evropské ekonomiky.

Rusko

Rusko ne vždy mělo jasno ve svém postoji ke krypto, ale v zemi otevřeně přijalo blockchainovou technologii. Populární ruská hlasovací služba Aktivní občan využívá vládní blockchainový protokol, který umožňuje obyvatelům hlasovat o široké škále komunitních záležitostí. Tento program byl použit k výběru barvy nových sedadel stadionu a pojmenování nových autobusových linek.

Tento jedinečný komunitní nástroj nedávno prošel vážným upgradem implementací mechanismu konsensu založeného na etherea. Voliči vyjádřili obavy, že by jejich hlasy nebyly vypočítány správně. V reakci na tyto obavy byl vytvořen systém založený na ethereu, aby poskytoval skutečnou transparentnost. Program zaznamenal velký úspěch a úředníci se snaží v příštím roce rozšířit jeho používání.

Ruský prezident Vladimir Putin je silným zastáncem obrazu technologie blockchain přes ekonomihaber

Ruský prezident Vladimir Putin je silným zastáncem technologie blockchain – obrázek prostřednictvím ekonomihaber

Japonsko

Několik zemí bylo otevřeno kryptoměnám a vládní blockchainové technologii jako Japonsko. Po vytvoření BTC zaznamenala země v jejich blockchainovém sektoru obrovský růst právní výběrové řízení loni. Ve snaze přilákat na trh ještě více investičního kapitálu zahájil Tokijský metropolitní vládní akcelerátorský program „Block Chain Business Camp Tokio.“

Program má trvat dva měsíce a je zaměřen na stimulaci soukromých inovací v tomto odvětví. Cílem je propagovat blockchainové projekty, které mají potenciál zlepšit kvalitu života obyvatel Tokia. Stejně jako ty, které podpoří ekonomické postavení města v blockchainovém sektoru. Tento program je přístupný veřejnosti a mnoho z nich tento program hledá, aby pomohlo znovu nabít místní ekonomiku.

Spojené království

Spojené království pilotuje výzkumný program založený na blockchainu známý jako Archanděl ponořit se hlouběji do výhod vedení blockchainových záznamů. Tento program je společenským úsilím, které kombinuje inovativní mozky z University of Surrey, Open Data Institute a The National Archives.

Mluvčí organizace, Alex Green, nedávno komentoval o důležitosti možnosti dokázat platnost dokumentu pomocí technologie blockchain. Vysvětlil, že tato úroveň transparentnosti je nezbytná pro posílení důvěry ve vládu Spojeného království.

Spojené království je domovem jednoho z nejstarších archivů na světě. Technologie blockchain by mohla pomoci zmírnit mnoho problémů souvisejících s ukládáním a ověřováním tak velkého množství důležitých informací.

Hlasujte pro Blockchain

Jak nyní víte, vlády z celého světa se rozhodly prosazovat více blockchainových technologií ve svých místních ekonomikách. Pro tyto vlády má smysl hledat účinnější alternativy k současným systémům. Vládní technologie blockchain může poskytnout těmto zemím prostředky k dosažení jejich cílů. Doufejme, že brzy uvidíte ještě větší integraci blockchainu, protože výhody této revoluční technologie budou příliš velké na to, abyste je mohli ignorovat.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me