Vize NEO

Vývojáři NEO se snaží rozšířit blockchainy po celé Číně. Jejich společnost Onchain vyvinula architekturu distribuované síťové architektury (DNA), která umožňuje snadnou implementaci a vývoj standardizovaných blockchainů. Chtějí, aby každé pole, které má zájem, mohlo snadno migrovat svá data a aktiva na soukromý nebo veřejný blockchain. Zakladatel, Řekl Dr. Da Hongfei, “Chceme být místem, kam se lidé dostanou, když chtějí provádět seriózní a spolehlivé transakce.” Onchain a NEO uspějí nejen ve své vizi, ale jsou nastaveni tak, aby se jim dařilo v rámci předpisů čínské vlády.

Onchain

Kryptoměny v Číně

Na první pohled to vypadá, jako by si kryptoměny a Čína ne vždy rozuměly. “Dvě věci jsou nekonečné: vesmír a počet případů, kdy Čína může zakázat bitcoiny, a já si nejsem jistý.

Na přesun peněz z Číny bez zvláštního povolení existuje roční limit 50 000 USD. Lidé našli mezeru v tomto systému nákupem kryptoměny a snadným přesunutím prostředků a přístupem k nim kdekoli na světě. Čínská vláda se pokusila tuto mezeru uzavřít zákazem online burz. Vláda se také obávala úrovní spekulací a vzpomínala na jejich úroveň nedávný krach na akciovém trhu.

Poté, co Čína zakázala burzy a ICO, se zájem o kryptoměnu jednoduše nepřetočil a nezemřel. Lidé přešli na model p2p a prováděli místní transakce, často označované jako „mimoburzovní trh“. Zde je pohled na změnu objemu lokálních bitcoinů v době zákazu.

Objem localbitcoinů

Nákup mincí v Číně dnes

Lidé by také organizovali obchody na WeChat, nejoblíbenější chatovací službě v Číně. To bylo zpočátku obzvláště výhodné, protože uživatelé mohli pomocí WeChat Pay navzájem posílat fiat měnu. Vládní sledování WeChatu vedlo ke zvýšené popularitě šifrované chatovací služby Telegram. Čína poté zakázala telegram. Není jasné, zda jsou nové modely p2p v Číně legální, ale dosud nedošlo k žádnému přímému zásahu. Realisticky není možné zastavit veškeré obchodování s kryptoměnami.

Obyvatelé Číny mohou také naskočit do vlaku do Hongkongu a získat kryptoměnu. Více než 100 000 čínských turistů cestuje každý den do Hongkongu. Mohou si koupit mince z kterékoli z velkých burz nebo použít jeden z mnoha BTC bankomatů. Není divu, proč hongkongské bankomaty BTC mají často velké linky.

Celá tato regulace může znít jako odrazující zpráva pro NEO a kryptoměnu, ale Hongfei to vidí jinak. Řekl: „Je čas, aby regulační orgány zakročily.“

Da Hong Fei

Onchain a NEO v Číně


Čínská vláda v minulosti chránila místní společnosti ochotné spolupracovat s předpisy. Hra podle čínských pravidel se pro několik technologických společností ukázala jako plodná. V Číně nenajdete Google, Facebook, Twitter, WhatsApp, Uber ani Amazon. Místo toho vidíte úspěch Baidu, RenRen, Weibo, WeChat, Didi a Alibaba. Například WeChat má zaregistrovaných přes 1 miliardu účtů. NEO a Onchain se umisťují jako další velká jména na tomto seznamu technologických gigantů.

Čínská vláda sice není k bitcoinům příliš přátelská, ale ve skutečnosti podporuje vývoj blockchainů. Ministerstvo průmyslu a informačních technologií (MIIT) Čínské lidové republiky s pomocí společnosti Onchain a dalších společností prozkoumalo několik oblastí, kde mohou blockchainy zvýšit účinnost a zabránit podvodům. Vláda věří dodavatelské řetězce, aktiva, finance, sociální péče a správa identit všichni mohou potenciálně těžit z použití technologie Blockchain. Vláda s touto myšlenkou dokonce experimentovala vlastní národní kryptoměna. Je zřejmé, že Hongfei předvídal budoucí požadavky a požadavky čínské vlády, protože to jsou všechny oblasti, které společnost Onchain doufá řešit pomocí své vlastní a flexibilní architektury distribuovaných sítí.

MIIT také navrhl, že by měla existovat větší standardizace napříč blockchainy. Hongfei řekl: „Naší vizí je, aby se Onchain stal skutečně univerzálním blockchainovým rámcem. S využitím různých zásuvných modulů lze náš rámec použít pro veřejný řetězec, řetězec konsorcia nebo dokonce soukromý řetězec. Náš modul adaptéru napříč řetězci, který je v současné době ve vývoji, vytváří interoperabilitu mezi těmito různými řetězci. “

Technologie Onchain

Toto je vaše poslední šance. Poté již není cesty zpět. Vezmete si modrou pilulku – příběh končí, probudíte se ve své posteli a věříte v jakýkoli altcoin, kterému chcete věřit. Vezmete si červenou pilulku – zůstanete v Číně a já vám ukážu, jak hluboko jde blockchain.

NEO byl navržen z technologického hlediska, aby byl schopen dodržovat předpisy a pracovat v rámci systému. Bitcoin byl navržen s důrazem na decentralizaci. Ačkoli má decentralizace výhody, může to vést k neshodám ohledně směru mince a pomalé implementaci nových nápadů. Decentralizace není bezprostředním cílem Onchain a NEO. Hongfei věří, že centralizace na začátku stojí za to, což jim umožní rychle provádět změny.

NEO předběžně vytěžilo 50% svých tokenů, aby zaplatilo vývojářům a pomohlo podpořit růst mince. Dr. Hongfei srovnává NEO se zeměmi východní Asie a říká, že to bude „na počátku autoritativnější, ale nakonec demokratické“. Věří, že NEO bude „nakonec plně decentralizovaný… jako bitcoin“.

Těžba NEO

NEO blockchain potvrzuje transakce relativně centralizovaným, ale jedinečným způsobem. Namísto použití důkazu o práci nebo dokladu o sázce NEO používá delegovanou byzantskou toleranci chyb, známou také jako dBFT. V tomto systému držitelé NEO volí uzly k potvrzení transakcí.

Chcete-li se stát uzlem, musíte mít počítač, který splní určité technické požadavky, vsadí 1000 GAS mincí a poté bude zvolen držiteli NEO. Všech 12 aktivních uzlů v současné době poskytuje bezplatné transakce. Držitelé NEO budou s větší pravděpodobností hlasovat pro lidi, kteří slibují bezplatné transakce. Jakmile budete zvoleni jako uzel, můžete být náhodně vybráni k potvrzení transakcí na blockchainu. Pokud více než 66% ostatních uzlů souhlasí s vaší hlavní knihou, blok je potvrzen. Pokud méně než 66% souhlasí, je vybrán jiný uzel, který navrhne transakce, které by měly jít do bloku. Tento proces pokračuje, dokud není dosaženo shody. Držitelé NEO by s největší pravděpodobností hlasovali pro uzly, které by důsledně nedokázaly navrhnout správné transakce.

Žádné vidličky

Delegovaná byzantská chyba tolerance jasně ukazuje, které transakce jsou v blockchainu kdykoli potvrzeny. V Matrixu jsme se dozvěděli, že neexistuje žádná lžíce, ale zapomněli zmínit, že nejsou ani vidličky. Na rozdíl od bitcoinu nebo etherea, které se často rozdvojují až do dosažení konsensu, blockchain NEO nemůže rozdvojit. Nedostatek vidlic je zásadní pro cíl společnosti Onchain digitalizovat aktiva, jako jsou akcie, dluhopisy a digitální identity. Pokud společnosti chtějí digitalizovat pravidelně obchodovaná aktiva, musí být vždy jasné, kdo je vlastníkem aktiv.

Neo Spoon

Čínská partnerství

Onchain tvrdě pracuje na rozšíření své technologie blockchainu do soukromých a vládních institucí. Zde je snímek z nedávné prezentace společnosti Hongfei.

Onchain partnerství

Řetěz identity – systém integrity založený na blockchainu

Tento projekt byla „zahájena společností Guizhou Far East Integrity Management Company“ a je založena na architektuře distribuovaných sítí. Onchain pomáhá budovat blockchain pro sledování a správu identifikace.

Bezpečnostní společnost – platforma digitálních aktiv na úrovni podniku

Onchain uplatňuje blockchain ve finančních institucích. Již pracuje na řetězci pro Everbright Securities, velké zprostředkování cenných papírů v Číně.

Legal Chain – Digital Evidence Storage Alliance

Společnost Onchain pomohla vyvinout blockchain pro digitální ukládání podnikových e-mailů jako důkaz. Jakmile je v blockchainu důkaz, nikdo ho nemůže smazat ani pozměnit.

Alibaba

Společnost Onchain vyvinula systém úložiště e-mailů pro Alibaba, který uživatelům umožňuje ukládat důležitá data nebo e-maily. To má několik aplikací, včetně ukládání e-mailů pro použití soudního řízení.

Následující diagram popisuje mnoho různých použití pro Distributed NetworkArchitecturee.

Onchain DNA

Budoucnost Onchain a NEO

Onchain by rád pokračoval v budování partnerství v Číně a nakonec přesunul fiat a identity na blockchainy. Začínají nový blockchain zvaný Ontologie zaměřený konkrétně na identity. Hongfei by rád připojil k ID údaje, jako jsou univerzity a pracovní zkušenosti. Autorizace na ID by byla schopnost autorizovat lidi k prohlížení vašich informací, jako jsou vaše finance, když žádáte o půjčku.

Správa identity v ontologii

Tyto další diagramy ukazují, jak by ontologie dosáhla cíle skutečného šíření blockchainů po celé Číně.

Ontologické diagramy

Tyto digitální identity také souvisí s touhou společnosti Onchain a NEO dodržovat předpisy. Čína nemůže tyto platformy účinně sledovat, pokud neví, kdo je používá.

Všechny tyto veřejné a soukromé blockchainy vytvořené společností Onchain, včetně Ontology, se nakonec budou moci připojit k NEO. Prodej tokenů Ontology bude přijímat NEO tokeny. “NEO bude primárním poskytovatelem služeb digitálních aktiv pro clearing a vypořádání v ontologii.” Ontology se chce stát vládním spojením mezi podniky a NEO.

Ontologie a NEO

I když se někteří obávají, že Ontology bude konkurovat NEO, zdá se, že vývojáři mají veškerý záměr vytvořit mezi nimi synergii. Když bude síť Ontology chtít držet ICO, bude to možné prostřednictvím platformy NEO. V současné době by vás ICO stálo GAS v hodnotě 50 000 USD. To znamená, že na platformě NEO uvidíme vážnější a méně časté ICO. To je v ostrém kontrastu s nedávným vtipem, který Ethereum ICO nazývá Zbytečný token ethereum (UET), který slíbil, že vám ukradne peníze a na oplátku vám dá bezcenný žeton. Tvůrce prosil lidi, aby si je nekoupili, a trval na tom, že by jim vzal jen peníze a koupil s nimi drahou elektroniku. Lidé samozřejmě na UET utratili přes 300 000 USD.

Zdá se, že NEO má tak jasnou budoucnost, že dokonce upoutal pozornost zakladatele litecoinů Charlie Lee.

Je tu člověk, který se nás snaží dohnat. Padali jsme &# 128034; a &# 127820;, ale vyhýbal se jim pomocí bullet time. To je prostě nespravedlivé! &# 128514; pic.twitter.com/bxVaiIytwF

– Charlie Lee [LTC] (@SatoshiLite) 19. ledna 2018

souhrn

Onchain jednoznačně plní svůj ambiciózní plán na vytvoření celého ekosystému standardizovaných a propojených blockchainů v Číně, které se všechny budou moci připojit k již tak úspěšnému NEO ekosystému.

Mohli bychom říci, že budoucnost NEO připomíná rozhovor z filmu Matrix.

Neo se zeptal: „Co se mi snažíš říct? Že se mohu vyhnout čínské regulaci? “

Odpověděl Morpheus, “Ne NEO, snažím se ti říct, že až budeš připraven, nebudeš muset.”

Hong Fei Neo

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me