Decentralizované finance „DeFi“ zažilo v posledních několika měsících obrovský růst a vypadá to, že bude jen pokračovat v rozběhu. Podle DeFi Pulse, do smluv DeFi je zamčeno zhruba 1,13 miliardy USD, což je téměř dvojnásobek částky na začátku roku 2020.

Základem nedávného nárůstu popularity společnosti DeFi je řada nekonvenčních finančních nástrojů, které pomáhají demokratizovat budoucnost globálních půjček a transakcí peer-to-peer..

Spojili jsme se s Chintai team, kajmanská platforma, která se snaží umožnit leasing nepoužitých tokenů nástrojů. Pokud jste o pomocných žetonech už nějakou dobu neslyšeli, nejste sami. Žetony utilit nebo tokeny, které jsou v zásadě příslibem přístupu k budoucímu produktu nebo službě, byly v šílenství ICO v roce 2017 výjimečně nadšené, ale následující medvědí trhy ochladily prostředí trhu utilit.

Utility tokeny jsou určeny k použití, ale většina z nich leží spící. Držitelé tokenů Utility viděli některé z jejich hodnot tokenů Utility klesnout až o 95% a přesunuli se na zaměření na jiné věci.

Chintai chce umožnit držitelům tokenů nástrojů získat ze svých tokenů nějaký skutečný nástroj. S objemem transakcí přesahujícím 250 milionů se zdá, že Chintai nabízí výrazně atraktivní hodnotovou nabídku, přinejmenším pokud prokazuje étos DeFi umožňující nevyužitou finanční příležitost v akci.

Mluvili jsme s Ryan Betham, Chintai COO, o DeFi, nedávném růstu Chintai a prostředí tokenů nástrojů.

Proč je právě teď DeFi vzrušujícím prostorem?

Průkopníci společnosti DeFi vyrábějí hmatatelné případy použití, které přinášejí sny, které zapálily pohyb kryptoměny. Jde o to, dát lidem kontrolu nad jejich penězi, a demokratizovat přístup k příležitostem – to vše při eliminaci extraktorů hodnoty.

Takže tady jsme dnes s množstvím protokolů DeFi. Mnohé z nich nabízejí decentralizované půjčky. A funguje to opravdu dobře. Vidíme důkaz, že nepotřebujeme třetí strany, abychom usnadnili jeden z nejzákladnějších stavebních kamenů nové ekonomiky – půjčky a půjčky.

Děje se to v globálním měřítku, bez hranic, vše s kódem. Je to jako sledovat klíčení semen pro vizi nové digitální ekonomiky. Jak cool jsou tyto věci?!

Můžete předpokládat, o kolik více musí prostor DeFi růst?

Pokud rozšíříte definici DeFi tak, aby zahrnovala jakýkoli finanční nástroj, který se spoléhá na inteligentní kontrakty a technologii distribuované účetní knihy, obloha je limit. Celková peněžní hodnota globálního finančního systému je někde kolem 300 bilionů dolarů – s „T“. Na blockchainu nemusí být všechno.

Je ale třeba učinit dobrý případ, že bychom mohli vidět globální finanční systém, který je většinou závislý na blockchainové technologii. Je to prostě příliš efektivní a bezpečné ve srovnání se stávající infrastrukturou. Tržní principy naznačují, že se buď přizpůsobíte, nebo zemřete.

Jako příklad si vezměte trh s dluhopisy na 109 bilionů dolarů. To je něco, co se snažíme pomoci opravit a blockchain technologie je dokonalým nástrojem, který přináší obrovské zvýšení efektivity na dluhopisových trzích. A skvělé na tom je, že řešení je rušivé a přitom stále výhodné pro velké banky, malé banky, podniky a investory současně. Pobídky se vyrovnávají a každý vyhrává.


Jakmile tedy lidé pochopí návrh hodnoty, očekáváme, že se tyto věci chytí jako oheň. Bude to jeden z těch skoků v evoluci, který se v tuto chvíli zdá pomalý, ale retrospektivně rychlý.

“Utility tokeny jsou určeny k použití, ale většina z těchto tokenů spí a shromažďuje virtuální prach pro investory, kteří je zakoupili.” Jak se Chintai snaží řešit tento problém?

Postavili jsme první vysoce výkonnou decentralizovanou burzu pro půjčování a nástroj na zapůjčení tokenu. Nepůjčit si měnu – půjčit si samotný nástroj. Začali jsme leasingovým trhem s tokeny EOS.

Pro lidi, kteří to nevědí, vám tokeny EOS dávají vlastnictví síťového CPU a NET. CPU a NET si můžete představit jako energii baterie, kterou potřebujete ke spuštění aplikace nebo transakci v síti. Bez CPU a NET nemůžete používat síť.

Takže lidé, kteří vlastní token EOS, ale nepotřebují používat CPU a NET, mohou nastavit úrokovou sazbu a půjčit své zdroje někomu, kdo potřebuje CPU a NET.

Dlužník platí tuto úrokovou sazbu na dobu určitou a přijímá CPU a NET za své aplikace nebo transakce. Skvělá část je, že dlužník nemá ve skutečnosti vlastnictví tokenů, protože můžete delegovat CPU a NET při zachování péče o token samotný.

Celý proces je řešen inteligentními smlouvami, takže riziko protistrany prakticky neexistuje. Během šesti měsíců jsme zaznamenali objem transakcí 250 milionů USD, měli jsme 33 000 jedinečných účtů využívajících tento nástroj a zhruba 3 miliony USD na úrokech generovaných pro věřitele.

Nyní bereme tento koncept a aplikujeme ho na jakýkoli token utility a dokonce i NFT, které představují jedinečné nebo na míru vyrobené položky. Takže znáte virtuální předměty ve hrách? Meče, kůže, postavy – cokoli. Chceme také umožnit leasing těchto položek. Počátkem roku 2020 také zahajujeme několik nových leasingových trhů a již jsme viděli slibné výsledky. Je těžké se těšit na tyto věci.

Jaké milníky musí ekosystém non-fungible token (NFT) zasáhnout, aby dosáhl bodu kritického množství?

Obecně řečeno, nejdůležitějším mezníkem je vývojové nástroje, které umožňují plynulé UX. Vezměme si například hraní her.

Je to ekosystém, který je zralý k narušení, ale nemá úplně nástroje, které herní vývojáři potřebují, aby plně využili výhod blockchainové technologie.

Hráči jsou již zvyklí na herní ekonomiky. Opravdu si ale myslíte, že budou spravovat soukromé klíče a přihlásit se k blockchainovému účtu pro tokenizovaná virtuální aktiva? Většinou ne. Vývojáři her tedy potřebují nástroje pro vkládání virtuálních předmětů do her tak, aby si koncový uživatel neuvědomil, že vůbec používá blockchain.

Speciálně jsme pro tento případ použití vytvořili nástroje. Stejný engine, který usnadňuje leasing tokenů, může také usnadnit transakce pro NFT ve hrách.

A tento engine lze použít na pozadí pomocí našeho API k vložení procesu výměny virtuálních položek přímo do her. Žádné tření pro koncového uživatele, ale všechny výhody blockchainu pro herní průmysl.

Můžete vysvětlit, v čem se nabídka Chintai liší od konkurence?

Jsme něco jako švýcarský armádní nůž pro DeFi. Důvodem, proč můžeme mít tak různorodou nabídku, je náš vysoce výkonný systém řízení objednávek v řetězci (OMS). To je super FinTech geeky věci, takže mějte se mnou.

Sjednávání objednávek OMS a provádění dohodnutých podmínek mezi kupujícími a prodávajícími – to je způsob, jakým je kniha objednávek naplněna, řekněme kryptoburza, s výjimkou těch systémů správy objednávek, které jsou mimo řetězec, takže ztratíte transparentnost, která přichází s OMS na řetězci.

Náš on-chain OMS je agilní a vysoce konfigurovatelný. Umožňuje nám rychle vybudovat trhy pro cokoli od leasingu tokenů až po decentralizované dluhopisy, obchodování NFT a vše mezi tím.

Dalším skvělým aspektem našeho OMS je, že můžeme označit podniky, které se mohou účastnit jakéhokoli trhu v Chintai, a to tím, že jim umožníme upravovat jejich vlastní front-end uživatelské rozhraní, stanovovat své vlastní poplatky a využívat naši výměnu v pozadí k usnadnění správy objednávek a provedení.

To umožňuje lidem vytvářet vysoce přizpůsobené portály nebo uživatelská rozhraní pro velmi specifické potřeby. A likvidita pro každý trh je sdílená, takže neskončíte s frakcionovanými trhy.

“Decentralizované burzy, které nejsou v souladu s globálními regulačními orgány, mohou být kvůli nedostatečné ochraně spotřebitele a zákonům proti praní peněz uzavřeny.” – Jakou alternativu nabízí Chintai?

Řetězec OMS, který jsem právě zmínil, je jeho velkou součástí. Regulační orgány požadují transparentnost. Protože náš OMS je on-chain, mohou sledovat a vidět pohyby tokenů. V našem případě se účty propojí zpět na identitu osoby pomocí KYC.

Naši uživatelé budou mít do svých účtů zakódovány jejich zákony o dodržování předpisů. A tokenizované cenné papíry budou mít také zakódovány kontroly souladu. Jako uživatel tedy máte přístup pouze k tokenům, které jsou považovány za legálně vyhovující v rámci jurisdikce, ve které žijete.

“Chintai snižuje náklady pro ty, kteří se snaží použít žetony, a zároveň poskytuje výnos těm, kteří je půjčují.” – Jaké úrokové sazby nabízí Chintai?

Chintai umožňuje trhy, které mají fluktuace jako každý jiný trh. Zaznamenali jsme RPSN až 40%. APR je ale obvykle rozumnější. Někde kolem 3–10% v závislosti na trhu.

Sada produktů Chintai vypadá hezky, dobře, sladce. Který z nich je mezi vašimi uživateli nejoblíbenější? Který produkt je podle vás nedostatečně využíván a nabízí spoustu hodnoty?

Nejpoužívanější jsou trhy s leasingem tokenů. Většinou proto, že žijí nejdelší dobu a DEX čeká na souhlas s licencí od Singapurského měnového úřadu, takže ještě nežije. Zdaleka nejpodceňovanějším aspektem je Chintai Merchant Network, tedy naše služba označování OMS.

Obchodníci si mohou nastavit vlastní poplatky, vytvořit si vlastní uživatelské rozhraní a Chintai se postará o veškerou správu a provádění objednávek. Je extrémně silný. Koneckonců, k čemu by to bylo, kdybychom měli všechny tyto skvělé tokeny, ale nemohli bychom vytvořit vhodný trh pro jejich výměnu v rámci aplikací nebo pro různé případy použití?

Můžete nás projít tím, jak funguje ten nejoblíbenější?

Mluvte s námi. Prozkoumáme přesně, jaký trh chcete vytvořit, a přizpůsobíme jej pro vás. Nebo pokud již máme trh, který chcete, ale myslíte si, že by mohlo těžit z lepšího uživatelského rozhraní, označíme vás za použití našeho OMS a sdílení likvidity, která již byla zavedena. V obou případech musíte vytvořit své uživatelské rozhraní a nastavit si vlastní poplatky. O zbytek se ale postaráme.

Proč EOS?

Společnost Chintai byla navržena jako vysoce výkonný podnikový systém pro správu objednávek (OMS) na úrovni celého podniku. To ze své podstaty vyžadovalo využití blockchainu, který zvládne vysoký objem transakcí s nízkými náklady; díky tomu byl Etheruem na konci roku 2017, kdy byl projekt spuštěn, nevhodnou volbou.

Zatímco technologický zásobník Chintai využívá eosio, nasazujeme jej na více instancí, včetně Worbli (pro DeFi) a WAX, Ultra (pro komerční hraní) – samotný blockchain EOS je jen malou součástí trhů a služeb.

Kromě toho bude Chintai brzy využívat síť Liquidapps DAPP pro horizontální škálování, která zahrnuje jejich službu LiquidLink, která umožní dApps na Ethereum také využívat Chintai, s výhodami transakční propustnosti on-chain a zpětným odrazem do Ethereum při vypořádání, aby se minimalizovaly náklady na plyn.

Z diskusí o odvětví finančních služeb až dosud vycházely náznaky preferencí k využití nebo roztočení průmyslové / soukromé instance eosio jako základu pro služby DeFi a existuje neochota využít jakýkoli ze stávajících veřejných blockchainů.

Budeme i nadále činit rozhodnutí na základě zpětné vazby našich partnerů a potřeb zákazníků v tomto ohledu, ale cítíme, že máme správný technologický zásobník, abychom mohli obsluhovat a škálovat a zároveň využívat výhody účinnosti blockchain.

Jak vypadá plán Chintai pro rok 2020?

Rok 2020 je rokem zrychleného vzletu. Naším hlavním zaměřením je příprava naší technologie a podnikání na DEX. Zakládáme náš tým pro rozvoj podnikání v Singapuru, abychom získali konsorcium bank k vydávání decentralizovaných dluhopisů a cenných papírů, a otevíráme pobočku v Německu pro náš technický tým.

To zahrnuje seřazení několika společností, které budou pilotovat emise STO na regulovaném DEX. Spouštíme také několik trhů leasingu tokenů a formalizujeme partnerství, která integrují naše OMS pro hry, tokenizované komerční nemovitosti a FinTech.

Abychom to všechno pomohli napájet, otevřeli jsme předsezónní kolo počátkem roku 2020. Jaký ambiciózní startup se ale nesnaží získat peníze? Pravděpodobně jste to už věděli.

Jak se někdo může zapojit do Chintai?

Pravděpodobně jsme jedním z transparentnějších a interaktivnějších týmů. Pokud se nás kdykoli zeptáte, co děláme, řekneme vám co nejvíce.

Opravdu jsme si užívali budování kultury, kde se naši následovníci, uživatelé a podporovatelé mohou s námi vydat na cestu. Nejlepší způsob, jak se přiblížit akci, je telegram nebo twitter. Obě rukojeti jsou chintaiEOS.

Twitter: @chintaiEOS

Telegram: https://t.me/ChintaiEOS

E-mailem: [chráněno e-mailem]

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me