Porozumění kryptoNoc Algoritmus vyžaduje, abychom nejprve navštívili technologii CryptoPoznámka je o.

CryptoNote je stejně softwarový zásobník, jako filozofie. Jak je popsáno na CryptoNote webová stránka, “CryptoNote je technologie, která umožňuje vytváření zcela anonymních rovnostářských kryptoměn.”

Popis dále rozšiřuje jejich filozofii pohrdáním současným rozdělením moci v současné době „… nutí lidské bytosti zapojit se do ras krys, škodlivého soupeření a krveprolití.“

V mnoha ohledech je CryptoNote prostředkem k dosažení cíle. Tvůrci CryptoNote vidí technologický průlom blockchainu jako nástroj pro posílení postavení člověka. Mechanismus kontroly transparentnosti, odstranění mocenské nerovnováhy a obnovení osobní suverenity.

Nejlépe to řekli tvůrci CryptoNote: „CryptoNote není o vytváření další digitální měny. Je to myšlení a koncepty, které představují první malý krok k opětovnému získání moci nad námi, abychom mohli žít pokojně a prosperovat. “

CryptoNote nebo CryptoNight?

Oba! Zjednodušeně řečeno, CryptoNote je zastřešující technologie, která se zaměřuje na dva hlavní problémy: nevystopovatelné platby a nerozdělitelné transakce.

CryptoNight je hashovací algoritmus, který mohou projekty CryptoNote používat.

Pojďme je prozkoumat hlouběji.

CryptoNote: Anonymous Egalitarian Cryptocurrency Platform

CryptoNote – většinou ne kryptoměna.

Technicky CryptoNote má minci, příhodně pojmenovanou CryptoNoteCoin. S touto mincí však neobchodujte … vážně, ne. CryptoNoteCoin slouží výhradně pro výzkumné a vzdělávací účely. Ve skutečnosti je mince záměrně znehodnocována každé dva měsíce obnovením bloku geneze.

I když nejste kryptoměnou, přemýšlejte o CryptoNote jako o platformě pro anonymní a rovnostářské kryptoměny.

CryptoNote Quote / CryptoNight

Rovnoměrné motivy jsou zapáleny do filozofie CryptoNote.

Ve výchozím nastavení anonymní

CryptoNote se zaměřuje na dvě hlavní cesty, jak maximalizovat anonymitu na úrovni protokolu: nevystopovatelnost a nelinkovatelnost.

Aby byl CryptoNote nezjistitelný, využívá vyzváněcí podpisy k zamlžování soukromých a veřejných klíčů v transakci.

Jednoduše řečeno, váš veřejný klíč je ve skupině s jinými veřejnými klíči, takže vás analýza vaší transakce nemůže konkrétně odhalit. Spíše bude sledování vaší transakce směřovat na skupinu veřejných klíčů, do kterých patříte, nikoli na vaši konkrétní adresu.

V případě podpisů vyzvánění, pokud jsou známy vaše veřejné klíče, je však možná zpětná analýza. V tomto případě začíná analýza vašimi známými veřejnými klíči. Někdo by pak mohl sledovat transakční cesty, aby transakci lépe porozuměl.

Aby se zabránilo tomuto propojení vašich veřejných klíčů s aktivitami transakce, CryptoNote používá jednorázové klíče. Veřejné adresy se v zásadě generují na základě použití. Díky tomu je jakákoli zpětná analýza vysoce nepravděpodobná, ne-li téměř nemožná.

Rovnostářský podle volby

Kryptoměny pro lidi! Stručně řečeno, rovnostářství je politická filozofie, která zdůrazňuje rovnost všech voličů. Podle Stanfordská encyklopedie filozofie, “S lidmi by se mělo zacházet jako s rovnými, měli by se k sobě chovat jako k sobě rovným, měli by se k sobě chovat jako k sobě rovni nebo by si měli užívat jakési sociální rovnosti.”

Pokud jde o CryptoNote, tokenomika a řízení jakéhokoli blockchainu používajícího CryptoNote jsou ve výchozím nastavení rovnostářské. Nejpozoruhodnější při těžbě blockchainů CryptoNote.

Zabezpečení a ověření blockchainu, běžněji známé jako těžba, jsou často oběťmi vlastního úspěchu. To je primárně způsobeno nástupem těžby ASIC (integrovaný obvod specifický pro aplikaci).

Typický růstový model blockchainu bude zpočátku zahrnovat těžaře CPU a GPU. Tento typ těžebního zařízení je poměrně přístupný široké veřejnosti a může být relativně cenově dostupný. Výzva přichází, když se blockchain stává pro horníky stále výnosnějším a nevyhnutelně přitahuje konkurenceschopnější zdroje kapitálu.

Zadejte ASIC. Specializovaný horník může být při těžbě desetkrát výkonnější a efektivnější. Vývoj specializovaných čipů je však neúměrně drahý a jako takový zkresluje centralizaci těžby.

Blockchainová prostředí, která jsou přátelská k ASIC, často vidí rozsáhlou centralizaci jejich hashovací síly do těchto specializovaných těžebních operací. Nehledejte nic jiného než bitcoinového monstra Bitmain, který úspěšně vyvíjí a provozuje svoji řadu ASIC horníků, včetně slavného Antmineru.

Aby CryptoNote odolával specializované těžbě, opírá se o dva principy: vyžadování přístupu k paměti a závislost latence. Aniž byste se dostali do plevelů, vězte, že tyto principy se zaměřují na zařízení ASIC tím, že zpomalují jejich schopnost řešit požadované rovnice nezbytné k zajištění blockchainu a sklízení blokových odměn.

Backstory of CryptoNote

Pověstné pozadí CryptoNote rozhodně stojí za to se o něm dozvědět. Je to zajímavý labyrint možné vazby do skupiny Standford Bitcoin Group, Nicka Szaba a Satoshi Nakamota, abychom jmenovali alespoň některé.

Například oficiálně je Nicolas van Saberhagen akreditován v EU bílý papír jako tvůrce CryptoNote. Totožnost Saberhagenu však není známa, přestože s ní jednou souhlasil osobní řeč na konferenčním workshopu. Saberhagen se neukázal a místo toho se rozhodl zavolat přes Skype pomocí hlasového anonymizátoru.

Whitepaper CryptoNote obsahující CrytoNight

Bílá kniha CryptoNote od Nicolase van Saberhagena

CryptoNight: Vyrovnávací algoritmus Proof-of-Work

Nyní, když víte, že CryptoNote je platforma pro spouštění rovnostářských blockchainů zaměřených na soukromí, zaměřme se na obecněji známou součást: CryptoNight.

CryptoNight je algoritmus hashování důkazu o práci v srdci platformy CryptoNote. To je místo, kde se rovnostářské vyrovnání v rámci CryptoNote skutečně osvědčilo.

Jak již bylo zmíněno, CryptoNote omezuje možnosti specializovaných těžařů tím, že je náročná na paměť. To je důvod, proč je CryptoNight algoritmus hashování náročné na paměť.

Kromě toho, že je paměťově náročná, CryptoNight dále odrazuje od přijetí minerů ASIC tím, že je závislá na latenci. To se týká času, který potřebuje těžařský hardware k vyřešení rovnice. Například při výpočtu rovnice 10 + 10 zpožďuje přednastavená latence výsledky 20.

Latence aktivně vyrovnává hrací pole mezi různými těžebními hardware. Kromě toho výpočetní výpočty vynucují závislost na výpočtu před. To znamená, že těžařský hardware nemůže pokračovat na další problém, zatímco čeká na vrácení aktuální rovnice.

CryptoNight in the Wild

Může být obtížné analyzovat původ CryptoNight a různých klíčových hráčů. Většina účtů o vývoji CryptoNight ukazuje na dvě entity: CryptoNote a Bytecoin.

Je pravděpodobné, že tým Bytecoin je alespoň částečně složen z vývojářů CryptoNote, ale tuto divizi je těžké určit. Bytecoin je z velké části považován za jednu z prvních kryptoměn, které používají protokol CryptoNote a testují CryptoNight nad rámec vzdělávací CryptoNoteCoin.

Existují indikace že Bytecoin byl původně inkubován v týmu CryptoNote, poté se oddělili od hlavních vývojářů CryptoNote. Tým CryptoNote se však vrátil, aby nějakým způsobem propagoval a rozvíjel Bytecoin.

Přesné podrobnosti je obtížné zjistit, protože téměř každý člověk v CryptoNote a Bytecoin je anonymní. Je možné, že tyto dva týmy jsou jeden a tentýž, ale nelze je určit s plnou přesností.

Monero faktor

Dnes je bytecoin většinou mrtvá mince. Těžaři ASIC dokázali předjet hashovací sílu Bytecoinu a dramaticky posunout trh.

Ale počkejte, myslel jsem si, že CryptoNote je odolný vůči ASIC?

Klíčové slovo: odolný. Vzhledem k dostatečnému času a popularitě výrobci ASIC prolomí kód a nakonec najdou svou ziskovost. I ty nejodolnější algoritmy ASIC jsou vystaveny této hrozbě.

Bytecoin nedokázal udržet těžaře ASIC na uzdě, protože protokol zůstal po celá léta většinou nedotčen. Porovnejte to s dynamickými a pravidelnými aktualizacemi Monera, které nadále řídí příchod horníků ASIC na jejich blockchain.

Monero a CryptoNight

Monero je jedním z nejpopulárnějších blockchainů pro používání CryptoNight.

Nejnovější vidlice společnosti Monero implementovala CryptoNightV8. S touto aktualizací byly všechny a všechny aktivní ASIC, které těží blockchain Monero, zděné, což je činí zbytečnými. Monero dále posílilo paměťově náročnou stránku algoritmu CryptoNight a zvýšilo požadovanou paměť.

Monero je v současné době nejlepším případem použití pro CryptoNight za předpokladu, že vývojáři s otevřeným zdrojem budou i nadále věrní rovnostářským zásadám.

Shrnutí – Co je to CryptoNight?

Jak je zřejmé z Monera, být blockchainem odolným vůči ASIC je neustálá a dynamická výzva. CryptoNight je jeden nástroj v rámci protokolu CryptoNote, který poskytuje základ pro to, aby byl blockchain rovnostářský. Bez péče a neustálé péče však CryptoNight není trvale ASIC odolný.

Čas a popularita jsou ve skutečnosti nejvíce korozivními faktory blockchainu odolného vůči ASIC. Úspěšné blockchainy CryptoNote musí zůstat před výrobci hardwaru, aby byly zcela neatraktivní.

Rovnostářství řízené CryptoNight na blockchainu je tedy trvalý a aktivní princip, nikoli statický koncový bod.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me