Off to the Races: The 4 Coins Computing for Crypto’s Top Spot

K dnešnímu dni je na trhu více než 1000 kryptoměn, které se snaží změnit každé odvětví banány financovat. Několik mincí však v závodě, který měl být jmenován světovou kryptoměnou číslo jedna, trvale na vrcholu.

V tomto článku se chystáme analyzovat některé konkurenty a nastínit, proč mají potenciál být jedničkou.

dominance na trhu kryptoměn

Bitcoin / litecoin

bitcoinové logo

Náš první konkurent je vlastně dvojice spoluhráčů. Bitcoin je již dlouho přední kryptoměnou, ale trendy začaly ukazovat, že tomu tak dlouho nemusí být. V době psaní tohoto článku je dominance bitcoinů na hodnotě historické minimum – pouze 35% trhu. To je výrazně méně než 85% dominance trhu, kterou měla v této době loni.

Zvýšený zájem o altcoiny a rozdělená bitcoinová komunita jsou jen některé z důvodů možného pádu královské kryptoměny. Vysoké poplatky a pomalé časy transakcí v poslední době způsobily, že mnoho nadšenců kryptoměn hledalo další mince pro jejich každodenní použití.

Litecoin s asistencí. Tvůrce Charlie Lee, i když je vidličkou bitcoinů, uvedl, že litecoin funguje nejlépe jako transakční doplněk k tomu, že bitcoiny používají jako uchovávač hodnoty. Jelikož bitcoiny implementují Lightning Network a tyto dva coiny jsou zaměnitelné prostřednictvím Atomic Swaps, je možné, že problémy s měřítkem bitcoinu budou minulostí.

Pokud duo úspěšně implementuje tato řešení druhé vrstvy včas, bude pro ostatní konkurenty obtížné překonat bitcoinovou značku a výhodu prvního hráče, kterou má současný šampion.

Profesionálové

 • Bitcoin má prokazatelné výsledky. V průběhu let přežil řadu útoků a ukázal se jako bezpečné blockchainové řešení.
 • Bitcoin je pro mnoho lidí jedinou kryptoměnou. Pokud jste neprovedli nějaký průzkum, pravděpodobně si ani neuvědomujete, že existují další možnosti.

Nevýhody

 • Kontroverze komunity a neustálé tvrdé rozdvojky se pomalu utrácejí z důvěryhodnosti bitcoinů.
 • Pokud budou řešení škálování neúčinná nebo příliš pomalá na to, aby mohla být implementována, lidé budou pokračovat ve skákání lodí k dalším mincím. Stále více alternativních mincí vstupuje do centra pozornosti a investoři si uvědomují, že může existovat něco lepšího.

Bitcoinová hotovost

bitcoinové hotovostní logo

Bitcoin Cash je vidlice bitcoinu s jednoduchou změnou – nárůst velikosti bloku z 1 MB na 8 MB. Zastánci argumentují, že toto škálovací řešení je blíže skutečné vizi Satoshi Nakamota o bitcoinech. Větší bloky mohou obsahovat více transakcí, což obecně vede k nižším poplatkům a rychlejším časům transakcí, i když se síť mění.

V současné době sedí na # 4 tržní kapitalizace, od vidlice se několikrát objevilo, že to vypadalo, že Bitcoin Cash může bitcoin předjet. K nejbližšímu pokusu o „flippening“ došlo v listopadu 2017. V té době dosáhla bitcoinová hotovost ~ 35% ceny bitcoinu na několika novinkách:

 • Zrušení vidlice SegWit 2x
 • Těžařská síla se přesouvá z bitcoinu do bitcoinové hotovosti
 • Další společnosti přidávající podporu Bitcoin Cash

Pokud mají bitcoiny problémy se škálováním i po implementaci Lightning Network, je pravděpodobné, že lidé přejdou na další velkou minci se jménem bitcoinu. Přepnutím získají bitcoinem ověřenou bezpečnost bitcoinové sítě i potenciálně nízké poplatky a rychlé transakce potřebné pro každodenní transakce.

Profesionálové

 • Spousta technologií, díky nimž jsou bitcoiny tak skvělé a bezpečné, je v bitcoinových hotovostech stejná.
 • Při udržování zabezpečení sítě je zásadní podpora horníků. Pokud se bitcoinová hotovost stane podstatně ziskovější pro těžbu, přesun těžařské hashovací síly od bitcoinu by mohl být hlavním katalyzátorem v těchto dvou měnách.

Nevýhody

 • Větší velikosti bloků mají tendenci vést k větší centralizaci kolem velkých těžebních farem, které provozují síť.
 • Někteří lidé považují větší velikosti bloků za lineární řešení exponenciálního problému. Je možné, že bitcoinová hotovost bude muset s růstem sítě neustále zvětšovat velikost bloku.

Ethereum

logo ethereum

Mnoho lidí tvrdí, že Ethereum má nejlepší šanci na předjíždění bitcoinů jako mince s nejvyšší tržní kapitalizací. Namísto denních transakcí je primární hodnotou Ethereum platební metoda využívající síť Ethereum pro funkce, jako jsou inteligentní smlouvy. Ethereum i bitcoin mohou snadno žít v harmonii.

Ethereum je v současné době druhou největší mincí, která zahrnuje přibližně 18% trhu. Několik populárních coinů, nazývaných ERC20 tokeny, je vyrobeno pomocí jeho sítě. Mezi příklady patří OmiseGo, Augur a FunFair.

Existují silné důkazy podporující převzetí trhu s etherem. V současné době probíhá v síti Ethereum každý den více než 1 milion transakcí. To je více než čtyřnásobek množství bitcoinových transakcí.

Zdá se také, že Ethereum má mnohem jednotnější komunitu s jasnou strategií pro řešení problémů se škálováním. Vitalik Buterin, tvůrce mince, zahájil implementaci řešení, jako je sharding a přechod na konsensuální algoritmus Proof-of-Stake, který má pokračovat a vylepšovat architekturu Ethereum.

Profesionálové

 • Ethereum má komunitu se silným vedením a sladěnou vizí. Kromě toho Ethereum Enterprise Alliance zahrnuje několik těžkých hitterů se skutečným zájmem o úspěch mince.
 • Síť již zpracovává více transakcí než bitcoin, mnohem více.

Nevýhody

 • Řešení měřítka Ethereum jsou z větší části stále neprokázaná. Nárůst síťového provozu, jak je vidět u CryptoKitties, stále způsobuje značné přetížení.
 • Chytré smlouvy je těžké psát bezpečně. Hack DAO a chyba v peněžence Parity dokazují, že i když je síť Ethereum zabezpečená, DApps postavené na ní nemusí být.

Vlnění

zvlnění logo

Ripple může být nejkontroverznější mincí v krypto komunitě. Tato mince je oblíbenou mezi bankami a dalšími finančními institucemi, ale odpůrci tvrdí, že její centralizovaná povaha je úplným opakem toho, co kryptoměna znamená. Ať jste na jakékoli straně, je jasné, že Ripple je v tomto závodě stále solidním uchazečem.

Na začátku letošního ledna Ripple astronomicky vzrostl v ceně na historické maximum přes 3,20 $, aby krátce předběhl Ethereum jako druhou největší minci. Pokračující oznámení o partnerství s bankami a společnostmi, jako je MoneyGram, vedou mnohé k přesvědčení, že Ripple by mohl nakonec skončit na vrcholu.

Profesionálové

 • Ripple má podporu několika velkých bank a je preferovanou volbou pro finanční odvětví.
 • Poplatky a časy zvlnění transakce jsou podstatně lepší než u bitcoinů.

Nevýhody

 • Společnosti nemusí při používání platební technologie Ripple používat token zvlnění (XRP). Tato technologie by mohla růst na popularitě, aniž by následoval token.
 • Společnost Ripple drží většinu tokenů XRP. To dává nepřiměřenou míru kontroly do rukou jen několika lidí.

Závěr

S poklesem dominance bitcoinů je zcela možné, že v této době příštího roku uvidíme novou tvář na vrcholu trhu. Mince zde uvedené jsou jen některé z měn, které by mohly vytvořit dominanci na trhu.

Vzhledem k tomu, že trh s kryptoměnami je stále relativně mladý, dnes by neznámá mince mohla být zítra další velkou věcí. S tempem, kterým se trh pohybuje, nebylo by překvapením vidět dlouhodobého šampiona, který ještě nebyl ani vytvořen.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me