Sklapni a vezmi mi peníze

Každý den si stále více lidí uvědomuje hodnotu, kterou blockchainová technologie přináší. Stále však existuje jeden otravný, i když platný argument proti tradičnímu přijetí kryptoměny – většina obchodů jej nepřijímá. Jako měna typu peer-to-peer je kryptoměna nejlepší. Jaká dobrá je ale měna, pokud ji nemůžete nikde utratit?

To je místo, kde vstupují do hry kryptoměny. S těmito kartami držíte své oblíbené mince a můžete je utratit u kteréhokoli obchodníka, i když nepřijímají kryptoměnu. Technologie za kartami umožňuje převod na fiat v době prodeje. I když každá karta používá jiný přístup, je to stejné, výsledek je stejný:

Utratíte krypto. Obchod dostává fiat. Všichni jsou šťastní.

V tomto článku se chystáme rozebrat hlavní projekty, které pracují na získání karet do vašich rukou a utratitelného kryptoměny do vašich kapes.

TenX

tenxová karta

Technologie

TenX vede balíček jako krypto karta s největší tržní kapitalizací a zároveň první, která uvedla produkt na trh. Karta je postavena na Síť COMIT, interně vytvořený směrovací protokol, který spojuje různé blockchainy.

Poplatky

Cena fyzické karty je 15 $, zatímco virtuální karta (zatím není k dispozici) stojí 1,50 $ za aktivaci. Poté je za každý typ karty účtován roční poplatek 10 $, ale od tohoto se upustí, pokud během roku utratíte přes 1 000 $. Kromě toho je za každou provedenou transakci v bankomatu poplatek 2,50 USD.

TenX při používání karty neúčtuje žádné směnné kurzy.

Odměny

Podle whitepaperu TenX získáte za každý nákup odměnu 1% ve formě PAY tokenů. Jako držitel tokenu PAY navíc obdržíte část 0,5% objemu transakcí celé sítě. I když je to založeno na všech měnách v síti, odměnu dostanete v Ethereu.

Výše uvedené je aktuální schéma odměn; tým TenX však uvedl, že se to brzy změní. Neposkytli však žádné podrobnosti.

Dostupnost

Svoji kartu TenX můžete použít kdekoli, kde je VISA přijímán mimo USA. Kvůli nedávné ztrátě partnera pro řešení plateb, WaveCrest, tým dočasně zastavil vydávání nových karet. Uvádějí, že začnou znovu do konce prvního čtvrtletí roku 2018.

TenX v současné době podporuje pouze platby v bitcoinech a ethereu, ale tým pracuje také na integraci Dash a některých tokenů ERC20. Jsou slotové, aby byly k dispozici ve 2. čtvrtletí tohoto roku.

Monako

monacké karty

Technologie

Monako je hned za TenX, pokud jde o tržní kapitalizaci, ale rychle dobíhá. Velká část monacké technologie je proprietární, ale projekt využívá platební karty akreditované Mastercard a Visa a je postaven na Ethereu. Monaco, které nabízí více než jen debetní kartu, poskytuje také úvěrové služby a funkce automatického investování.

Monako nabízí čtyři typy karet s různými funkcemi, odměnami a poplatky. Chcete-li získat každou kartu, musíte po dobu 6 měsíců držet následující množství žetonů MCO:

  • Midnight Blue: 0 MCO
  • Rubínová ocel: 50 MCO
  • Drahé kovy: 500 MCO
  • Obsidian Black: 50 000 MCO

Monako vyprodukuje pouze 999 karet Obsidian Black.

Poplatky

Jak již bylo zmíněno dříve, poplatky se u každého typu karty liší, ale všechny mají žádné měsíční a / nebo roční poplatky. Každá karta má 2% poplatek za ATM po překročení měsíčního limitu, který se pohybuje od 200 $ za Midnight Blue do 1 000 $ za Obsidian Black.

Monako účtuje 1% poplatek z každého nákupu kryptoměny, který provedete.

Odměny

Odměny se opět liší v závislosti na použité kartě. Midnight Blue nemá žádné odměny, zatímco karty Ruby Steel a Precious Metal mají 1%, respektive 1,5% cashback odměny. Obsidian Black má 2% cashback. Všechny odměny jsou v žetonech MCO.

Karty Precious Metal a Obsidian Black navíc zahrnují LoungeKey Airport Lounge Access.

Dostupnost

Monacké karty nejsou v současné době k dispozici. Tým zavede kartu postupně, počínaje Asií, poté Evropou a nakonec Severní Amerikou.

Karty budou zpočátku podporovat bitcoiny, ethereum a monaco tokeny.

Centra

Technologie

Po prudkém poklesu tržní kapitalizace jsme zjistili Centra. Karta využívá patentovaný modul Currency Conversion Engine (CCE), který usnadňuje směny mezi měnami. Pomocí Centrachain projektu můžete také vytvářet inteligentní smlouvy, decentralizované aplikace (dapps) a tokeny, které jsou automaticky podporovány na kartě Centra.

karty centra

Podobně jako v Monaku nabízí Centra tři karty s různými poplatky, limity a odměnami. Chcete-li získat každou kartu, musíte si zakoupit následující množství tokenů CTR:

  • Centra Blue: 50 CTR
  • Centra Gold: 10 000 CTR
  • Centra Black: 100 000 CTR

Poplatky

Aktivace karty stojí 20 $. Roční poplatky za každou kartu se pohybují od 50 $ v CTR pro modrou do 500 $ v CTR pro černou.

K dispozici je také poplatek 2,50 $ za bankomat za USD a 1,00% + 3,00 $ za bankomat za výběr mimo USD.

Všechny tři karty mají 0% výdajů a poplatky za směnu.

Odměny

S každou upgradem karty získáte další odměny. Centra Blue poskytuje 0,2% cashback, Centra Gold, 0,5% a Centra Black má 2,0% cashback odměny. The Black také poskytuje „členské exkluzivní odměny“, ale Centra nespecifikuje, co to je.

Dostupnost

Právě teď mají přístup ke kartám Centra pouze přispěvatelé ICO. Zákaznická podpora však uvádí, že v příštích několika měsících bude provozovat další kartové kampaně.

První vydání karet podporují bitcoiny, ethereum, centra, dash, litecoin, zcash a monero.

TokenCard

tokencard

Technologie

Poslední na našem seznamu je TokenCard. TokenCard s využitím sítě Ethereum vám dává úplnou kontrolu nad vašimi prostředky. V kombinaci aplikace peněženka s kartou si můžete vybrat, jak chcete, aby byl každý nákup rozdělen mezi vaše mince.

Poplatky

Tým nerozhodl o tom, jaká bude struktura ročních poplatků za držení karty nebo zda vám bude účtovat poplatek za přijetí karty. Tady je 1% licenční poplatek za každou transakci že tým vyplácí držitelům TKN.

Odměny

Web ani bílá kniha nezmiňují žádné odměny za vrácení peněz.

Dostupnost

TokenCard zatím není k dispozici. Projekt je veřejný plán ukazuje, že do 3–6 měsíců bude veřejně k dispozici s kratší časovou osou pro hlavní přispěvatele. TokenCard podporuje tokeny Ethereum a ERC20.

Může být jen jeden

No ne tak úplně. Stejně jako tradiční debetní a kreditní karty je pravděpodobné, že většina, ne-li všechny, přežije. Jak dále rozlišují své odměny, můžete se setkat s tím, že používáte, řekněme TenX, na cestování a Monako na stolování.

Nejsou to jediné projekty, které řeší problém s výdaji. Společnosti jako Posun a Bitpay již nějakou dobu nabízejí bitcoinové debetní karty. Na druhé straně společnost Omisego řeší obchodní stránku transakcí jako bránu zpracování plateb.

Bez ohledu na to, které projekty zvítězí, je zpráva jasná – kryptoměna se brzy stane transakční měnou, kterou vždy měla mít.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me