Rok 2019 může být pro Ethereum velkým rokem. Konstantinopolská pevná vidlice nakonec prošla sotva zádrhelem. První projekty využívající technologii škálování plazmy Josepha Poona začnou fungovat během několika měsíců. Na Ethereu je stále více vývojářů a dappsů než na jakékoli jiné blockchainové platformě. Z těchto důvodů mnoho předpovědí Etherea pro rok 2019 chybuje na býčí straně.

Když se však Ethereum začalo v roce 2015, mělo tu výhodu, že bylo první svého druhu. To již neplatí. Tvorba Vitalik Buterin nyní bojuje o prostor mezi nadcházejícími platformami dapp, jako jsou Tron, EOS a Zilliqa. Téměř každé nové spuštění tvrdí, že odstraní spoty z Ethereum, pokud jde o škálovatelnost a snadné použití.

Byli jsme na vlečných sítích Twitter, Reddit a kryptoměnovém zpravodajství, abychom shromáždili některé ze současných úvah o předpovědích Ethereum – býků i medvědů.

Ethereum Predictions: The Bulls

Nick Cannon z Ethereumprice.org dělá docela důvěryhodný případ býka za cenu etherea na základě rostoucího nedostatku. Upgrade Konstantinopole snížil blokovou odměnu pro horníky ze tří na dva ethery. Další významnou aktualizací je Serenity, která je aktuálně nastavena na implementaci v roce 2020. V té době přejde Ethereum na konsensuální model proof-of-stake (PoS) a bloková odměna bude zcela odstraněna.

Cannon také poukazuje na vysokou hodnotu ETH vsazenou do decentralizovaných finančních projektů, jako je Maker, což vytváří další nedostatek v nabídce. Jeho předpovědi o éteru uvádějí, že zatímco býčí běh se letos nemusí stát, stále vzácnější nabídka znamená, že k tomu nakonec dojde.

ETH vsazeno do DeFi

ETH vsadil do DeFi, většinou Maker. Zdroj: https://mikemcdonald.github.io/eth-defi/

2500 $ do konce roku?

Adam Todd z burzy cenných papírů Digitex, která brzy zahájí obchodování, je ještě vzestupnější. Jeho předpovědi Ethereum pro rok 2019 zahrnout cenu až kolem 2 000–2 500 $. Digitex je samozřejmě vyvinut na platformě Ethereum, takže by to byla skvělá zpráva pro jeho společnost, pokud se ukáže, že tomu tak je.

Todd tvrdí, že současná nízká cena ETH je způsobena manipulací, a poukazuje na to, že EOS je součástí problému. Tvrdí, že protože EOS ICO ve výši 4 miliard dolarů se konalo na Ethereu, snížilo cenu, jakmile byla spuštěna hlavní síť EOS. Nyní, když má šanci se vzchopit, věří, že by to mohlo vyletět.

Zdá se, že Wall Street podporuje Toddův názor. Tom Lee z Global Advisers Fundstrat údajně řekl svým klientům koncem loňského roku, „Věříme, že Ethereum se chystá zvrátit trend a silně posílit.“

Nigel Green ze skupiny deVere také hodil klobouk do ringu předpovědí Etherea. Také věří, že cena vzroste na 2 500 $, a to díky více platformám využívajícím Ethereum a vzestupu cloud computingu. Předpovídal také, že je na cestě další regulace, která povede k větší ochraně investorů, což by zvýšilo důvěru v trhy.

Ethereum Predictions: The Bear Case

Medvěd vede kryptografický novinář Matthew Da Silva. Je otevřeným kritikem Vitalika Buterina a prohlašuje, že „je těžké pochopit, jak jeho vynález přinesl nějaké změny, kromě nafouknutí krypto bubliny.“ Jeho predikce Ethereum je, že hodnota ETH se blíží své oprávněné ceně: nula. Drsný.

Pro kontext, tady je to, co jsem napsal: pic.twitter.com/nTaY7FAuAZ

– Matthew de Silva (@matthewde_silva) 12. září 2018

Investor do peněženky kryptoměnového webu je trochu štědřejší, i když méně než uklidňující pro kohokoli all-in na ETH. Jejich analýza spočívá v tom, že cena se více než o polovinu sníží ze současné hodnoty kolem 140 až 63 USD. Nevysvětluje to, proč tomu tak je, pouze uvádí, že jejich předpovědi jsou založeny na „chytré technické analýze“.

Zakladatel Blockgeeks Ameer Rosic je podobně medvědí a na Twitteru uvádí své přesvědčení, že můžeme celkově očekávat další „80% srážku“ pro kryptotrh. Je také docela štiplavý ohledně uživatelské základny Ethereum. Pravděpodobně to je důvod pro jeho medvědí výhled.

Pokud si myslíte, že medvědí trh je teď špatný, počkejte…

Předpověď: Uvidíme dalších 80% účesů.

Realita brzy nastoupí.

Ethereum. $ 20B MCap. Opravdu? pouze 1200 uživatelů Dapp lol

EOS: $ 4B Mcap. Na základě čeho? nulové přijetí.

Tron $ 1,8 B Mcap. Kde mám vůbec začít!! pic.twitter.com/2cCOOMpP4e

– Ameer Rosic (@AmeerRosic) 18. října 2018

Co si myslí experti na ethereum?

Sám Buterin byl skvěle nezaujatý v cenovém humbuku, místo toho se raději zaměřit na potenciál blockchainové technologie. Avšak v a nedávná epizoda podcastu Unchained připustil, že na ceně ETH záleží. Vypracoval, že pokud klesne na nulu, zabezpečení sítě bude nevyhnutelně ohroženo.

Rovněž připustil, že Ethereum ztratilo část svého podílu na trhu pro nové účastníky. Jako vždy však nedělal žádné konkrétní cenové předpovědi.

Pokud Ethereum ztratilo podíl na trhu, Joe Lubin se zdá být méně než znepokojen. V prosinci založil zakladatel ConsenSys epickou tweetovou bouři faktů a statistik, aby podpořil svůj názor, že blockchain je „víc než trh. Je to hnutí. “

Tržní limit neodráží aktivitu. Decentralizované sítě rostou.

-10 B + denní požadavky na API doručené uživatelem @infura_io

-1M+ @trufflesuite stahování

-1M+ @metamask_io stahování

-12K + živě @Ethereum uzly

-48 milionů + jedinečný #Ethereum adresy

-3x @LinkedIn #blockchain pracovní příležitosti

– Joseph Lubin (@ethereumJoseph) 1. prosince 2018

Naše dva centy

Za to, co to stojí, jsou zde naše dva centy. Největší slabinou Etherea vždy byla škálovatelnost. Méně na tom záleželo, když to byla stále dominantní platforma; ve městě jsou však nyní nové děti. Pokud plazmový protokol dosáhne toho, co si klade za cíl, a Ethereum může v transakční rychlosti konkurovat soupeřům, jako je EOS, pak si může udržet svoji pozici vývojářské platformy volby.

Díky vylepšení Serenity a decentralizovanému finančnímu hnutí je případ býků docela důvěryhodný. Navíc kryptoměnové trhy celkově v poslední době vykazují pozitivnější pohyby. Přestože 2500 $ může být trochu ambiciózní, naše celková předpověď je, že Ethereum stále vykazuje dostatek potenciálu pro jasnou a býčí budoucnost.

Doporučený obrázek s laskavým svolením Pixabay

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me