Plovoucí krypto ostrovy a soutěž o decentralizovaný talent

Blue Frontiers, společnost zaměřená na stavbu trvalých obydlí na moři, nedávno podepsala memorandum o porozumění s Francouzskou Polynésií týkající se projektu Plovoucí ostrov.

Než rozbalíme tento balíček „co jsou tito kryptoměnci doposud“, stojí za to projít koncept seasteading. S jednou nohou ve sci-fi a druhou nohou ve skutečnosti je seasteading koncept, že trvalé mořské obydlí mohou vyřešit nesčetné množství sociálně-ekonomických, politických a environmentálních problémů.

mořská usedlost

Střednědobý budoucí koncept seastead vyvinutý holandskými inženýry Blue Frontier ve společnosti Blue21

Ekosystém Blue Frontiers se skládá z fyzické platformy zvané Seastead a legální platformy zvané SeaZone. Blue Frontiers se rovněž snaží spustit Varyon, token, jehož cílem je zvýšit rozdíly ve správě a nákupu zboží a služeb v ekosystému Blue Frontiers..

Varyon vám umožňuje dělat vše od nákupu nebo pronájmu prostor na Seastead, registraci podniků nebo se stát „virtuálním rezidentem“ v Blue Frontiers SeaZone.

Video přináší zajímavý bod – 7,6 miliardy lidí žije pod vedením přibližně 193 pozemních vlád. Jak jsme viděli u všech zpráv od úsvitu času, ústřední vlády sahají od průměrné přinejlepším po genocidní v nejhorším případě.

Blue Frontiers není jediným projektem, jehož cílem je přijmout lidskou touhu po svobodě bez vazby na konkrétní národ nebo vládu. Vezměte si misi Ledger Atlas, kterou podpořil Tim Draper v Papa-Nové Guineji, aby navrhla a provozovala speciální ekonomickou zónu pro krypto, blockchain a inovace. Země jako Singapur, Malta, Švýcarsko, Kajmanské ostrovy, Lichtenštejnsko a další menší země navíc lákají na politiky a pobídky vstřícné k blockchainu a digitálním občanům.

Dystopické hledání utopie

Myšlenka mírně připomíná Galtův rokle – pozemek úrodné půdy o rozloze více než 11 akrů v údolích chilských And pojmenovaný podle fiktivního místa, kde prchaví a kompetentní inovátoři světa uprchli do Atlasu pokrčeného Ayn ​​Rand (také zde relevantní).

Obyvatelé v Galt’s Gulch Chile byl a vážný pokus o vybudování útočiště pro svobodné obchodníky a anarchokapitalisty kde mohli obyvatelé pracovat, zatímco si užívali chilské klima a nízké daně, s ekonomika založená na bitcoinech.

“Jsme velmi rádi, že můžeme nabídnout odpočinek ze západního světa represivních vlád lidem se svobodným smýšlením, ve kterém mohou budovat novou a prosperující komunitu,” napsal v květnu 2013 Jeff Berwick, jeden ze zakladatelů Galt’s Gulch Chile..

“Bitcoin jako mince Johna Galta?” Proč by to nemělo být? “- Ken Johnson, další zakladatel a řídící partner.

Myšlenka se rozpadla do dvou let od jejího spuštění v roce 2012 kvůli osobním a právním konfliktům a to, co The Economist nazval „bitcoinovým rájem“, nyní vypadá jako šílený utopický sen.

Ačkoli by mohlo být ukvapené odepsat Galtův Gulch Chile jako komplikovaný podvod, několik zúčastněných stran obvinilo vedení z korupce.

Galts Gulch“Křivka takového rozsahu mohla existovat pouze v libertariánské komunitě, protože [Johnson] použil svou paranoiu a nedůvěru k vládě, aby řekl: ‘Dej všechno do důvěry, nikomu nebudu říkat, kdo jsi, nedovolte někdo zjistí, že investujete, a já dávám přednost tomu, abyste používali drahý kov nebo bitcoiny, aby to nebylo možné dohledat, “poznamenal potenciální investor Josh Kirley. “Opravdu to dobře dopadlo, ať už to bylo úmyslné, nebo jen dokonalá bouře.”

Stojí však za to připsat GGC za jeho raný (pro krypto) pokus vybudovat ekonomiku založenou na digitálních aktivech. Pro perspektivu se cena bitcoinu pohybovala kolem 125 $ během trvání pokusu. Je ironií, že tržby v hodnotě 1,5 milionu USD v bitcoinovém GGC, které se podařilo vygenerovat v roce 2013, budou asi 10–105 milionů $ dnes (za předpokladu cenových výkyvů v roce 2013, informace poskytl The Economist).

Modely správy založené na blockchainu nebyly v té době nutně tak upřesněny jako dnes. Nedostatek transparentnosti a důvěry by se dnes snadno vyřešil řadou nabídek.

Závěrečné myšlenky

Seasteading si klade za cíl nabídnout řešení, i když to nebude alespoň teoreticky praktické, pro světové obyvatelstvo, které chce uplatnit volitelnost v tom, kde a jak žije. To hraje spolu se společným tématem, že modely správy založené na blockchainu přinutí tradiční vlády soutěžit o decentralizovanou komunitu ekonomicky a sociálně mobilních jednotlivců.

Lepší otázka, kterou si musíte položit, není „stane se“, ale „co když se to stane?“

Budou vlády vnímat námořníky a digitální občany jako piráty vyhýbající se daňovým povinnostem, nebo změní svůj postoj k regulaci a daním, aby uklidnili masy talentů?

Pouze čas ukáže.

Ideologické srdce a naivita zakořeněné v paranoii a nedůvěře centralizovaných institucí, jako je vláda, sentiment, který je základem nebo katalyzátorem pro mnoho lidí přitahovaných k blockchainu, může jít jen tak daleko.

Je na předních platformách, které se snaží nabídnout životaschopné a výhodnější digitální občanství na zemi nebo na moři (nebo ve vzduchu… nebo ve vesmíru), aby napravily křivdy rodícího se světa blockchainu s nohama a jelenem a vytvořily alternativu, která by se nakonec mohla změnit jak svět funguje.

Zdroje a kredity:

Vice: https://www.vice.com/en_us/article/bn53b3/atlas-mugging-922-v21n10

Ekonom: https://www.economist.com/schumpeter/2013/12/26/bitcoin-paradise

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me