Vítejte v divokém světě podvodů s kryptoměnou

Kryptoměna již dlouho dokázala uniknout ze sevření regulačních orgánů, ai když řada subjektů hrozí zásahem, decentralizovaný ekosystém si vždy najde způsob, jak zůstat mimo dosah. Ačkoli to mnozí označují za pozitivní atribut, má tendenci otevírat trh podvodníkům ochotným využít neinformovaných a nevědomých. Díky své neregulované povaze obsahuje odvětví kryptoměn řadu špatných aktérů, kteří jsou schopni napodobit ostatní s malými nebo žádnými dopady. Z tohoto důvodu je důležité být při práci v blockchainovém prostoru opatrní. Jsme tu, abychom vám pomohli porozumět některým z nejběžnějších podvodů s kryptoměnou a zajistili, abyste se sami neobtěžovali.

Podvody na Twitteru

V poslední době se na Twitter infiltroval nejběžnější (a upřímně řečeno, nejlínější) pokus o podvádění investorů. Boti a falešné účty, které se vydávají za známé ikony, začaly bombardovat tweety sliby, že přinesou 10násobné výnosy. Funguje to takto:

  1. Známá osoba (@elonmusk) zveřejnila tweet.
  2. Falešný účet se stejným profilovým obrázkem (@elonmmusk) komentuje tweet. V komentáři podvodník odkazuje na původní tweet a oznamuje prozradí. Pro rozdání stačí poslat .3-2 Ether na uvedenou adresu a dostanete 3-20 Ether zpět.
  3. Boti lajkují, sdílejí a komentují, že pro ně dárky fungovaly.
  4. Varování: spoiler: Pokud pošlete Ether, žádný zpět nedostanete.

elon musk twitter podvod

Ačkoli se to může zdát jako zjevný podvod, lidé tomu znovu a znovu propadli. Nikdy není moudré posílat peníze někomu, kdo slibuje jakýkoli návrat. Pokud je to příliš dobré, než aby to byla pravda, obvykle to tak je.

* kašel * Bitconnect * kašel *

Manipulace s trhem

Nějaký nařízení umět být dobrá věc, zvláště když chrání průměrného joe. Typické obchodní předpisy zabraňují velrybám s velkými bankrolly ovládat trh a podvádět normální investory, aby otevřeli / zavřeli pozice, které by za normálních okolností ne. Bez těchto předpisů existuje několik běžných manipulací s trhem, které chcete hledat.

Falešné kupní / prodejní zdi

Pokud své obchody soustavně nezakládáte na analýze grafů, zdi na nákup / prodej vás nemusí ovlivnit. Zeď poznáte, když se díváte na hloubkový diagram knihy objednávek. Jak název napovídá, zeď se jeví jako vysoká zeď na jedné straně knihy objednávek, často 2-5x větší než druhá strana..

falešná prodejní zeď

Když uvidíte prodejní zeď, první myšlenkou může být panická prodat, protože to vypadá, jako by to dělal zbytek trhu. Naopak tomu tak obvykle není. Prodejní zdi, jako je ta na obrázku výše, obvykle staví jen jeden nebo několik jednotlivců. Postavili tyto zdi, aby potlačili cenu a podváděli investory k prodeji. Poté tyto mince vykoupí za nižší cenu.

Pokud se nákupní příkazy začnou odštěpovat od prodejní zdi, jednoduše ji odhodí. Opak platí pro umělé nákupy zdí. Pochopte, že tyto falešné stěny mohou kdykoli zmizet.

Čerpadlo a skládky

V průmyslovém odvětví, kde je 50% zisk za měsíc zcela možný, je úžasné, že pumpa a skládka (str&D) skupiny dokonce existují. Skupiny pump a dump jsou koordinovaným úsilím o umělé čerpání ceny mince, než ji vyhodí na podvedené investory, kteří si mysleli, že chytili raketovou loď na Měsíc.

Čerpadlo a skládka ve skutečnosti zahrnuje dvě samostatné strany a obvykle probíhá něco takového:

  1. Připojíte se ke skupině pump and dump. Někteří se mohou připojit zdarma, ale obvykle musíte zaplatit, abyste byli součástí jednoho.
  2. Vedoucí skupiny si vybere minci, kterou bude pumpovat, a cenu, za kterou ji vyhodí.
  3. Všichni ve skupině spěchají koupit minci za nízkou cenu.
  4. Cena mince začíná pumpovat a investoři mimo skupinu, kteří se bojí, že přijdou, kupují minci a dále zvyšují cenu.
  5. Skupina prodává a vnější investoři jsou zaseknutí v držení mincí.
  6. Členové skupiny profitují.

Ale ne úplně. Většina, ne-li všechny, skupiny čerpadel a skládek zapojte také členy skupiny. Zasvěcenci a vedoucí skupin obvykle kupují mince před pumpou a prodávají před oznámenou dumpingovou cenou. Většina čerpadel a skládek nikdy nedosáhne uvedené prodejní ceny, takže členové mimo smyku drží také tašky.

pumpujte a skládejte kruhy

Skupinám čerpadel a výpisů byste se měli za každou cenu vyhnout. Na jedné straně se účastníte něčeho, co je neetické a brzy bude nezákonné. Na druhou stranu si vás získá skupina nemorálních zasvěcených.

Jako externí investor si dávejte pozor na mince, které náhle zvýší cenu. Jedním z rychlých způsobů, jak zjistit, zda je mince součástí systému pump and dump, je podívat se na její objem obchodování. Pokud je výrazně nižší než u ostatních mincí, je velká šance, že vás podvádějí.

V níže uvedeném grafu U.CASH ukázal krátkou 400% pumpu, ale měl pouze objem obchodování něco přes 25 000 $. Toto je skvělý příklad toho, jak i malá skupina nebo jedna osoba může rychle pumpovat a vykládat mince s nízkým tržním limitem.

UCASH čerpadlo a výpis

Placená propagace

Ačkoli se může zdát, že každá celebrita má na srdci váš nejlepší zájem, mnoho prominentních osobností v krypto prostoru je placeno za propagaci mincí. Z etického hlediska by tito schvalovatelé měli zveřejňovat informace, kdykoli jsou placeni za propagaci projektu. V současné době však neexistuje žádný zákon, který by je k tomu nutil, a zřídka tak činí.

I fóra jako Reddit a Facebook se mohou stát živnou půdou pro lidi, kteří dostávají zaplaceno za propagaci určitých mincí.

Vezměte každé doporučení s rezervou a jak říkají děti, DYOR (Proveďte svůj vlastní průzkum).

Sprosté výměny

Udržování digitálních aktiv na burzách je neuvěřitelně riskantní. Jsou náchylní k hackerům, někteří mají pochybné postupy správy a mnoho z nich má bezpečnostní chyby, které byly odhaleny nedávným přílivem nových investorů. Z těchto důvodů doporučujeme, abyste své mince uchovávali v peněžence, nejlépe v hardwarové peněžence, jako je Trezor nebo Ledger Nano S.

I při ukládání finančních prostředků do peněženky byste měli být při obchodování na burzách opatrní.

Phishingové útoky

Phishingové útoky jsou jedním z nejběžnějších podvodů s kryptoměnou. Phishers běžně nakupují domény a reklamy Google napodobující populární burzy. Dokonce i „falešný“ web vypadá téměř stejně jako ten skutečný. Jakmile zadáte své přihlašovací údaje, falešný web vás přesměruje na správnou platformu a zloději vyprázdní váš účet.

Chcete-li tomu zabránit, nezapomeňte vždy zadat adresu URL pro výměnu přímo do adresního řádku. Ještě důležitější je, že byste měli mít nějaký typ 2faktorové ověřování povoleno také pro všechny vaše účty.

bittrex phishingový web

Nenechte se znovu zmást (Ne, ne!)

Buďte v bezpečí. Průmysl kryptoměn je zralý s hanebnými hráči, kteří nemají žádné výhrady k tomu, že vezmou vaše peníze bez mrknutí oka. Přestože neexistuje žádný způsob, jak se vyhnout všem podvodům s kryptoměnou, dodržování výše uvedených tipů a zachování ostražitosti bude hodně dobré. Neskončete jako figurína, která to všechno ztratila ve snaze o nějaké snadné zisky jen proto, že to zaručil Elon Mmusk.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me