Jako kryptoměnový investor jste nepochybně narazili na reklamy platformy pro půjčování bitcoinů. Tyto platformy přicházejí ve všech různých velikostech a každá s různými postupy. Půjčky bitcoinů poprvé získaly popularitu v roce 2017, kdy trh s kryptoměnami vzrostl na novou úroveň. Humbuk loňské kryptoměny také vytvořil prvotřídní prostředí pro půjčování bitcoinů.

Četné platformy pro půjčování bitcoinů dnes nabízejí všechny typy finančních služeb, protože finanční služby všeho druhu jsou opravdu populární a můžete dokonce najít stránky pro konsolidace dluhu které jsou pro to skvělé. Mezi možnosti financování patří získání půjčky na nákup bitcoinů, použití vašich bitcoinů k získání půjčky ve fiat a půjčení vaší kryptoměny ostatním, kteří hledají financování. Zatímco všechny tyto platformy nabízejí různé služby, všechny mají jednu společnou věc: všichni sázejí, že cena kryptoměny bude i nadále růst.

Vliv

Primárním cílem platforem pro půjčování bitcoinů je poskytnout uživatelům větší páku v jejich obchodních snahách. Leverage je investiční strategie, ve které znásobíte efektivitu svých obchodů prostřednictvím vypůjčených peněz. Na akciovém trhu je to společná strategie.

Teoreticky koncept zní fantasticky. Získáte půjčku za 10 000 USD, koupíte bitcoin, cena vzroste a smějete se až do banky. Ve skutečnosti je tento proces mnohem obtížnější než tento a ve většině případů se investoři ocitnou v obrovských hromadách dluhů.

Získejte půjčku na nákup bitcoinů

Nákup bitcoinů se může stát drahý. Přiznejme si to, mnoho nových investorů, kterým by bylo lépe s bitcoinem, místo toho investují do levnějších altcoinů, protože mohou vlastnit plné coiny za zlomek ceny. Zkušení investoři do kryptoměny chápou, že držet procento bitcoinu může být mnohem cennější než vlastnit celý altcoin.

Půjčující firmy rychle rozpoznaly touhu investorů vlastnit kompletní mince a distancování se tradičních půjčovacích platforem od krypto prostoru. Tato touha vedla k záplavě bitcoinových půjčovacích platforem, které se objevily v posledním roce. Tyto platformy poskytují uživatelům větší likviditu pro nákup jejich kryptoměn. SoFi je jedna taková platforma, která si získala popularitu v předchozím roce. SoFi vám poskytuje přístup k fiatovým fondům k přímému nákupu kryptoměny. Platforma také nabízí refinancování studentských půjček a osobní půjčky.

Sofi přes Hompage

SoFi přes domovskou stránku

Získejte půjčku v bitcoinech

Další rozvíjející se strategií v sektoru půjčování bitcoinů jsou krypto-přímé půjčky. Tyto platformy úplně přeskakují fiat měnu. Místo toho obdržíte kredit přímo v bitcoinech. Tradičně existují dva typy přímých půjček bitcoinů. První typ půjčky pochází od půjčovací společnosti. Některé nové půjčovací společnosti lidem umožňují vzít si půjčku na auto v bitcoinech je jedinou výhradou, že autobazar musí akceptovat také bitcoin.

Druhý typ strategie přímého půjčování bitcoinů zahrnuje propojení s dalšími investory, kteří chtějí půjčit své bitcoiny výměnou za úrok z půjčky. Platformy jako např BTCPOP, Bitbond, a Nebeus se specializují na tyto typy transakcí.

Získejte půjčku Fiat s využitím vašich bitcoinů jako kolaterálu

Na druhé straně rovnice máte zhruba tisíc držitelů bitcoinů, kteří ovládají drtivou většinu existujících bitcoinů. Většina z těchto jednotlivců jsou dlouholetými bitcoinovými HODLery, a proto nemají touhu prodávat své drahé mince. Naštěstí pro tyto jednotlivce mohou nyní získat půjčky v nekryté měně pomocí svých bitcoinů jako zajištění.

Inlock je jednou z takových platforem nabízejících tyto služby investorům. V nedávné době rozhovor, Generální ředitel společnosti Inlock, Csaba Csabai, vysvětlil, jak jsou hlavní držitelé bitcoinů v jedinečné pozici. Csabai vysvětlil, jak jeho společnost zjistila, že 40 procent světových bitcoinů se za více než rok nepohnulo ze svých peněženek. Rovněž se chlubil daňovými výhodami této strategie. Kryptoměnové obchody podléhají ve většině zemí dani, ale použití vašich bitcoinů k zajištění není.

SALT je další populární platforma pro půjčení bitcoinových kolaterálů. Společnost nabízí ověření ve stejný den a nevyžaduje žádnou kontrolu kreditu. SALT je dnes považována za jednu z nejlegitimnějších platforem pro půjčování bitcoinů. Platforma získala významné mediální pokrytí, včetně článků v Forbes, Bloomberg, a NASDAQ.

Bitcoinové půjčovací podvody

Bohužel sektor půjčování bitcoinů zaznamenal řadu nedávných skandálů, které investory stály miliardy. Jedním z nejznámějších z těchto skandálů je BitConnect. Tato platforma pro půjčování peer-to-peer získala investory za obrovské částky peněz poté, co v lednu letošního roku náhle ukončila svoji činnost.

BitConnect rychle získal dominantní postavení na trhu po úspěšném ICO hostovaném v roce 2016. Platforma je široce prezentována jako dokonalý příklad, proč se nezapojit do půjčování bitcoinů. BitConnect dělal titulky pro svou strategii Ponziho schématu a přes špičkovou marketingovou kampaň. Charlie Lee, zakladatel Litecoinu, vyjádřil znepokojení nad platformou koncem loňského roku prostřednictvím virálního tweetu. Bitconnect ukončil svůj provoz do měsíce od varování.

Byl jsem dotázán, co si myslím o BitConnect. Z povrchu to vypadá jako klasické ponziho schéma. Neinvestoval bych do toho a nedoporučoval bych nikomu jinému.

Řídím se tímto pravidlem:

“Pokud to vypadá jako.” &# 129414 ;, chodí jako a &# 129414; a kvákají jako &# 129414;, pak je to ponzi. “ &# 128514;

– Charlie Lee [LTC⚡] (@SatoshiLite) 30. listopadu 2017

Problémy s půjčováním bitcoinů

Leden zpráva odhalila, že až 18,15 procenta nedávno zakoupených bitcoinů bylo získáno pomocí kreditu. Tyto statistiky také ukázaly, že přibližně 22 procent z těchto dluhů se nevyplácí. Vzhledem k volatilitě kryptotrhu může být váš nejlepší úroky, abyste ušetřili své prostředky a koupili své krypto přímo. Pro ty z vás, kteří nemají trpělivost nebo mají obchodní schopnost převádět tyto půjčené prostředky, může být půjčka bitcoinů chytrou volbou.

Půjčky bitcoinů: To záleží na vás

Rozhodnutí, zda je strategie půjčování bitcoinů pro vás správná, může vyžadovat seriózní hledání duše. Je to téměř rok, co bitcoin dosáhl svého historického maxima, plachých 20 000 USD. Pro ty, kteří dostali půjčky za tuto cenu, není pochyb o tom, že rozhodnutí prozatím litují. Doufejme, že v budoucnu se kryptotrh odrazí v těchto slavných dnech a každý může splácet své dluhy. Je mnohem pravděpodobnější, že tyto dluhy zůstanou nezaplaceny v nadcházejících letech.

Máte zájem dozvědět se více o půjčování bitcoinů? Podívejte se na naše srovnání Ethlend vs. SALT.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me