Bittrex a Poloniex jsou v současné době dvě z nejpopulárnějších burz pro kryptoměny, konkrétně pro jejich bitcoinové alternativy (altcoin) možnosti párování obchodů.

V této recenzi Bittrex vs. Poloniex si projdeme vše od klíčových funkcí každé platformy, pro koho a pro co je každá platforma nejvhodnější atd..

Poznámka: V poslední době si zákazníci Poloniex stěžovali na lístky na zákaznickou podporu, jejichž reakce na Poloniex trvala týdny nebo dokonce měsíce.

Poloniex vs Bittrex: klíčové informace

Ať už vás jakákoli cesta vedla k vyhledání kterékoli z těchto burz, jedna věc je jasná: jste připraveni udělat skok od obchodování nebo investování do základních coinů (BTC, ETH, LTC) až po fušování do altcoinů. Známé pro své historicky vysoké výnosy výměnou za vysokou toleranci vůči riziku, lze tyto altcoiny zakoupit na různých burzách na webu.

S tím bylo řečeno, stejně jako při směně v cizí měně nebyly všechny burzy vytvořeny rovnocenné, ani nemusí mít všechny obchodní páry, které hledáte. Několik rychlých vyhledávání na Google nebo Reddit pro nejlepší burzy altcoinů však vždy bude obsahovat dva z nejuznávanějších – Bittrex a Poloniex. Nejste si jisti, který z nich zvolit? Podívejte se na naše srovnání níže a zjistěte, která bude pro vás nejlepší:

Jedním z důležitých aspektů těchto výměn je třeba poznamenat, že ani jeden z nich nepřijímá vklady, výběry ani obchodování s nekrytou měnou (USD, EUR atd.). Tyto burzy obchodují výhradně v kryptoměně. Pokud ještě nevlastníte žádné kryptoměny, podívejte se na tento seznam burz.

Soud veřejného mínění

Veřejnost obecně vnímá jak Bittrex, tak Poloniex pozitivně, ačkoli oba generují svůj spravedlivý podíl stížností.

Mnoho uživatelů si většinou stěžuje na to, jak zákaznická podpora Poloniex trvala týdny nebo dokonce měsíce, než reagovala na lístky podpory. To je něco, co je neuvěřitelně frustrující, a je zklamáním, že mnoho prvních uživatelů bylo uvedeno do krypto-světa s tak negativním prvním dojmem.

Bittrex na druhou stranu také dostává velkou kritiku za své služby zákazníkům, ale mnohem méně než u Poloniexu.

Uživatelské rozhraní

Pokud jde o místa, kde plánujete směnu svých těžce vydělaných peněz (ať už kamenných nebo online), první dojmy jsou vše. Kromě toho, že jsou Bittrex i Poloniex funkční a bezpečné, šly nad rámec toho, aby zajistily, že jejich stránky budou také esteticky přitažlivé pro koncového uživatele.

Když jsem si vybral svou první směnu altcoinů (předtím, než jsem začal používat více), byl jsem vlastně mezi výběrem buď Bittrexu nebo Poloniexu, nakonec jsem se rozhodl na základě toho, který web vypadal profesionálněji. Ačkoli mu chybí sexy domovská stránka „velké banky“, může se Poloniex pochlubit velmi základním, databázově podobným vzhledem, který mu od začátku dodává určitou váhu.

domovská stránka poloniex

Jakmile jsou uvnitř, tyto charakteristiky skutečně vycházejí z designu a funkčnosti obchodní strany, i když někdy až příliš jednoduché. Například vyhledání stránky, která zobrazuje vaše zůstatky a různé peněženky, je několik kliknutí hluboko pod stránkou „Vložit / vybrat“ – rozhodně to není první místo, které by člověka napadlo hledat.

Na druhou stranu vám Bittrex téměř dá pocítit, že jste přistáli na nesprávném webu, když se na něj poprvé dostanete. Z designového hlediska vám domovská stránka připomene základní blog WordPress, který má v navigační liště nenápadně umístěné tlačítko „Přihlášení“. Pokud vás zajímají snímky obrazovky, přečtěte si cokoli podrobného o výměně nebo proveďte průzkum – hodně štěstí. Chcete-li provést cokoli z toho, musíte si nejprve vytvořit účet.

Bittrex domůV neočekávaném zápletce spiknutí přihlášený pohled na Bittrex zcela kontrastuje s výše uvedeným designem. Díky plynulému uživatelskému rozhraní a aktivním tickerům se burza Bittrex určitě cítí lépe navržena. Samotné stránky s mincemi také obsahují nepřeberné množství nástrojů pro další technický výzkum.

bittrex rozhraní

Vyzkoušejte je na vlastní kůži, ale nakonec bych musel říct, že v této kategorii zvítězí Bittrex.

Bezpečnostní

Podobně jako mnoho současných populárních burz, jak Bittrex, tak Poloniex byly vytvořeny a provozovány ve Spojených státech – mimo Las Vegas a Delaware. To nejen zvyšuje pravděpodobnost podpory vyšší kvality, ale také dodává další ujištění, že tyto společnosti podléhají americkým zákonům a ochraně ze strany právního systému. Z tohoto důvodu obě burzy kladly vysokou prioritu na zabezpečení vašich digitálních aktiv různými způsoby.

Bittrex založili Bill Shihara, Richie Lai, Rami Kawach a Ryan Hentz – čtyři bývalí bezpečnostní profesionálové s více než 50 lety kombinovaných zkušeností pocházející z velkých společností jako Microsoft, Amazon, Qualys a BlackBerry. Pokud jde o ukládání vašich mincí, používají také strategii pružné vícestupňové peněženky zajišťující, že 80–90% prostředků je offline a bezpečných. Nakonec je pro všechny výběry a použití API vyžadováno dvoufaktorové ověřování.

Podobně jako Bittrex vyžaduje Poloniex také dvoufaktorové ověření pro přihlašovací i výběrovou měnu z vašeho účtu. Zatímco pozadí zakladatelů není na webu publikováno, jako je tomu u Bittrexu, mnoho lidí, včetně znalých přispěvatelů Reddit, stále věří, že Poloniex je v mnoha ohledech lepší volbou. S tím bylo řečeno, že Poloniex byl hacknut již v roce 2014 a útočníci bohužel udělali cestu s 97 BTC. Naštěstí se bitcoiny v té době obchodovaly za méně než 500 USD, což Poloniexu umožnilo svým zákazníkům velmi rychle splácet a současně zavádět nová ochranná opatření, aby bylo zajištěno, že se tak již nestalo..

Poplatky

Pokud jde o poplatky, obě burzy se strukturně mírně liší. I když tyto drobné rozdíly budou pro drobného investora stěží patrné, i zlomky procent mohou znamenat rozdíl pro velké investory a denní obchodníky.

Na Bittrexu, provizní poplatky jsou velmi jednoduché a jednoduché. Bez ohledu na to, kolik obchodujete z hlediska frekvence nebo objemu, ani to, zda „uděláte“ novou objednávku nebo „sundáte“ stávající objednávku z knih, jednoduše zaplatíte 0,25% za obchod. To je jistě hezké, když chcete rychle nakupovat coiny a nemusíte se zajímat o to, zda vás rychle tržní náklady překonání limitní ceny budou stát dalších 0,10% z vašeho obchodu..

The struktura poplatků za Poloniex na první pohled vypadá poněkud komplikovaněji, dokud do něj opravdu nezačnete číst:

poplatky

Poloniex každých 24 hodin vypočítá posledních 30 dní objemu obchodování na vašem účtu (kombinace spotu a marže) a dynamicky upraví vaše poplatky podle výše uvedeného plánu. Jak si však můžete všimnout, pro získání nižších poplatků musíte obchodovat s objemem více než 600 BTC – a to pouze 0,01%.

Pokud nejste obeznámeni s terminologií tvůrců a příjemců, jsou přesně tak, jak zní. Pokud „uděláte“ objednávku nabídnutím nákupu mince za nižší tržní cenu, než je nejnižší „ask“ cena (nebo nabídnete prodej za vyšší než nejvyšší nabídkovou cenu), teoreticky by se okamžitě nevyplnil a zaplatili byste pouze 0,15% provize, když ano.

Na druhou stranu, pokud „odeberete“ objednávku z knih (tj. Odpovídá vaší nabídkové ceně rovné nebo vyšší než nejnižší poptávková cena), měla by se vaše objednávka vyplnit okamžitě a bylo by vám účtováno 0,25%. Pro každého příjemce objednávky tu byl její tvůrce, takže Poloniex technicky vydělává 0,40% provizi za kompletní obchod.

Dostupné měny v každé z nich

Při obchodování s altcoiny bude v mnoha případech nejlepší výnos z mincí s malou tržní kapitalizací, které se obchodují pouze na jedné nebo dvou burzách. Naštěstí Poloniex i Bittrex nabízejí široký výběr mincí, ze kterých si můžete vybrat, což může skončit v lepším nebo horším v závislosti na vaší impulzivnosti a sebevědomí.

V době psaní tohoto článku Poloniex v současné době nabízí 96 různých altcoinů, přičemž 20 nejlepších (o 24 hodinový objem) jak následuje:

měny bittrex

Ačkoli 96 možností altcoinů může být více, než kdy potřebujete, Bittrex nabízí v době psaní tohoto článku neuvěřitelných 259 obchodních párů, přičemž 20 nejlepších (o 24 hodinový objem) je uvedeno níže:

24hodinové objemové obchodování

Pouze díky flexibilitě získávání altcoinů s malou kapitalizací a čerstvě vydaných ICO si Bittrex rozhodně vybírá vítězství, pokud jde o rozmanitost mincí dostupných k obchodování na burze.

Dále je důležité si uvědomit, že žádná platforma neumožňuje výměnu fiat za krypto. To je frustrace, kterou mnoho uživatelů muselo vyplnit pomocí sekundární výměny, jako je Coinbase nebo GDAX.

Závěrečné myšlenky

Pokud jde o konečné rozhodnutí, zda zahájit cestu altcoinem s Poloniexem nebo Bittrexem, můžete si být jisti, že zde není žádné správné nebo špatné rozhodnutí. Nakonec vám obě stránky bezpečně umožní nakupovat mince a efektivně a nákladově efektivně je přesouvat do příslušných peněženek..

Zatímco Bittrex má tu výhodu, že nabízí více opcí na mince, existuje velká šance, že se většiny z těchto exkluzivně nabízených obchodních párů nikdy ani nedotknete. Pokud je však pro vás výzkum důležitý, může být pro vás Bittrex lepší volbou.

Na druhou stranu, pokud je pro vás důležité velkoobjemové obchodování nebo úspora 10 dalších bazických bodů v poplatcích, může být pro vás výhodná stupňovitá struktura poplatků nabízená Poloniexem. Vytvořili si účet zdarma a snadno si je vytvořili, takže je můžete oba vyzkoušet a dejte nám vědět, který z nich byl váš oblíbený!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me