Coinbase a CEX.IO jsou dvě dobře vyvinuté dlouhodobé platformy pro výměnu kryptoměn. Snaží se poskytnout komplexní řešení pro nové uživatele pro vstup a obchodování v tomto odvětví.

V tomto srovnání Coinbase vs CEX.IO najdete podrobný pohled na nabízené funkce, jak se porovnávají a která služba nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

Coinbase vs CEX.IO, Jak se porovnávají?

Existuje několik důvodů, proč byste mohli zvážit použití obou služeb.

Pokud se chystáte začít, oba mají snadné možnosti nákupu. Snadné použití je kde Coinbase svítí. Pokud však chcete elegantnější řešení, které posílí vaše obchodní potřeby, je CEX.IO lepší volbou. Coinbase opravdu usnadňuje prvnímu uživateli, zatímco CEX.IO přidává některé pokročilejší funkce, které může využít.

CEX.IO je společnost s hlubokými kořeny v tomto odvětví a zaměřila se na vytvoření burzy plné funkcí pro zprostředkujícího investora. Snadné možnosti nákupu a prodeje osloví nováčky v oblasti kryptoměny a umožňují nákup měny přímo od společnosti a prodávají ji zpět jim. Toto je uklizená možnost, pokud nechcete trávit čas učením se obchodování na trhu. Stojí to prémii v podobě poplatků ve srovnání se standardními tržními sazbami, ale v tomto odvětví je to docela standardní, zejména při použití kreditní nebo debetní karty.

Více znalým uživatelům se s platformou CEX.IO daří dobře. Na otevřených trzích můžete obchodovat s několika kryptoměnami. To je užitečné pro ty, kteří chtějí provádět velkoobjemové obchody s nižšími poplatky. K dispozici jsou dokonce funkce obchodování s marží, které pomáhají maximalizovat (nebo minimalizovat ..) zisky.

Tržní obchodování CEX.IO

Coinbase je podobná platforma jako CEX.IO, ale nabízí méně pokročilé funkce. Tým Coinbase vyvinul jednu z nejznámějších značek v blockchainovém průmyslu díky jejich uživatelsky přívětivému designu.

Díky této službě je nákup a prodej bitcoinů a etherea hračkou. Můžete vybičovat účet a objednávat svou kryptoměnu téměř okamžitě. Podobně jako v CEX.IO můžete za vyšší poplatek nakupovat pomocí kreditní karty. Doporučujeme, abyste si udělali čas na bankovní převod za levnější sazby.

Přímo prostřednictvím Coinbase není k dispozici žádné obchodování na otevřeném trhu. Pro pokročilejší funkce musíte spolupracovat se sesterskou společností GDAX. Začátečníkům by se to mohlo líbit, protože to představuje méně zastrašující možnosti z platformy.

Domovská stránka Coinnbase

Zákaznická podpora

Zákaznická podpora může být v celém odvětví kryptoměn jako celek trochu zasažena. U většiny burz najdete jak zářící zprávy, tak i zatracující recenze. To může být často způsobeno tím, že uživatel nerozumí kryptoměnám a výše požadované podpory je ohromující, nebo prostě jen známkou rozvíjejícího se odvětví.

CEX.IO obecně poskytuje podporu prostřednictvím e-mailu. Jejich tým obvykle pohotově odpovídá na jakékoli dotazy a služba běží hladce. Centrum častých dotazů a nápovědy je obzvláště potěšitelné, protože mnoho společností pouze platí oblast. Existuje spousta užitečných informací, včetně užitečných průvodců k tématům, jako je obchodování s marží.

Obchodování s marží CEX.IO

Coinbase má také docela pohodlnou operaci zákaznického servisu. Společnost budete muset kontaktovat prostřednictvím e-mailu. Doby odezvy jsou kdekoli mezi 24 až 72 hodinami v závislosti na povaze vašeho dotazu. Web je relativně užitečný se slušným centrem podpory a několika úvodními průvodci. Domovská stránka se cítí zaměřena na nové kupce kryptoměny. Je to jednoduché a přímé a ve srovnání s robustnějšími burzami významně omezuje míru chyb.

Obě společnosti jsou v tomto odvětví důvěryhodné

Coinbase byla zahájena v roce 2012 a zaznamenala v průmyslu v San Francisku spoustu vzestupů a pádů. Jedná se o opravdu známé jméno a pravděpodobně jedno z prvních míst, které noví uživatelé najdou při pohledu na nákup bitcoinů. Společnost reaguje a pracuje v souladu s předpisy, které se vkrádají do kryptoměny. Mezi významné sponzory společnosti patří spoluzakladatel Reddit, Alexis Ohanian a Bank Of Tokyo.

CEX.IO je v provozu od roku 2013. Vznikla z vůbec první cloudové těžební služby a vytvořila důvěryhodnou burzu. Původně fungovaly obě funkce, ale v posledních letech upustily od cloudové těžby, aby se zaměřily na výměnu. S využitím Londýna jako základny je plně registrovanou legální společností, která poskytuje obchodování s kryptoměnami pro uživatele po celém světě. Je to přirozeně zvláště výhodné pro evropské uživatele.

Bezpečnostní

Není žádným tajemstvím, že existuje historie bezpečnostních problémů s kryptoměnou, zvláště pokud jde o obrovské hromady bitcoinů. Obě tyto společnosti existují již několik let, což je vždy příjemný faktor. Oba měli spoustu zkušeností s budováním zabezpečené platformy.

CEX.IO není tak otevřený svými bezpečnostními metodami jako jiné společnosti. Mnoho burz, včetně Coinbase, se pyšní tím, že vám říká, jak bezpečné budou vaše prostředky. CEX.IO používá chladírenské úložiště, což znamená, že vaše prostředky by byly uloženy offline a mimo hackery. V provozu je také dvoufaktorové ověřování, které zastaví přístup k vašemu účtu pomocí jediného hesla. Toto je konkrétní funkce, kterou vždy hledám, a měla by být skutečně standardní funkcí jakéhokoli finančního účtu. Bylo by hezké získat přístup k dalším informacím o zabezpečení CEX.IO, i když jen pro klid v duši.

Coinbase používá pozoruhodné bezpečnostní metody a je velmi předem informován o tom, jak jsou vaše prostředky v bezpečí. Na každém účtu také používají dvoufaktorové ověřování. Převážná část finančních prostředků je uložena v chladírnách mezi trezory a bezpečnostními schránkami po celém světě. Všechny online prostředky jsou pojištěny syndikátem Lloyds of London, což je uklidňující dotek.

Poplatky

Poplatky se mohou u jednotlivých společností dramaticky lišit. Je důležité věnovat pozornost tomu, jak nakupujete kryptoměnu, protože některé metody mohou být bolestně drahé.

CEX.IO nabízí různé způsoby podnikání. Můžete použít funkci snadného nákupu a prodeje, ale má tržní cenu 7%. Pokud se rozhodnete platit kreditní kartou, zasáhne vás další 3,5% poplatek. Drahé ano, ale není neobvyklé vidět od společností 10% poplatek při nákupu kreditní kartou.

Prostředky můžete vložit bankovním převodem, který je mnohem nákladově efektivnější, zejména pokud obchodujete na burze za poplatek 0,2%. Nastavení může trvat o něco déle, ale u velkých objednávek vám to ušetří spravedlivé peníze.

Coinbase poskytuje jasné informace o poplatcích pro uživatele. Nákup kreditní kartou stojí 3,99% a transakce nákupu mají poplatek 1,49%. Vklady zdarma bankovním převodem vám pomohou zbavit se těchto otravných poplatků za kreditní karty.

Kryptoměny podporovány

Obě společnosti nabízejí ke koupi a prodeji adekvátní škálu kryptoměn. Coinbase podporuje nákup, prodej a skladování bitcoinů, etherea a litecoinů.

CEO.IX má o něco více rozšířený sortiment pro obchodování. Můžete si vybrat z bitcoinů, bitcoinových hotovostních ethereum, Dash a Zcash. Vynechání litecoinu může být trochu frustrující.

Coinbase vs CEO. Souhrn srovnání IX

Celkově tedy existují dvě velmi podobné nabídky ze dvou platforem. Oba mají výzvu, aby se noví uživatelé téměř okamžitě dostali k různým měnám.

CEX.IO je zjevně o něco bohatší na funkce a vyhovuje lidem, kteří chtějí dělat něco víc, než jen koupit. Možnosti obchodování jsou slušné a můžete pracovat s nízkými poplatky, pokud jste ochotni využít obchodní burzu.

Coinbase je pro nové zákazníky velmi snadno srozumitelné a je jednoduchou volbou, pokud chcete začít budovat portfolio kryptoměn. Uživatelsky přívětivé rozhraní Coinbase jednoduše ještě nebude překonáno žádnou platformou.

Evropané by mohli upřednostňovat CEX.IO, protože je pro držitele eurobankovních účtů bezbolestní, zatímco Severoameričané mohou být spokojenější s americkou Coinbase.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me