Coinbase vs Changelly

Coinbase a Changelly jsou dvě zavedené kryptoměnové burzy, které poskytují různé služby pro blockchainovou komunitu. Coinbase se primárně používá jako „on-ramp“ k převodu fiat měny (např. Dolarů) na blockchainová aktiva, zatímco většina investorů používá Changelly k převodu jedné kryptoměny na jinou.

V této recenzi „Coinbase vs Changelly“ poskytuji přehled každé burzy, abyste si mohli snadno vybrat, která vám nejlépe vyhovuje.

Pojedeme:

Coinbase vs Changelly: Klíčové informace

Způsoby financování

Na Coinbase můžete svůj účet financovat několika způsoby, včetně bankovní převody, kreditní karty, debetní karty a bankovní převody. Svůj účet můžete také financovat kryptoměnou (konkrétně bitcoinem, ethereem a litecoinem), ale nemůžete mezi nimi směňovat. Chcete-li to provést, budete muset nejprve prodat jednu kryptoměnu za fiat, než si koupíte další. Tím se zdvojnásobí počet poplatků, které platíte, protože proces se v Coinbase počítá jako dvě transakce.

Na Changelly není žádná peněženka, takže technicky neexistuje žádný účet, který byste mohli financovat. Místo toho použijete debetní nebo kreditní kartu k nákupu kryptoměny a odešlete ji do peněženky mimo systém Changelly. Changelly má také rozsáhlý seznam kryptoměn, které můžete použít k financování tohoto nákupu, což poskytuje snadný způsob výměny blockchainových aktiv.

Vzhledem k drasticky odlišným strukturám financování doporučuji Coinbase na nákup kryptoměny a Changelly, aby mezi nimi přepínala.

Rozhraní

Coinbase byl navržen s ohledem na začínajícího investora. Bitcoiny, litecoiny a ethereum můžete snadno nakupovat a prodávat pouhými několika kliknutími z jejich webu nebo mobilní aplikace. Coinbase také obsahuje elegantní palubní desku pro sledování výkonu mincí ve vašem portfoliu.

Coinbase exchange dashboard

Changelly má také jednoduché rozhraní, se kterým nebudete mít problém bez ohledu na úroveň svých zkušeností. Vy si jen vyberete, které dvě měny chcete směnit, částku měny, kterou vyměňujete z, a jakou peněženku poslat měně vaši finální měnu.


Changelly bitcoinové rozhraní

I když byl Changelyin výměnný proces přímý, při používání platformy jsem narazil na několik technických problémů. Web havaroval několikrát a několik tlačítek by nefungovalo, dokud stránku znovu nenačtete. Jakmile tým Changelly tyto problémy vyřeší, platforma bude skvělým způsobem, jak mohou noví investoři začít vyměňovat aktiva blockchainu.

Poplatky za obchodování

Snadno použitelné rozhraní společnosti Coinbase má cenu s vyššími obchodními poplatky než většina ostatních populárních burz.

Coinbase účtuje směnný poplatek při nákupu i prodeji kryptoměny. Tyto poplatky začínají na 1,49% pro standardní nákupy / prodeje z bankovního účtu nebo peněženky Coinbase. Maximální poplatek je 3,99% za nákupy debetní nebo kreditní kartou.

Changelly účtuje pouze a 0,5% poplatek za směnu za každý obchod, ale špatné směnné kurzy na platformě způsobují, že platíte skryté poplatky. Směnné kurzy na Changelly jsou často horší než jaké najdete na jiných směnných platformách (někdy až o 50% horší).

Níže je snímek obrazovky z coinmarketcap.com, jedné z nejdůvěryhodnějších stránek s informacemi o trhu. V době psaní tohoto článku uvádí cenu bitcoinu na 5337,69 USD.

coinmarketcap rozhraní

Pomocí směnné kalkulačky Changelly vám 5338 $ koupí ~ 0,866 bitcoinů. To je o něco víc než 13% plachý plný bitcoin – mnohem více než 0,5% poplatek, který inzerují.

Changelly rozhraní

Dostupné kryptoměny

Na Coinbase můžete nakupovat bitcoiny, litecoiny a ethereum. Říkalo se, že brzy budou přidány další mince, ale společnost je nepotvrdila.

Changelly podporuje četné mince a párování, včetně:

 • Bitcoin
 • Bitcoinová hotovost
 • Pomlčka
 • Dogecoin
 • Ethereum
 • Ethereum Classic
 • Factom
 • Golem
 • Lisk
 • Litecoin
 • Monero
 • Nem
 • NEO
 • Vlnění
 • Dalších 58 mincí

Investoři, kteří oceňují výběr mincí, by si měli vybrat Changelly, ale doporučuji vám držet se Coinbase, pokud je vaším cílem investování bitcoinů, etherea a litecoinů.

Limity převodu

Changelly omezuje částku, kterou si můžete vyměnit během svého první týden obchodování. Občané USA, Kanady a Austrálie jsou omezeni na 50 $ za jejich první transakci. Pokud do 4 dnů provedete další nákup, bude omezeno na 100 $. Po 7 dnech je váš limit 500 $. Kromě toho máte možnost bezplatně vyměňovat bez omezení.

Limit převodu na Coinbase se liší od člověka k člověku a je určen vaší historií nákupu, věkem účtu a úrovní ověření. Jako ověřený účet v USA byste měli mít možnost získat týdenní limity minimálně:

 • 5 000 $ za nákupy na bankovním účtu
 • 50 USD za nákupy kreditní a debetní kartou

Nákupy provedené kreditní kartou, debetní kartou nebo peněženkou v USD na Coinbase jsou dokončeny okamžitě. Bankovní převody obvykle trvaly 3–5 pracovních dnů, ale společnost Coinbase nedávno oznámila, že uživatelé nyní mohou tyto nákupy provádět také okamžitě. Můžete očekávat příjem výběry za 2-4 pracovní dny.

Důvěra společnosti

Coinbase se nachází v Silicon Valley a vyměňuje si finanční prostředky od roku 2012. Coinbase se může pochlubit 20 miliardami digitálních přístupových burz na 10 milionech účtů a je jednou z nejuznávanějších platforem v tomto odvětví. Coinbase má také buy-in od několika významných osobností investoři jako je Andreessen Horowitz, Union Square Ventures a newyorská burza.

Changelly vytvořil v roce 2013 tým, který vytvořil MinerGate, fond těžby bitcoinů. Od svého vydání v roce 2015 rozšířila společnost Changelly svoji uživatelskou základnu na více než 500 000 obchodníků. Před touto kontrolou jsem toho o výměně moc neslyšel. Nicméně, oni mají pozoruhodné partnerství s Coinomi a Jaxx peněženka. Dokonce ani s těmito zavedenými partnery nemá Changelly důvěru některých komunit kvůli skrytým poplatkům / směnným kurzům, které jsem popsal výše.

Zabezpečení fondu

Měli byste si být jistí, že vaše prostředky budou v bezpečí při použití kterékoli z těchto burz.

Coinbase drží všechny vklady v amerických dolarech v bankách, které jsou pojištěno až 250 000 $ na jednoho vkladatele. Více než 98% digitálních aktiv je uloženo offline na šifrovaných jednotkách USB, které jsou uloženy v bezpečnostních schránkách po celém světě spolu s papírovými zálohami. Tím je zajištěno, že škodlivý útok na burzu neovlivní většinu fondů a ty, které by byly ovlivněny, jsou plně pojištěny společností Coinbase.

Changelly neposkytuje tolik podrobností o svých bezpečnostních zásadách jako Coinbase. Vaše prostředky pravděpodobně nebudou odcizeny kvůli útoku na burzu, protože platforma nemá žádné úložiště vkladů a transakce jsou okamžité. Changelly také používá dvoufaktorové ověřování k další ochraně vašeho účtu.

Zákaznická podpora

Coinbase má robustní systém podpory obsahující knihovnu FAQ, robota zákaznické podpory a proces prodeje e-mailů k řešení složitých problémů. Většina lístků podpory je zodpovězena uvnitř 1-3 pracovní dny.

Dostat se k zákaznické podpoře na Changelly není intuitivní. Na některých stránkách vás kliknutím na „Podpora“ přejdete zpět na domovskou stránku a na jiných stránkách se zobrazí vyskakovací okno s chybami, kde můžete zadat svůj problém. Na jejich webu je také sekce Časté dotazy, která odpovídá na většinu otázek, které by měl začínající investor ohledně jejich výměny.

Závěr

Coinbase je skvělá platforma pro zahájení investování do blockchainových aktiv. Jeho snadno použitelné rozhraní, podrobná zákaznická podpora a jednoduchý proces financování jsou perfektní pro noobie kryptoměny.

Changelly má výhodu, pokud je vaším cílem investovat do široké škály mincí. Jakmile se vyřeší problémy s jejich zákaznickou podporou a webovými stránkami, nepochybuji o tom, že platforma bude mít popularitu.

(Viz úplný seznam recenzí kryptoměn CoinCentral)

Další srovnání Coinbase

 • Coinbase vs Bittrex
 • Coinbase vs Blockchain
 • Coinbase vs GDAX
 • Coinbase vs Gemini
 • Coinbase vs Kraken
 • Coinbase vs XAPO

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me