GDAX vs Gemini

Pokud máte středně pokročilé znalosti o investování, GDAX a Blíženci jsou dobré platformy pro zahájení obchodování s kryptoměnou. Tyto platformy poskytují zjednodušenou výměnu zkušeností s dostatkem zvonků a píšťal, aby byl průměrný uživatel spokojený. Obě platformy jsou také dobrým dalším krokem, pokud chcete přejít za jednodušší a omezenější funkce burz, jako je Coinbase.

V této recenzi „GDAX vs Gemini“ vám ukážeme rozdíly mezi těmito dvěma burzami, abyste se mohli informovaně rozhodnout, která je pro vás nejlepší.

Pojedeme:

GDAX vs Gemini: klíčové informace

Způsoby financování

Gemini i GDAX vám umožňují financovat váš účet třemi hlavními způsoby – bankovní převody (ACH), bankovní převody, a kryptoměnové vklady.

GDAX navíc přijímá převody prostředků z účtů Coinbase okamžitě a bez poplatků. To umožňuje plynulý přechod, pokud jste dříve používali Coinbase, ale chcete přejít na burzu s robustnějšími funkcemi.

Na druhou stranu je Gemini dobrou volbou, pokud se snažíte investovat co nejdříve. Gemini vám umožňuje nakupovat a obchodovat, než budou vaše prostředky schváleny na vašem účtu. Ačkoli nebudete moci vybrat, dokud nebudou schváleny vaše počáteční prostředky, můžete zamknout mince za určitou cenu, aniž byste se museli obávat, že jejich cena mezitím vzroste..

Rozhraní

GDAX nabízí o něco pokročilejší obchodní zkušenost než Gemini s možnostmi, jako je obchodování s marží a stop příkazy. Na první pohled může burza vypadat zastrašující pro nové investory kvůli neustálému pohybu příkazů k nákupu / prodeji po obrazovce. Po prvním použití jsem však zjistil, že jde o jedno z nejlépe navržených rozvržení burz, které jsem použil.

Řídicí panel bitcoinů GDAX

Subjektivně je platforma Gemini esteticky příjemná, ale obtížně analyzovatelná. Tabulka objednávkových knih je skryta za malým tlačítkem a tabulka objednávkových knih sleduje neortodoxní design, který dává nákupní objednávky pod osu x. Unikátní funkcí Gemini je možnost objednávat mince v aukčním formátu, i když jsem to sám nikdy nezkoušel.

Gemini Koupit bitcoinový panel

Pro zkušené obchodníky, GDAX je lepší platforma pro analýzu a pokročilé možnosti obchodování. Pokud je vaším cílem jednoduše provést nákup a chvíli ho podržet, je Gemini dobrou volbou.

Poplatky za obchodování

Gemini a GDAX jsou podobné v poplatkových strukturách s a maximální obchodní poplatek 0,25% pro BTC obchoduje na obou platformách.

Pokud však chcete obchodovat s ETH, Gemini by pro vás mohla být lepší volbou. Na Blíženci, maximální obchodování poplatek za ETH je 0,25% – o něco méně než 0,3% poplatek na GDAX.

Obě burzy používají poměrně složitý systém k výpočtu vašich obchodních poplatků. Tyto výpočty jsou primárně určeny vaším 30denním objemem obchodování. Je však důležité si uvědomit, že je to GDAX nemá pro tvůrce žádné obchodní poplatky (uživatelé, kteří si objednali knihy).

Můžete najít podrobnější vysvětlení Blíženci obchodní poplatky tady a GDAX obchodní poplatky tady. Protože se tyto poplatky liší podle objemu, navrhuji použít tyto zdroje k odhadu poplatků u několika obchodů, o kterých uvažujete. Odtamtud se můžete rozhodnout, zda je rozdíl v poplatcích dostatečný na to, abyste si vybrali jednu platformu nad druhou.

Dostupné kryptoměny

GDAX podporuje bitcoiny, ethereum a litecoiny obchodování. Ačkoli se šířily zvěsti o přidávání mincí do tohoto seznamu, společnost nezveřejnila oficiální prohlášení, které to říká.

Gemini podporuje pouze bitcoiny a ethereum obchodování a dosud nezmínil žádné plány na přidání dalších v okamžité funkci.

Kromě technických potíží s přidáváním nových mincí na burzu nemusí v současné době tyto burzy za tyto regulační a procesní náklady na získání nových mincí stát za to (osobní spekulace).

Limity převodu

Gemini omezuje částku, na kterou můžete vložit prostřednictvím ACH 500 $ za den. U ostatních metod vkladů, jako jsou bankovní převody a vklady v kryptoměně, však neexistuje žádný limit. Gemini také stanoví svůj limit pro výběr na 10 000 $ za den.

Vklady Gemini ACH obvykle trvají 4–5 pracovních dnů být schválen. Ale jak jsem již zmínil, můžete tyto prostředky použít k okamžitému obchodování.

GDAX není tak přímočarý ohledně denních limitů vkladů. Jejich denní limity vkladů ACH jsou určeny věkem vašeho účtu, historií nákupu a ověřením účtu. Tyto vklady obvykle zabírají 3-5 pracovních dnů. Drátové vklady jsou omezeny na 250 000 $ a vklady v kryptoměně jsou neomezené.

Stejně jako Gemini je limit výběru GDAX 10 000 $ za den.

Důvěra společnosti

Působící v USA, obě burzy pokračovaly v úspěšné navigaci v přísných amerických pravidlech a předpisech.

GDAX, pobočka společnosti Coinbase, byla založena v roce 2012 a její ústředí je v Silicon Valley. Více než 8 milionů lidí využilo jejich platformu a úspěšně si vyměnili více než 20 miliard dolarů digitální měny. Mají také podporu několika významných investorů, jako jsou Andreessen Horowitz, Union Square Ventures a newyorská burza..

Před třemi měsíci způsobila prodejní objednávka za miliony dolarů, že cena Etherea klesla z konce 300 až 10 centů téměř okamžitě na GDAX. Tento prodej spustil několik dalších automatických prodejů s efektem sněhové koule na burze. I když se trh rychle vzpamatoval, několik uživatelů kvůli tomuto bizarnímu incidentu přišlo o obrovské množství peněz. Aby společnost GDAX znovu získala důvěru na trhu, vrátila prostředky ztracené těm, kteří byli havárií zasaženi.

Gemini zahájili v roce 2015 v New Yorku Tyler a Cameron Winklevoss. Ačkoli jsou bratři proslulí svým původem na Facebooku, působí v bitcoinové komunitě od začátku roku 2013. Financovali několik projektů souvisejících s bitcoiny a říká se, že vlastní 1 procento všech bitcoinů v oběhu.

Gemini byla také první americkou burzou licencovanou pro obchodování s bitcoiny a ethery.

Zabezpečení fondu

Oba GDAX a Gemini udržují všechny prostředky v amerických dolarech držené v bankách, které jsou pojištěny FDIC, až do výše 250 000 USD na vkladatele.

Doporučujeme držet svá aktiva mimo burzy, protože existuje inherentní, ale malé riziko napadení vašeho účtu. Pokud se však rozhodnete ponechat své mince na burze, GDAX a Gemini přijmou skvělá opatření k zajištění bezpečnosti těchto digitálních aktiv.

Méně než 2% digitálních aktiv jsou uložena v online úložišti v GDAX. Zbytek finančních prostředků je uložen v chladném (offline) úložišti pomocí kombinace šifrovaných jednotek USB a papírových záloh uložených v bezpečnostních schránkách po celém světě. Kromě toho GDAX plně zajišťuje několik digitálních aktiv, která udržují online.

Gemini neurčuje počet aktiv uchovávaných online, ale uvádí to většina digitálních aktiv je držena ve vlastním chladicím systému. Jejich systém využívá zabezpečené hardwarové bezpečnostní moduly (HSM) s technologií více podpisů, aby zajistil, že neexistuje jediný bod selhání.

Zákaznická podpora

Zatímco zákaznická podpora může být problémem na některých méně známých burzách, GDAX a Gemini vám poskytují zdroje, které potřebujete k úspěšné navigaci na svých platformách.

Obě burzy obsahují knihovnu často kladených otázek, které pokrývají nejen běžné problémy s podporou, ale také vysvětlují podmínky investování. Jsou to perfektní zdroje pro začínajícího investora.

Obě společnosti také zpracovávají lístky na podporu prostřednictvím e-mailu a mají dobu odezvy 2–3 pracovní dny. Ačkoli jsem nikdy nemusel kontaktovat podporu žádné z těchto společností, vyslechl jsem pozitivní zprávy od těch, kteří tak učinili.

Závěr

S podobnými strukturami poplatků, možnostmi financování a funkčností byste se nemohli pokazit výběrem Gemini nebo GDAX. Rozhodnutí závisí na osobních preferencích.

Hledáte obchodování s litecoinem nebo se chcete vzdát svého účtu Coinbase? GDAX pravděpodobně by bylo pro vás nejlepší. (I když jsem se přestěhoval z Coinbase do Gemini a neměl jsem žádné stížnosti.)

Chcete začít okamžitě obchodovat? Blíženci je s největší pravděpodobností vaše nejlepší sázka.

(Viz Úplný seznam recenzí kryptoměn CoinCentral)

Další srovnání GDAX

  • GDAX vs Coinbase
  • GDAX vs Kraken

Další srovnání Gemini

  • Gemini vs Coinbase
  • Gemini vs Kraken

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me