Kraken vs Gemini

Kraken a Blíženci jsou často doporučovány jako dobré platformy k zahájení obchodování s kryptoměnou pro zprostředkujícího investora. Každá platforma má jedinečné funkce, které jsou konkrétně zaměřeny na různé typy investorů.

V tomto srovnání „Kraken vs Gemini“ procházím klady a zápory každé výměny, abyste se mohli rozhodnout, která je pro vás lepší.

Pojedeme:

Kraken vs Gemini: Klíčové informace

Způsoby financování

Gemini vám umožňuje financovat váš účet prostřednictvím bankovních převodů (ACH), bankovních převodů nebo vkladů v kryptoměně. Jakmile podáte žádost o financování účtu, můžete začít okamžitě obchodovat – ještě před schválením převodu. Do schválení převodu nemůžete vybrat žádné prostředky, ale můžete nakupovat na mincích, protože cena kolísá. To je výhodné na býčím trhu, kde se během schvalovacího procesu očekává zvýšení cen.

To, jak máte povoleno financovat svůj účet v Krakenu, určuje váš úroveň ověření.

Na 1. úrovni můžete vkládat a vybírat pouze digitální měnu ale může obchodovat s digitálními i nekrytými měnami. Úroveň 1 vyžaduje, abyste zadali své celé jméno, datum narození, zemi a telefonní číslo.

Bankovní zálohy a výběry (bankovním převodem) jsou k dispozici na úrovni 2 nebo úrovni 3 v závislosti na zemi vašeho pobytu. Úroveň 2 navíc vyžaduje vaši adresu, zatímco pro dosažení úrovně 3 musíte nahrát platné vládní ID a nedávný doklad o pobytu.

Pokud se snažíte začít investovat, jako jsem byl já, měl by být z těchto dvou váš výběr Gemini. S přísnějším a zdlouhavějším schvalovacím procesem doporučuji Kraken pouze investorům, kteří hledají pokročilejší možnosti obchodování.

Rozhraní

Kraken nabízí mnohem pokročilejší obchodní zkušenost než Gemini. Objednávky můžete zadávat pomocí jednoduchých, středně pokročilých nebo pokročilých možností. Základní tržní (nejlepší tržní cena) a limitní (pevná cena) objednávky lze zadávat pomocí karty Jednoduché. Na kartách Střední a Pokročilé můžete nastavit limity zastavení, vypršení platnosti, možnosti využití a podmíněné uzavření.

Bitcoinový panel Kraken s vybranou jednoduchou kartou

Bitcoinový panel Kraken s vybranou záložkou Pokročilé

Platforma Gemini má čistý design vedoucí k jednoduššímu zážitku pro průměrného uživatele. Grafy sedí vedle sebe s objednávkovým formulářem, který vám umožňuje provádět analýzy při nákupu a prodeji mincí – něco, co si cením jako investor. Jedinou jedinečnou vlastností Gemini je schopnost objednávat mince v aukčním formátu, i když jsem to sám nikdy nezkoušel a nedoporučoval bych to novému obchodníkovi.

Gemini Koupit bitcoinový panel

Pro zkušené investory, Kraken je lepší platforma pro pokročilé možnosti obchodování. Pokud s investováním začínáte a vaším cílem je jednoduše proveďte nákup a chvíli ho podržte, Gemini by měla být vaše volba.

Poplatky za obchodování

Gemini a Kraken mají variabilní obchodní poplatky, které se určují podle vašeho 30denního objemu obchodování a podle toho, zda jste tvůrcem (zadáním objednávky do knih) nebo příjemcem (vyplněním objednávky z knih).

Poplatek pro tvůrce na Gemini klesá z maxima 0,25% dolů na slevu 0,10% jak se zvyšuje váš objem obchodování. Se slevou se váš poplatek promění ve slevu, kterou získáte z obchodu. Pro příjemce je poplatek 0,25% pokud se neobchoduje na nejvyšší úrovni hlasitosti.

V Krakenu se poplatek za tvorbu obvykle pohybuje od 0,00% do 0,16% s poplatek pro příjemce mezi 0,10% a 0,26%.

Doporučuji spočítat, co Poplatky za obchodování s Gemini a Kraken obchodní poplatky bude v několika obchodech, o kterých uvažujete. Poté si můžete vybrat, zda je rozdíl v poplatcích dostatečný k tomu, aby při výběru vaší platformy převažoval nad ostatními faktory.

Dostupné kryptoměny

Kraken podporuje velké množství mincí a párování, například:

 • Bitcoin
 • Bitcoinová hotovost
 • Pomlčka
 • EOS
 • Ethereum Classic
 • Ethereum
 • Gnóza
 • Iconomi
 • Litecoin
 • Meloun
 • Augur
 • Tether
 • Dogecoin
 • Hvězdné lumeny
 • Monero
 • Vlnění
 • Zcash

Gemini podporuje pouze bitcoiny a ethereum obchodování a neuvádí žádné plány na přidání dalších coinů.

Je zřejmé, že pokud se snažíte ponořit hlouběji do alternativních investic (jakékoli mince, které nejsou bitcoiny), měl by být Kraken vaší volbou. Alternativní mince jsou díky svým menším tržním limitům ze své podstaty riskantnější investice, ale ze stejného důvodu mohou přinést větší návratnost. Pro tyto investice platí přísloví „vysoké riziko, vysoká odměna“.

Limity převodu

V Gemini je maximální částka, kterou můžete převést prostřednictvím ACH, 500 $ za den. Neexistuje tedy žádný limit pro vklad pomocí bankovních převodů a vkladů kryptoměny. Limit výběru Gemini je 10 000 $ za den.

Vklady Gemini ACH obvykle trvají 4–5 pracovních dnů být schválen. Ale jak jsem již zmínil, můžete tyto prostředky použít k okamžitému obchodování.

Kraken má mnohem vyšší limit vkladu než Gemini s a denní maximum 25 000 $ když poskytnete a doklad o zdroji finančních prostředků. Limit výběru je omezen na 25 000 $ za den. Schválení vkladů Kraken trvá 1–5 pracovních dnů.

Pro investory s velkým objemem jsou vysoké denní limity Krakenu ideální, zatímco Gemini je vhodnější pro obchodníky s nižším objemem, kteří chtějí rychle začít.

Důvěra společnosti

Kraken, provozovaný společností Payward, Inc., se nachází v San Francisku a obdržel více než Financování 6 milionů $ od několika významných investorů, včetně Blockchain Capital. Objem obchodování na platformě se od spuštění v roce 2013 zdvojnásobil přibližně každých 5 měsíců. Taková růstová čísla ukazují důvěru, kterou členové komunity sdílejí pro výměnu.

Tyler a Cameron Winklevoss spustili Gemini v roce 2015 jako první americkou burzu licencovanou pro obchodování s bitcoiny a ethery. I když jsou známí svou historií pomocí Facebooku, jsou aktivní v bitcoinové komunitě od začátku roku 2013. Říká se o nich, že vlastní 1 procento všech bitcoinů v oběhu a financovalo několik projektů souvisejících s bitcoiny Winklevoss Capital.

Zabezpečení fondu

Kraken i Gemini se při zajišťování vašich digitálních fondů řídí osvědčenými postupy v oboru. nicméně, Gemini přijímá lepší opatření při ochraně vkladů v amerických dolarech (USD) pomocí pojištění FDIC.

Kraken ukládá všechny nové vklady mincí do chladných (offline) šifrovaných peněženek, kde se k nim hackeři nemohou dostat. Jediné digitální mince, které jsou uchovávány online, jsou mince potřebné k udržení provozní likvidity na burze. Na webových stránkách Kraken není zmínka o pojištění FDIC, ale uvádějí, že si udržují plné rezervy, aby zabránily jakékoli možnosti běh banky. Bez jasné ochrany FDIC je Kraken o něco riskantnější burzou, kde můžete držet své USD prostředky.

Gemini neurčuje procenta aktiv uchovávaných online, ale zajišťuje, že většina digitálních aktiv je uchovávána ve svých vlastních vylepšených chladicí systém. Jejich systém zaručuje, že neexistuje jediný bod selhání díky použití zabezpečených hardwarových bezpečnostních modulů (HSM) s technologií více podpisů. Gemini drží všechny prostředky v amerických dolarech v bankách, které jsou pojištěny FDIC až do výše 250 000 USD na jednoho vkladatele.

Zákaznická podpora

Zatímco zákaznická podpora na jiných burzách nemusí existovat, Kraken a Gemini obvykle poskytují dobrou podporu.

Obě burzy obsahují knihovnu často kladených otázek, které pokrývají běžné problémy s podporou i otázky začínajících investorů. Kraken to posune ještě o krok dále tím, že poskytuje komplexní informace obchodní průvodce abychom vám pomohli začít.

Obě společnosti zpracovávají lístky podpory prostřednictvím e-mailu a Gemini má typickou dobu odezvy 2–3 pracovní dny. Ačkoli jsem to osobně nezažil, Kraken byl nedávno na mnoha fórech pod palbou kvůli pomalé době odezvy a zdánlivému ignorování lístků zákaznické podpory.

Pokud jste tedy novým investorem, který bude možná potřebovat pomoc se začátkem, navrhuji použít Gemini.

Závěr

Gemini a Kraken jsou dvě výrazně odlišné burzy pro výrazně odlišné investory.

Blíženci, se svým zjednodušeným rozhraním je to nejlepší pro nové investory, kteří chtějí dělat základní obchodování po rychlé nastavení účtu.

Kraken by měli používat zkušení investoři pro vysoký objem obchodování a / nebo alternativní investování mincí.

(Viz Úplný seznam recenzí kryptoměn CoinCentral)

Více srovnání Kraken

 • Kraken vs GDAX
 • Kraken vs Coinbase

Další srovnání Gemini

 • Gemini vs Coinbase
 • Gemini vs GDAX

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me