Coinbase a Bitstamp jsou dvě z nejstarších a nejuznávanějších kryptoburz. Oba podnikají více než 5 let a jsou plně licencováni buď v USA (Coinbase) nebo EU (Bitstamp).

V tomto srovnání Coinbase vs Bitstamp si projdeme výhody a nevýhody obchodování na každém z nich.

Coinbase vs Bitstamp: klíčové informace

Uživatelská zkušenost

Coinbase je skvělý web pro ty, kteří právě začínají investovat do kryptoměn. Uživatelské rozhraní je snadno použitelné a stejně intuitivní jako PayPal nebo váš web pro online bankovnictví. Vklad USD můžete provést převodem ACH z vaší banky, bankovním převodem nebo kreditní / debetní kartou (ale hodně štěstí při pokusu najít vydavatele karty, který nebude blokovat transakci!). Samozřejmě, pokud již vlastníte bitcoin, ethereum nebo litecoin, můžete je také převést přímo do Coinbase.

Můžete buď provést přímý nákup BTC, ETH nebo LTC, nebo můžete převést prostředky do své peněženky v USD a zakoupit kryptoměnu později. Coinbase také provozuje úplnou kryptoměnovou burzu nazvanou GDAX, která funguje podobně jako jiné hlavní kryptoměnové burzy jako Poloniex nebo Bittrex. GDAX vyžaduje, abyste měli významná aktiva (>5 mil. USD v diskrečních investicích) pro přístup k obchodování s maržemi a dalším pokročilým funkcím, takže je zaměřen na institucionální investory.

Bitstamp je nejznámější evropská burza kryptoměn a jedna z nejstarších online kryptoměn. Uživatelské rozhraní je o něco méně intuitivní než Coinbase, ale celkově je rozhodně stejně funkční. Obchodní obrazovky se začátečníkovi mohou zdát docela technické a mohly by být trochu zastrašující.

Ověření na Bitstampu je spíše problém, protože vyžaduje přední a zadní obrázek vašeho vládního ID (pas nebo řidičský průkaz) a výpis z banky / služby. Rychlý telefonický obrázek s vaším ID a PDF vašeho bankovního výpisu bude stačit, ale mnoho investorů není spokojeno s myšlenkou sdílet tolik osobních údajů s jejich výměnou.

Soud veřejného mínění

Coinbase je obecně považována za jednu z nejbezpečnějších a nejspolehlivějších kryptoměn. Jednoduchý test googlingu “nejdůvěryhodnější kryptoburzy”Ukazuje, že Coinbase se trvale řadí mezi první 1 nebo 2 ze všech burz.

Bitstamp je také dobře pokládaný v prostoru kryptoměny a získal hodně dobrého tisku se stala první národně licencovanou kryptoburzou na světě. Protože EU má „pasový“ program pro společnosti poskytující finanční služby, získáním licence v Lucembursku získala společnost Bitstamp licenci v celé EU. Od té doby získala společnost Bitstamp značnou důvěryhodnost jako bezpečná volba pro evropské investory, podobně jako Coinbase v USA.

Zákaznická podpora

Coinbase má ve srovnání s většinou kryptoburz výbornou pověst zákaznického servisu. Nedávno přidali telefonická zákaznická podpora, což je první pro velké kryptoburzy a velký krok k tomu, aby se kryptoměnový průmysl dostal k běžným obchodním standardům.

Bitstamp má také skvělý zákaznický servis pro krypto burzu. I když má Bitstamp stížnosti zákazníků, které najdete online jako každá kryptoburza, stojí za zmínku, že tyto stížnosti mnohokrát jsou odpověděl přímo podle Podpora bitstamp. Většina stížností souvisí s uzavíráním účtů po vkladech, které byly pro tyto uživatele neobvykle velké, a ve všech případech se zdá, že uživatelé obdrželi plné náhrady.

Historie společnosti a shoda s předpisy

Společnost Coinbase byla založena v San Francisku v roce 2012 a má vážné zázemí od společností rizikového kapitálu Union Square Ventures a Andreessen Horowitz. Vzhledem k tomu, Coinbase je v podnikání po dobu 5 let a odpovídá všem předpisům USA pro finanční instituce, obecně se to považuje za bezpečnou volbu pro investování do kryptoměny.

Bitstamp byl založen v roce 2011 a je podporován společností Pantera Capital, předním fondem VC pro kryptoměny. Bitstamp prochází roční audity jednou z auditorských společností „velké čtyřky“, a je obecně transparentní, pokud jde o jejich dodržování a fungování – vždy je dobré si povšimnout, když vybíráte krypto burzu k obchodování.

Bezpečný a spolehlivý

Coinbase během svých 5 let provozu nebyl nikdy hacknut. Dodržuje to silná bezpečnostní opatření a drží drtivou většinu svých kryptoměn v chladírenském skladu a chrání své prostředky před hackery. Je třeba poznamenat, že GDAX zažil „blesk„V červnu, kdy cena etherea klesla na 0,10 $, stálo mnoho obchodníků tisíce dolarů. GDAX zjistil, že všechny obchody byly konečné, protože to bylo kvůli velké prodejní objednávce, nikoli technickému selhání z jejich strany.

Bitstamp má více kostkovanou historii zabezpečení účtu, ale má dobré výsledky za poslední 2 roky. 4. ledna 2015 utrpěla a narušení bezpečnosti což mělo za následek ztrátu 19 000 BTC v hodnotě v té době asi 5,1 milionu USD. Incident způsobil velkou ztrátu reputace Bitstampu, ale společnost udělala správnou věc a ztrátu si vzala na sebe – žádný zákazník Bitstampu neztratil v hacku žádné peníze. Bitstamp od té doby neměl žádné zásadní bezpečnostní problémy.

Poplatky

Pokud hledáte pouze BTC, ETH nebo LTC na hlavním webu Coinbase, účtuje Coinbase 1,49% poplatek za nákupy kryptoměny provedené na bankovních účtech nebo v peněženkách Coinbase USD, nebo 3,99% za nákupy kreditními nebo debetními kartami. Jakmile si zakoupíte své tokeny, můžete je zdarma převést na jiné adresy BTC / ETH / LTC, ale budete platit poplatky za síťové transakce.

GDAX využívá model poplatků pro výrobce. Pokud chcete na burzu podat novou objednávku, můžete tak učinit zdarma, ale dokončení objednávky, která je již uvedena v knihách, vás bude stát poplatek mezi 0,3% a 0,1%, v závislosti na tom, jak velký byl váš nedávný objem obchodu..

Poplatky za bitstamp mohou být docela rozumné, pokud jste rezidentem EU. Můžete vložit eura převodem SEPA s nulovými poplatky a při výběru pouze 0,90 eura. I mezinárodní platby jsou nízké, pouze poplatek za vklad 0,05% a poplatek za výběr 0,09%. Přímé vklady nebo výběry z kryptoměny jsou také zdarma. Prostě nevkládejte kreditní kartou! Poplatky začínají na 8%, ai když vložíte více než 5 000 $, poplatek je stále 5%.

Poplatky za obchodování jsou srovnatelné s GDAX, pokud jste na straně „obchodníka“ obchodu. Bohužel neexistuje žádná sleva za zadávání objednávek nebo za to, že jste „tvůrcem“, takže bilance poplatkové struktury je u Bitstamp poněkud horší. Skutečnost, že všechny poplatky tvůrců jsou na GDAX 0%, podporuje likviditu, takže byste mohli potenciálně obchodovat za širší spready bid / ask pro stejný obchodní pár na Bitstamp.

Dostupné kryptoměny

Coinbase nabízí prodej a obchodování BTC, ETH a LTC s plány na podporu bitcoinové hotovosti (BCH) 1. ledna. Jelikož nabízí pouze 4 kryptoměny, pravděpodobně to není výměna pro vás, pokud máte zájem o exotičtější altcoiny. To znamená, že diskutovali o přidání dalších mincí v budoucnu a předvedli, co může být jejich seznam potenciálních dodatků.

Bitstamp nabízí podobnou škálu kryptoměn s obchodními páry pro BTC, ETH, LTC a XRP. Podpora ETH, LTC, XRP byla přidána v roce 2017 a Bitstamp říká, že by do budoucna chtěli přidat další nové páry.

Vzhledem k tomu, že Bitstamp obchodoval po dobu šesti let pouze s BTC a nyní v roce 2017 přidal tři nové měny, zdá se, že existuje impuls k přidání podpory pro další altcoiny v roce 2018 a dále. Bitstamp také nedávno začal usnadnění výběru bitcoinových hotovostí, ačkoli obchodní páry byly zpožděny, což bylo způsobeno nedávnými čínskými regulačními opatřeními.

Coinbase vs Bitstamp: Závěrečné myšlenky

Coinbase a Bitstamp jsou obě burzy vyšší úrovně ve světě kryptoměn a které používáte, pravděpodobně přijde na to, zda hledáte investovat v USD nebo eurech.

Pokud je USD, je dobrá volba jakákoli směna, ale používání Coinbase vám může být pohodlnější, protože sídlí v USA. Pokud přispíváte eurem z evropského bankovního účtu, bude SEPA převod s Bitstamp nejjednodušší cestou.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me