Ano. Ne, a možná se zdá, že jde o odpovědi na tuto otázku, v závislosti na tom, s kým mluvíte. Se všemi hlavními aktivitami nedávné doby, vysoce postavenými hackerskými útoky, ICO podvody a projekty, které se nedaří doručit, by byla regulace kryptoměny v nějaké formě nebo formě vítána investory.

Ale ne ten, který zastaví inovace ve svých stopách.

A stejně jako všechno v tomto úžasném odvětví, které každodenně rozbíhá nové směry, je zde i velmi tenká linie.

Sakra, pokud to uděláte, Sakra, pokud ne

USA se dostaly pod palbu blockchainových společností i investorů, protože jsou nejednoznačné a nejasné ohledně pravidel. Spoluzakladatel společnosti ShapeShift Jon například popsal situaci jako příliš matoucí:

“Jaká jsou pravidla, protože nikdo neví … Myslím, že systém, kde je mnohem menší interpretace a mnohem jasnější, kde jsou různé řádky a co spadá do toho kbelíku, by byl mimořádně užitečný pro celé prostředí.”

Zakladatel společnosti Jon ShapeShift

Jon ShapeShift spoluzakladatel

A není jediný. Ve skutečnosti se tlak zvyšuje. Nejasnost v USA posílá mnoho peněz a inovací na zahraniční trhy. Blockchainové společnosti jsou stále více opuštění amerických investorů ve prospěch bezpečnějších rájů, jako je Švýcarsko nebo Malta.

Ostřílený obchodník s kryptoměnami Ran Neu-Ner řekl CNBC věřil, že SEC musí rychle zavést předpisy ICO, nebo riskovat, že zaostane za zbytkem světa – a co je ještě horší – potlačit celý průmysl.

Je zřejmé, že pro podnik je náročné pracovat v prostředí nejistoty. Zdůraznění, proč většina institucionálních investorů stále čeká na brány.

Malta rozbila půdu v ​​závodě regulace kryptoměn

Malta tento měsíc oznámila tři nové zákony. Ty budou regulovat nejen ICO, ale také DLT, burzy a peněženky a poradce v oblasti kryptoměny. Jako první země, která formálně zavedla novou legislativu, překonává Malta všeobecné rekordy.

Jejich směrnice stanoví očekávání a dávají podnikům rámec, ve kterém mohou fungovat. Rovněž legitimují ICO a blockchainovou technologii obecně.


Jak řekl Steve Tendon, klíčový člen pracovní skupiny Malta Blockchain Task Force:

“Možná nejsou správné, mohou mít chyby, ale přinášejí alespoň jasnost.” A pokud nejsou nejlepší, vždy existuje příležitost to schválit. “

Malta

Steve Tendon, maltská národní blockchainová pracovní skupina

Regulace Malty zatím vypadá, že ukazuje hluboké porozumění základní technologii a obrovskému dopadu, který bude mít na společnost. Nejen pro získávání peněz, ale pro přetváření celých institucí a průmyslových odvětví. Ve skutečnosti patří maltské pokyny pro ICO a požadavky na dokument white paper mezi nejtvrdší. Je to záměrně, abychom odstranili podvody a chránili investory – nikoli potlačovat regulaci.

Země jako Malta, které vykazují velké pokroky v regulaci, jsou v ostrém kontrastu se zmatkem v USA nebo Japonsku. Ale co ti, kteří tvrdí, že by vůbec neměla existovat žádná regulace kryptoměny? Tato nadměrná tvorba zákonů v rané fázi může zabránit tomu, aby se kůň dostal ze stáje?

Bude regulace kryptoměny potlačovat inovace?

Regulace kryptoměny hrozí potlačením inovací, pokud budou prováděny nesprávným způsobem. Zdá se, že s tím souhlasí téměř každý. Dokonce i Jon. Říká: „Myslím, že nejtěžší je vysvětlit kryptoměny a bitcoiny a všechny tyto různé tokeny, že některé z nich se mohou hodit do starých kategorií. Ale spousta z nich skutečně rozbíjí staré kategorie. Pokusit se napíchnout ten čtvercový kolík do kulaté díry a pokusit se je zařadit do starých kategorií velmi omezujících a dusných. “

Pokračuje: „Myslím, že musíme pochopit, že tyto věci lámou kategorie. Mohou potřebovat více porozumění a vývoje, než se dozvíme, jaká pravidla by měla být … ale mezitím, ať už chtějí platit jakákoli pravidla, ujistěte se, že jsou jasná. “

Generální ředitel CrowdFundX Darren Marble, který uvedl na trh některé z nejdůležitějších IPO Reg A + pro NASDAQ a NYSE, stejně jako nabídky bezpečnostních tokenů (STO), stojí pevně na druhé straně jako pevná věřící v regulaci kryptoměny. Na rozdíl od potlačování inovací tvrdí, že je nutné, aby prosperovala. “Lidé zapomínají, že na konci dne musí investoři vyhrát,” říká.

Regulace, jak tvrdí, nemá za cíl potlačovat inovace, ale chránit investory a zajistit, aby šly podvody a špatní aktéři. Jinak investoři přestanou investovat a celé odvětví zmizí. “Všechny tyto inovace mizí a blockchain se stává poznámkou pod čarou v historii,” uvádí Marble.

Jaký je nejlepší způsob řešení??

Někdo by řekl, že Švýcarsko je v této fázi nejpragmatičtější s jeho případ od případu a regulačním přístupem k principiálnímu právu. Tím se zabrání ukládání věcí do krabic nebo vypracování podrobných předpisů pro takovou novou oblast, což v podstatě ponechá prostor pro sledování vývoje tohoto odvětví.

Pohled na alpské jezero ve Švýcarsku

Pohled na alpské jezero ve Švýcarsku

Ve skutečnosti švýcarský úřad pro dohled nad finančním trhem FINMA zdaleka neutekl regulaci a jako první vydal soubor jasných informací Pokyny ICO. A Švýcarsko je stále největší rozbočovač pro ICO s Crypto Valley, kde sídlí asi 200 blockchainových společností.

Maltská vláda přesto uvažuje jinak. Ve skutečnosti Tendon a jeho tým tvrdí, že nové zákony jsou pro nové situace a technologie naprosto nezbytné:

“Co se stane, když se něco pokazí?” Kdo je zodpovědný? To jsou podle mého názoru obrovské otázky a co se děje v příštím nařízení? Tyto otázky vyžadují řešení nových zákonů. Neexistují žádné platné zákony, “říká.

Když se vás zeptají na nejlepší způsob regulace, počítá Jon ShafeShift. „Sám bych upřednostňoval svět, kde by v zásadě existoval stejný přístup, jaký mnoho regulačních orgánů v USA zaujalo k internetu v raných dobách, což byl přístup„ počkej a uvidíš “. Nevěděli, kam ta technologie směřuje, a kdyby se pokusili stanovit příliš mnoho pravidel příliš rychle, potlačilo by to inovace a vytvořilo by všechny možné problémy.

Způsob, jakým zacházeli s internetem, byl skvělý a skutečně umožnil internetu, zejména v USA, skutečně vzkvétat a pro všechny druhy nových věcí, které nikdo nenapadlo vyvinout a nikdo nemohl předpovídat před 20 lety. V kryptoměně si myslím, že protože je to finančně spjaté nebo je to spojeno s hodnotou, přináší to všechno stigma a lidé to chtějí dát do určité krabice … Cítím, že nejlepší by bylo, kdyby se to nechalo rozvíjet, protože my prostě nevím, kam tyto věci směřují. “

Závěrečné myšlenky

Vzhledem k tomu, že v technologickém prostoru probíhá tolik různých vývojů, jako je ten regulační, je to skutečná experimentace s Petrie. Potlačí regulace kryptoměny inovace tím, že dá věci do špatných krabic? Ano, ne, a možná … budeme si muset počkat a uvidíme.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me