Od začátku roku 2019 vedl balíček kryptoměn Binance Coin (BNB), který za tři krátké měsíce vzrostl o více než 200 procent. Zničil výkon bitcoinů (38,9%), etherea (30,7%), litecoinu (187,8%) a téměř všech ostatních kryptoměn, které byly v tomto roce dosud.

Nativní mince největší kryptoburzy na světě se vrací na své předchozí historické maximum, zatímco ostatní zůstávají pod 80 až 90 procenty. Není tedy žádným překvapením, že se rychle zvýšil podíl na sedmé největší tržní kapitalizaci na trhu.

Binance Coin v hodnocení tržních kapitalizací

Binance Coin vzrostl v žebříčku tržních kapitalizací a obsadil místo číslo sedm.

Čemu ale můžeme připsat tento rychlý růst? Manipulace s trhem? Silné základy? Slepé štěstí? Odpověď jako vždy není tak přímá. I když nikdo neví jistě, proč si Binance Coin vedl tak dobře, existuje několik faktorů, které rozhodně měly pozitivní dopad.

Binance Burns BNB každé čtvrtletí

Alespoň ano pro teď. Binance každé čtvrtletí spaluje 20 procent BNB, které shromažďuje na poplatcích z burzovní platformy. Tímto způsobem je trvale odstraníte z oběhu. Binance bude nadále pálit mince Binance, dokud nebude z oběhu odstraněno 100 milionů mincí.

Vypálení tokenu má tendenci mít nějaké zajímavé účinky na cenu mince. Snížením cirkulující nabídky popáleniny posouvají rovnováhu mezi nabídkou a poptávkou. Zpět na Econ 101, snížení nabídky při zachování konstantní poptávky tlačí ceny výš.

Magnetičtější je však psychologický účinek, který má na trh vypalování mincí. V racionálním světě by každé vypálení tokenu způsobilo minimální změny ceny Binance Coin. Výměna odstraňuje pouze jedno až dvě procenta nabídky z oběhu, přesto se cena zlepšuje podstatně více než téměř okamžitě po spálení. Změny nabídky, zejména tak malého rozsahu, by v racionálním světě pocítily déle.

Binance Coin má nyní Aktuální Užitečnost

Nyní, než nás všichni fanoušci BNB pronásledují svými vidlemi, vysvětlíme to. Binance Coin technicky už nějakou užitečnost měl. Můžete s ním zaplatit poplatky za Binance, abyste získali slevu, utratili ji jako transakční kryptoměny a získali ji prostřednictvím odměn na několika různých platformách.

Binance Coin však není jedinečný ve své schopnosti vykonávat tyto činnosti.

Skutečná užitečnost Binance Coin přišla s zahájení Binance Chain a bude pokračovat případným vydáním přidružené decentralizované burzy (DEX). Mainnet Binance Chain byl spuštěn 18. dubna. A tým Binance přepne BNB z tokenu ERC20 na nativní token v novém řetězci 23. dubna.

Poté bude vyžadováno „jako platba za každý převod, který se uskuteční v síti.“ Soudě podle aktuálního objemu Binance by tato změna měla vést k výraznému zvýšení poptávky po BNB.

Ale proč teď?

Oznámení Binance Chain není nic nového. Společnost zveřejnila své plány v březnu 2018.

Ale nyní tým vytvořil něco hmatatelného. Koncem února tohoto roku spustili testnet Binance Chain. A teď mají pod opasky vydání mainnetu.

Po zprávách o spuštění testnetu a spuštění mainnetu cena BNB posunula další pár nohou nahoru.

Binance cenových nárazů po vydáních

Binance cenových nárazů po vydáních

Reputace Binance předchází sama sebe

Snad nejúčinnějším (i když obtížně měřitelným) faktorem je Binanceova hvězdná reputace v krypto komunitě. Vzhledem k tomu, že spekulace jsou zdravou součástí investování do kryptoměny, mohou někdy nesouvisející determinanty změnit cenu tokenu.

Binance je často prvním vpádem investora do altcoinů. Dává tedy smysl, že Binance Coin by byl jedním z prvních altcoinů, které kupují.

CZ, generální ředitel společnosti Binance, je známá postava v krypto prostoru a má kultovní podobu na Twitteru. Mnoho lidí ho chválí jako příklad toho, jak eticky provozovat burzu kryptoměn. (I když si někteří myslí, že nemusí být tak velkorysý, jak dovoluje.) Ať tak či onak, jeho přítomnost nadále přináší do pozornosti reflektorů Binance Coin..

Fondy jsou # SAFU. (původ slova # SAFU…)https://t.co/Q7rCRspNW5

– CZ Binance (@cz_binance) 11. února 2019

Ačkoli to neradi připouštíme, reputace a proslulost těžce váží na cenu mince. Čím více investorů o tokenu ví, tím větší je šance, že se bude hýbat správným směrem.

Nakonec pozitivní zkušenost s používáním platformy přináší důvěru v základní token. A většina lidí nemá ohledně výměny nic jiného než žhavé poznámky.

Budoucnost mince Binance

Neberte tento článek jako evangelium. V investici BNB existuje spousta rizik. Pokud jde o užitek, Binance Coin je ve skutečnosti jednodílný poník. Nezahrnuje žádné chytré kontrakty, takže DApps založené na Binance jsou do značné míry zakázány.

Přidejte k tomu jeho potenciální stav jako zabezpečení. Společnost, která stála za burzou, se již dostala do některých regulačních problémů a vynutila si přesun do jiné země. Budoucí právní problémy by mohly způsobit prudký pokles cen, pokud budou dostatečně závažné.

Stejně jako u každé investice, zejména u kryptoměny, je zásadní provést vlastní výzkum a zůstat ostražití ohledně nových poznatků. Zatímco Binance Coin dnes může vypadat jako chutná investiční příležitost, zítra se může stát cokoli.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me