Proč je technologie Blockchain odpovědí na strasti světového bankovního systému

Bankovní systém je neefektivní ve svém současném stavu, protože k provedení transakce vyžaduje použití více ověření třetích stran a předávání služeb. Blockchain může zmírnit potřebu těchto organizací a poskytnout světu životaschopné řešení inherentních problémů, kterým čelí bankovní komunita. Blockchain transformuje způsob, jakým podnikáme globálně, tím, že nám nabízí možnost bezpečně provádět transakce způsobem peer-to-peer bez nutnosti jakéhokoli prostředníka.

Současný stav globálního bankovního systému je přinejlepším ošuntělý. Dosud jsme byli svědky několika vládních výpomocí a právě tento typ pompézního chování způsobil zrod kryptoměn devět let před. Satoshi, neznámý tvůrce bitcoinů, byl dokonce natolik laskavý, že nám sdělil, že to byla jeho motivace, když nechal odkaz na záchranné titulky z London Times vložené do bloku geneze BTC – kancléř The Times 03 / Jan / 2009 na pokraji druhá výpomoc pro banky.

Stručná historie toho, jak banky přišly

Abyste pochopili výhody, které má blockchain oproti současnému bankovnímu systému, musíte pochopit historii bankovnictví. Banky se vyvinuly z potřeby bezpečně ukládat zlato. První „bankéř“ nebyl nic jiného než depozitář zlata pro bohaté lidi.

Jednotlivci odevzdali své zlato a bankéř jim poté vystavil stvrzenku, kterou lze použít k nákupu věcí po městě. Bankéř si nakonec uvědomil, že lidé nikdy nepřišli pro své zlato najednou, a tak se rozhodl začít půjčovat zlato jiných lidí za mírnou přirážku nebo úrokovou sazbu.

Blockchain výhody banky

Scrooge Mcduck Disney Ducktales

Lidé nakonec začali mít podezření na rychle se rozvíjející bohatství bankéře a jednou v noci byl bankéř v koutě rozzuřeného davu, který ho obvinil z utrácení zlata. Donutili bankéře, aby je vzal do svého trezoru a ukázal jim, že má zlato každého. Rád to zavázal, protože nejenže měl všechno jejich zlato, ale nyní měl také zájem o zisk.

Poté, co si uvědomili, co bankéř udělal, požádali bohatí jednotlivci o akci. Proto vám nyní banky musí platit malý úrok také z vašich podílů. Od té doby se toho moc nezměnilo, pokud jde o účel bank; Je to stále organizace třetí strany, která se snaží vydělat na držení vašich prostředků.

Nový den

Dnes není žádný z těchto kroků nutný díky technologii blockchain. Technologie pokročila a je čas, aby naše bankovní systémy učinily totéž. Svět nemůže nadále zachraňovat podvodné bankéře nebo fungovat na fiat založeném finančním systému. Pojďme se na chvíli podívat, jak by technologie blockchain mohla v nadcházejících letech eliminovat většinu těchto bankovních problémů.

Peer-to-Peer

Slova peer-to-peer nemá v současném systému centrálního bankovnictví, který se spoléhá na kombinaci ověřovacích a monitorovacích platforem, aby zajistil odeslání vašich prostředků, žádné využití. Pokaždé, když přejedete debetní kartou, existuje přibližně třicet samostatných organizací třetích stran, které se musí koordinovat, aby dokončily vaši transakci.

blockchain peer-to-peer

Transakce peer-to-peer na blockchainu

Vaše banka musí nejprve zkontrolovat váš zůstatek, ověřit, že skutečně utrácíte prostředky, informovat účet, kde se prostředky chystají zajistit, aby byla správná, komunikovat se zúčastněnými obchodními zpracovatelskými firmami, komunikovat s VISA nebo MC a seznam jde na. Proto můžete své prostředky z debetní karty rychle utratit, ale zpracování vrácení peněz může trvat týden i déle.

Průhlednost

Kryptoměny vylučují tuto potřebu ověření třetí stranou. Díky transparentní povaze technologie blockchain se dokonale hodí pro finanční služby. Jednotlivec může zkontrolovat jakoukoli peněženku na blockchainu, aby se ujistil, že jsou k dispozici finanční prostředky, a jakmile jsou odeslány, přejdou přímo k dalšímu jednotlivci zapojenému do transakce.

Okamžitě odešlete jakoukoli částku

Zkusili jste někdy poslat velké množství peněz do zahraničí? Je to noční můra, jejíž dokončení může trvat dny, v závislosti na částce, kterou se rozhodnete poslat. Během tohoto mezipřistání jsou vaše prostředky nedostupné jak pro vás, tak pro druhou stranu zapojenou do transakce. Je běžné čekat přes týden na dokončení velké transakce.

Technologie blockchain eliminuje potřebu čekat a bez ohledu na množství kryptoměny, které posíláte, je doba přenosu stejná. To je obrovská výhoda, kterou má kryptoměna oproti současnému bankovnímu systému.

Blockchain přes banky

Ústředí Google

Představte si, že jste velká mezinárodní společnost, která musí mezinárodně poslat kapitál v hodnotě milionů dolarů. Technologie blockchain vám umožní dosáhnout tohoto úkolu s bezkonkurenční jednoduchostí. Nedocházelo by k žádným dalším zpožděním a prostředky by byly bezpečnější než jakákoli jiná forma převodu peněz, která je v současné době k dispozici. Rovněž se vyhnete ztrátám při převodu svých prostředků mezi zeměmi.

Vedení záznamů

Záznamy uložené na blockchainu jsou neměnné a snadno dohledatelné. Nikdo nemůže tato data hacknout a je snadné vyhledat jedinou transakci. Integrace systému založeného na blockchainu by bankám umožnila rychle řešit běžné problémy, jako je krádež identity nebo sporné transakce. Některé banky začínají tuto možnost zkoumat a lze očekávat, že v příštích měsících bude následovat řada dalších, protože technologie bude nadále přijímána.

Úvěrové úřady na shledanou

Transparentní povaha blockchainu eliminuje potřebu úvěrových institucí. Systém založený na blockchainu by každému umožnil rychle nahlédnout do jeho finanční historie a dokázat tak jeho schopnost splácet dluh.

Blockchain přes banky

Kreditní zpráva

V současné době jsou úvěrové společnosti povinny poskytovat vám každoročně zdarma jedinou úvěrovou zprávu. Jedná se o miliardy dolarů organizací, které prosperují z technologie, která již není potřeba. Významný čas a kapitál lze realizovat vyloučením těchto nehospodárných institucí z bankovního systému.

Zvýšená bezpečnost

Technologie blockchain je z hlediska bezpečnosti světelným rokem před současným bankovním systémem. Redundantní povaha protokolu zajišťuje, že jsou vaše prostředky v bezpečí, a umožňuje vám osobní prostředky ukládat.

Budoucnost blockchainu

Výhody blockchain technologie jsou nezaměnitelné a poprvé v historii je globální decentralizovaná ekonomika realitou. To je přesně důvod, proč byl systém centrálního bankovnictví tak hlasitý proti jejich odporu vůči kryptoměnám, jako je bitcoin. Můžete očekávat, že tato agresivní rétorika bude pokračovat, zatímco bankovní systém bude i nadále procházet krizí identity, ale nakonec vždy zvítězí jeho spravedlivá matematika a účinnost.

Co si myslíte? Je čas, aby banky začaly s blockchainem uvažovat vážně? Dejte nám vědět v komentářích níže a nezapomeňte se zaregistrovat k odběru našeho zpravodaje, abyste měli přehled o všech nejnovějších krypto zprávách, jak se budou vyvíjet.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me