Regulační nejistota obklopující ICO tlačila mnoho blockchainových společností k založení základny ve „kryptoměnovém“ Švýcarsku. Ale pak velké švýcarské banky začaly popírat své služby a zdá se, že klima stoupá u krypto společností, které hledají přátelštější pastviny. Jak nová regulace prochází na Maltě a solarisBank v Německu otevírá účty blockchainovým společnostem, Švýcarsko se snaží udržet si svůj kryptoměnový titul.

Co se stalo s kryptoměnou?

Financování ICO zastínilo financování VC pro rané investice v roce 2017 a Švýcarsko se stalo největším centrem pro ICO. I když jsou fondy ICO malé ve srovnání se švýcarským bankovním průmyslem (pátým největším na světě), jsou stále významné. Švýcarský kanton Zug (AKA Crypto Valley) se rychle stal domovem více než 200 blockchainových společností.

Ohrožení v USA? Žádný problém. Nejistota v Japonsku nebo v Číně? Švýcaři si třásli ruce radostí. Dokud UBS nezavřela účty krypto společnostem a jedna po druhé ji následovaly všechny hlavní švýcarské banky.

Jedna z bank, která pomohla etablovat Švýcarsko jako kryptoměnu, může také hrát roli při zabíjení hybnosti. V současné době z 250 zemí v zemi zbývá jen hrstka bank, které budou spolupracovat s krypto společnostmi ve Švýcarsku. A když v Německu otevřela solarisBank své brány blockchainovým startupům, budou muset Švýcaři rychle jednat, aby zastavili exodus.

Proč se švýcarské banky zdráhají pracovat s krypto

Podle Reuters, Švýcarské banky se obávají nedostatku regulatorní jasnosti a požadují jasná pravidla od regulačních orgánů, než nabídnou své služby kryptotrhu. Jednou z nejpozoruhodnějších obav je, že mnoho ICO neprovádí adekvátní (nebo žádné) kontroly AML u investorů. To je problém bank, protože jsou ze zákona povinny to udělat.

Švýcarský trh s kryptoměnou se komplikuje pro začínající podniky, které hledají finanční bankovnictví od bank

Švýcarské finanční trhy

Nedodržení náležité péče, pokud jde o AML pro banku, je velkou odpovědností. Švýcarské banky, které se rozhodnou spolupracovat s blockchainovými společnostmi, budou vyžadovat přísné dodržování KYC / AML.

Mít bankovní účet jako krypto společnost však představuje několik rizik. Konkrétně je možné, že účet zamrzne nebo bude požádán o přesun prostředků do jiné instituce ze strachu, že dotyčná banka bude odpovědná za potenciální podvod.

Bitcoiny, ethery, zvlnění a další kryptoměny navíc nejsou považovány za běžný platební prostředek. Jsou proto vyloučeni z bankovního systému. To znamená, že blockchainové startupy nejsou schopny vložit a utratit prostředky, které získaly na rozvoj svých společností, najmout a zaplatit zaměstnance a realizovat své nápady.

Odesílání inovací do zahraničí

Zatímco klima v zemích, jako jsou USA, je stále nejisté, Švýcarsko již zaznamenalo velkou konkurenci. Jmenovitě Gibraltar (horní část seznamu fondů ICO získaných v roce 2017 a odsunul Švýcarsko na šesté místo), sousední Lichtenštejnsko a Kajmanské ostrovy. Díky dlouhé historii fiskální shovívavosti banky v těchto jurisdikcích nepřekvapivě otevírají své dveře krypto společnostem.

Válka o titul vhodný pro kryptoměny se ale nyní začíná blížit k domovu. Jasný regulační rámec Malty a politika vstřícná k blockchainu již viděla, jak se tam pohybují například Binance a BitBay. A nyní Německo začíná zjišťovat jasnost v ICO a rozdílech mezi akciovými tokeny a bezpečnostními tokeny, což umožňuje off-chain a blockchain společnostem shánět prostředky.

A německé banky se také začínají angažovat, protože solarisBank otevírá továrnu na blockchain, která kryptovým společnostem umožňuje otevírat účty.

SolarisBank překvapuje svět

Německo se v závodech s kryptoměnami stalo pozdě. Až donedávna kryptoměnové společnosti čelily při otevírání bankovního účtu nebo přístupu k bankovním službám spoustě výzev. Nyní se však německý regulátor BaFin začíná třást.

solarisBank

solarisBank je nyní přátelský ke krypto

Regulační orgán vydává prohlášení o regulaci tokenů ledovým a opatrným tempem. I když dosud neexistovalo žádné jasné prohlášení, které by aktivně povzbuzovalo banky, aby se připojily, chladné klima jistě taje.

Německo si začíná uvědomovat potenciální ekonomické výhody sektoru kryptoměn a solarisBank usnadní blockchainovým společnostem provádět každodenní transakce.

Švýcarsko se snaží zachovat si svůj titul

Švýcarské úřady a regulační orgány se nyní snaží udržet si svůj titul národa vstřícného ke krypto. Jsou zaneprázdněni prací s bankami, aby podpořili přijetí společností kryptoměn. Ministr hospodářství Johanna Schneidera-Ammanna ve Švýcarsku dokonce hovořil o tom, že Švýcarsko by se mělo stát krypto národem, nejen krypto údolím.

Také došlo k významným oznámením ze švýcarské burzy SIX, která umožní tradičním investorům – a bankám – zapojit se do akce v souladu.

Ale zatímco si Švýcarsko zvyklo protahovat svaly proti jiným zemím o velikosti poštovních známek, konkurence je čím dál tvrdší. Německo přichází s solarisBank a přechází z BaFinu, který nyní kouří na švýcarský radar.

Je samozřejmě nepravděpodobné, že by Švýcaři předali svůj titul vhodný pro kryptoměny Německu, aniž by bojovali. Kdo vyhraje války v kryptoměně, se teprve uvidí, ale měl by to být zajímavý boj.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me