Není žádným tajemstvím, že Číňané nejsou největšími fanoušky Google. Ve skutečnosti existují spousta internetových gigantů blokován z čínského trhu na základě jejich přísné cenzurní politiky. Je tedy zvědavé, že největší podporovatelé bývalých zaměstnanců společnosti Google spuštění blockchainu Atlas Protocol jsou čínské – konkrétněji Baidu. Proč?

Nabídka omezující Google?

Pokud jste v oboru dostatečně dlouho, můžete slyšet, že současné infrastruktury a obchodní modely jsou označovány jako „nefunkční“. Jedním z největších míst, kde se pravidelně bojuje, je internet. Jeho model online reklamy je invazivní a nedokáže uspokojit uživatele ani inzerenty.

Toto čtyřpísmenové slovo DATA bylo vrženo do centra pozornosti díky velmi vysokým únikům a skandálům od Equifaxu po Facebook a Cambridge Analytica. A protože Google vydělává peníze prodejem našich dat inzerentům, lidé si začínají uvědomovat více.

Ve skutečnosti jde o celý krok dále. Nejen, že si začínáme uvědomovat objem transakcí s našimi osobními informacemi probíhajícími za našimi zády, ale začínáme si uvědomovat i jejich hodnotu. A starou lekci jsme se naučili těžce – neexistuje nic jako oběd zdarma. Nebo, jak řekl generální ředitel společnosti Mainframe Mick Hagen, „normální spotřebitelé se začínají probouzet k tomu, že pokud za produkt neplatí, jsou tím produktem.“

Atlast Protocal: Mainframe's Mick Hagen.

Generální ředitel společnosti Mainframe Mick Hagen

S akty, jako je GDPR, dále zdůrazňující potřebu být opatrnější ohledně podrobností a zásad, s nimiž souhlasíme, se veřejnost stává vzdělanějším. Lidé jsou hejno z Facebooku houfně–A s rozumem. Může však malé spuštění blockchainu v situaci typu David a Goliath skutečně převzít Google a vyhrát? Může Atlas Protocol skutečně poskytnout transparentnost týkající se využití dat?

Pohled na Atlas Protocol

S týmem vedeným vedoucím Nebulas Labs a bývalý Senior Software Engineer ve společnosti Google HQ, CTO instrumental in creating Google Play quality and launching Play Books, and the Engineering Lead who working at the European Organisation for Nuclear Research, this is one company with the záviděníhodné dovednosti.

Je skutečně možné se sídlem v Číně, že Atlas Protocol s podporou Baidu a japonského nadnárodního holdingového konglomerátu SoftBank by mohl převzít největší světový vyhledávač a vyhrát? I když Čína zvyšuje své investice do blockchainu, je to určitě vznešený cíl. Ale tým v Atlasu se nepořádá. A jsou vyzbrojeni důvěrnými informacemi o postupech a protokolech společnosti Google.

Atlas Protocol: Screencap z domovské stránky

Domovská stránka protokolu Atlas

Co je to Atlas Protocol Gripe s Google?


Aby bylo jasné, Atlas Protocol neříká, že neshromažďuje data uživatelů. Na rozdíl od Googlu a dalších velkých internetových společností však ano transparentní. A používají k tomu blockchainovou technologii. To uspokojuje uživatele v tom smyslu, že vědí, jak se jejich soukromá data používají. A také umožňuje inzerentům nabízet jim efektivnější marketing.

Pokud to zní podobně jako to, co se již děje – zejména pro uživatele internetu v Evropě, kde se GDPR, upřímně řečeno, zdá být bolestí pro společnosti a spotřebitele všude kolem – to proto, že je. A na konci dne si spotřebitelé nemohou pomoci, aby byli jejich vlastními nejhoršími nepřáteli.

Je ušlechtilé, že se nás vlády snaží chránit před zneužitím dat tím, že požadují, abychom revidovali všechny zásady týkající se všech nových webových stránek, které otevíráme. Ale většina z nás nemá čas ani sklon a stejně klikne. Jak by to tedy bylo na blockchainu jiné? A ve skutečnosti by to mohlo být ještě horší, kdyby naše data byla neměnná a viditelná pro všechny?

Umožnění uživatelům ovládat svá vlastní data

Umožňuje uživatelům ovládat svá vlastní data. Nyní existuje hodnotová rekvizita, kterou jsme již slyšeli. Atlas Protocol rozhodně nefunguje ve vakuu. Spousta dalších společností využila hodnotu dat a potenciál blockchainu k opravě online reklamy, produkce obsahu a webů jako Facebook a YouTube. Jednoduše nahoře vám přijdou na mysl AlphaNetworks, VideoCoin, Animo a MetaX. A je jich mnohem více.

Atlas Protol: AlphaNetworks, ukázka fungování jejich technologie.

Řešení AlphaNetworks

V čem se tedy Atlas Protocol liší? No, ve skutečnosti tomu tak není. Uživatelé kontrolují svá data a přihlašují se ke sdílení pouze informací, které chtějí. To opravuje to, co Atlas Protocol popisuje jako „datovou černou díru“ způsobenou „průmyslovou krajinou, v níž dominují digitální obři“. Máte nápad.

Uživatelé také dostávají pobídky od obchodníků za sdílení svých dat, vydavatelé produkují lepší a cílenější obsah, zlepšují se výměny hodnot mezi obchodníky, vydavateli, uživateli a dalšími členy ekosystému atd..

Je ale Atlas Protocol ve hře vpřed? Zde je několik klíčových výhod tohoto spuštění:

  • Významné financování od velkých čínských korporací
  • Výhodou je dobrá znalost příručky Google
  • Skutečnost, že Atlas byl inkubován mlhovinami (100 nejlepších blockchainových protokolů, díky nimž jsou data použitelnější a zjistitelnější)
  • A zabijácký tým se závratným seznamem ocenění

Mají také něco jiného, ​​co mnoho jiných rádoby nemá, a to je dokončený důkaz konceptu vybudováním Dapp na blockchainu Nebulus.

Zabalit to

Vzhledem k tomu, že v závodě na transparentnost dat je mnoho koní, zatím není jasné, zda se z něho stane vítěz jako hlavní vyzývatel Googlu. Nebo zda uvidíme různé datové společnosti zaměřené na samostatné oblasti, jako jsou inzerenti, videoobsah, zábava nebo korporace.

Ale jedna věc je jistá, od Atlas Protocol po VideoCoin, jste ještě neslyšeli poslední o blockchainu používaném k řešení zneužití dat. Jedinou otázkou je: „Kdy to začne fungovat?“

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me