Blockchain Healthcare Revolution je v pracích

V tichosti probíhá blockchainová zdravotní revoluce a za posledních pět let, technologičtí giganti jako IBM, vynaložili značné prostředky na provedení komplexních studií k lepšímu pochopení účinků blockchainové technologie na toto odvětví. Výsledky byly skutečně okouzlující, protože jedna studie odhalila, že více než polovina vedoucích pracovníků ve zdravotnictví, kteří se podíleli na projektu, měla v nadcházejících letech v úmyslu implementovat do svého obchodního systému nějakou formu blockchainové technologie..

Technologie blockchain poskytuje zdravotnickému sektoru efektivnější a bezpečnější způsob podnikání. Díky nezměnitelné a nezměnitelné povaze technologie blockchain je ideální pro zdravotnický průmysl a došlo ke sloučení těchto průmyslových odvětví..

Blockchain Tech vs. Healthcare Fraud

Nedávná zpráva z Harvardské lékařské fakulty odhalila, že každoročně dochází ke globálním podvodům v oblasti zdravotní péče o přibližně 455 miliard dolarů. Ve Spojených státech došlo jen v roce 2015 ke ztrátám ve výši více než 700 milionů USD. V tomto odvětví existuje vážná potřeba ověřovacích a autentických schopností, které blockchain technologie zahrnuje, a implementací blockchainového systému by mohlo dojít k transformaci globální zdravotní péče.

blockchainový zdravotní podvod - generální inspektor

Graf ukazující rostoucí náklady na zdravotní podvody v USA

Eliminujte fragmentaci

Náš současný lékařský systém je velmi lokalizovaný a roztříštěný. Existují nemocnice, specialisté, kliniky, praktický lékař, diagnostické kliniky a seznam pokračuje. Jak si dokážete představit, tak velká směsice soukromých a vládních organizací se špatně spojí. Abychom to uvedli na pravou míru, právě město Boston má v současné době přibližně 26 různých systémů elektronických lékařských záznamů.

To byl hlavní problém ve zdravotnickém průmyslu a odborníci se spojili s výzkumnými pracovníky z celého světa, aby se pokusili vyvinout nějaký způsob, jak přivést tento chaos na jedno stručné místo. Vědci z MIT zveřejnili a bílý papír ve kterém popisují systém založený na blockchainu, který by mohl všem těmto organizacím pomoci bezpečněji a efektivněji si vyměňovat data. Systém k dosažení tohoto úkolu využívá technologii blockchainu Ethereum a technologii Smart Contract, což by bylo nemožné jen před několika lety.

Výsledky pacientů

Globální síť zdravotní péče s blockchainem by mohla umožnit větší shodu ohledně výsledků pacientů. Každému pacientovi by mohl být přidělen jedinečný otisk prstu blockchainu, který by zajistil, že pacientem bude skutečně, kdo o něm říká, jaké jsou výsledky jeho léčby. Když jsou data přezkoumávána ve velkém měřítku, mohlo by to umožnit lékařským odborníkům zaznamenat nové trendy s větší přesností.

Současný systém globální zdravotní péče vede záznamy silně lokalizované. V mnoha rozvojových zemích jsou papírové systémy stále zavedeny. Vzhledem k nízkým nákladům na implementaci systému záznamu pacientů založeného na blockchainu bylo možné poprvé v historii dosáhnout celosvětové shody výsledků pacientů. Platformy jako např Medicalchain již poskytují tuto službu zdravotnickým pracovníkům s velkým úspěchem.

Lékařský výzkum

Stejným způsobem lze globální lékařský výzkum výrazně zlepšit schopností provádět monitorování výsledků experimentálních testů na drogy v reálném čase. Zavádění nových léčebných protokolů může být nákladné a současný systém znemožňuje včasné využití dat.

Mohl by být použit blockchainový dodavatelský řetězec, který by pomohl dále monitorovat účinky jakýchkoli změn ve složení léčiva, včetně místa nebo doby, kdy byly určité chemikálie zavedeny. Změny by bylo možné sledovat pomocí blockchainu a všechny výsledky by byly nezměnitelné.

Blockchain Healthcare – padělané léky

Padělání drog je extrémně lukrativní, někteří odborníci odhadují roční ztráty až na 200 miliard dolarů. Technologie blockchain je velmi vhodná pro aplikace v dodavatelském řetězci a již se ve velké míře používá Lodní doprava sítě, kde jsou logistické zájmy podobné. Pacienti by mohli získat schopnost ověřit si, že jejich léky jsou legitimní, pomocí technologie blockchain. Dokonce mohli vidět datum a výrobní detaily, pokud byl blockchain naprogramován s těmito daty.

Nástupiště MediLedger zaměstnanci kombinace funkcí včetně předpisů, sledování, sledování a bezpečnostních protokolů; poskytnout farmaceutickým společnostem nákladově efektivní systém ověřování. Platforma je kompatibilní s GS1 a pro regulační orgány je poskytován speciální portál pro přístup k důležitým informacím v síti v případě potřeby.

padělané léky-blockchain zdravotní péče abc

Real vs. Fake Drugs Photo přes ABC

Platforma MediLedger využívá blockchain s povolením k zajištění ochrany dat proti scénářům neoprávněného použití. Vývojáři této platformy předpokládají, že se systémy dodavatelského řetězce založené na blockchainu stanou zákonnými požadavky do roku 2020. FDA již o platformu projevila zájem. Vzhledem k obrovskému množství každoročně ztracených prostředků na podvody má smysl hledat pouze nové technologie.

Bezpečnost dat

Zabezpečení dat je obrovské znepokojení pro zdravotnický průmysl. Jen v roce 2015 došlo k 140 milionům porušení údajů o pacientech. Sítě blockchain by mohly být použity k zabezpečení těchto cenných informací a zabránění manipulaci nebo odstranění jakýchkoli dat. Problémy zabezpečení dat jsou pro poskytovatele zdravotní péče velkým problémem a pouze blockchainová technologie může poskytnout tomuto sektoru prostředky, jak chránit a ověřit originalitu dokumentu online.

Fakturace

Fakturační systémy by také mohly výrazně těžit z přidané funkce systémů založených na blockchainu. Inteligentní smlouvy by například umožnily pacientovi automaticky plnit své fakturační povinnosti po dokončení určitého postupu. K ochraně před podvodem s kreditními kartami by mohl být také použit systém ověřování blockchainu.

O krok dále by mohla globální platforma zdravotní péče v budoucnu využít token ke zpracování všech poplatků za lékařskou péči. To by lidem umožnilo přístup do globálního systému zdravotní péče, který by nebyl omezen regionálními omezeními nebo měnami.

Technologie blockchain & Zdravotní péče

Po přezkoumání některých výhod, které technologie blockchain přináší do zdravotnického sektoru, je snadné pochopit, proč tolik zdravotnických pracovníků hledá tuto novou technologii, aby v budoucnu eliminovalo zbytečné obchodní praktiky. Pokud bude implementována správně, můžete brzy vidět den, kdy je podvod ve zdravotnictví minulostí.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me