Bradley Tusk předpovídá budoucnost, kde politici vedou pro většinu lidí, nikoli jen pro ty, kteří se dostanou do volebních místností. Tusk, který radil několika vysoce rostoucím startupům jako Uber, Lemonade a Eaze v politice a regulaci, je hlavním zastáncem mobilního hlasování pro místní a národní volby, a domnívá se, že blockchain může pomoci uskutečnit jej.

V uplynulém desetiletí proběhlo několik iniciativ, které povzbuzují lidi k volbám, přičemž většina z nich byla nakonec jen okrajově účinná. Mnoho lidí připisuje nízkou účast voličů, zejména volební účast v místních volbách, apatii. Povolení Američanů hlasovat pomocí smartphonu to však může změnit.

Mobilní hlasování využívající blockchain může být na obzoru. Pokud ho někdy dosáhneme, můžeme nakonec žít ve světě, který uspokojí každého, kdo je schopen hlasovat, nejen ty, kteří skutečně chodí do své místní páchnoucí knihovny, aby probublávali své hlasování na mrtvých stromech.

Mnoho organizací zkoumajících mobilní hlasování se změnilo na blockchain. Blockchain nabízí hmatatelné sledování a ověřování identifikace, o které se mnoho skeptiků v oblasti mobilního hlasování právem obává, ale většina projektů zaměřených na digitální hlasování s využitím technologie blockchain je špatně financována a chybí aktivní podporovatelé.

Bradley Tusk

Mladý (ehm) Bradley Tusk. Fotografie Ruby Washington – The New York Times / Redux

Zadejte Bradley Tusk. Tusk strávil dvacet a počátek třicátých let na vysokých politických pozicích, jako je ředitel komunikace pro amerického senátora Chuck Schumer, zástupce guvernéra státu Illinois a manažer kampaně pro newyorský technologický miliardář Michael Bloomberg v roce 2009 úspěšná znovuzvolení kampaň.

Tusk, často oceňovaný za jeho pečlivou organizaci a schopnost dělat věci v často stagnujících politických prostředích, přinesl svůj talent do podnikového a technologického prostoru založením společnosti Tusk Strategies v roce 2011, politické poradenské firmy, která pomáhala společnostem jako Google, Walmart a Uber provozuje rozsáhlé více jurisdikční kampaně.

Tusk líčí svůj politický a podnikatelský život ve své knize z roku 2018 The Fixer: My Adventures Saving Startups from Death by Politics konstatuje, že „spadl do technologie náhodou“, když Travis Kalanick, zakladatel malého (v té době) startupu s názvem Uber, volal s žádostí o strategické vedení a pomoc v boji proti taxi průmyslu v New Yorku. Jako první politický poradce Uberu pomohl Tusk Uberu vyhrát spory v New Yorku a podobné konflikty ve Spojených státech..

Tusk provozuje společnost Tusk Ventures, kde poskytuje politické, regulační a mediální poradenství začínajícím podnikům s vysokými sázkami a příležitostně do nich investuje. Kromě Uberu pomohl Tusk mnoha špičkovým startupům vyhnout se smrti politikou kvůli narušení. Seznam obsahuje:

  • FanDuel a DraftKings (legalizace online denních fantasy sportů),
  • Limonáda (velké pojištění a boj proti přísnému newyorskému ministerstvu finančních služeb za získání licence na pojištění)
  • Eaze (je snadné, bezpečnější a legálnější získat marihuanu na vyžádání ve vybraných oblastech)
  • Bird (nespočet problémů trápících průmysl skútrů na vyžádání)
  • Užitečné (při orientaci v rozlišení mezi dodavatelem a zaměstnanci na plný úvazek)
  • Péče / o (v souladu s marketingem společnosti prostřednictvím vlivných osob)
  • Ripple (jeden z našich milovaných miláčků / ďáblů z odvětví kryptoměn)

Pokud se vysoce výkonný startup dostane do existenciálně ohrožující lepkavé politické situace, je pravděpodobné, že Tusk dostane hovor.

Portfolio společnosti Tusk Ventures k 9. 5. 2019.

Dostal jsem příležitost hovořit s Tuskem v jeho newyorské kanceláři a diskutovat o jeho myšlenkách na hlasování založené na blockchainu, o náročné bitvě o projekty kryptoměny a o tom, co mohou startupy udělat, aby uspěly v nehostinném politickém klimatu. Následující článek se zaměřuje na mobilní a blockchainové hlasování.


Mobilní hlasování: Rozpoutání masy v akci

Tuskova afinita k mobilnímu hlasování je pravděpodobně zakořeněna v jeho úspěšné strategii pro Uber z roku 2015. Uber čelil v New Yorku navrhovanému zákonu, který by ve městě omezil jeho tempo růstu na 1% ročně – v zásadě spánek při startu s vysokým růstem.

Uber měl v New Yorku dva miliony zákazníků, z nichž mnozí upřednostňovali Ubers před tím, co považovali za zastaralé, nebezpečné a často diskriminační taxíky. Tým Tusku se rozhodl mobilizovat uživatelskou základnu Uber přímo z aplikace.

Uber

Foto: Spencer Platt (Getty)

Kdykoli uživatel otevřel Uber v New Yorku, vyskakovací okno rychle vysvětlilo problém a usnadnilo mu bezproblémovou obhajobu Uberu. K dispozici byla dokonce možnost „de Blasio“ (myšlenka připsána Kaitlinovi Durkoshovi) pojmenovaná podle starosty města Billa de Blasia, která, pokud byla vybrána, ukázala lidem pětadvacetiminutovou čekací dobu a vysvětlila problém. Poté by požádalo uživatele, aby e-mailem a tweetovali na členy rady, aby se postavili proti návrhu zákona. Během jediného týdne tak učinilo 250 000 lidí – zhruba 10% uživatelské základny společnosti Uber v NYC.

Informace v aplikaci v kombinaci s agresivní reklamní kampaní, která pronikla do šňůr, které majitelé taxíků táhli na vládu města, postavili radnici do svěráku.

Tusk dokázal alchymizovat masivní uživatelskou základnu Uber na politický nástroj, který vytvořil zmatek nejen pro starostu Billa de Blasia, ale také pro okolní představitele, úředníky a 51 členů městské rady, kteří by hlasovali o budoucnosti Uberu. Zástupci radnice nakonec souhlasili s upuštěním od zákona, pokud Uber ukončí svou kampaň, což je pro Uber a Tusk Strategies obrovský úspěch..

Tusk také použil podobnou strategii v národní kampani, aby pomohl fantasy sázkovým platformám FanDuel a DraftKings mobilizovat jejich 5 milionů zákazníků (ve Spojených státech a Kanadě) tím, že jim zaslal geograficky cílená vyskakovací okna se svým senátorem státu a státními zástupci, přičemž uvedl, zda jejich postoj fantasy sporty byly dobré nebo špatné. Pokud státní zástupce v malém kraji, který je zvyklý na 60 000 voličů, vidí 40 000 nových lidí, kteří se zaregistrují k volbám jen proto, že chtějí fantasy sporty, pravděpodobně se na ně pokusí apelovat.

Přinášíme mobilní hlasování masám

Bradley Tusk pomohl začínajícím společnostem jako Uber, Fanduel a Draftkings přeskočit překážky zakořeněných zájmů politiků, lobbistů a korporací a staromódní politický chaos.

Vzhledem k předchozímu politickému zapojení Tuska, politickým korupcím a stagnaci z první ruky (koneckonců pracoval s Rodem Blagojevichem v jednom okamžiku) a schopnosti prokázat účinnost mobilního hlasování pro zájmy startupů, není šokující, že je obrovský zastánce mobilního hlasování.

“Všichni uživatelé Uberu měli smartphony, vše, co jsme museli udělat, je zapojit a mobilizovat je, aby mohli využívat službu, kterou milují,” komentuje Tusk. “Mobilní hlasování přináší volby tam, kde jsou lidé, místo toho, aby požadovali, aby šli mluvit do místních voleb.”

Spolu se svou ženou Harper Montgomery založil Tusk Filantropie Tuska Montgomeryho, nadace s posláním vytvořit spolehlivý a efektivní způsob hlasování pomocí vašeho telefonu.

Mobilní hlasování je silný koncept ze dvou důvodů založených na datech:

  • Odhaduje se to 80% až 95% všech dospělých ve Spojených státech vlastní mobilní telefony, 68% z nich v roce 2015. Většina lidí je po celý den připoutána ke svým chytrým telefonům a využívá je pro rostoucí množství potřeb, jako je bankovnictví, doprava a dokonce i randění. Hlasování z vaší kapsy není zdaleka tak cizí koncept jako před dvěma desetiletími, ať už byly naše volební zákony vytvořeny v 18. století.
  • Volební účast v prezidentských volbách ano se od roku 1960 pohybovala kolem 55%. Pokud jste se však v době voleb pohybovali někde poblíž platforem sociálních médií, lidé o politice nezavírají. Sociální média pomohla stimulovat a zapojit miliony lidí do politických rozhovorů. S 169,5 milionu lidí používání Facebooku ve Spojených státech (asi 52% populace), existuje téměř stejná populace, která pravidelně používá Facebook, protože tam jsou hlasy. Jistě, tato statistika zahrnuje mnoho lidí, kteří nemohou volit (věk, zločiny atd.), Ale to neubere na tom, jak velká část americké populace (zejména její mladší část) je poněkud pohodlná, pokud není ponořen v tech.

Případ pro hlasování v mobilních zařízeních se ještě více prohřívá při určování místních voleb, kde je dopad každého člověka na hlasování mnohem vyšší, ale volební účast je žalostná.

Například v Demokratické primární funkci primátora v New Yorku v roce 2013 hlasovalo pouze 691 000 z 8,5 milionu lidí, z toho 282 000 pro vítěze Billa de Blasiho, který by později vyhrál závod s 8% z celkového počtu hlasů. V zásadě trvalo 3,3% hlasujících obyvatel New Yorku, aby zvolili starostu finančního hlavního města světa a domov jedné z nejrůznějších komunit na světě. Tusk dokázal pomocí jediné aplikace mobilizovat 250 000 lidí, aby se postavili proti de Blasiovi proti Uber-antagonistickému zákonu.

Nízká volební účast nemusí nutně ze žádného vítězného politika udělat padoucha. Znamená to jen, že systém je rozbitý a lze s ním manipulovat. Někdo, kdo je volen malým procentem, bude provozovat operace, aby se pokusil využít tohoto procenta, ne-li celkového počtu lidí, kteří hlasují v anketách. A 100% populace města? Jejich hlasy prostě nejsou tak hlasité, pokud nejsou na tužce při hlasování. Po všem, hra pro většinu politiků není být dobrá ve funkci – je to zůstat ve funkci.

Justin Merriman Getty Images

Tusk, spolu s mnoha Američany rozčarovanými ze současného amerického politického systému, touží prozkoumat mobilní hlasování změnit věci. “Myšlenkou není zbavit se starého systému volebních uren,” komentuje Tusk. “Je to využít moderní technologie k rozšíření naší demokracie a motivovat naše vůdce, aby vedli pro většinu místo několika málo lidí, kteří skutečně vyplnili hlasovací lístek.”

Například Estonsko to svým občanům umožnilo odevzdejte hlasovací lístky z počítače s připojením k internetu kdekoli ve světě od roku 2005 a vláda tvrdí, že 30% odhadovaných estonských 1,3 milionu lidí používá systém pro elektronické hlasování.

Spojené státy mají historii velmi blízkých voleb, které obvykle končí zapleteny do skandálu v krásném a naprosto nikdy nefunkčním rodišti tohoto spisovatele Broward County na Floridě.

Mobilní hlasování ve svých vznešených ideálech přesnosti, rychlého sledování a ochrany proti neoprávněné manipulaci by povzbudilo více lidí k hlasování. Pro propastně nízkou volební účast ve volbách do místních zastupitelstev by bylo mobilní hlasování gamechangerem pro nedostatečně zastoupenou populaci.

Kromě toho budou technologické preference hlasovacích demografických údajů vypadat v několika volebních cyklech mnohem jinak. Pokud zde mají nějaké neoficiální důkazy nějakou hodnotu, my Millennials můžeme být buď velmi umínění, nebo politicky apatičtí, ale jako jednotka jsme obecně příliš zaneprázdněni, líní nebo vyrušeni, abychom mohli jít volit v místních volbách, pokud samozřejmě neexistuje nějaká úroveň vlivu sociálních médií v podobě trendy Hlasoval jsem nálepka. Verdikt stále vychází z toho, zda Gen Z přežije svou mumlácí rap a fázi konzumace Tidepod, ale má tendenci být ještě více závislý na smartphonech než Millennials.

Pokud by byla k dispozici možnost hlasovat prostřednictvím smartphonu, je pravděpodobné, že by počet účastníků voličů posílil mladší davy a politici by museli najít způsob, jak uspokojit potřeby voličů, nikoli lobbistů a sponzorů kampaní.

V rozhovoru s Newyorčan, Tusk řekl: „Pracujeme s těmito lidmi, abychom nám pomohli to napravit. Ale můj názor je menší než to, že největší hrozbou pro naši demokracii je riziko hackerství. Největší hrozbou pro naši demokracii je to, že nikdo nehlasuje. “

Aktuální stav blockchainového hlasování

Průkopníky iniciativy hlasování o blockchainu budou nevyhnutelně projekty implementující jejich produkty, na rozdíl od pouhého foukání horkého vzduchu ve formě whitepapers.

Dnešní popravy společností s hlasovacím právem blockchain se v rámci národních voleb zdají docela mizerné, ale stojí za zmínku.

Voatz Zdá se, že je před svým nevýrazným balíčkem konkurentů v převzetí hlasování o blockchainu na čele. Voatz získal úvodní kolo ve výši 2,2 milionu dolarů vedené společností Medici Ventures, která je stoprocentní dceřinou společností Overstock.com (viz tZero.)

Voatz

V západní Virginii byl nedávno implementován hlasovací systém založený na blockchainu, který primárně umožnil vojenskému personálu a běžným občanům hlasovat pomocí jejich telefonů. Tusk Montgomery financoval malého pilota částkou 150 000 $. V primárních volbách v roce 2018 využily Voatz dva z 55 krajů státu a pouze 13 lidí hlasovalo pomocí systému. Ve střednědobých volbách v roce 2018 vzrostl počet krajů nabízejících hlasování Voatz na 24 a hlasovalo téměř 150 lidí – přibližně 11,5násobný růst za pouhých několik měsíců.

Voatz byl také použit v denveru v Coloradu v komunálních volbách 7. května 2019.

Agora, další společnost zabývající se hlasováním o blockchainu, je také někdy zmiňována v diskusi o mobilním hlasování. Agorina stránka tvrdí, že jeho protokol pro digitální hlasování byl částečně nasazen v Sierra Leone jako mezinárodní pozorovatel k provedení studie představující blockchain pro hlasování. Stránka nadále zaznamenává, že hlasovací protokol byl „částečně nasazen k zaznamenávání hlasů ze vzorku volebních místností v neměnné knize blockchainu“, což vedlo k výsledkům, které poskytly přesné výsledky ze studovaných oblastí několik dní před manuálními procesy sčítání.

Sierra Leone

Odkaz na případovou studii „Přístup k výsledkům“ však přejde na „Chráněný“ webový prohlížeč Chrome a poté odešle hledajícího na web italského hotelu. Toto je jeden z nejpopulárnějších projektů zabývajících se hlasováním o blockchainu, něco, co musí být stejné vzduchotěsné, transparentní a bezpečné, jak je to možné.

Společnost se také ocitla v horké vodě po tom, co generální ředitel Leo Grammar nazval „záchvat nedorozumění a několik PR chyb, které jsme udělali naším jménem“. Agora v podstatě zveličila roli projektu a prohlásila, že celé volby proběhly na blockchainu, na rozdíl od toho, že byla pouze souběžnou studií na omezené velikosti vzorku, podobně jako projekt vědeckého veletrhu.

Mezi další projekty v prostoru patří Votem, Demokracie Země, Sledujte můj hlas, a Boulé, které se v současné době jeví jako primitivní koncepty s cílovými stránkami propagujícími koncept blockchainového hlasování na rozdíl od bona fide projektů, do kterých si politici (nebo novináři) mohou zařezávat zuby.

Blockchain Voting má dlouhou cestu vpřed

Každé hnutí má své průkopníky. Mobilní hlasování má obrovské důsledky pro USA a zbytek světa, ale je to také nejistá cesta plná nástrah a nepřátelství.

Boj se starou gardou jako chudé sirotčí dítě

Mnoho společností hlasujících o blockchainu se zapisuje do neuvěřitelně strmé bitvy do kopce, fungující většinou z prázdných pokladen a vágních schémat pro monetizaci.

Za prvé, žádný politik, který celý život ovládal umění získávat peníze na kampaň, být volen a zůstat ve funkci, pravděpodobně nebude ochotný uvítat něco tak zásadně otřeseného, ​​jako kdyby měli miliony lidí, kteří obvykle nevolí, aby mohli volit jejich telefon. Nejen, že stávající politici vrhnou svou kariéru na vlnu osudu, ale také poskytnou technologickou výhodu nové vlně politiků, kteří jsou schopni zapojit a mobilizovat nové hordy voličů.

Kongres

Kongres dělá věci Kongresu. Alex Wong / Getty Images

“Ti, kteří mají rádi věci takové, jaké jsou – jinými slovy, každý současný politik, zájmová skupina, odborová organizace, hlavní dárci a kdokoli jiný, kdo nemá zájem na tom, aby lidé mohli snadněji zpochybňovat svou moc – vznesou řadu námitek.” mobilní hlasování, “píše Tusk ve své knize.

Druhý, to bude vyžadovat enormní množství zdrojů, abychom mohli podniknout řešení, zejména s jeho zásobami peněz na kampaň, peněz daňových poplatníků a hlubokými kontakty s lidmi, kteří zvládli vnitřní i vnější hru politiky. Boj se zavedenými hlasovacími procesy navíc není tak jednoduchý jako útok na jediný opevněný hrad; znamená to vést válku s tisíci pevnostmi napříč státními hranicemi. Zatímco vlády tisíců států a měst mohou mít různé priority, stále pochodují pod jednou melodií.

“[Hromadné mobilní hlasování] bude znamenat.” změna zákonů v každém státě, aby bylo možné hlasovat v mobilních zařízeních, vývoj modelové sady volebních pravidel, politik a postupů, které lze přizpůsobit pro každou jurisdikci, najít několik jurisdikcí ochotných provést pilotní program, který tuto myšlenku vyzkouší, a přesvědčit hlavní sociální platformy, jakož i samotné vývojáře zařízení, aby pomohli tím, že budou neustále připomínat svým uživatelům hlasování, “poznamenává Tusk.

Nedostatek dobrých možností zpeněžení snižuje přístup projektu k financování ze strany investorů a samotný altruismus pravděpodobně nestačí k vykořenění jednoho z nejsilnějších politických systémů všech dob.

Argument manipulace hlasováním o blockchainu

Není těžké se domnívat, že politický systém dvou stran se stinnou historií s gerrymanderingem, korupcí, zastrašováním voličů, manipulací prostřednictvím médií (a v poslední době sociálními médii) a hlasováním nebude mít mistři politického černého umění najít způsoby, jak manipulovat s mobilním nebo blockchainovým hlasováním.

Samotný blockchain může být neměnný, ale stále existuje mnoho bodů selhání, které lze využít v různých případech jeho použití. Samotné vykořisťování není tak znepokojující, protože přiznejme si to, političtí stratégové měli několik století na to, aby našli způsoby, jak přelstít současný politický systém. Co je však znepokojující, je pokud by došlo k ohrožení mobilního hlasovacího systému, bylo by to provedeno ve velkém měřítku a pravděpodobně by bylo těžké jej zjistit až příliš pozdě.

„Co když kvantový výpočet vykolejí náš politický systém?“ Argument

Kvantové výpočty, často označované jako „zabiják kryptoměny“, jsou hrozící existenční hrozbou, která by zneplatnila hlasování založené na blockchainu. Kvantové počítače jsou schopny provádět výpočty, které by jinak byly pro dnešní počítače teoreticky nemožné v rozumném časovém rámci, což znamená cokoli od simulace molekul (kvantová chemie znamená potenciální hledání léků na nemoci během několika dní, nikoli let či desetiletí), optimalizace logistiky a prolomení kryptografických kódů.

Například bitcoin je při současných výpočtech neuvěřitelně stabilní, ale kvantové výpočty by jej prolomily jako Humpy Dumpty, který podle legendy kdysi seděl na velké zdi a měl skvělý pokles. Dnešní tradiční počítač by musel hrát 340 282 366 920 938 463 463 374 607 431 768 211 456 základní operace k odvození soukromého klíče bitcoinu z veřejné adresy, nebo 340 nerozhodnost (340 miliard miliard miliard miliard).

Použitím Shorův algoritmus, významně velký kvantový počítač by potřeboval jen asi 2,097,152 operace k prolomení soukromého klíče, mnohem lépe zvládnutelného čísla než operace se čtyřmi slovy „miliarda“.

Mnoho vysoce výkonných kvantových počítačů je stále ještě několik let daleko. Argument, že využití systému elektronického hlasování založeného na blockchainu jako primární metody hlasování našeho demokratického systému, však vyžaduje kvantová doomsayers tvrdý úder. Ať už kvantové výpočty budou představovat hrozbu pro kvantově rezistentní blockchainové projekty, samotný nápad je matoucí a natolik technický, že se promění v anti-blockchainovou volební kampaň.

Závěrečné myšlenky – Budování nadace pro mobilní hlasování pro budoucnost

Teorie digitálního hlasování s využitím technologie blockchain se zdá být výběrem podpory, ale bude mít problém se zhmotnit bez adekvátního talentu a kapitálu, který ji přivede k životu.

To je však jen případ pro dnešek. Američané pravděpodobně nebudou přesvědčeni, aby podpořili něco, co už zní matoucí a příliš technicky, aby zvolilo naše vůdce, zvláště pokud jsou naše jediné datové body třináct lidí, kteří používají blockchain k hlasování se svými telefony v Západní Virginii.

Ale právě to jsou právě tyto projekty – datové body. “Toto je pravděpodobně deset až dvacetiletý projekt a bude to znamenat, že budete mít solidní odpovědi na […] obavy z hackerství, zejména proto, že obavy ze zasahování cizinců do amerických voleb prostřednictvím Facebooku, Googlu a Twitteru jen rostou, “napsal Tusk ve své knize a posílil naši konverzaci. “Čím více případů úspěšného mobilního hlasování založeného na blockchainu budeme mít, tím lépe to bude v budoucnu argumentovat.”

V nadcházejících národních volbách pravděpodobně neuvidíme mobilní hlasování ani hlasování o blockchainu, ale zatím jde o shromažďování datových bodů, které ukazují, že je to možné. Dnešní úspěšné projekty hlasování o blockchainu budou sloužit jako tolik potřebné munice pro budoucí generace, které vezmou pochodeň svobody a zapálí cestu mezi naším archaickým politickým systémem a technologií zítřka.

Doporučený obrázek Bucka Ennisa

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me