Ethereum je nyní ve vývoji tři roky. Vitalik Buterin, rusko-kanadský whizkid, který platformu spoluzaložil, doufal, že populární Dapps (decentralizované aplikace) se stanou novým normálem. Netušil, že jeho chytrý blockchain kontraktů bude divoce oblíbeným způsobem, jak získat kapitál, známý jako počáteční nabídka mincí (ICO).

Jeho vizi poněkud narušila nová vlna spekulantů, kteří sázeli na kryptoměny. To však neznamená, že na blockchainu Ethereum nedochází k žádnému decentralizovanému vývoji. Daleko od toho. Vytvoření chytré smlouvy je ve skutečnosti snazší, než si myslíte. A existuje několik vychytralých vývojových týmů, které oživují nové nápady tak, jak to původně Ethereum zamýšlelo.

Dappradar poskytuje informace o nejnovějších dapps

DappRadar poskytuje přehled o nejnovějších Dapps.

S daty z DappRadar jsme se rozhodli podívat se na několik populárních dapps, které ve skutečnosti přitahují uživatele. Náš seznam pěti nejlepších je založen na objemu Ethereum, ale také na jedinečnosti aplikace.

1. IDEX

IDEX je populární decentralizovaná burza vytvořená Aurorou. Společnost vyvíjí hromadu finančních služeb založených na blockchainu. Přijímání uživatelů prostřednictvím blockchainu je stále pomalé, ale tato hazardní hra se pravděpodobně vyplatí ve velkém rozsahu, protože více uživatelů hledá bankovní řešení pro krypto.

Trhoviště tokenů Idex

Tržiště IDEX Token

Je zajímavé si všimnout, že decentralizované burzy i nadále vidí největší objem jako populární dappy ve vesmíru. Spekulanti jsou stále prvními osvojiteli. Jelikož jiné druhy aplikací přinášejí více případů použití, doufejme, že se věci vyrovnají o něco více.

IDEX již výrazně překonává ostatní decentralizované burzy, jako je ForkDelta. To je působivé, pokud si myslíte, že je méně než rok starý. Vzhledem k tomu, že IDEX je postaven na Ethereu, zaměřuje se pouze na obchodování s tokeny Ethereum a ERC20. Platforma plně podporuje MetaMask a bezpečnější řešení, jako je hardwarová peněženka Ledger.

2. Etlance

Ethlance, další z našich oblíbených dapps, je decentralizované tržiště pro úlohy, které jsou většinou vzdálené. Online pracovní portály nejsou nijak zvlášť novou inovací. Společnosti jako Upwork, 99Designs a Fiverr jsou pravidelné karty pro freelancery a zaměstnavatele v novém světě internetu.

Jaká je výhoda řešení založeného na blockchainu? Jednoduchý. Decentralizace. Upwork v současné době účtuje neuvěřitelně drahý 20% poplatek za práci pro většinu nezávislých pracovníků při zahájení podnikání. Vezměte v úvahu poplatky za převod do vaší země a uvidíte, proč mnoho uchazečů o zaměstnání jednoduše odmítá tuto službu využívat.

Decentralizované tržiště Ethereum

Decentralizované tržiště Ethereum

Ethlance je naproti tomu zcela zdarma. To je pravda, nulové poplatky. Musíte však platit poplatky za plyn v síti Ethereum. Právě teď je to trochu problém, ale když Ethereum přejde k modelu proof-of-stake, měla by se služba Ethlance používat mnohem snadněji.

3. Aukce

Auctionity je blockchainová aukční síň pro kryptoměny. Zkuste tu větu vyslovit třikrát rychle! Kdokoli může vytvořit virtuální aukci svých oblíbených digitálních aktiv v globální síti. Klíčovým rozdílem oproti ostatním platformám je to, že aktiva musí být nezastupitelná. Jinými slovy, nemůžete prodávat ethereové tokeny. Digitální aktiva musí být jedinečná a na rozdíl od tokenů představují určitý druh individuální hodnoty.

Prodejte své digitální sběratelské předměty nejvyšší nabídce v síti Ethereum

Prodejte své digitální sběratelské předměty nejvyšší nabídce v síti Ethereum.

V současné době většina položek pro aukci zahrnuje znaky Cryptokitty a Etheremon. To se nemusí líbit vašemu vkusu. Potenciál vzestupu je však docela velký. Očekávejte, že se na platformu nahrnou další umělci, hudebníci a tvůrci, až začnou oceňovat hodnotu výplaty v Ethereu nad USD a dalšími fiat měnami.

4. LocalEthereum

V roce 2016 cena etherea vzrostla a obchodníci a investoři začali skutečně věnovat pozornost. Není tedy divu, že by se objevila alternativa k LocalBitcoins. Pro ty, kteří o tom nevědí, je LocalBitcoins populární internetová služba, která vám umožňuje nakupovat a prodávat bitcoiny po celém světě přes přepážku (bez výměny).

LocalEthereum používá chytré smlouvy a úschovy k zablokování Ethereum prodejce, dokud nepotvrdí, že obdržel fiatovou měnu (např. Dolary a eura) od kupujícího buď v hotovosti, bankovním převodem, PayPal nebo jinými způsoby.

Velmi žádaný ekvivalent Etherea LocalBitcoins

Velmi žádaný ekvivalent Etherea LocalBitcoins

Tradiční prostředník (výměna) byl vyloučen. V případě sporu by však musel zasáhnout rozhodce. Rozhodce může udělit Ether pouze jedné ze dvou stran, nikoli sobě. Prozatím je tímto arbitrem LocalEthereum sám, i když s časem by i tento aspekt mohl být decentralizován na členy komunity.

5. Aragon

Aragon je neuvěřitelně ambiciózní projekt, jehož cílem je omezená povaha místního řízení podniku. Dnes je většina podniků založena v jedné zemi, a proto se na ně vztahují její zákony a předpisy. To se stává obtížně zvládnutelným, protože stále více zaměstnanců obrací své úsilí k pracovat na dálku a živit se.

Aragon zaměřuje své úsilí na pomoc podnikatelům budoucnosti při vytváření DAO nebo decentralizovaných autonomních organizací. Aragon je v zásadě vytvářen s ohledem na základní obchodní funkce. Pokud chcete, přejděte na bod a klikněte na podnikání. Ať jste kdekoli, samozřejmě pokud máte přístup k internetu.

Aragon

Zbývá zjistit, zda by DAO mohli zcela nahradit typickou obchodní hierarchii. Určitě to dává největší smysl v zemích, kde zahájení podnikání často brzdí přísná vládní regulace a překážky pro vlastníky malých podniků.

Podívejte se na našeho průvodce Aragonem a podívejte se na vizi DAO hlouběji.

Závěrečné myšlenky: Pět populárních skoků

Populární dappy stále přicházejí a odcházejí, protože podnikatelé se snaží najít aplikace, které přilákají dav na dlouhé vzdálenosti. Informovaní čtenáři si všimnou, že jsme do tohoto seznamu nezahrnuli Cryptokitties. Zatímco tato aplikace stále zůstává populární, krypto tisk ji pokryl k smrti a určitě existují zajímavější projekty, které si zaslouží pohled.

Opravdu neexistuje srovnání, pokud jde o vysoce centralizované sítě, jako je Facebook, který má více než miliardu uživatelů. I ty nejoblíbenější dappy nemohou v současné době konkurovat. Ale i Facebooku trvalo několik let, než se kola skutečně začala otáčet. Jsme na špičce ledovce a některé, ne-li všechny, projekty, na které jsme se podívali, se v příštích pěti až deseti letech mohou ukázat jako 10 000 bitcoinových hodnotových podniků.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me