Latinská Amerika je obrovská. Rozkládá se na jih do oblastí Patagonie v Chile a Argentině, na východ do Karibiku a na sever k hranici mezi USA a Mexikem. Dvacet národů a tucet závislých území tvoří tuto kulturně bohatou a rozmanitou oblast. Téměř 650 milionů lidí volá domů do Latinské Ameriky. Mnoho z těchto jednotlivců se začíná zajímat o obchodní a investiční příležitosti, které kryptoměny nabízejí. Technologie blockchainu v Latinské Americe má také fantastický potenciál pomoci transformovat ekonomiky jejích rozvojových zemí.

Spousta problémů, ale spousta potenciálu

Staleté historické záznamy v Latinské Americe nejsou cizí ani napadáním říší, ekonomickému vykořisťování, chaosu ve finančním systému, rozsáhlé korupci a endemické chudobě. Mohou krypto a blockchain pomoci položit základ modernější, prosperující a mírumilovné budoucnosti pro obyvatele Latinské Ameriky? Zde je pohled na skutečný život krypto město experiment v Portoriku a jak blockchain zefektivňuje mezinárodní obchod v Latinské Americe.

Portoriko

Projekt Sol Brocka Pierceho předpokládá nové, ultramoderní město, kde ke všem transakcím dochází v kryptoměnách. Chytré smlouvy jsou hnací silou všech klíčových obchodních a společenských dynamik. Původně pojmenovaný Puertopia, projekt obdržel smíšené reakce od obyvatel Portorika. Skupina Sol si přeje získat alespoň 250 000 akrů půdy, na které by mohla stavět svou ostrovní utopii. Vzhledem k rozsáhlé devastaci způsobené hurikánem Maria kategorie 5 (září 2017) mohou být bohatí podporovatelé Sol schopni získat tuto půdu za výhodnou cenu. Někteří vítají miliardy potenciálních investic do infrastruktury po skončení Maria, zatímco jiní si stěžují:

“Jsme daňovým hřištěm pro bohaté,” řekla. “Jsme testovacím případem pro každého, kdo chce experimentovat.” Cizinci dostávají osvobození od daně a místní nemohou získat povolení “.

  • Andrea Satz, obyvatelka Portorika, uvedená v New York Times, 2. února 2018

Ax daň

Portoriko nabízí potenciál pro významné daňové úspory pro bohaté investory. To byla samozřejmě jedna z hlavních lákadel pro podporovatele projektu Sol (z nichž mnozí jsou milionoví krypto investoři z Kalifornie). Nicméně se zdá, že skupina Sol má také velkorysou filantropickou stránku. Například skupina plánuje přeměnit muzeum starých dětí na klubovnu, jejímž účelem je “Spojit Portoričany s Puertoťany.”

Projekt Sol chce také pomoci zlepšit starodávnou elektrickou síť v Portoriku, která je náchylná k poruchám. Takové upgrady by pomohly zajistit jejich vlastní masivní potřebu těžby kryptoměny a blockchainu a zároveň zlepšily životy všech ostatních žijících na ostrově.

krypto v Latinské Americe

Portoriko, jižně od Rinconu na západním pobřeží ostrova. Bude projekt Sol skutečně přeměňovat tento krásný tropický ostrov na krypto a blockchainovou utopii? Obrázek: DW Pendergast, červenec 2012.

Chytré smlouvy a digitální dezinfekční prostředek

Území USA (původními obyvateli Portorika jsou občané USA) trpí zásadními politickými problémy skandály. Od roku 1992 stojí zkorumpované správy ostrovů Portorikánské daňové poplatníky obrovské částky peněz. Možná se zavedení a rozšířené nasazení inteligentních smluv ukáže jako důležitý krok k vyčištění všech kapes štěpu a korupce.

Na blockchainu bude účtován každý dolar, každý výdaj a každý příjem finančních prostředků daňových poplatníků. Technologie blockchain by mohla být silným protijedem proti vládnímu štěpu nejen v Portoriku, ale i na celém světě.

Blockchain může být také příslibem zásahu proti drogové kartely které zničily životy mnoha obyvatel Portorika. Například mezinárodní letiště Luise Munoze Marina by mohlo nařídit tagy pro inteligentní radiofrekvenční identifikaci (RFID) na všechna zavazadla, balíčky a přepravky, se všemi připojenými k blockchainu.

Stejnou taktiku lze uplatnit u všech nákladních lodí nákladních lodí. I obří výletní lodě, které pravidelně vyzývají San Juan, by mohly být podrobeny stejné intenzivní kontrole. K blockchainu by také mohly být připojeny cestovní pasy a další ID, spolu s klíčovými biometrickými údaji.

Mezinárodní obchod

Latinská Amerika je významným obchodním partnerem Spojených států, Evropy a zejména Asie. Do obřích přístavů v Latinské Americe vstupuje obrovské množství dováženého spotřebního zboží. Buenos Aires, Callao (Lima), Caracas, Cartagena, Rio de Janeiro, San Antonio (Chile) a San Juan (Portoriko) jsou některé z velkých společností. Doba přepravy nákladu je však delší, než je nutné. Je to kvůli ručnímu ověření papírování a podpisům požadovaným u každého klíčového kontrolního bodu exportu / importu.

Dokud nebudou všechny papíry ručně ověřeny, zboží zůstane v přepravních kontejnerech. Je zřejmé, že kontejnery a dokovací prostor nelze použít k jiným produktivním účelům. Ještě horší je, že vysoce placení pracovníci odborových doků mohou kvůli zpožděním zůstat nečinní.

Digitální záznam o doručení

Zadejte blockchain na záchranu. Díky důvěryhodným digitálním podpisům, které umožňuje kniha blockchainu, nikdo nemusí ujít půl míle, aby získal podpis šéfů. Vložené čipy v přepravních kontejnerech mohou automaticky komunikovat s blockchainem, jakmile dorazí do přístavu. Další senzory by ověřovaly přesun kontejnerů na dodávkové vozy.

Když jsou kontejnery vyloženy ve skladech nebo v dodacích dokech konečných zákazníků, čipy pošlou zcela jasný potvrzovací signál do blockchainu. Nejsou nutné žádné podpisy ani lidské ověření. Ještě lépe lze v reálném čase sledovat každou jednotlivou položku importovaného a exportovaného nákladu prostřednictvím blockchainu.

Hyperinflace, diktátoři a investiční operace

Ano, Latinská Amerika je má všechny. Nedávný záchvat Argentiny s hyperinflací a devalvací měny vedl některé obyvatele k hledání bezpečného útočiště v kryptách. Venezuelský zlý kluk, prezident Maduro, nedávno představil vládou kryptoměnu nazvanou Petro.

Jihoameričané běžně zaparkují část svého majetku v amerických dolarech, eurech, zlatě a sběratelských obavách, protože se obávají kolapsu měny. Cryptos může pro obezřetné obyvatele Latinské Ameriky nabídnout další způsob ochrany jejich těžce vydělaných úspor.

Bohaté možnosti obchodování s krypto

V Latinské Americe funguje několik velkých kryptoburz, včetně:

  • Bitpagos (Argentina)
  • Bitso (Mexiko)
  • Bitinka (Peru)
  • Buda (Chile)
  • Kryptofacil (Uruguay)
  • Mercado Bitcoin (Brazílie)
  • OKCoin
  • SatoshiTango (Argentina)
  • SurBTC (Chile)

Buda je obzvláště optimistický ohledně budoucnosti kryptoměny v Jižní Americe:

“V příštích 10 letech vstoupí do digitální ekonomiky více než 200 milionů dospělých z Jižní Ameriky a Buda.com je bude přijímat.”

Obcházení tradičních financí

Ripio.com (Argentina) nabízí digitální peněženku, která umožňuje uživatelům přenášet a přijímat finanční prostředky, nakupovat a prodávat bitcoiny a splácet bez nutnosti kreditní karty. Říkají to jako finanční začlenění, a jejich služby jsou zaměřeny na spotřebitele bez tradičního bankovního účtu. Toto je hlavní trh, který čeká na využití, protože některé odhady uvádějí počet nebankovní dospělých v Jižní Americe téměř 65 procent.

kryptoměna v latinskoamerické ripio peněžence

Digitální peněženka Ripio otevírá spotřebitelům svět příležitostí bez tradičních bankovních služeb. Obrázek: Web Ripio.com, 9. ledna 2019.

Bienvenidos

V Latinské Americe mohou kryptoměny a blockchain držet klíče, které odemknou jasnější a prosperující a stabilnější budoucnost. Podniky, spotřebitelé a finanční firmy nadšeně přijímají obě technologie. Jakmile latinskoamerické vládní regulační orgány rovněž uvedou uvítací mat, krypto i blockchain pomohou vytáhnout tuto část světa do 21. století.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me