Jih na jihozápad je ohniskem pro křížové opylování nápadů, což je přesně to, co průmysl kryptoměn potřebuje.

Ve stejném duchu byl SXSW 2019 plesem organizovaného chaosu, kde účastníci poskakovali kolem nejrůznějších rozhovorů, barových karet sponzorovaných společností a tematických barů a setkání pro „rychlý šálek kávy nebo pití“ v kteroukoli hodinu den. Akce byla nějak krásně zorganizována, takže klobouk dolů před logistickým týmem SXSW, protože bez nich by se Austin v Texasu pravděpodobně na část března změnil v opilou anarchii.

Alex a Steven na SXSW

Alex a Steven převezmou SXSW (nebo alespoň tuto křovinatou zeď pokrytou asi třicet sekund)

Sledování kryptoměny na SXSW bylo, stejně jako na většině velkých multidisciplinárních konferencí, relativně řídké z hlediska účasti, ale ne z hlediska zajímavých témat.

Několik oblíbených lidí z davu byla témata jako:

„Peníze, apatie a kryptografie: osudy internetových společností“ Clovyr Cofounder & CEO Amber Baldet, který se zaměřil na to, jak kryptografie a distribuované systémy tlačí zpět proti agregaci dat technologickou oligarchií a vládami.

Cameron a Tyler Winklevoss, zakladatelé společnosti Gemini, se dotkli budoucnosti odvětví kryptoměn a toho, jak je „krypto zima“ vhodným obdobím pro trvalé inovace.

Úvodní slovo Joe Lubin, spoluzakladatel společnosti Ethereum a generální ředitel společnosti ConsenSys, hovořil o stavu kryptoměnového průmyslu, jeho přístupu k ekosystému a obecném protestu pro Ethereum a ConsenSys.

„Proč se VC připojily k Block Party“: Panel s Jimmy Songem, hlavním přispěvatelem bitcoinů a rizikovým partnerem v Blockchain Capital; Gil Beyda, výkonný ředitel společnosti Comcast Ventures; a Alyse Killeen, partnerka ve StillMark; moderuje Rachel Wolfson, novinářka v oblasti kryptoměn a hostitelka podcastu „The Crypto Chick“.

Bez ohledu na poutavé rozhovory, první blockchainová a kryptoměnová stopa SXSW osvětlila realitu krypto průmyslu v roce 2019.

V roce 2017 konference o kryptoměnách překonávaly vstupenky za divoké ceny a davy se skládaly z hluboké kombinace naskládaných podnikatelů, investorů, vývojářů, novinářů a dalších. Mnoho rozhovorů s účastníky kroužilo kolem „inovativních“ nových tokenů, slabě zahalených chvástat se tím, že se brzy dočkáme nějakého měsíčního projektu, a občasný intelektuální záchvat toho, kde filozoficky stojí průmysl kryptoměn..

V roce 2019 je však nastavení události kryptoměny o něco řídší, naštěstí s menším počtem žraloků, kteří se snaží vyhnat své ICO. Konverzace byly směsicí účastníků zaměstnaných v podnicích, kteří se snažili porozumět a potenciálně implementovat určité technologie, noobů pozdě na krypto párty a apatických veterinářů kryptoměny usrkávajících z Titova a sody inklinujících k psychologickým ranám rozšířené krypto zimy.

Jednou z mých oblíbených interakcí na SXSW 2019 bylo, když jsme narazili na zkušeného vývojáře bitcoinů a krypto kovboje, Jimmy Song, a posadili jsme se na delší rozhovor o všem, od kryptoměny 2019 po životní filozofie. Několik rychlých parafrázovaných zásahů zahrnuje:


  • “Mnoho startupů s kryptoměnou těžko hledá produktový trh.” Je to rozdíl mezi najít to, co je vtipné a lidé se budou smát a jednoduše napsat vtip a doufat, že to skončí. “
  • “ICO, bohužel, uzamkly své obchodní modely do imaginárního přizpůsobení trhu produktů, než to vůbec našly.”
  • “Pro mnoho nových projektů není dostatek pokusů a omylů.”
  • “Věci, které vydělávají peníze v bitcoinech: těžební zařízení, burzy a konference.”

Naše přednáška skončila pozitivně a Jimmy řekl: „Vaše nejlepší roky jsou před vámi, neprodávejte se.“ Jimmyho slova moudrosti odrážejí i jeho obecné city k odvětví kryptoměn.

CC s Jimmym

Díky za čas, Jimmy!

Další vrcholné setkání zahrnovalo strávení noci ve městě s Vinay Gupta, A brilantní technolog, futurista a teoretik systémů kdo tvrdí, že blockchain může zachránit svět. Vinay dříve pomohl spustit spuštění Etherea za 20 miliard USD a je jedním z největších myslitelů v prostoru kryptoměny (vážně, jděte sledujte ho.) Mluvili jsme o všem, od příběhu spuštění Etherea, role satiry v médiích a obecných řešení, která svět potřebuje, až po různé problémy.

Také jsem krátce mluvil s Neil Strauss, neuvěřitelný novinář a spisovatel, který hovořil o síle vyprávění příběhů v různých formátech.

Mezi mé oblíbené přednášky patřil Jonah Peretti ze společnosti Buzzfeed, který se dotýká budoucnosti digitálních médií, a rozhovor se zakladateli Instagramu Mikem Kriegerem a Kevinem Systromem, který hostil šéfredaktor TechCrunch Josh Constine, o vývoji sociálních platforem.

Závěrečné myšlenky

Celkově měl SXSW 2019 něco pro každého a žil věrně své pověsti. Město Austin v Texasu se proměnilo v rozšířenou sérii rozhovorů vedoucích představitelů průmyslu, otevřené lišty, interaktivní domy populárních značek a nespočet náhodných setkání s úžasnými lidmi.

Jeho první inaugurační kryptoměnová stopa byla věrná stavu blockchainu a krypto prostoru v roce 2019 a my v CoinCentral se těšíme na to, jak bude růst spolu s ekosystémem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me