Technologie blockchain představuje jedinečné hrozby pro organizace činné v trestním řízení. Tato nová technologie umožňuje komukoli převádět finanční prostředky na mezinárodní úrovni a v mnoha případech anonymně. Zločinci také tuto schopnost uznávají a pokračují v hledání nových způsobů, jak tyto prvky integrovat do svých nezákonných činností. Zatímco zprávy často osvětlují hanebné akce uživatelů kryptoměny, je také důležité pochopit, jak tato technologie vytváří jedinečnou příležitost pro rozvoj strategií vymáhání práva blockchain.

V počátcích kryptoměny mnoho lidí věřilo, že bitcoin je nevystopovatelný a anonymní, a netušili to Bitcoiny se prodávají za PayPal. Kryptoměnoví investoři nyní vědí, že tomu tak není. Dnes na trhu existuje více platforem pro sledování blockchainu. Tyto platformy, jako např Chainalýza, poskytnout komukoli prostředky k výzkumu transakcí na blockchainu.

Platformy pro sledování blockchainu pomáhají jednotlivcům a organizacím lépe sledovat aktivitu na blockchainu v reálném čase. Tyto nástroje jsou užitečné při sledování neobvyklých transakcí, ale vzhledem ke své civilní povaze nejsou schopny odhalit identitu vlastníka konkrétní krypto peněženky.

Tato touha po více informacích o blockchainu vedla k vývoji řady strategií vymáhání práva blockchain. Na rozdíl od svých předchůdců se tyto platformy snaží zajistit vymáhání práva s přidanou funkčností. Níže uvádíme několik nejdůležitějších platforem, které je třeba sledovat.

Bitfury: Krystal

Populární platforma pro kryptoměny Bitfury spustila svůj systém Crystal v lednu tohoto roku. Crystal je nástroj pro analýzu blockchainu bitcoinů typu „vše v jednom“, který je speciálně navržen pro použití organizacemi činnými v trestním řízení. Tento program poskytuje systém vymáhání práva blockchain, který zahrnuje pokročilou technologii mapování a seskupování dat.

Crystal sleduje bitcoinový blockchain v reálném čase. Tyto informace se seřadí a seskupí na základě jejích transakčních dat. Program umožňuje donucovacím orgánům sledovat hanebné nebo podezřelé transakce mezi více bitcoinovými účty. Firma se chlubí tím, že její produkt dokáže s vysokou přesností identifikovat a sledovat kriminální činnost na blockchainu.

Systém umožňuje seskupení informací týkajících se konkrétní entity. V blockchainové komunitě může být obtížné tuto informaci zjistit. K tomuto scénáři dochází, když jednotlivec používá k odesílání transakcí více peněženek. Crystal tyto vzory rozpozná a automaticky vytvoří identitu uživatele na základě aktivity.

Crystal prostřednictvím domovské stránky

Crystal prostřednictvím domovské stránky

Bitfury chtěl snadno použitelný systém s uživatelsky přívětivým rozhraním. Systém navíc uděluje každé transakci podrobné skóre rizika. Tato skóre poskytují vyšetřovatelům prostředky k hodnocení platnosti transakce. Systém poskytuje tyto informace sledováním tisíců podezřelých bitcoinových adres.

Například orgány činné v trestním řízení dostávají oznámení, když odeslané prostředky směřují například na adresu spojenou s temným webem. Systém také rozmotává data, která odhalují, kdy distribuce fondů zahrnuje několik subjektů.

Leonovus

Kanadská firma Leonovus nedávno představila svůj nejnovější nástroj pro vymáhání práva: Blockchain Evidence Locker. Tváří v tvář rostoucí poptávce po ukládání digitálních důkazů je Leonovus přesvědčen, že mají řešení.

Dnes se donucovací orgány dostávají do jedinečného scénáře: drtivá většina důkazů je digitální. Tento digitální důkaz vyžaduje bezpečné metody ukládání. Všechno od zabaveného počítačového důkazu až po záběry z kamery těla musí být uloženo v nezměněném stavu. Současný způsob uchovávání těchto údajů je velmi žádoucí, protože úředníci zákona nemají žádný způsob, jak ověřit, že důkazy nebyly v mezidobí mezi zatčením a soudním procesem prohlédnuty, pozměněny nebo pozměněny..

Blockchain Evidence Locker od Leonova splňuje tento úkol jedinečným způsobem. Platforma využívá blockchain k distribuci informací bezpečným a snadno přístupným způsobem. Transparentní povaha systému brání všem vetřelcům ve změně důkazů. Kromě toho systém časově označuje všechny důkazy o tom, kdo informace zobrazil a kdy k nim došlo.

Současný systém vyžaduje, aby úředníci donucovacích orgánů udržovali podrobný řetězec péče o všechny digitální důkazy. V současné době tento proces spotřebovává velké množství zdrojů. Blockchain Evidence Locker automatizuje tento proces pomocí chytré technologie kontraktů. Další skvělou funkcí, kterou Leonovus zahrnuje, je schopnost auditorů prohlížet a ověřovat shromážděná data v reálném čase.

Blockchain Evidence Locker má o tuto platformu zájem mnoho donucovacích orgánů. Společnost ohlásila tento měsíc zkušební proces placený a již se některé donucovací orgány z celého světa zaregistrovaly.

Blockchain Alliance

Kromě softwarových řešení donucovací orgány nadále shromažďují své zdroje pro boj s novými hrozbami, kterým čelí globálně. Informace sdílí několik skupin činných v trestním řízení založených na blockchainu. The Blockchain Alliance v současné době zobrazuje více než 50 registrovaných členů, z nichž mnoho tvoří tyto skupiny.

Platforma vstoupila na scénu v říjnu loňského roku po několika významných krypto případech. Firma uvádí, že je zdrojem pro blockchainovou komunitu k pochopení zájmů a obav vládních agentur. Aliance se snaží vzdělávat orgány činné v trestním řízení o tom, jak nejlépe řešit rostoucí používání kryptoměn v celosvětové trestné činnosti.

Vývojáři této platformy pro vymáhání práva blockchain věří, že přímé vzdělávání úředníků činných v trestním řízení je prvním krokem ke zmírnění jejich strachu a obav z nové technologie. Dnes platforma poskytuje otevřený a užitečný dialog mezi profesionály z oboru a úředníky činnými v trestním řízení.

Bezpečnostní tokeny

Další možností, kterou mohou úředníci činní v trestním řízení zvážit, mohou být bezpečnostní tokeny. Na rozdíl od tradičních tokenů obsahují tyto tokeny předpisy KYC a AML přímo v jejich kódování. Tím se odstraní anonymita z krypto prostoru. Úřady se domnívají, že tento přístup může snížit použití kryptoměny při nelegální činnosti.

I když jsou tyto kryptoměny stále nové v kryptoměně, dochází k jejich většímu přijetí. Tento vývoj vytváří kryptoměny, které odpovídají současným finančním předpisům. Tyto předpisy vyžadují, aby uživatelé poskytli relevantní informace včetně jejich skutečné identity. Mnozí věří, že tyto tokeny mají zásadní význam při snižování množství nelegální činnosti ve vesmíru.

Strategie prosazování práva blockchain

Vzhledem k tomu, že přijetí kryptoměny pokračuje na své cestě, nepochybně se zvýší zájem o oblasti monitorování a sledování blockchainových transakcí. Donucovací orgány hledají tyto nové nástroje pro boj s pokročilými zločinci. Sázky jsou vysoké, zvláště když vezmete v úvahu množství kryptoměny, které již vlády zabavily.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me