temtum, brzy zahájí svou účelovou platební síť nové generace navrženou k řešení některých inherentních problémů se stávajícími kryptoměnami.

Zastihli jsme zakladatele a generálního ředitele Richard Dennis zjistit, jaké jsou tyto inherentní problémy a jak temtum plánuje převzít zavedené hráče a uvolnit platební platformu, aby bylo dosaženo kritického masového přijetí.

Proč zahajujete temtum? Jak se liší od ostatních kryptoměn?

Vzhledem k tomu, že jsem se poprvé zapojil do bitcoinů mimo práci v síti Tor, bylo jasné, že BTC nikdy nebude vhodnou sítí, z níž by se mohla stát velká platební síť typu peer-to-peer – bylo to tak zpomalil a dokonce mě na univerzitě označil za příliš mnoho těžby energie z mé kanceláře. To bylo kolem roku 2014 při přednášce Kryptografie na Portsmouth Uni, a tak jsem se pro svůj doktorát rozhodl vytvořit síť, která by mohla být škálovatelná a vhodná pro mobilní zařízení, a zároveň být vysoce zabezpečená.

Za poslední čtyři roky bylo temto vyvinuto na základech Dočasný blockchain kterou jsem vytvořil já a Dr. Gareth Owenson. Vydali jsme se velmi odlišnou cestou k 99% tohoto odvětví v tom, že jsme bootstrapovali, napsali recenzované články o našem výzkumu a pokračovali v tvorbě toho, o čem nyní věříme, že je nejúčinnější blockchainová technologie, která existuje a vůle vyřešit inherentní problémy s kryptoměnami, které mají být použity pro okamžité bezstarostné platby.

Spouštíte v době, kdy se sentiment vrací k bitcoinu, ale také navazuje na tolik projektů, které nedokázaly dodat produkty. Jak to ovlivní temto?

Jedná se o velmi skutečný problém pro příští generaci projektů blockchainu a kryptoměny, které budou spuštěny v roce 2019 a dále, včetně temtum. Komunita nehledá nové projekty, hledá top 20 až 30 měn, aby splnila své sliby a v některých případech skutečně zahájila první část svých projektů – existuje téměř tento pocit „ne jiné kryptoměny?“ A prostě nezáleží na tom, jak tato technologie může změnit hru. To je zcela pochopitelné a my jsme ve skutečnosti stejného názoru, s množstvím peněz, které proudilo do průmyslu, kde je technologie?

Je to jiné odvětví, než jaké jsme viděli na konci roku 2017, a my jako značky musíme prozkoumat, jak zahajujeme správným způsobem, a to ve prospěch budoucích spotřebitelů a sítě, nikoli spekulantů. Dodali jsme naši technologii před některými z největších projektů ve vesmíru, což znamená, že se můžeme soustředit na distribuci, masové přijetí a integrace s globálními poskytovateli technologií, ještě než k tomu budou moci i lidé jako Ethereum. Sám Joseph Lubin uvedl, že Ethereum může být 2 roky pryč, než bude škálovatelné.

Pokud se musíte pustit do zdánlivě stále zaplaveného tržiště, jak najdete uživatele, aby se dostali do hlavního proudu? Zvláště když je pro některé lidi neuvěřitelně obtížné určit, která kryptoměna se má použít?

Je to vlastně nemožné, protože ten správný ještě není k dispozici. Bitcoin zůstane jako úložiště hodnoty, krypto zlato, pokud chcete, jedna z dapp platforem nové generace projde vybranou technologií, protože některé z nich jsou výjimečné a pak je na měně, kterou může být globální platební síť pro masy – což, jak doufáme, bude pokušení.

Kryptokomunity a partnerství jsou často nadhodnoceny, pokud jde o potenciál projektu nebo měny uspět. Opravdu, abychom mohli podniknout kroky k tradičnímu přijetí, měli bychom se zaměřit na specializovaná odvětví, která mají vhodné publikum, jako jsou značky Gen Z, přední značky technologií a zařízení, a na společnosti s obrovskými komunitami, které budou akceptovat měnu používanou v této komunitě. V temtu jsme se začali zakládat v průmyslových odvětvích, která nejen splňují tato kritéria, ale která vyhovují naší technologii a značce.

Stojíme za začleněním do technologie, která je podpořena rychlostí, udržitelností a škálovatelností – stávající krypto komunita prostě nestačí k vytvoření úspěšné měny, která se používá denně, ale víme, jak dodávat mimo pouhé kryptoměny a to nás opravdu odlišuje na tomto trhu.

Uvedli jste, že bitcoiny, ethereum a VISA atd. Nedoručují, můžete mi říct více?

Vždy jsem věřil v sílu kryptoměn jako formu platby pro rychlé a bezpečné transakce mezi jednotlivci i přes hranice. Existující kryptoměny však tuto vizi nedokáží splnit. Zprávy například naznačují, že bitcoiny spotřebují za rok stejné množství energie jako Island, temtum dokáže zpracovat tisíckrát více transakcí za stejné náklady jako průměrný britský dům za rok, kolem 600 $. Pokud měna nyní není udržitelná, než ji přijmeme v reálném světě, pak se nehodí k účelu jako budoucí platební síť.


Můžeme napájet naši síť pomocí zlomku zpracovatelské síly předních kryptoměn a tradičních finančních sítí. Vzhledem k tomu, že temto bylo vytvořeno v měřítku, můžeme nakonec napájet sítě větší než VISA & Například bitcoiny se kombinují pouze na 50 smartphonech. Dopad, který to bude mít na uhlíkovou stopu zpracování globálních plateb, je obrovský a ve skutečnosti je nyní velmi vzrušující pro tradiční finanční instituce, které byly vyděšeny tiskovými zprávami o bitcoinech. Chceme být první uhlíkově neutrální globální platební sítí.

Chceme nabídnout spotřebitelům nové generace skutečnou fungující alternativu ke stávajícím platebním platformám. Daleko od centralizovaných institucí, od tradičních metod, kde jsou všichni vítáni a nikdo není opomíjen. To nemá negativní vliv na zdraví naší planety a vytváří finanční svobodu – v podstatě měnu pro každého.

Měna pro každého zní docela ambiciózně. Jak plánujete provedení??

Dokončili jsme naše řešení pro síť, takže jakmile bude měna distribuována, očekáváme, že bude denně použitelná, a pracujeme na řešeních, abychom zajistili, že TEM nebude jednoduše sedět na burzách spekulativně obchodovaných. Máme zavedena různá partnerství a další, která umožní, aby měna byla v rukou běžných spotřebitelů v našem cílovém průmyslovém odvětví..

Tato strategie nám umožní dosáhnout adopce mimo kryptokomunity sazbami, jaké jsme nikdy předtím neviděli, a neúnavně jsme pracovali na tom, abychom se sem dostali, spíše než čistě na fundraisingovém vozidle.

temtum bylo navrženo pro konkrétní účel – být rychlý, svobodný, bezpečný, škálovatelný a udržitelný. Neexistuje žádná těžba, neexistují žádné poplatky, tato měna bude fungovat se všemi existujícími možnostmi platby prostřednictvím některých našich inovativních integrací s bankovními sítěmi, včetně VISA. Udělali jsme vše, na co si vzpomeneme, abychom se ujistili, že se jedná o nejstabilnější a uživatelsky nejpříjemnější měnu, která bude nakonec poháněna uživateli ve veřejné síti.

Pro průmysl je ještě začátky, ale lidé již kryptoměny přijímají. Osvojitelé technologií v rané fázi a budoucí generace spotřebitelů přijímají prvky digitálních měn a v určitých částech svých nákupních cest upouštějí od institucionalizovaných plateb. temtum je zde, aby jim nabídlo nejlepší možný produkt pro budoucnost plateb.

Jaká je technologie, díky níž je toto všechno možné?

temtum je postaveno na dočasném blockchainu s naším vlastním jedinečným algoritmem Consensus Algorithm, který kombinuje naše 4 technologické pilíře – rychlost, bezpečnost, škálovatelnost a udržitelnost. V době, kdy v tomto odvětví probíhá velmi konkurenceschopný závod s rychlostí „transakcí za sekundu“, temtum v současné době dodává na naší mainnet osvědčených 1 800 tps. Toto je před škálováním, rozdělením a sdílením sítě, které jsou téměř dokončeny a v zásadě to síti dá neomezený údaj TPS – bude to omezeno pouze měřítkem sítě. Jelikož jiné projekty uvádějí nároky „milionů TPS“, stále vidíme trvalé důkazy o dokonce zlomku těchto rychlostí, takže jsme velmi rádi, že vidíme rychlost.

V Blockchainu je téměř vždy kompromis, a to natolik, že byl vytvořen termín „trillema“, protože žádná technologie nebyla schopna vyřešit VŠECHNY 3 z hlavních omezení Blockchainu – rychlost, bezpečnost a škálovatelnost. V temtu věříme, že bez čtvrté udržitelnosti Blockchain stále nebude vhodný pro daný účel. Zabezpečení, škálovatelnost a udržitelnost jsou všechny řešeny pomocí jedinečné funkce temtum – kvantového zdroje náhodnosti.

Tato náhodnost umožňuje síti vybrat si vůdce pro zpracování transakcí, aniž by byla předem stanovena, což je vysoce efektivní, využívá téměř žádnou energii a je zabezpečeno proti budoucnosti kvantových výpočtů. Pokud jde o rychlost, zabezpečení, škálovatelnost a udržitelnost, již překonáváme další vrstvy největších projektů ve vesmíru..

Můžete nám říci více o temtovém týmu?

Temtum jsem založil v roce 2014 s naším nyní CISO Dr. Garethem Owensonem na Portsmouth University, kde jsem byl ve skutečnosti v té době nejmladším lektorem kryptografie na světě, ve věku 22 let. řešení Temporal Blockchain a pustil se do posílení našeho týmu více než 25 lety zkušeností s kryptografií, rozsáhlou finanční sítí a několika manažery Silicon Valley C-Suite.

Pět let výzkumu, 12 recenzovaných publikovaných článků a čtyři roky vývoje blockchainu vedly k vytvoření temta – kryptoměny. Vyvinul se.

Co pro vás tedy bude dál? Kdy bude spuštěno temto?

temtum již bylo spuštěno. Než jsme něco řekli veřejně, měli jsme hotový způsob, což je spuštěná síť, pokud jde o nás, a velmi dobře nás staví proti některým z největších projektů. Rozdíl je v tom, že ještě nebudeme distribuovat měnu, $ TEM. Ve velmi blízké budoucnosti oznámíme naše plány a nedávný vývoj v plném rozsahu. I když jsou stále počátky světa, které vědí, co je temto a o co nám jde, rozhodně nejsme v raných fázích vývoje a jsme velmi připraveni předvést, co jsme vytvořili.

Jak se lidé mohou o temtu dozvědět více?

Jsme na Telegram, Svár, Cvrlikání a Reddit. Více informací naleznete na webových stránkách temtum https://temtum.com a v temtu bílý papír. Pokud mají vaši čtenáři nějaké dotazy, rádi je vyslechneme – [chráněno e-mailem]

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me