Alexandra Prodromos, výkonná ředitelka centra Chicago Blockchain Center

alexandra lexy prodromos chicago blockchain centrum výkonný ředitel

Alexandra Prodromos pilně pracuje se svým týmem na vybudování společnosti Chicago as the město pro blockchainové startupy a zdroje.

Jako výkonný ředitel neziskové organizace Chicago Blockchain Center (CBC), Alexandra úzce spolupracuje se soukromým i veřejným sektorem na růstu a podpoře blockchainové komunity v Illinois. Od hostování setkání a workshopů pro vývojáře studentů až po boj proti dezinformacím v médiích hlavního proudu, CBC dělá vše.

Kromě své práce v CBC je Alexandra také výzkumnou a marketingovou strategií v Bloq, Inc. a získala magisterský titul v oboru informačních systémů na Northwestern University.

Steven Buchko z Coin Central měl nedávno příležitost ukrást pár minut z jednoho z Alexandra nabitých dnů, aby se dozvěděl více o CBC a jejím skoku do kryptoměny.

Rozhovor

SB: Jak jste se poprvé zapojili do blockchainové technologie a kryptoměny?

AP: Je to vlastně divný příběh. Nejsem vývojář, i když v současné době dělám magisterské studium v ​​Northwestern v oboru informačních systémů. Zahrnuje správu databáze a také některé kódování, ale to není moje pozadí.

Můj vysokoškolský titul byl v oboru politologie a chtěl jsem jít na právnickou školu. Zvláště mě zajímaly technologie, o kterých jsem si myslel, že by mohly změnit nebo narušit právní prostor – například automatický objev. Zajímalo mě, jak by vyhledávání klíčových slov na tisících stránkách právních dokumentů změnilo způsob účtování právníků nebo našel precedens.

Kolem roku 2014 jsem slyšel o chytrých kontraktech. Okamžitě jsem si pomyslel: „Jak je lze použít na právní smlouvy?“ Začal jsem se o nich dozvědět více samostatně a nakonec jsem objevil blockchainovou technologii jako celek. Jakmile jsem to udělal, uvědomil jsem si, že se technologie rozšiřuje mimo právní prostor. Věděl jsem, že to ovlivní každé odvětví.

Tento [blockchain] je podobný základní úrovni internetu – bezpečná metoda přenosu hodnoty, která ovlivní obchodní procesy každého odvětví do budoucna.

Jakmile jsem si to uvědomil, byl jsem zamilovaný. Neustále jsem zkoumal téma, které v té době většinou procházelo kanály Reddit a Twitter, a přečetl jsem o něm několik knih. Jednou z prvních knih, které jsem četl, byl Age of Cryptocurrency od Michaela Caseyho a Paula Vigny. Oba jsou přispěvateli do Wall Street Journal a já jsem si myslel, že odvedli skvělou práci při vysvětlování kryptografických aspektů, na kterých jsem se tak moc nepodílel..

Navíc jsem začal chodit na konference a setkání a snažil jsem se potkat co nejvíce lidí.

Jako dárek k maturitě mi rodiče dali lístek na konferenci Consensus v New Yorku. Slyšel jsem lidi jako Matthew Roszak mluvit a dokonce jsem se krátce setkal s Vitalikem Buterinem. Je jen asi o měsíc starší než já a nemohl jsem uvěřit, že udělal všechno, co v té době měl.

Na této konferenci jsem slyšel guvernéra Delaware představit jejich Delaware Blockchain Initiative.

Pomyslel jsem si: „Proč nemůže být Chicago centrem blockchainu? Pokud jde o růst startupů, je to obyvatelnější prostor než San Francisco nebo New York. “

Představoval jsem si, že bychom mohli s vládou [Illinois] pracovat na vytvoření méně zatěžující legislativy a regulace, než jaké existovaly v New Yorku. New York BitLicense je nyní nechvalně známý.

Považoval jsem to za skvělou příležitost, proto jsem dal dohromady návrh a obrátil se na nově vytvořené Illinoisské ministerstvo pro inovace a technologie. Nakonec jsem s nimi pracoval na blockchainové pracovní skupině jako jediný nevládní účastník. S pomocí mnoha dalších agentur jsme vytvořili Illinois Blockchain Initiative (IBI).

Odtamtud jsem pokračoval v konferencích. Asi před rokem a půl jsem na jedné z konferencí potkal Matthewa Roszaka, který mě přivedl na Bloq. Od června jsem se intenzivně podílel na chicagském blockchainovém centru provádějícím třetí bod iniciativy Illinois blockchain – vývoj ekosystému v Chicagu.

To zahrnuje vytvoření fyzického prostoru pro setkání, zvýraznění konkrétních startupů a poskytnutí vzdělávacích zdrojů. Vzdělávací zdroje však nejsou jen pro jednotlivce. Jsou také pro konkrétní průmyslové subjekty, které se chtějí dozvědět více o technologiích.

Pracujeme na boji proti mnoha zavádějícím zprávám o tomto tématu. Nyní, když se bitcoiny dostaly mnohem více do hlavního proudu, je naše organizace důležitější než kdykoli předtím.

Illinois blockchainová iniciativa

Illinois Blockchain Initiative

SB: Jaká zpětná vazba, pokud vůbec, tam byla s iniciativou Illinois Blockchain Initiative jako jediným nevládním členem skupiny?

AP: Je to docela úžasné. Když jsem je oslovil, zavedly technologické iniciativy „Bringing Illinois into the Future“ a blockchain byl již malou součástí jejich iniciativ. Měli to na svém radaru, ale necítili potřebu agresivně ji sledovat, protože to bylo ještě v počátcích. I dnes je pro blockchain stále začátek.

Překvapilo mě, jak si mysleli, že jsou vpřed, jakmile jsme to probrali. Podle mého názoru je veřejný sektor přirozenou aplikací blockchainu. Vyžaduje transparentnost a je to způsob, jak poskytnout důvěryhodný registr voličům. Jakmile jsme to probrali, byli hned na palubě. Nedostal jsem žádné odvolání.

SB: Mluvil jsi o přístupu se třemi hroty pro iniciativu Illinois Blockchain Initiative. Jedním z nich je ekosystém. Jaké jsou další dva??

AP: Druhým je zajištění nenáročné regulace ve státě Illinois. Jedna z agentur zapojených do IBI se nazývá IDFPR, Illinoisské oddělení finanční a profesní regulace. Poskytují konkrétní pokyny, které zdůrazňují jejich stávající zákony o převodu peněz a to, jak se vztahují na bitcoiny a potenciální kryptoměny.

Rovněž vzdělávají zákonodárce v oblasti technologie, aby mohli vytvářet nové právní předpisy, které nejsou příliš omezující, ale přesto chrání voliče. Nejzajímavější částí jsou podle mého názoru pilotní programy, které dělají.

Minulý rok udělali jeden s Cook County Recorder of Deeds, jedna z agentur zapojených do konsorcia IDF [Illinois Department of Finance]. A letos dělají i další.

Jeden z nich bude řešení digitálního ID které použijí ke sledování rodných a úmrtních listů ve veřejném blockchainu. Dělají to také s registry poskytovatelů zdravotní péče. A budou také potenciálně tokenizovat kredity za zelenou energii.

Podnikají další krok nejen k monitorování ekosystému a ochraně složek, ale také k „konzumaci vlastního krmiva pro psy“. Vidí, jak by tato technologie mohla ovlivnit veřejný sektor v rámci jejich vlastních agentur.

Celonárodní blockchainová komunita

SB: Pracují jiné státy a / nebo města s Chicagem a Illinois na vytváření vlastních programů?

AP: Ano, Illinois trochu spolupracuje s Delaware z toho, co jsem viděl. Nedávno jsme také mluvili s některými lidmi v New Yorku o možné spolupráci s nimi.

V DC máme sesterské blockchainové centrum, které ve skutečnosti ovlivnilo naši strukturu. Sponzoruje je Komora digitálního obchodu a více slouží ke vzdělávání regulačních orgánů na kopci.

V LA je také blockchainové centrum, se kterým jsme mluvili. Právě vyvíjejí svůj program.

SB: Zdá se, že něco, co zapůsobilo na blockchainovou komunitu, je to, jak dobře znalá většina regulačních orgánů, když mluvila o této technologii, zejména v nedávném slyšení se SEC a CFTC.

AP: Matthew Rozsak, zakladatel Chicago Blockchain Center a zakladatel Bloq, se ve skutečnosti účastnil jednání Kongresu o blockchainu v roce 2015. Rozdíl v tom, jak o tom Kongres mluví v roce 2018, ve srovnání s tehdy, je velmi cool.

Nyní je v Kongresu blockchainový správní výbor a konkrétní zástupci, kteří jsou o tom všichni. Bylo zajímavé sledovat vývoj od té doby, co o něm mluvil až do současnosti.

SB: Jaké další změny jste v blockchainovém průmyslu za posledních několik let viděli??

AP: Když jsem poprvé začal, řekl bych lidem, že pracuji pro společnost, která poskytuje blockchainová řešení, a dostanu jen prázdné pohledy. Pokud něco slyšeli, byl to jen bitcoin.

Lidé o tom teď nemohou dost slyšet. Mluvím s každým dalším řidičem Uber o kryptoměně. Myslím, že na těchto cestách rozdávám více karet než někdy na akcích. Je to šílené – každý si toho začal všímat během posledního roku.

Další věc, kterou jsem si všiml, je chuť komunity vývojářů studentů. To bylo skvělé sledovat, protože je to něco, pro co jsem opravdu vášnivý.

Velkým problémem, který jsme dosud zcela nevyřešili, je omezená nabídka vývojářů blockchainu. Slyšel jsem statistiku, o které má Javascript, relativně nový jazyk devět milion kompetentních vývojářů celosvětově. Na druhou stranu se u některých blockchainových jazyků, jako je Solidity, odhaduje asi Pět tisíc kompetentních vývojářů celosvětově.

U všech nových inovací, které se dějí, je důležité, abychom stále udržovali komunitu vývojářů open source a zajistili, aby lidé byli schopni přispět.

Chicago Blockchain Center minulost, současnost a budoucnost

SB: Řekni mi více o workshopech, které Chicago Blockchain Center hostí.

AP: To je jedna z věcí, které chceme v roce 2018 dělat více.

V loňském roce jsme uspořádali dvoudenní zaváděcí tábor inteligentních kontraktů Solidity. Studenti museli podat přihlášku, aby mohli předat určitou kompetenci, abychom se mohli ponořit hluboko do kódu. To bylo hostováno v DePaul ve spolupráci s University of Illinois. Zapojen byl také profesor Andrew Miller, jeden z nejvýznamnějších lídrů v oblasti inteligentních smluv a Solidity. Na konci pouhých dvou dnů mohli studenti v Solidity psát skvělé chytré smlouvy.

Ten výcvikový tábor byl opravdu dobře přijat. Měli jsme více než 50 studentů, kteří se zúčastnili, a další, které jsme museli odvrátit. Také jsme dostali spoustu lidí, kteří nás poté kontaktovali a řekli, že si přejí, aby o tom věděli předem. Letos se pokusíme udělat podobné akce.

Také jsme spolupracovali s HyperLedger loni na dvoudenní HyperLedger HackFest. Byl hostován na mHub a výkonný tým HyperLedger vyšel na podporu. Jejich tým prošel kolem, aby se ujistil, že lidé vědí, jak software používat. I z této události jsme dostali mnoho pozitivních ohlasů.

Těšíme se na pořádání podobných akcí a na zvýraznění konkrétních startupů v prostoru. Nedávno jsme měli pár Blockstack zakladatelé vyjdou a dají našemu publiku nahlédnout za oponu jejich společnosti. To bylo skvělé.

logo centra chicago blockchain

SB: Jaké jsou některé z dalších velkých věcí v doku pro Chicago Blockchain Center?

AP: Budeme i nadále hostovat naše setkání, jako je Chicago Ethereum Meetup, a také akce specifické pro dané odvětví, jako jsou Chicago Blockchain Real Estate Collective a HyperLedger meetups.

Také se snažíme přinést do Chicaga nějaké větší hlasy. Jsme hostitelem společnosti BTC Media Distribuované trhy v dubnu v Chicagu. Je to poprvé, co to tu udělali, a opravdu se těšíme. Bude to zahrnovat hackathon, kódový tábor a konferenci o víkendu.

Nakonec se chystáme formalizovat náš inkubační program. Byli jsme schopni setkat se a dostat se do kontaktu s mnoha startup komunitami v Chicagu, ale chceme jim poskytnout více formalizovaných a vyhrazených zdrojů.

Pracujeme na tom, abychom splnili všechny tyto věci, a přitom pořádáme také další workshopy pro studenty.

SB: Kde vidíš chicagskou blockchainovou komunitu za 5 let?

AP: To je těžké. Někdy je pro mě těžké dívat se i na rok dopředu, protože prostor se tak rychle mění. Kdo by předpovídal, že ICO a tokenová ekonomika budou v loňském roce stejně důležité, jako nakonec skončily?

Jsme jedineční z jiných blockchainových center tam, že máme podporu veřejného a soukromého sektoru jako neziskovou organizaci. Budeme pokračovat v práci prostřednictvím iniciativy Illinois Blockchain Initiative, abychom podpořili tuto rostoucí komunitu způsobem, který nebude dusit. Ať jsme kdekoli za pět let, chci zajistit, aby to byla stále velká část konverzace.

Chci se také ujistit, že budeme i nadále vzdělávat studenty. V tomto ohledu bych chtěl mít větší program. Abychom toho dosáhli, pomáháme také růst jednomu z našich fondových partnerů, Blockchain Education Network.

Byl bych rád, kdyby bylo Chicago národním, ne-li celosvětovým centrem spouštěcí centrály blockchainu a vzdělávacích zdrojů blockchainu. Nebe je konečná hranice.

SB: Cokoli jiného, ​​co by naši čtenáři věděli?

AP: Je důležité mít na paměti, že jsme nezisková organizace; všichni jsme dobrovolníci. Snažíme se být zdrojem, který je poháněn komunitou. S tímto hledáme vždy pomoc a návrhy. Naším cílem je být pojivem mezi všemi různými entitami, které existují v Chicagu, abychom vytvořili soudržnější a inkluzivnější komunitu.

Děkuji

Děkuji, Alexandra. Nejen za to, že jste si našli čas na rozhovor s námi, ale také za to, že jste věnovali tolik svého volného času podpoře blockchainové komunity. Těšíme se, až uvidíme vše, čeho vy a Chicago Blockchain Center dosáhnete, aby se z Chicaga stalo příkladné město pro inovace blockchainu.

dodatečné informace

Chicago Blockchain Center

Illinois Blockchain Initiative

Distribuované trhy

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me