Isaac Phillips je jedním ze zakladatelů společnosti Siglo, blokového protokolu založeného na Gibraltaru pro decentralizované aplikace, který sponzoruje konektivitu na rozvíjejících se trzích.

Siglo si klade za cíl budovat ekosystémy uživatelů a decentralizované aplikace na rozvíjejících se trzích s cílem usnadnit digitální a finanční začlenění.

Uživatelé v těchto ekosystémech mohou zpeněžit svou pozornost a spolupráci s maloobchodníky tím, že se rozhodnou sdílet své anonymizované interakce a vyměnit je za lepší mobilní připojení nebo jiné odměny.

S více než 70% světových mobilních telefonů s předplacením se jednotlivci na rozvíjejících se trzích často ocitají v nedostatku konzistentního připojení kvůli vysokým meziměsíčním nákladům.

Co chce Siglo dosáhnout?

Zaměřujeme se na posílení příjmů z internetu. Takže máte společnosti, které jsou v zásadě Google a Facebook a pár jejich kolegů to shromáždí, výnosy sto miliard dolarů ročně a jejich hlavním produktem je naše pozornost a naše zapojení jako uživatelů.

A máme pocit, že by to mohlo být – pokud to nakonec rozdělíte, tržby Facebooku na uživatele jsou více než dva dolary na osobu na celém světě. Což je šílené a tady v USA je to ve skutečnosti 13 nebo 14 dolarů měsíčně, které od nás Facebook vydělává.

Co kdyby to bylo možné předat zpět uživatelům a dát to na dobrou věc? Facebook říká, že jejich hlavním cílem je spojovat lidi, ale pokud už dají dva dolary za připojení každému člověku, který používá Facebook, pak by to doslova změnilo svět a přivedlo miliony lidí, miliardy lidí, online.

Takže to děláme a děláme to asi tři roky, oficiálně dva roky. Udělali jsme několik pilotů a způsob, jakým tyto zisky vrátíme, je vysílací čas. Pokud by tedy Facebook chtěl dát každému ve Spojených státech 12 dolarů, každému z jejich uživatelů, jak by to udělali?

Siglo protokol

Z bílé knihy Siglo.

Ve skutečnosti neexistuje způsob ani platforma, jak toho dosáhnout. Je zřejmé, že náklady na bitcoinové transakce by byly příliš vysoké, Venmo nemá veřejná API. Mohli používat PayPal, ale jaký je průnik PayPalu, dokonce i v USA. V Latinské Americe, Asii a Africe každý používá předplacený mobilní telefon a my můžeme všem našim uživatelům posílat vklady ve výši 50 centů. V Mexiku můžeme zasáhnout 82% populace pomocí malého 50 centového převodu a je to okamžité. Bereme tedy tržby z marketingu a vracíme je zpět našim uživatelům ve formě připojení.

A v prvních testech jsme zatím rozdali asi 600 000 dolarů za připojení, a pracujeme se značkami, jako je Coca-Cola, která nám byla velkou pomocí, ve skutečnosti nás dali do jednoho ze svých inovačních programů, poslali nás do všech jejich lahví.

Totéž s kluky z ABM, kde se skutečně zaměřují na inovativní a rozvíjející se trhy. A pro ně je připojení – jedna, je to velká bariéra pro komunikaci s jejich voliči. Ať už tedy komunikuje se svými prodejci, nebo zda komunikuje se svými spotřebiteli.

Nemohou dosáhnout svého celkového nastavitelného trhu, protože mnoho z nich nemá připojení. A ze strany uživatelů jsme zjistili, že je to opravdu silná pobídka. Naši uživatelé tedy výměnou za naši minci za připojení pořídí fotografii – práce s – jednou z našich nedávných kampaní bylo, vyfotíte účtenku s konkrétní položkou z jakéhokoli obchodu v Mexiku, nahrajete ji a poté když o tom provedete analýzu dat, je to zcela anonymizováno.

Ale značky zjistí, ach jo, když si lidé kupují vodku, mají tendenci ji kupovat s arašídy. Nebo mají tendenci to kupovat – v závislosti na jejich různých zájmech a různých demografických údajích najdete opravdu odlišné trendy.

Naši uživatelé jsou tedy ochotni fotit účtenky, odpovídat na otázky či kontrolovat ceny v tomto konkrétním obchodě. A za to všechno získávají body, za které si mohou vyměňovat peníze.

Takže zpeněžení jejich denní aktivity pro data pro mnoho těchto větších značek?

Správně a jsou to všechna anonymizovaná data. Pro nás jsou data našich uživatelů posvátná, zejména jejich soukromá data. Myslíme si, že by to mělo být chráněno, ale čím více kontextových informací, které lze zpeněžit a že jim lze zisk předat zpět.

Jak si projekt v tomto prostoru vydělává peníze pro sebe, které směřují k marketingu, k zapojení uživatelů, k partnerství? Co udržuje světla zapnutá?

Získali jsme určitý kapitál a je zřejmé, že je to nutné k vybudování masové platformy pro spotřebitele hned teď. Obvykle si ale necháváme malou rezervu. Pokud nám tedy Coca Cola zaplatí 100 000 dolarů, ponecháme si v tom malou rezervu.

Právě teď jsme – místo toho, abychom začali dělat věci, kde začneme výmluvnou bílou knihou a konceptem a získáváním kapitálu, jsme dělali věci obráceně. Spustili jsme tedy produkt, začali pracovat se zákazníky a spotřebiteli a zpočátku jsme to všechno udělali mimo řetězec. Právě teď tedy žije v aplikaci. Naše mince nemůžete vytáhnout. Doslova musíte mít účet a přístup na náš server, abyste to mohli udělat.

Takže s databází transakcí dokážeme denně zpracovat tisíce a tisíce transakcí. Ale když nyní tento ekosystém tokenizujeme, abychom ho mohli rozšířit, umožníme mu to bez tření mezi aplikacemi. A k tomu se musíme dlouhodobě dostat.

Super, jaké jsou další kroky pro vás, lidi?

Právě teď jsme v procesu tokenizace. Naši uživatelé, kteří vyhráli volbu řetězce, jsou většinou v bankách, jsou to mladí lidé. Jsou technicky zdatní, ale většinou ne – nemají sofistikovanost používání stolních počítačů. Nikdy neměli pracovní plochy; jsou nejprve mobilní a pouze mobilní.

Takže teď, když se pohybujeme směrem k tokenizované platformě, jsme super zaměřeni na krypto vzdělávání. Jak tedy naučíte někoho, kdo nemá bankovní účet, používat kryptoměnu? Jak naučíte někoho, kdo v loňském roce získal svůj první telefon s Androidem, o veřejném a soukromém míru? Není to tak jednoduché. Takže jsme v procesu migrace na to a naši uživatelé jsou opravdu nadšení.

Jsou nadšeni platformou a měnou, kterou si mohou vyměnit za jiné kryptoměny a za fiat, a to je naše současné zaměření, získává spuštění této první aplikace na protokolu a poté přináší další vývojáře. Téměř každý vývojář na rozvíjejících se trzích je jejich trh omezen penetrací internetu. Pokud tedy mohou poskytovat připojení ke své aplikaci, mohou zdvojnásobit svůj trh.

Říkáte, že aplikace ve skutečnosti poskytuje lidem připojení k přístupu na internet? Prostřednictvím zpeněžení jejich zařízení?

Přesně.

Tady jsou data, tady je fyzická věc, nyní můžete mít přístup k internetu po dobu jednoho měsíce, kdykoli to uděláte.

Přesně.

Skvělý. Jo, to by byl úžasný způsob, jak zvýšit míru penetrace internetu.

Problém je v tom, že to musíme udělat způsobem, který chrání naše uživatele. Na rozvíjejících se trzích existuje – hovoříme o důvěře zde v USA, ale celkově věřím Chase Bank. Předpokládám, že mi pravděpodobně neúčtují všechny tyto různé poplatky. Obecně ve srovnání s vládou v Latinské Americe důvěřuji vládě USA.

Crypto zde je zábavný experiment a byl velmi výnosný, ale většina základních služeb nabízených blockchainem se zde bez něj obejdeme. V Latinské Americe a na rozvíjejících se trzích to lidé potřebují, protože vlády doslova rozhodují svévolně. Značky – například v Mexiku si můžete na nelegálním trhu koupit celou databázi DMV za přibližně 500 dolarů na USB klíči.

Siglo

Kdykoli si vytvoříte účet v Apple, musíte si nechat svou společnost certifikovat společností D.&B [Dun & Bradstreet]. Jde jen o to, že mezi spotřebitelem a institucemi neexistuje důvěra, že bychom jejich konektivitu sponzorovali.

Jak tedy chránit něčí identitu, její osobní údaje a přesto přimět značky, aby to sponzorovaly? A myslím, že právě zde jsme skutečně inovovali a přišli jsme na způsob, jak můžeme chránit identitu našich uživatelů, ne sdílet soukromá data, ale zároveň dát značkám přístup k informacím, které potřebují.

A jakmile vytvoříte tuto síť lidí, kteří byli nedávno právě připojeni k internetu, můžete dělat spoustu dalších věcí. Nyní máte přístup k internetu, berete za to mnohem více peněz, takže vy jste jako partnerství v mnoha organizacích, součástí jejich obchodního modelu je integrace na banky, lidi mimo internet do svých ekosystémů.

Zde je opravdu jednoduchý příklad.

Řekněme, že jste banka na rozvíjejícím se trhu a máte spoustu držitelů účtů, kteří tyto aplikace nepoužívají, protože a) jim nevěří a 2) je to drahé. První věc je, že nakonec půjdou do banky a – nenávidím banky obecně a nenávidím jít do banky, ale na rozvíjejícím se trhu je to mnohem horší než u nás. Takže je to jako dlouhá řada, počkáte 30 minut a pak je tu někdy bezpečnost.

Mnoho bank na rozvíjejících se trzích, musíte projít detektorem kovů a je to jako omezený přístup, a pak, počkat ve frontě a budete muset jednat s pokladníkem, a to stojí banku za transakci, řekněme, 1,50 . Pokaždé, když někdo přijde do pobočky banky, k práci pokladníka, bezpečnosti, betonu, nájemného, ​​jde o – teď, když provádí transakci na svém mobilním telefonu, je to pro banku docela zdarma.

Jak tedy přimějí lidi, kteří jsou zvyklí chodit do banky, aby začali používat jejich mobilní aplikaci? Nejprve jim musíte dát připojení. A co kdyby mohli dát 75 centů internetu na transakci.

Takže místo toho, abyste šli zaplatit účet za elektřinu do banky, udělejte to z aplikace a my vám dáme token připojení. Takže najednou, což šetří peníze banky, je spotřebitel více propojen a sladí to pobídky. Jedná se o jeden konkrétní případ použití, ale může to být stejné pro leteckou společnost nebo pro aplikaci pracovních sil; to vše musí zajistit konektivitu, aby se jejich trh rozšířil.

Absolutně a blockchain umožňuje komunikaci dat spolu s peněžními hodnotami v jednotlivých transakcích. Co považujete za největší překážku při řešení komponenty uživatelského rozhraní?

Myslím tím, že si myslím, že je to jedna z největších výzev, protože každý tento týden mluví o blockchainu, ale ve skutečnosti neexistují žádné aplikace. Myslím tím, že hlavním případem použití v blockchainu je právě teď, bitcoin je možná aplikace, a pak máte Ethereum, které pracuje na získávání kapitálu. Pokud však jde o skutečné aplikace pro koncového uživatele, zatím neexistují. Kdokoli může tento problém vyřešit, bude mít – bude velmi úspěšný.

Zaměřujeme se na mobilní zařízení, vydáváme také peněženku pro stolní počítače, ale naše zaměření bude na mobilní zařízení. Naším zaměřením bude Android. Vytváříme opravdu jednoduché rozhraní a karikatury používáme doslova ke vzdělávání našich uživatelů. Jsme o tom, co to znamená, chcete si ponechat svůj klíč, nebo chcete, abychom si váš klíč ponechali, protože jim podle mého názoru musíme dát tuto možnost. Ale bude to výzva.

Chystáme se vydat naši první peněženku asi za 6–8 týdnů. Takže procházíme tím vším a zjišťujeme, jak komunikuje jednoduchým způsobem s někým, kdo není tak technický.

Jo rozhodně. Jaké jsou tedy způsoby, jak se někdo, kdo to čte a je inspirován a chce pomoci, jak může zapojit?

Měli by začít připojením k našemu kanálu Telegram a aktivně hledáme vývojáře, kteří se zajímají o rozvíjející se trhy. A kdo se zajímá o finanční a digitální inkluzi, tak si myslím, že je to jedna z největších věcí.

Roste komunita vývojářů, protože právě teď se většina vývojářů zaměřuje na problémy, které nemají dopad na rozvíjející se trhy. A jsme přesvědčeni, že právě zde je největší dopad blockchainu.

Jakými způsoby si myslíte, že byste mohli čelit argumentu, že rozvíjející se trhy nejsou tak monetizovatelné pro blockchainové projekty?

Myslím, že vidíme mnoho mezinárodních značek, které jsou tím opravdu nadšené. Na těchto trzích se utrácí spousta značky a budování vztahů s nimi chvíli trvá. Ale jakmile máte vztah, je to obecně docela dlouhotrvající. Takže ve spolupráci – dvě společnosti, které mohu zmínit, protože veřejně zveřejnily, že s námi spolupracují, jsou Coca Cola a ABM.

Jedná se o dvě gigantické, největší společnost s nealkoholickými nápoji na světě a největší společnost s pivem na světě, a jsou nadšeni blockchainem. A vidí to jako způsob, jak propojit nejen spotřebitele, ale dokonce i obchody.

Takže právě teď na rozvíjejících se trzích se většina spotřebního zboží stále prodává v obchodech typu mom a pop, které většinou nejsou propojeny. Všechny tyto značky se chtějí spojit s maminkami a popovými obchody. Chtějí inventarizovat informace, chtějí být schopni komunikovat proma.

Chtějí navázat přímou komunikaci, ale nemohou, dokud nejsou online. Takže k nám doslova přišli a řekli si, jak to můžeme udělat? Existuje způsob, jak můžeme pomocí blockchainu přimět více společností sponzorovat konektivitu doslova stovek tisíc maminek a popových obchodů pouze v Mexiku.

Pokud to tedy znásobíte v celé Latinské Americe, existuje doslova milion mám a pop-shopů, se kterými se značky chtějí spojit; Blockchain je způsob, jak toho dosáhnout.

Získání většího počtu lidí na internetu a zejména společnosti jako Facebook z něj dělají prioritu. Čím více uživatelů je pro ně, tím více uživatelů je pro obchodní model, takže tuto rovinu mají. Nevím, jestli to pořád mají.

Facebook, jejich tržní kapitalizace se celkově zvyšuje asi – historicky asi 100 babek pro každého uživatele, myslím, že to je číslo … dovolte mi to zkontrolovat, ale myslím, že je to 100 babek. Takže pro ně, samozřejmě, mají velký zájem spojit více lidí.

Mají skupinu nazvanou internet.org, což je nezisková organizace, která dává – jejím cílem je spojovat lidi a na některých trzích pracují s mobilními operátory a rozdávají internet zdarma, ale je omezen na Facebook, WhatsApp a Wikipedia.

Jak jste začali v Mexiku??

Moji rodiče byli misionáři, takže jsem tam žil jako dítě. Když jsme tedy zahájili tento projekt, sídlil jsem v New Yorku se svým bratrem a řekli jsme si, že chceme mít dopad na rozvíjející se trhy s připojením. A New York není tím správným místem, protože všichni jsou propojeni. Máme tým 15 lidí za plat dvou vývojářů v New Yorku, takže je to dobré místo, kde to vyzkoušet.

Mexiko nikdy nebylo konečným cílem, bylo to spíš jako, toto je místo, kde to můžeme vyzkoušet a zjistit, zda to funguje. Jakmile jsme tam měli nějakou trakci, spustili jsme Kolumbii, nyní ji tokenizujeme a chceme expandovat po celé Latinské Americe a dalších rozvíjejících se trzích.

Je to zajímavé, myslím si, že tyto dvě země tam byly pravděpodobně nejvíce blockchainovým přijetím v Latinské Americe, jsou Argentina a Venezuela. A to jsou dvě země, kde je skutečná, skutečná potřeba blockchainu, protože máte hyperinflaci, máte vlády, kterým nemůžete věřit.

Co se tedy stane, lidé to potřebují. V současné době neexistuje způsob, jak dostat kapitál do a ven z Venezuely, který je téměř stejně efektivní jako Ethereum a bitcoin.

Myslím, že to je místo, kde vidíte, že je třeba podporovat adopci s Blockchainem, na rozdíl od toho, oh, můžu o tom spekulovat a v příštích třech měsících mohu potenciálně vydělat 100krát.

Děkuji!

Chcete-li se dozvědět více o společnosti Siglo, podívejte se na jejich webová stránka a bílý papír.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me