Mnoho nadšenců při pohledu do kryptoměnových lokalit okamžitě myslí na Švýcarsko. Malý ostrovní stát Singapur však dělá své vlastní kroky nahoru. Takový oficiální systém hodnocení samozřejmě ve skutečnosti neexistuje, ale to nezabránilo tomu, aby se několik seznamů názorů v posledních měsících objevilo online. Očekávejte, že „blockchain Singapur“ budou dvě slova, která budete slyšet častěji, protože se země bude prosazovat jako lídr v oblasti kryptoměny.

Kultura spuštění kryptoměny

Navzdory své velikosti je Singapur pro své progresivní hodnoty v mnoha oblastech dobře respektován. Zvlášť vysoko se řadí na poli bankovnictví a technologií. Ale možná ještě důležitější je, že zůstal otevřený novým způsobům, jak dělat věci.

V oblasti, kde ostatní velké ekonomiky, jako jsou USA a Čína, zaostaly, hlavně kvůli nadměrné regulaci, není žádným překvapením, že zde na asijském jihu si doma vyrábí velké množství startupů s blockchainem..

Opusťte fázi správně

Zatímco USA nešly tak daleko, aby úplně odstranily investice do kryptoměny, Čína učinila tento krok koncem loňského roku zákazem inabídky nitiálních mincí (ICO). Podle vůdců v Pekingu jsou nyní ICO definovány jako nelegální nástroje pro získávání finančních prostředků z důvodu nárůstu podvodů s kryptoměnou. Pro ilustraci to nedávná studie poradenské firmy ICO Satis Group dospěla k závěru, že až 80 procent všech ICO v roce 2017 lze identifikovat jako podvody.

Nyní je kdokoli, zda je toto číslo přesné. Toto odvětví je tak mladé, že je moudré brát jakýkoli výzkum s rezervou. Jedna věc je však jistá, objevuje se jasný trend. Počet start-upů blockchainu, které se stěhují do kryptoměnových lokalit, roste. Hongkong i Singapur již absorbovaly mnoho přemístění startupů a další jsou pravděpodobně na cestě.

Díky své blízkosti k pevnině, podobnostem v kultuře a hlavně otevřenosti vůči změnám zůstane Singapur horkým místem pro talenty digitální měny. Některá z nejznámějších jmen v blockchainu nyní nazývají Singapur svým domovem a zahrnují například TenX, Qtum, Kyber Network, Wanchain a Zilliqa..

Okruh

Populární průmyslové televizní pořady, jako je CNBC Crypto Trader, si rozvíjejí docela dobrou pověst cestování po světě a setkání s místními blockchainovými talenty. Jak počet konferencí stále roste, mediální pokrytí dále upevňuje reputaci Singapuru jako globálního hráče.

Blockchain Summit Singapore je oslavován jako největší blockchain událost v Asii. Konference skončila nedávno (srpen 2018) a bude každoroční událostí. Sdružuje více než 700 podnikatelů, investorů, lídrů v oboru, programátorů a technologických inovátorů na jeden intenzivní summit.

Kromě toho má neuvěřitelně úspěšná každoroční událost Consensus společnosti Coindesk nyní asijskou pobočku. A uhodli jste, Singapur bude jeho hostitelem. Obvod kryptoměny zůstává účinným lákadlem, protože nové a zavedené projekty se snaží spolupracovat a prezentovat nápady investorům po celém světě.

Projekt Ubin

ICO jasně přinášejí do hry financování startupů novou třídu investorů. A přestože se Singapur etabluje jako firemní honeypot pro tuto technologii, nesázejte na to, že se úřady dostanou na zadní sedadlo.

Měnový úřad Singapuru má veškeré úmysly zapojit se. V roce 2016 Světové ekonomické fórum zveřejnilo zprávu, která předpovídala, že až 80 procent bank vyvine v následujících letech nějaký druh technologie distribuované účetní knihy (DLT)..

Blockchain Singapur. Globální trakce v technologii distribuované účetní knihy

Globální trakce v technologii distribuované účetní knihy

DLT je kontroverzní téma, protože bankovní sektor rychle odmítl bitcoiny, ale přijal takzvanou základní účetní technologii. Projekt Ubin je vládní iniciativa, jejímž cílem je zavést DLT do singapurské národní měny. Centrální banka uzavírá partnerství se třemi různými poskytovateli technologií s cílem vyvinout platformu DvP (Delivery Versus Payment). Jeho hlavním cílem je vytvořit tokenovou formu singapurského dolaru (SGD).

Singapurská digitální měna však nebude pro mnoho čtenářů překvapením. Již existuje prosazovat po celém světě pro bezhotovostní společnosti. Země jako Švédsko jsou již do této myšlenky značně investovány do té míry, že mnoho podniků jednoduše odmítá přijímat platby v hotovosti. Ubin může být jen projektem, který přináší tuto realitu domů městskému státu.

Orgány a korporace po celém světě propagují myšlenku DLT v obchodních praktikách. Kde ale v tom všem stojí spotřebitel? Skeptici budou mít své debatní klobouky, i když tolik lidí v komunitě kryptoměn se ptá, jak skutečně jsou tyto projekty distribuovány.

Blockchain Singapur

Závod je zapnutý. Zcela nový způsob financování je na nás a města se snaží být lídrem v této nově vznikající oblasti. Které místo bude hlavním městem blockchainové technologie? Švýcarsko? Singapur? Malta? Pokud je na vzestupu boom technologických společností na počátku roku 2000, brzy hráči budou mít téměř jistě velkou výhodu.

Může být zajímavé hrát ďáblova obhájce a ptát se, zda města budou v budoucnu skutečně hrát tak důležitou roli. Již máme mnoho talentovaných společností s týmy roztroušenými po všech čtyřech koutech světa. Internet i bitcoiny propagovaly tuto myšlenku decentralizace a tento koncept si razí cestu do dalších oblastí našeho života. Není příliš přitažlivé představit si programátora přicházejícího s průkopnickým řešením odněkud vzdáleného, ​​jako je Grónsko.

I když je tento druh scénáře vzrušující, není to to, co v současné době vidíme. Prozatím přinejmenším centra jako Singapur budou i nadále přitahovat investice, podnikatele a snílky, kteří se chtějí prosadit v nejzajímavější oblasti kolem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me